Content

Archiwum

2008 - 2018

2008 - 2018

Postprzez Kelan Navarr » 1 Kwi 2018, o 09:18

Blisko dziesięć lat. Pierwsze słowo tego zestawu pewnie będzie mi przez jakiś czas drzazgą w oku; dowód pierwszego mgławicowego celu, który sobie postawiłem, a wypełnić którego nie zdołałem. Jako że decyzja podyktowana jest dobrem forum - mam nadzieję, że nie zostanie odebrana jednak jako porażka. Mimo iż data dość specyficzna, nie jest to żart prima aprilisowy i poniższy tekst należy traktować w 100% poważnie

Od 01.IV.2018 przestaję pełnić funkcję administratora Mgławicy Mocy.

Poniższy tekst może brzmieć trochę jak pożegnanie, lecz proszę, by nie był tak odbierany. Będąc ostatnim z oryginalnej zielonej trójki, chciałem po prostu wykorzystać szansą na napisanie kilku słów. Nie będę przedstawiał też obszernych podsumowań, gdyż na to przyjdzie czas przy okazji X urodzin.

Dekada to szmat czasu, w świecie PBFowym liczony chyba podwójnie. Dość powiedzieć, że są na forum osoby, które w chwili startu Mgławicy były w pierwszych klasach podstawówki. Moje życie w międzyczasie również zdążyło się zmienić o 180 stopni, a mimo to wciąż tu jestem. To mówi wiele o wyjątkowości tego miejsca. Grupka osób wiedziała, że już od blisko roku nosiłem się z zamiarem przekazania koloru administracyjnego. Mówiłem wtedy, że na MM pozostały mi do zrealizowania dwa cele - doprowadzenie do końca projektu II tomu Opowieści i wprowadzenie Mgławicy w drugie dziesięciolecie istnienia. Świętował będę naturalnie z Wami, lecz już jako gracz.
Po dłuższych przemyśleniach przy jednym z sobotnich śniadań w sieci z białowłosą kobietą na zielonym tle (jednym z niewielu momentów, gdy mogę przed 23:00 usiąść gdzieś w spokoju) doszedłem do wniosku, że moje uparte dążenie do spełnienia drugiego z postanowień, staje się sprzeczne z interesem forum.
Mimo najszczerszych chęci, ostatni kilka miesięcy ciągnąłem na oparach a chroniczny brak czasu nie pozwalał na zmianę tego stanu rzeczy. Na shoutboxie zacząłem pojawiać się sporadycznie, a wieli graczy zacząłem poznawać jedynie po avatarach, nie mając szansy na bezpośrednią rozmowę. Od zawsze robiłem wszystko, by Mgławica rozwijała się i prosperowała, a z adminem jakim jestem w tej chwili jest to niemożliwe. Nie chcę być osobą kurczowo trzymającą się stołka nawet w chwili, gdy nie wypełnia swoich obowiązków. Byłby to z mojej strony przejaw hipokryzji, jako że od zawsze twierdziłem, że administrator jest dla graczy.
Moje odejście od adminowania to koniec jakiegoś okresu jedynie w znaczeniu symbolicznym, gdyż forum będzie działało jak do tej pory.

Nową forumową żabą zostaje BE3R i szczerze wierzę, że to doskonały wybór. Od teraz to on ma na Mgławicy decydujący we wszystkich kwestiach głos i mam nadzieję, że przez wszystkich będzie to respektowane.

W tym miejscu chciałem też podziękować wszystkim, którzy sprawili, że blisko 10 lat funkcjonowania jako jedna z osób ciągnących ten wózek, było dla mnie prawdziwą przyjemnością:

Otowi Popkowi za tysiące przegadanych godzin, wzajemne wsparcie i przyjaźń. Bez Was Mgławica nigdy nie stałaby się tym, czym teraz jest. Ba! W ogóle by nie istniała.
Davidowi za wszystkie wspólnie spędzone lata i nieugiętą wiarę w forum mimo zmian, które nie zawsze popierał.
Chudemu za papuga, nieoceniony wkład w rozwój fabuły, spotkania i nawrócenie na wiarę w planszówki.
Robalowi za entuzjazm i cierpliwe znoszenie mojej upierdliwości (szczególnie ostatnio). Mój częsty brak cierpliwości powodowany był brakiem czasu i nie miał nigdy podłoża osobistego. Robisz tu świetną robotę.
Całemu gronu Mistrzów Gry, którzy poświęcając swój czas sprawiają, że to miejsce żyje. Jesteście wielcy.
Wszystkim graczom - dawnym i obecnym. Tworzycie wspaniałą grupę i trudno mi wyobrazić sobie większą motywację do prowadzenia forum. Bycie Waszym administratorem to zaszczyt.


Mam nadzieję, że jako gracz/MG będę miał więcej okazji, by spędzać z Wami czas. Dzięki za (blisko) 10 lat po żabiej stronie i najmocniej przepraszam za wszelkie moje ułomności.

zawsze Wasz
Kelan
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 2008 - 2018

Postprzez Quorn » 1 Kwi 2018, o 09:57

Kelan - dzięki za cierpliwe znoszenie mojej niecierpliwości i bycie cierniem w zadku. Zasłużona emerytura. A beerowi nie zazdroszcze; wysoko ustawiona poprzeczka.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: 2008 - 2018

Postprzez BE3R » 1 Kwi 2018, o 10:38

Co ja mogę powiedzieć? Jestem tylko małym bootem.
Rewolucji nie będzie. Forum działa i ma się dobrze, gracze są odpisy są. Kelan zostawił bajoro w świetnym stanie, zatem postaram się go nie zamulić. To co robiłeś przez ostatni okres było naprawdę dużym obciążeniem i rozumiem dlaczego podjąłeś taką decyzję. Szanuję i jestem pewien, że przy wsparciu ludzi tworzących to forum zaliczymy jeszcze nie jedną rocznicę.

