Content

Mgławicowe Lato

MGŁAWICOWE LATO

Image

MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 19 Cze 2016, o 05:49

Image

Drodzy Mgławicowicze

Tradycyjny, coroczny sezon ogórkowy uważać można za otwarty. Ósmego z rzędu roku, aktywność na forum drastycznie spadnie, ludzie tymczasowo zmienią miejsca pobytu, bądź po prostu nie w głowie będą im aktywności komputerowe. Dla tych, którym pogoda nie dopisze, bądź z jakichkolwiek innych względów jakiś okres w ciągu najbliższych dwóch miesięcy spędzą z klawiaturą, przygotowaliśmy niewielki konkurs.

Obecną sytuację fabularną na forum można podsumować w kilku zdaniach:
Uwolniona z niewoli imperialnej, uznana wcześniej za martwą Jaina Solo, rozpoczyna trudny proces jednoczenia przedstawicieli różnych ras i frakcji pod wspólnym szyldem Rebelii. Imperium Galaktyczne, początkowo podchodzące do sytuacji z umiarkowanym spokojem, po złamaniu przez nieznanych sprawców zabezpieczeń holonetowych i emisji rebelianckiego filmu propagandowego, zaczyna dostrzegać powagę sytuacji. Rozpoczyna się polowanie na liderkę nowopowstałego ruchu oporu.

Główna linia fabularna jest o tyle istotna, że w oparciu o nią trzeba będzie stworzyć odpowiednią pracę. Do wyboru są dwa tematy: „Opowieści z Rebelii” i „Nasze czyny zmieniają galaktykę”. Pierwszy obejmuje wszelkie aktywności i wydarzenia związane z działalnością ruchu oporu, więc nic nie stoi na przeszkodzie w opisaniu zamachu na imperialnego oficjela, ataku na imperialny konwój, czy poszukiwań sprzymierzeńców w walce z systemem. Drugi z tematów związany jest raczej z przypadkowymi bohaterami, którzy swoimi działaniami raczej niechcący, niż z premedytacją przyczyniają się do walki z imperialnym uciskiem. Doskonałym materiałem będą tu wszelacy kryminaliści, przemytnicy itd. Pole do popisu jest w obu tematach całkiem spore, więc wszystko zależy od Waszej kreatywności. Nie ma konkretnych obostrzeń dotyczących długości pracy.

Image


Konkurs bez nagród traci trochę na smaku, więc przygotowaliśmy niewielkie upominki. Dla autora najlepszej pracy z każdego tematu głównego, przewidzieliśmy dowolną książkę z nowego kanonu, wydaną przez Wydawnictwo Uroboros. Jeśli jeszcze nie jesteście posiadaczami którejś z pozycji, będzie to dobra okazja, by uzupełnić lukę na półce.
Ponadto (a może przede wszystkim) każdy ze zwycięzców otrzyma nagrodę fabularną w postaci „talonu” na wydarzenie specjalne. Może to być wyjątkowo szczęśliwe odnalezienie jakichś informacji, powodzenie zdawać by się mogło samobójczego ataku, bądź po prostu cudowne wykaraskanie się z poważnych tarapatów. „Talon” jest jednorazowego użytku i gracz sam decyduje, w którym momencie będzie chciał go użyć. Naturalnie zniszczenie planety strzałem z działka pokładowego myśliwca itp. nie wchodzą w grę :) (Gwiazda Śmierci i inne sprytnie zabezpieczane imperialne fortyfikacje to już realne opcje :D )
Zwycięskie opowiadania włączone zostaną również do następnej odsłony książkowej edycji „Opowieści z Mgławicy Mocy” (która bardzo prawdopodobnie powstanie, choć ze względu na długość całego procesu, nie podejmuję się ocenie, kiedy premiera taka może mieć miejsce :) W każdym razie tę część nagrody lepiej potraktować jako swego rodzaju inwestycję w przyszłość – dalszą, bądź bliższą).

