Content

Ogłoszenia

[Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesują?

Jakie przedsięwzięcia Podziemia najbardziej Cię interesują?

Ankieta zakończyła się 10 Mar 2011, o 18:05

Rozwój HoloNetu - nowe artykuły, wywiady newsy.
18
46%
Konkursy z nagrodami.
4
10%
Plebiscyty na najlepszą postać.
7
18%
Nowe zlecenia od Zorda.
5
13%
Nowe karty postaci bohaterów niezależnych.
1
3%
Nowe dane o frakcjach i broniach w bibliotece.
4
10%
 
Razem głosów : 39

[Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesują?

Postprzez David Turoug » 21 Lut 2011, o 18:05

W związku z tym iż od ostatnich ankiet minęło już grubo ponad rok, a Userów nam przybyło, ciekawi Nas co najbardziej interesuje naszych forumowiczów. Zapraszam do udziału w ankiecie (każdy może wybrać 2 opcje, dlatego proszę odpowiadać szczerze co jest dla was NAJ), a także pisania bardziej szczegółowych odpowiedzi w tymże temacie. Oczywiście dla wielu może być tak, iż każda z opcji zawartych w sondzie będzie cieszyć się zainteresowaniem Forumowiczów. Pozwoli nam to określić w jakim kierunku powinniśmy zintensyfikować nasze prace. Oczywiście nie jest to równoznaczne z zaniechaniem przedsięwzięć w innych kierunkach, które w ankiecie otrzymają mniej głosów.
Ankieta trwa do 10 marca, więc jest czas by się zastanowić i odpowiedzieć na pytanie. Oczywiście każdy ma 2 opcje do wyboru, ale może skorzystać z jednej, a jeżeli ktoś się pomyli to do końca trwania ankiety możecie poprawić swój głos ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Dagos Bardok » 21 Lut 2011, o 18:09

Ze swojej strony zagłosowałem na HoloNet i Plebiscyty. Myślę, że te dwie rzeczy najbardziej przyciągają nowych użytkowników, no i interesują mnie :D
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Joker » 21 Lut 2011, o 18:10

Zagłosowałem na Konkursy z nagrodami i Nowe Dane w bibliotece. ;)
Image
Awatar użytkownika
Joker
New One
 
Posty: 44
Rejestracja: 15 Kwi 2010, o 18:19
Miejscowość: Stalowa Wola

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Chester Westman » 21 Lut 2011, o 18:31

W ankiecie głosowałem na:
Plebiscyty na najlepszą postać - na pewno od czasu do czasu ożywiłyby nieco forum, dodatkowo zapewniając nam trochę frajdy przy wybieraniu "najlepszej postaci". ;)
Nowe zlecenia od Zorda - jako urozmaicenie w życiu forumowych najemników, niewątpliwie zostałyby ciepło przyjęte, nie tylko przez samych zainteresowanych konkretnymi questami.

Mimo oddanego głosu mam nadzieję, że rozwój Holonetu nie zostanie zepchnięty na drugi plan przez projekty, które wygrają głosowanie. Artykuły, wywiady i inne wyróżniają nas, są czymś wyjątkowym, a i bardzo przyjemnie się je czyta :)
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Namredib » 21 Lut 2011, o 18:58

HoloNet - mała rzecz, a cieszy.
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Marko Ramius » 21 Lut 2011, o 19:15

Z mojej strony:
- Dalsze rozwijanie HoloNetu - przejrzysta forma przekazu informacji z życia galaktyki Mgławicy mocy.
- Plebiscyt na najlepsza postać - Raz na rok czy też co sześć miesięcy, jestem za tym ażeby organizować plebiscyt. Szczególnie jeżeli Kelan nagrodzi zwycięzców swoimi autorskimi grafikami i rysunkami :)
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Marko Ramius
New One
 
Posty: 198
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 15:57

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Chmura » 21 Lut 2011, o 19:17

