Content

Mgławica Mroku

Mgławica Mroku

Image

Mgławica Mroku

Postprzez Kelan Navarr » 31 Paź 2011, o 00:07

Image



Czas zmian zachodzących ostatnio w wyglądzie forum dobiegł końca. Niektórzy oczekiwali zniszczenia Coruscant, inwazji Vongów, lub zmiany nazwy forum. Część z Was pewnie będzie zawiedziona ostatecznym rozwiązaniem, które na pewno nie jest tak spektakularne jak zniszczenie stolicy galaktyki, jednak ponownie o Mgławicy Mocy na polskiej scenie gwiezdnowojennej będzie trochę głośniej niż zwykle. Dodatkowo tylko dla Was, w podzięce za spędzony wspólnie czas, przygotowaliśmy coś, czym chyba żadne forum w kraju nad Wisłą (a pewnie i niewiele na świecie) pochwalić się nie może. Jednak po kolei.

Uniwersum stworzone przez jegomościa we flanelowej koszuli od czasu gdy „Nowa Nadzieja” zagościła w salach kinowych, rozrosło się do rozmiarów jakich pewnie nikt wówczas się nie spodziewał. Choć na przestrzeni wszystkich tych lat, liczba dzieł literackich rozgrywających się w „Galaktyce daleko, daleko stąd” osiągnęła pułap mogący przyprawić o zawrót głowy, dopiero w październiku 2009 światło dzienne ujrzała pozycja, która zaryzykowała wprowadzenie do uniwersum elementu horroru. Dzięki ciepłemu przyjęciu powieści „Szturmowcy Śmierci”, już rok później na rynku pojawił się prequel powieści - „Red Harvest”, który niestety do tej pory nie pojawił się na polskim rynku. Owa pozycja będzie jedną z nagród w przygotowanym przez nas konkursie. Korzystając z Halloweenowego nastroju, oraz dość posępnej aury za oknami, zapraszamy was do zabawy, w której zadaniem będzie napisanie opowiadania osadzonego w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz szeroko rozumianym klimacie grozy – horroru, thrillera, dreszczowca itd. Co możecie wygrać?

Image

Zdobywca I miejsca

- Książka „Red Harvest” autorstwa Joe Schreiber’a - ufundowana przez księgarnię Kraina Książek
- Zestaw figurek Star Wars Miniatures Clone Wars Battles – ufundowany przez sklep Fanatyk.pl
- Wybrany T-shirt Adidas Star Wars – ufundowany przez administrację

Zdobywca II miejsca

- Figurka Hrabiego Dooku– ufundowana przez sklep Fanatyk.pl
- Wybrany T-shirt Adidas Star Wars – ufundowany przez administrację

Zdobywca III miejsca

- T-shirt Adidas Star Wars

Oprócz tego, każdy z uczestników konkursu, bez względu na wynik, otrzyma bon rabatowy na zakupy w księgarni Kraina Książek

Dodatkowo dla najlepszej pracy gracza Mgławicy Mocy, efekt długotrwałej i żmudnej pracy, której rezultat możecie podziwiać na poniższej wizualizacji – książka „Mgławica Mocy – Opowiadania”, w której zawarte zostanie opowiadanie nagrodzonego. Ze względu na prawa autorskie, jest to wydanie całkowicie pokryte z kieszeni administracji, które nie może zostać sprzedane, bądź kupione i które stanowi produkt absolutnie unikatowy. Mamy nadzieję, że docenicie nasz trud i tłumnie chwycicie za klawiatury.

Image

Ponadto w ramach klimatycznego urozmaicenia, poniżej głównego tematu Mgławicy Mroku dostrzegliście zapewne przycisk kierujący na planetę Lola Sayu, na którą śmiałków wkrótce zaprosi debiutujący (choć tu niektóre osoby mogą mieć wątpliwości :) ) w roli Mistrza Gry Kelan. Detali możecie oczekiwać już niebawem.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Tzim A'Utapau » 18 Lis 2011, o 00:24

Zapytania do Mistrza Gry Kelana:

- czy przygoda przez niego prowadzona wymaga postaci z Mgławicy już aktywnej?
- w zależności od odpowiedzi wyżej: czy można stworzyć bohatera specjalnie do tej przygody?
- czy uczestnictwo w przygodzie wpłynie normalnie na rys fabularny postaci? To znaczy... jeśli mój hero zginie, czy wchodzi to w kanon mgławicy? Mam szczerą nadzieję, że tak ;)
- czy jest przewidziana mniej więcej czasowa długość questa? Czy to będzie szybki strzał, czy raczej kampania? Tak orientacyjnie chociaż.