Image


By zgłosić pracę, należy założyć w tym dziale osobny wątek z tytułem opowiadania i zaznaczeniem, który tytuł przewodni jest jego tematem. Przykładowo dla Opowieści z Rebelii, będzie wyglądał on [OzR] „Tytuł opowiadania”, zaś dla drugiego z tematów [NCZG] „Tytuł opowiadania”. Pod każdym z opowiadań można dyskutować na jego temat. Każdy z graczy może wysłać maksymalnie dwie prace – po jednej dla każdego tematu. Termin umieszczania prac upływa z końcem okresu letniego, czyli ostatniego dnia sierpnia. Głosowanie odbędzie się na odrobinę innych zasadach, niż ostatni konkurs pisarski. Swój głos oddać będzie mógł każdy z graczy (z zastrzeżeniem, iż nie można głosować na własną pracę), a głosy te złożą się na połowę końcowej oceny. Druga połowa będzie wynikiem głosowania wśród administracji, a połączona punktacja da końcowe wyniki. By wziąć udział w konkursie trzeba być graczem Mgławicy Mocy z zaakceptowaną Kartą Postaci, uznajemy również osoby, które konta założą w trakcie trwania konkursu.

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia, choć to ostatnie jest pojęciem bardzo względnym. Chodzi w końcu o zabawę.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Quorn » 21 Cze 2016, o 11:15

Pomysł na opowiadanie już mam. Teraz tylko muszę się jakoś zmobilizować i myśli przebrać w słowo pisane.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez BE3R » 21 Cze 2016, o 17:55

Też mam koncepta, tym razem cisnę po zwycięstwo :lol:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 25 Sie 2016, o 00:40

Gwoli przypomnienia - termin nadsyłania prac upływa dokładnie za tydzień bez 41 minut. Jeśli ktoś skrobał jakiś tekst w ciągu wakacji, warto powoli go wstawiać :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Mistrz Ind'yk » 25 Sie 2016, o 18:13

Kelan Navarr napisał(a):Gwoli przypomnienia - termin nadsyłania prac upływa dokładnie za tydzień bez 41 minut. Jeśli ktoś skrobał jakiś tekst w ciągu wakacji, warto powoli go wstawiać :)


A czemu już warto wstawiać? Są jakieś minusy wstawienia ostatniego dnia? Nie zostało rozwinięte, w jakim czasie można o pracach dyskutować, dlatego pytam. Rozumiem, że będzie na to jakiś czas we wrześniu? ;)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Axis » 25 Sie 2016, o 20:45

Mnie się wydaje, że ludzie będą czekać do ostatniej chwili. Żeby nie dawać konkurencji poglądu na to, jak wygląda ich praca. Ktoś się może obawiać, iż pokazanie tekstu wcześniej może doprowadzić innych do przeredagowywania swoich prac. W końcu to konkurs.

Ja jeszcze jestem w trakcie pisania. Mam zbyt porytą koncepcję, aby prosto się pisało. :P
Image
GG: 8232072
Awatar użytkownika
Axis
Gracz
 
Posty: 209
Rejestracja: 2 Gru 2011, o 11:33

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 25 Sie 2016, o 21:19

Nie ma żadnych profitów wstawienia teraz, a nie ostatniego dnia :) Po prostu przypominam, że czas wysyłania dobiega do końca. Wskazywać swoje typy będzie można naturalnie dopiero od początku września.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 1 Wrz 2016, o 16:13

Wreszcie dotarłem do domu z pracy i zdołałem się ogarnąć. O północy wybił deadline nadsyłania prac i z radością widzę, że będzie z czego wybierać :) Nadesłaliście w sumie sześć prac, idealnie po trzy na każdy z tematów, można więc bez problemów rozrysować kolejne losy konkursu.

Od dziś do przyszłego piątku (czyli do północy w czwartek 8 września) macie czas, by ocenić nadesłane prace. W piątek Wasze głosy zsumowane zostaną z głosami jury (Robal i ja) i tym sposobem wyłonionych zostanie dwoje zwycięzców.