Nie wiem, czy nie jestem zbyt nowy, aby glosować w tej ankiecie.
Zagłosowałem tylko na HoloNet - to ciekawa inicjatywa, chociaż za bardzo jeszcze się w niego nie zagłębiałem.
O konkursach nie mam jeszcze zdania, bo żadnego chyba ostatnio nie było :) W plebiscytach raczej nie mam szans wygrać. Zadania od Zorda jeszcze mnie nie dotyczą, choć dobrze by było, jakby co jakiś czas jakieś nowe, ciekawe się pojawiło, ale widzę, że wiele jest nieruszanych. Bohaterowie niezależni nie są tak bardzo istotni, a o broniach/frakcjach mogę poczytać na Wookie :)

Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem każdy z działów powinien być choć po trochu rozwijany.
Image
Awatar użytkownika
Chmura
New One
 
Posty: 72
Rejestracja: 21 Sty 2011, o 23:14

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez David Turoug » 21 Lut 2011, o 19:35

Dla niewtajemniczonych. W zeszłym roku Administracja przeprowadziła dwa konkursy, w których były bardzo ciekawe nagrody, m.in książki, figurka Cad''a Bane itp. Wszystko jest udokumentowane i ciągle można obejrzeć efekty starań Administracji (Konkursy i eventy tematyczne).
Oprócz wspaniałych nagród, można zauważyć równie świetne grafiki Kelana ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Yarin Lanex » 21 Lut 2011, o 22:58

Ja zaznaczyłem jedynie ostatnią pozycję.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Tzim A'Utapau » 22 Lut 2011, o 15:14

Zaznaczyłem holonet i plebiscyt, bo z wszystkich wymienionych opcji tego czuję niedosyt.

Holonet jest niezwykle klimatyczny i odwalacie przy nim kawał dobrej roboty. Grafa i arty na świetnym poziomie, chyba zawsze będzie mi tego za mało. Z doświadczenia wiem jak dużo frajdy daje czytanie o własnej postaci w holo albo znalezienie w nim odpowiedzi na problem aktualnie napotkany w queście. Czego bym chciał więcej? Wszystkiego :D Więcej artów o sytuacji astropolitycznej Galaktyki, więcej ciekawostek, więcej nawiązań do prowadzonych lub zakończonych questów... więcej holo po prostu. Brakuje mi jeno silniejszych więzi z kanonem (jestem betonem i się nie wstydzę ;) ). Holo mogłoby być bardziej obfite w wydarzenia postaci znanych nam z EU takich jak rodzinka Skywalkerów etc. Fajnie byłoby przeczytać od czasu do czasu że Fett skolekcjonował jakąś uber nagrodę, a Lando otwiera nowy interes. Holonet daje ogromne możliwości tak graczom jak i Mistrzom Gry i tu też miło byłoby zobaczyć więcej czegoś, co umownie nazwałbym interakcją (ogłoszenie z holo inicjujące questa). Zastanowiłbym się także czy gracze sami z siebie nie mieliby pomysłów na arty w holo (choćby i o własnej postaci). Gdyby komuś z Podziemia chciało się czytać i/lub redagować takie "listy fanów" byłoby super.

Plebiscyty i konkursy to bajer pozafabularny i z tego co wyczytałem w topicach archiwalnych tutaj są wyjątkowym przedsięwzięciem (wyjątkowo udanym) i tylko podkreślają mgławicowy perfekcjonizm (punkt za kwestia organizacyjne i patronat). Proponowałbym więcej różnorodności (choć zdaję sobie sprawę że większa ilość plebiscytów itp. w jakiś sposób odebrałaby im status "wydarzenia" i trza uważać aby całość nie stała się zbyt powszechna). Z dwóch tych opcji plebiscyty na oko mogą się cieszyć większą dozą zabawy i jakoś zdają się ciekawsze, bo choć nie miałem okazji jeszcze żadnego doświadczyć, łatwo zauważyć jak dużym zaangażowaniem przede wszystkim ze strony userów się cieszyły.

Szczególnie jeżeli Kelan nagrodzi zwycięzców swoimi autorskimi grafikami i rysunkami


o to to to ;)

Noty o broniach etc, jak ktoś zauważył, można sobie na wookie przeczytać. Najważniejsze informacje już na forum są, jakkolwiek więcej danych o aktualnych frakcjach też by się zdało. Brakuje mi jakiejś ogólnej zahaczki o Republice i Imperium (skrócona mgławicowa historia?) plus ewentualnie opisy mniejszych ugrupowań, czy to zakładanych przez graczy (nie wiem czy takie są, ale mogłyby być :D) czy też tych spod ręki GMów, które już w jakiś sposób wgryzły się w fabułę.