Dziękuję Kel.

<Papug> autokorekta poprawia Kelan na melanż, przypadek? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: 2008 - 2018

Postprzez Nantel Grimisdal » 1 Kwi 2018, o 10:45

Ja powiem krótko - dzięki Kelan za dobrą robotę :) Co prawda staż mam tu krótszy niż spora część graczy i MG, ale cieszę się, że przybyłem na Mgławicę za Twojej żabości. Szczególnie graty za grafiki, bo swoim poziomem na pewno przyciągnęły na forum niejednego, rozbudzając jego wyobraźnię. No i Opowieści - coś niesamowitego wśród wszystkich pbfów.

No i powodzenia dla nowej żaby- BE3R :)
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: 2008 - 2018

Postprzez Peter Covell » 1 Kwi 2018, o 23:20

Emerytura Admina.
Szkoda, że ZUS nie wypłaca za nią kasy.

Burak Pospolity napisał(a):Otowi Popkowi za tysiące przegadanych godzin, wzajemne wsparcie i przyjaźń. Bez Was Mgławica nigdy nie stałaby się tym, czym teraz jest. Ba! W ogóle by nie istniała.

No. Dobrze było. Nie ma co więcej gadać, bo się sentymentalnie zrobi.

Gratuluję samozaparcia, by tyle lat przy tym siedzieć. Jeśli boli Cię, że nie dotrwałeś do 10 rocznicy, policz nadgodziny. Wyjdzie Ci ponad dekada.

PS. Nie dostaniesz zegarka z okazji odejścia na emeryturę.
PS2. I tak jesteś Burakiem.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 2008 - 2018

Postprzez Kelan Navarr » 2 Kwi 2018, o 14:24

Ze względu na autora ten powyższy post wyszedł prawie prima aprilisowy :) I nie jest sprawiedliwe, że Pop ma nadal prawie 2x więcej postów ode mnie :)

Fajnie było jednak przeczytać wiadomość z tym avatarem obok. Ogólnie dzięki wszystkim za wszystkie miłe słowa :)

@Pop
ad PS2: nie zapominaj o chamie i prostaku :D
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 2008 - 2018

Postprzez Peter Covell » 3 Kwi 2018, o 11:01

I nie jest sprawiedliwe, że Pop ma nadal prawie 2x więcej postów ode mnie

Robiłem krócej, ale intensywnie!

PS. Odkąd Chudy został zielonym, ilekroć loguję się na MM, czuję woń alkoholu w powietrzu.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 2008 - 2018

Postprzez David Turoug » 3 Kwi 2018, o 11:17

Na takie ogłoszenia imo zbyt niepewne data jaką był 1 kwietnia. Ale dzięki rezygnacji z adminowania, będziesz miał więcej czasu na... tworzenie grafik, grę własną postacią, a być może i włączenie się do Bitwy Flot :twisted:

Ps. Admin zmieniony
Ps2. Niedługo sporo ludu z rebelii bedzie na Lucrehulku.
Ps3. Robimy restart?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 2008 - 2018

Postprzez Probos Azad » 4 Kwi 2018, o 09:22

Wielkie dzięki za twoją pracę Kel. Co prawda sam loguję się ostatnio rzadko, ale MM sprawiło mi dużo radości i bez twojego poświęcenia to nie byłoby możliwe. Puszka to godny następca, więc forum na pewno nie zginie ;)
Image
Awatar użytkownika
Probos Azad
Gracz
 
Posty: 101
Rejestracja: 23 Sty 2016, o 10:26

Re: 2008 - 2018

Postprzez Opliko » 5 Kwi 2018, o 00:46

Choć byłem tu jedynie przez małą część okresu w którym Kelan był adminem, to nie wyobrażam sobie tego forum bez niego.
Mimo ponoć małej aktywności, w tym czasie już organizowałeś konkursy i inne eventy, a także co być może najbardziej widoczne z zewnątrz - dbałeś o grafiki na forum.
Choć można uznać, że na pbf'ie nie jest to najważniejszy element, to jednak to jak wygląda forum sprawia, że jest też trochę wyjątkowe. Być może to dlatego że nie szukałem (szczególnie w fantasy - bo tam też mogą być świetni graficy), ale nie widziałem pbf'a z podobnie dobrze przygotowanymi obrazkami tematów, grafice na szczycie strony, a także avatarami. Szczególnie jeśli chodzi o standaryzację. Widać, że pod wieloma względami to jedna całość, a nie tylko losowe elementy z internetu (nawet jeśli awatary to często właśnie edytowane losowe elementy z internetu :) ), więc jedyne co mogę napisać, to gratulacje.

Umarł zrezygnował z funkcji admin, niech żyje admin!
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: 2008 - 2018

Postprzez Alice » 19 Kwi 2018, o 21:42

Też dodam kilka słów od siebie. Naprawdę smutno mi się zrobiło czytając ten post, niemniej jak to pisze Sapkowski:

coś się kończy ...
coś zaczyna...


Dziękuję serdecznie za te kilka lat miło spędzonych w on-line'owym świecie, tworzenia ciekawych projektów nie tylko na Mgławicy, ale również poza nią. Bawiłam się świetnie na tym forum, choć nie miałam pojęcia o Gwiezdnych Wojnach :mrgreen: Zawsze będę wracać tu z ochotą :)

Natomiast Beerowi szczerze współczuję gratuluję nowego stanowiska!
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43


Wróć do Archiwum

cron