Głosujemy na dwie prace - jedną z każdego tematu. Wszystkie prace z danego tematu (NCZG i OzR) umieszczamy na miejscach od I do III, gdzie za I pozycję opowiadaniu dopisane zostaną 3 punkty, za II - 2 punkty, a III - 1 punkt. Głosy nadsyłamy drogą prywatną do mnie, by uniknąć kombinacji komu brakuje ilu punktów do czego itd :) W piątek 9 września do Waszych głosów, dodajemy te od jury i tym sposobem wyłaniamy zwycięskie prace. Ogłoszenie wyników również na końcu tygodnia, by każdy miał szansę na spokojnie przeczytać wszystkie zgłoszenia.

Powodzenia!
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez BE3R » 1 Wrz 2016, o 21:12

Proponowałbym, żeby osoby które startują w konkursie, nie oceniały opowiadań. Jest to niby oczywiste ale może lepiej to poprostu napisać. Opinie tak, punkty nie ;)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 2 Wrz 2016, o 02:37

Wtedy mało komu będzie się chciało już oceniać :D Ogólnie nie widzę przeciwwskazań, z zastrzeżeniem (jak zresztą pisałem w pierwszym poście) - nie można glosować na swoją pracę (czyt. dostaje automatycznie III miejsce i 1 punkt). Glosowanie jest i tak tajne, wiec nie widać kto jak ocenia i ile punktów dane opowiadanie już uzbierało.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Mistrz Ind'yk » 2 Wrz 2016, o 09:20

nie można glosować na swoją pracę (czyt. dostaje automatycznie III miejsce i 1 punkt)


Dobre, to się totalnie nie opłaca :D .

A tak na serio, to jestem z Chudym. Nie ocenisz równo opowiadań w konkursie, w którym bierzesz udział, jeśli włożyłeś w niego starania, pracowałeś nad pomysłem, itp. Jasne, zostają do oceny opowiadania innych tylko, ale jednocześnie oceniasz też w ten sposób własną pracę. To jakby zapytać: Twoje opowiadanie jest najgorsze, a które z pozostałych bardziej ci się podoba? Wiem, że to luźny i wakacyjny konkurs i mam nawet kandydatów silniejszych niż swoje prace, ale nadal kompletnie tego nie czuję ;) .

Można by też pozwolić głosować tylko na kategorię, w której się nie startowało - straty osobowe będą o wiele mniejsze, a uniknie się tego problemu.
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 7 Wrz 2016, o 18:05

Przypominam, że do tylko do końca dnia jutrzejszego można wysyłać głosy. Na chwilę obecną swoje typy wysłały 2 osoby, więc zachęcam do głosowania, by było bardziej miarodajne.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Kelan Navarr » 9 Wrz 2016, o 11:27

Głosowanie dobiegło końca, punktacje graczy i naszego dwuosobowego jury zostały do siebie dodane i na podstawie finalnej liczby punktów opowiadaniom przydzielono kolejno 3pkt, 2pkt i 1pkt. Jeśli dwie prace na pierwszym miejscu sumarycznie otrzymały tyle samo punktów, obu przyznawaliśmy w punktacji końcowej po 2,5pkt. Jeśli wszystkie otrzymały taką samą ilość głosów, pulę 6pkt dzieliliśmy po prostu na 3 równe części.