Karty BNów też mają sporo potencjału (ich historie i szkice to w sumie gotowe questy), zostały jednak zdominowane przez bnów mocowładnych i tutaj sądzę, że trzeba proporcje zmienić. Zdatne będą te o postaciach kanonicznych, co by wiedzieć które z nich czym się w realiach i czasach mgławicowych parają. BNowie ożywiają forum, nigdy ich za mało, trza tylko więcej z nich korzystać (kogoś trzeba wszak zabijać :twisted: ).

Zleceń od Zorda wydaje się być dużo i sam nie wiem, czy tym samym gracze nie mają aż nazbyt dużego wyboru. Rewelacyjnym (ale zbyt pracochłonnym) rozwiązaniem byłaby rotacja tychże co jakiś czas, zastępowanie starej puli zupełnie świeżymi i w pewnym odstępie czasowym ewentualny powrót "zestawów". Niektóre z nich wiszą już długo i nie zainteresowały nikogo (inna sprawa że zlecenia generalnie cieszą się sporym wzięciem, tylko gracze po prostu są wybredni i sobie biorą te z okładki najciekawsze :P )

Jeszcze tylko słówko spostrzeżenia na koniec, że ogólna moja ocena wszystkich opcji z ankiety wypada bardzo pozytywnie. Proporcje poszczególnych "dodatków" są udane i do pełni szczęścia, oprócz tego co wyżej, dodałbym coś zupełnie nowego. Jakąś wnoszącą świeżość niespodziankę, która mocno by się wgryzła w forum, a na którą sam pomysłu raczej niestety nie mam. Ale po burzy mózgów pewnie by coś się znalazło. ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez Peter Covell » 23 Lut 2011, o 20:27

Muszę przyznać, że obecny wynik ankiety mnie zaskakuje - w jednym przypadku bardzo pozytywnie, w drugim - po prostu zaskoczył ;) Jako, że pierwsi będą ostatnimi, zacznę od drugiego.

Biografie BNów - Bohaterowie Niezależni dotychczas wydawali mi się ważnym elementem uzupełniającym questy - no bo o ileż fajniej jest pisać w przygodzie, gdzie nasz bohater gada z gościem, którego historię możemy poznać, zobaczyć obrazek, poczytać o usposobieniu. Jeśli facet w dodatku przewijał się już w poprzednich questach - jeszcze lepiej. Wyniki ankiety jednoznacznie jednak wskazują, że KaPeki NPCów nie są tym, na co jest największe zapotrzebowanie obecnie. Zapewne weźmiemy to pod uwagę.

HoloNet - 15 głosów na 33 możliwe, co daje 45%. Wynik naprawdę imponujący i cieszący mnie, gdyż w "nowy wymiar codziennych wiadomości" włożyliśmy naprawdę wiele pracy i serce rośnie, kiedy widzę, że nie był to czas stracony. Artykuły nie pojawiają się co prawda z pożądaną częstotliwością, ale skoro przypadła Wam do gustu ta strona, trzeba będzie powiększyć redakcję lub dać Wam możliwość dodawania własnych tekstów.

Teraz, odnośnie Waszych wypowiedzi:
Od siebie dodam,że korzystając z dużej popularności forum, można by dla urozmaicenia zmienić czasy gry, jako,że po takim zabiegu będzie nieco ciekawiej i klimatyczniej a liczba gra nie spadnie

Zmiana czasów gry wiąże się z zamknięciem obecnej rozgrywki i otwarciem nowej, a więc de facto stawianiem nowego PBFa. Mgławica Mocy nie należy do for, które powstają na pół roku czy rok, po czym upadają, bo admini wpadli na inny, "lepszy" pomysł. Być może znalazłyby się inne, bardziej pasujące do nie-kanonu, czasy, ale w żadnym wypadku administracja nie ma zamiaru z tego powodu zmieniać realiów Mgławicy.

Holonet daje ogromne możliwości tak graczom jak i Mistrzom Gry i tu też miło byłoby zobaczyć więcej czegoś, co umownie nazwałbym interakcją (ogłoszenie z holo inicjujące questa).