PS: jeśli to zły temat, to proszę o przeniesienie posta do właściwego
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Kelan Navarr » 18 Lis 2011, o 01:05

W ramach rozwiania wszystkich wątpliwości - udział może wziąć zarówno postać już stworzona, jak i powołana do życia na potrzeby questa. Naturalnie wszystkie wydarzenia na Lola Sayu wchodzą do kanonu MM, także jeśli jakaś postać tam zginie, nie odrodzi się cudownie w innym quescie.

2 zasady tworzenia postaci do questa:
- zaczynamy normalnym postem
- do mnie PM z podstawowymi informacjami o postaci. Jakaś krótka notka o przeszłości i cel podróży na Shaddaa.

Żebym był w stanie wszystko ogarnąć, limit ustalmy na 7 pierwszych kart.


Co do długości questa - na pewno nie zamknie się w 2 stronach, także w zamyśle mam coś trochę dłuższego.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Peter Covell » 26 Lis 2011, o 16:02

Wszystkim tym, którym czas ucieka przez palce, przypominam, że do końca konkursu zostało 5 (słownie: pięć) dni. Opowiadania wysyłać można do 30 listopada, więc czasu zostało akurat tyle, by jeszcze na spokojnie pracę przemyśleć i napisać, ale zwlekanie może skończyć się przegapieniem terminu ;) Postarać się warto, bo nagrody ciekawe (i sporo warte :P ), a do tego każdy uczestnik otrzyma upominek w postaci bonu na zakupy w Krainie Książek. Dodatkowo, macie szansę na zdobycie unikatowego zbioru opowiadań, którego nie będzie można zakupić, a który niewątpliwie ozdobi Waszą półkę z książkami ;)
Nie bójcie się też mhrocznego klimatu - wbrew pozorom nie wymagamy od Was czegoś na miarę "The Thing" czy "Silent Hill"- tak na dobrą sprawę, kryminał skupiający się wokół tajemniczych zaginięć czy brutalnych morderstw też się kwalifikuje, podobnie jak krwawa sieczka w stylu Mastertona ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Peter Covell » 2 Gru 2011, o 02:25

Image

Z godzinnym opóźnieniem, ale ostatecznie udało nam się ustalić wyniki konkursu literackiego Mgławica Mroku. Prac łącznie trafiło do nas dwanaście: dwie napisane przez naszych Graczy i dziesięć przez osoby z zewnątrz. Jedno opowiadanie musieliśmy odrzucić ze względu na niespełnienie wymagań regulaminowych. Skład jury (fajnie brzmi, co nie?) weszli członkowie administracji forum, czyli: Kelan Navarr, Oto'reekh i ja. Jeszcze przed głosowaniem, zdecydowaliśmy, że opublikujemy opowiadania, które znajdą się na podium oraz prace naszych Graczy, gdyby znaleźli się oni poza nim.
Dość szybko udało nam się wyłowić te, które wszystkim nam przypadły do gustu, jednak problem zaczął się, gdy mieliśmy zdecydować o tym, jaką kolejność na podium im przypisać - i czy w ogóle się na nim znajdą. Naszym zdaniem pierwsze trzy miejsca reprezentują zbliżony poziom, a każde z nich może budzić niepokój - czy to klimatem, czy też brutalnymi opisami.
Oto lista laureatów:


1. miejsce
Strach wezmę ze sobą - Inygo Beviin.pdf
(115.65 KiB) Ściągnięto 330 razy


2. miejsce
Zatracenie - Jedi Nadiru Radena.pdf
(59.67 KiB) Ściągnięto 306 razy


3. miejsce
Wartosc zycia - Axis.pdf
(63.11 KiB) Ściągnięto 291 razy


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej. W najbliższym czasie skontaktujemy się z nimi, by ustalić adres wysyłki nagród, a także wybór koszulek Star Wars. Proponuję, by już zaczęli się oni przyglądać zdjęciu umieszczonemu na początku tematu - prawo pierwszeństwa w wyborze ma zwycięzca, potem drugie miejsce.
Dodatkowo, pierwsza lokata Inygo i jego opowiadania "Strach wezmę ze sobą" zapewniła mu miejsce w antologii "Opowieści z Mgławicy Mocy", a także niepowtarzalny, fizyczny egzemplarz książki.
Opowiadanie "Zew przodków"autorstwa BE3R-a zajęło zaszczytne piąte miejsce. Również gratulujemy wyniku. Można je pobrać stąd:

Zew przodkow - BE3R.pdf
(110.92 KiB) Ściągnięto 279 razy
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Mistrz Ind'yk » 2 Gru 2011, o 12:18

Muszę przyznać, że fajne opowiadanka pojawiły się na konkursie. Wszystkie miały horrorowe motywy i choć z początku opowieści wydawały się klasyczne, to w odpowiednim momencie podnosiły napięcie.
Zatracenie przede wszystkim oddawało zagubienie i swoiste szaleństwo zmarłej duszy. Motywy z zapominaniem, a szczególnie z niemożliwością opuszczania grobowca przez zasypianie zapadły mi w pamięć. Gwiezdne Wojny w pełnej krasie, po doświadczeniach z KotOR-ów zacząłem się nawet zastanawiać czy to nie jest jakaś z postaci tamtejszych lub ogólnego kanonu :D .
Wartość życia zaczęło się jak kryminał noir i już dzięki temu wpadło w moje gusta. Później było lepiej, szczególnie scena w kostnicy super zbudowania. Krwista postać pani doktor, a szczególnie zaskoczenie związane z "ofiarami" - jak dla mnie pierwsza klasa. Szkoda tylko, że zakończenie przyszło tak szybko ;) .
Zew przodków naszego towarzysza forumowego już po kilku scenach zaczął mi przypominać The Thing poruszone przez Petera. Klimat niewiadomej, który wkradł się pomiędzy bohaterów wypadł super. Zaatakowany klon jak dla mnie i tak ich jeszcze pozabija, razem z dżedajem w kajdankach :twisted: .
Aż szkoda, że na przykład nie udostępniliście miejsca czwartego - zawsze więcej do czytania :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Mgławica Mroku

Postprzez BE3R » 2 Gru 2011, o 21:34

Gratuluję zwycięzcy naprawdę niezłe opowiadanko, ale nie przekonasz mnie nielocie jeden że napisałeś je w ostatniej chwili :mrgreen:

Oczywiście nie zgadzam się z wyrokiem sędziów Opowiadanie Axis było najlepsze, co Nadiru z pewnością potwierdzi jak go tylko spotkam :twisted:

Żałuję tylko że tak mało osób z MM napisało, z radością poczytałbym opowiadanie Tau czy Shasiastego, może w innym mniej hermetycznym klimacie zdecydują się coś napisać. Mam też nadzieję że MG nie zniechęcą się tak niewielkim odzewem ze strony graczy i zorganizują jeszcze jakiś konkurs :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Nadiru Radena » 2 Gru 2011, o 23:37

Gratuluję dwóm współpodiumowcom :) Choć będą mi oni musieli wybaczyć, że nie przeczytam ich prac w najbliższym czasie, a to z powodu nawały obowiązków (Kelan wie, o co chodzi :P). To jest też powód, dla którego do konkursu zgłosiłem stare, bo liczące sobie ponad 4 lata opowiadanko, a nie dałem rady napisać czegoś świeżego i zarazem mniej oklepanego ;)

Anyhow, dziękuję za docenienie tekstu :)

BE3R -> Czyżby pod tą tajemniczą nazwą ukrywał się fellow PBFowiec, chudeusz? :D
Awatar użytkownika
Nadiru Radena
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 Mar 2011, o 18:19

Re: Mgławica Mroku

Postprzez BE3R » 3 Gru 2011, o 18:24

Nadiru Radena napisał(a):BE3R -> Czyżby pod tą tajemniczą nazwą ukrywał się fellow PBFowiec, chudeusz? :D


Może to ja może nie ja, przekonasz się jak przyjdziesz na spotkanie Eskadry :geek:
<papug> yep to on...
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Mgławica Mroku

Postprzez Mistrz Ind'yk » 6 Gru 2011, o 00:14

Gratuluję zwycięzcy naprawdę niezłe opowiadanko, ale nie przekonasz mnie nielocie jeden że napisałeś je w ostatniej chwili :mrgreen:

Ciężko może być z rozumieniem, jak się ma metalowy łeb :P (od razu mówię, że moja postać ma tylko połowę :D ).
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42


Wróć do Mgławica Mroku

cron