WYNIKI


GRACZE
NCZG
Dziewczyna i galaktyka - 3pkt
Nieczyste zagranie - 2pkt
Planeta zmienia galaktykę - 1pkt
OzR
Niespodziewany cios – 2pkt
Narada – 2pkt
Piegi i gwiazdy – 2pkt

JURY
NCZG
Nieczyste zagranie - 2,5pkt
Planeta zmienia galaktykę - 2,5pkt
Dziewczyna i galaktyka - 1pkt
OzR
Niespodziewany cios – 3pkt
Piegi i gwiazdy – 2pkt
Narada – 1pkt

SUMA PUNKTÓW I OSTATECZNY WERDYKT

NCZG
Nieczyste zagranie - 4,5pkt
Dziewczyna i galaktyka - 4pkt
Planeta zmienia galaktykę - 3,5pkt
OzR
Niespodziewany cios – 5pkt
Piegi i gwiazdy – 4pkt
Narada – 3pkt

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszam, że laureatami pierwszego letniego konkursu literackiego zostali Axis i Rafael. Serdeczne gratulacje! Dziękuję też wszystkim za udział w zabawie i zapraszam do wzięcia udziału we wszystkich przyszłych wydarzeniach organizowanych przez Mgławicę Mocy.

Zwycięzców proszę o kontakt w kwestii wyboru i wysyłki nagród. Każde z Was otrzymuje dowolną z książek wydanych w Polsce przez Wydawnictwo Uroboros. Ponadto Wasze postaci otrzymują wspomniany w pierwszym poście „talon” na wydarzenie specjalne. Z książek do wyboru macie następujące pozycje:

ImageImageImageImageImageImage ImageImage


Mroczny Uczeń
dostępny będzie dopiero po premierze mającej miejsce 26 września. Jeśli ktoś chce poczekać do tego czasu, jak najbardziej istnieje taka opcja.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Mistrz Ind'yk » 10 Wrz 2016, o 15:49

Szacuneczek i gratulacje dla zwycięzców! Więcej takich inicjatyw, bo i ludzi coraz więcej, i przyjemności z czytania także :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Quorn » 12 Wrz 2016, o 11:15

Krótko:
Gratuluję wszystkim, którzy zdecydowali się napisać. Fajnie było poczytać wasze prace jako Jury. Gorzej było z ocenianiem (myliłem się Indyk, miałeś rację). Było trudno. Przypominało to trochę szukania dziury w całym. Żeby ułożyć prace w kolejności punktowej trzeb było pomyśleć więcej niż trochę bo nie dało się jednoznacznie wskazać najlepszej pracy. Każde z tych opowiadań miało coś innego czego brakowało w mniejszym lub większym stopniu innym. Raf walnął chyba najbardziej "książkową" treść, Axis pokazała uniwersum SW w ciemniejszych barwach, niżby można było sądzić na pierwszy rzut oka, Indyczy gładki styl pisania zachwycił, BE3R walnął coś innego lekkiego, z humorem (gdybym tam był to pewnie śmiałbym się bardziej, ale "odgłos betoniarki" dostatecznie poruszył moją wyobraźnię; prawie tam byłem), Vestibor z kolei oczarował swoją wizją kosmicznych wojaży. Dlatego nie wzięcie udziału w tym konkursie podziałało na mnie motywująco. Następnym razem chcę być ocenianym a nie oceniającym. Tak będzie łatwiej:)
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Tzim A'Utapau » 12 Wrz 2016, o 16:13

Gratki zwycięzcom. I gloria victis. Teraz opijamy zakończenie lata :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Mistrz Ind'yk » 14 Wrz 2016, o 02:10

myliłem się Indyk, miałeś rację


Czyli coś jednak wygrałem 8-) .

Dlatego nie wzięcie udziału w tym konkursie podziałało na mnie motywująco. Następnym razem chcę być ocenianym a nie oceniającym.


I brawo za decyzję, osobiście już czekam :D .

Gratki zwycięzcom. I gloria victis. Teraz opijamy zakończenie lata :D


Jestem za. Mam dwa razy drugie miejsce, więc stawiasz mi 4 browary :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: MGŁAWICOWE LATO

Postprzez Tzim A'Utapau » 14 Wrz 2016, o 16:07

Mogło być gorzej. Mogłeś wygrać 6 browarów, gdybyś zajął 2 x 3 miejsce. :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34


Wróć do Mgławicowe Lato

cron