Wymaga to też pewnej umiejętności "zakręcenia się" u Graczy. Na chwilę obecną, tak naprawdę, nie ma najmniejszego problemu, by zainteresowani jakimś artykułem zdecydowali się ruszyć swoją postać w kierunku opisywanych wydarzeń. Prosty przykład - ostatnio pojawił się artykuł o "drodzie-mordercy". Na forum znajdują się postaci detektywów, gliniarzy czy Rycerzy Jedi, którzy z własnej inicjatywy mogą zająć się pojmaniem go. Albo informacje o miejscach, gdzie Knockout Girls grają koncerty - spodobały Wam się ich gorące ciałka i chcielibyście, by Wasz psychopatyczny łowca nagród miał okazję ich skosztować? To może tak by je porwać? Wystarczy zgłosić taki fakt do MGa i jedziemy z koksem. Problem może leżeć raczej w tym, że gracze nie zdają sobie z takiej możliwości sprawy i/lub że przywykli do tego, że questy na MM w dużej mierze od Mistrza Gry pochodzą.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez David Turoug » 3 Mar 2011, o 22:13

Gorąco zachęcam Tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału w ankiecie, aby to zrobili. Większa liczba oddanych głosów, pozwoli trafniej ocenić co jest najbardziej oczekiwanym "towarem" wśród Userów. Do końca sondy pozostało niespełna 7 dni, więc jest jeszcze czas na przemyślenia i oddanie głosów/głosu. ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: [Ankieta] Jakie akcje Podziemia najbardziej Cię interesu

Postprzez David Turoug » 12 Mar 2011, o 14:37

10 marca, tuż po godzinie 17:00 zakończyła się nasza ankieta, w której zadaliśmy pytanie "Jakie przedsięwzięcia Podziemia najbardziej Cię interesują?". Userzy mieli prawo wytypować dwie opcje spośród sześciu. Ostatecznie oddano 39 głosów, które rozłożyły się następująco:

1. Rozwój HoloNetu - nowe artykuły, wywiady newsy. - 18 głosów (46%)
2. Plebiscyty na najlepszą postać. - 7 głosów (18%)
3. Nowe zlecenia od Zorda. - 5 głosów (13%)
4. Konkursy z nagrodami. - 4 głosy (10%)
4. Nowe dane o frakcjach i broniach w bibliotece. - 4 głosy (10%)
6. Nowe karty postaci bohaterów niezależnych. - 1 głos (3%)

Z ankiety wynika, że najbardziej interesuje Was rozwój HoloNetu i prawdopodobnie oczekujecie większej ilości artykułów, informacji, wywiadów i ciekawostek, które moglibyście znaleźć na tym portalu. Jest to też potwierdzenie tego, iż Adminowie (Peter, Kelan, Oto'reekh) trafili w dziesiątkę ze swoim pomysłem, który Wam się spodobał. Nie pozostaje nic innego jak wzmóc pracę nad tym projektem.
Prawdę mówiąc na jednym z pierwszych miejsc spodziewałem się "Konkursów z nagrodami", jednak niespodziewanie drugą lokatę zajęły "Plebiscyty", a na ostatnim miejscu podium "Nowe zlecenia od Zorda" (choć prawdę mówiąc tych jest obecnie dość dużo, a popyt niezbyt duży. Dopiero potem znajdują się wspomniane Konkursy (na które sam oddałem głos) oraz "Nowe dane o frakcjach i broniach w bibliotece".
Sądząc po jedynym oddanym głosie na "Nowe karty postaci bohaterów niezależnych", nie oczekujecie z utęsknieniem na pojawienie się kolejnych biogramów, woląc po prostu poczytać np. o swoim bohaterze jakąś pikantną plotkę bądź poważny artykuł w HoloNecie.

Zarówno Administracja jak i Podziemie weźmie pod uwagę wyniki ankiety i najprawdopodobniej zintensyfikuje prace nad wybranymi projektami. Nie mniej, tak jak było na wstępie powiedziane żadne z przedsięwzięć nie zostanie całkowicie zaniechane.

Pozdrawiam,
Dave.

Ps. Przepraszam, iż nie podsumowałem tego przed dwoma dniami, ale najzwyczajniej w świecie nie miałem czasu.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Ogłoszenia

cron