Content

Ogłoszenia

3 LATA MGLAWICY MOCY

3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kelan Navarr » 11 Wrz 2011, o 01:14

Drodzy Mgławicowicze

Przeważnie ktoś inny pisał tego typu wiadomość, ale jako, że z zielonych pozostałem na posterunku chwilowo osamotniony, postaram się skomponować coś mającego ręce i nogi, a równocześnie nie usypiającego.

11.09 to nie tylko data urodzin Oto, czy zamachu na WTC. Dokładnie trzy lata temu powstała idea, swego rodzaju kamień węgielny obecnej Mgławicy Mocy. Początkowo nazwana Akademią Jedi, stopniowo, dzięki długotrwałej i ciężkiej pracy wszystkich użytkowników, ewoluowała w Mgławicę Mocy jaką widzicie dzisiaj. Przez trzy lata przebyliśmy drogę od forum stworzonego przez dwójkę zapaleńców, do największego forum PBF poświęconego Gwiezdnym Wojnom w Polsce. Mieliśmy chwile wzlotów i upadków, ale summa summarum niezmiernie i uparcie parliśmy do przodu.
Nigdy tak naprawdę nie potrafiliśmy określić, którą datę powinniśmy uznawać za oficjalną datę założenia Mgławicy. Pierwsze kroki rejestracyjne podjęte zostały 11 września, natomiast pierwszy post pojawił się 27 dnia tegoż miesiąca. Z tego powodu już dziś pojawia się ta notka, poparta podrasowanym layoutem graficznym. Kolejne atrakcje nadejdą, miejcie oczy szeroko otwarte.

W tym miejscu chciałem w imieniu swoim i pozostałych członków administracji podziękować Wam wszystkim, za to, że jesteście z nami. Oto, Peter i ja możemy planować, nadzorować i starać się utrzymać to przedsięwzięcie na obranym torze, ale bez Was Mgławica nie istnieje. Jesteśmy tu dla Was, MM to Wy wszyscy. Podziękowania również dla Hadyyka i Dagosa za to, że tchnęli ducha w ideę.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 11 Wrz 2011, o 01:34

Widzę, że Kelan ubiegł mnie tym razem w "oficjalnym" temacie urodzinowym :D Chciałbym sprostować, że 27 września pojawił się pierwszy quest, bo post zdaje się był wcześniej, na stacji orbitalnej Yavin IV ;) Te 36 miesięcy minęło cholernie szybko. Mgławica wciąż się rozwija, jest otwarta na nowych userów i nowe pomysły. Liczę, że w tym roku Gyar-Than Hadyyk skrobnie od siebie słów kilka o początkach Akademii Jedi oraz o tym jak razem z Dagosem Bardokiem planował utworzenie forum storytellingowego.

Od siebie chciałbym podziękować Forumowiczom, Administracji oraz członkom Podziemia za współpracę i tworzenie naszego starwarsowego uniwersum. Ponadto zachęcam do dzielenia się waszymi opiniami na temat AJ/MM, bez względu na to czy jesteście prawie od samego początku czy dołączyliście choćby miesiąc temu. Dodam, że tradycyjnie w związku z rocznicą dla userów przygotowane będą różne atrakcje. Pierwsza z nich już jest widoczna gołym okiem. Pozostałe - niebawem.

Niech Moc Będzie z Wami
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Silus Targon » 11 Wrz 2011, o 07:35

Dodatkowo dzień 11 września to urodziny Otorka i moja data ślubu więc naprawdę wielki dzień również z innych względów :)

A tak na poważnie to wyrazy uznania dla was za całą robotę którą tutaj robicie. Bo przez te poprzednie lata zmiany które były przez was wprowadzane były naprawdę ogromne(mówię choćby o zmianie z AJ na MM). I dzięki temu MM jest dzisiaj tym czym jest i nadal przyciąga do siebie nowych użytkowników.

Oby za rok nadal można było przeczytać tutaj podobnego posta :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Chester Westman » 11 Wrz 2011, o 12:00

Nawiązując do posta Silusa - oby kolejne rocznice odbywały się w równie dobrej atmosferze, jaką ma to forum odkąd tylko pamiętam.

Te "kilka" miesięcy temu, 10 stycznia, kiedy wysłałem swoją pierwszą KP do oceny... Przyznaję - nie spodziewałem się, że zwiążę swój los z Mgławicą Mocy na tak długo, a nawet spróbuję swoich sił jako MG. Bo chyba każdy z nas pamięta swoje pierwsze posty tutaj, przygody z innymi graczami i mnóstwo frajdy, którą można czerpać w ten sposób? ;)

Tym bardziej więc zazdroszczę tym, którzy pamiętają początki Akademii Jedi, bez której Mgławica by nie powstała. I dziękuję Wam wszystkim za to, że ciągle idziecie z tym dziełem do przodu, dając dziesiątkom użytkowników na przestrzeni czasu jedyne w swoim rodzaju miejsce w sieci.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 11 Wrz 2011, o 18:59

Cały czas czekamy na Wasze wypowiedzi dotyczące Akademii Jedi i Mgławicy. Jak w waszych oczach Akademia przeszła transformację w Mgławicę? Jakie macie wspomnienia, opinie i tym podobne ;)

Tymczasem kolejne "niespodzianki" dla forumowiczów, po zmianie "imidżu" na nowy:

Wywiad z Rycerzem Jedi - Robertem Duine

Cztery zlecenia w kategorii "Poszukiwani żywi i martwi":

1) Poszukiwanie doktora Kyarta
2) Stoczniowiec marnotrwany
3) Młode wilki
4) "Śmieciarz" Fredon Brask

Pozdrawiam,
Dave.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Dagos Bardok » 11 Wrz 2011, o 22:36

To już trzy lata...

Szybko ten czas minął. Akademia Jedi w mgnieniu oka przemianowała się na Mgławice Mocy, przybyli nowi użytkownicy, a wraz z nimi nowe możliwości. Małe forum dla paru osób chętnych do gry zamieniło się w najlepsze forum storytellingowe w świecie Gwizednych Wojen w Polsce. Brawo ;)

Jestem dumny z tego, że mogłem uczestniczyć w powstaniu Mgławicy Mocy!

Sto lat, sto lat...

:D
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Mistrz Ind'yk » 11 Wrz 2011, o 22:40

Dokładam się do wspólnej pieśni: sto lat, sto lat!

I mam nadzieję, że razem ze mną, bo choć to moje pierwsze forum tego typu, to już zajęło poważne miejsce w ramówce mojego życia :D .

Administracji, Podziemiu, Mistrzom Gry i samym Graczom gratuluję ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Tzim A'Utapau » 12 Wrz 2011, o 11:39

Trzy lata to szmat czasu. Gratulacje dla wyjadaczy, którzy nadal potrafią dobrze się bawić na forum oraz dla tych, którzy dołączyli niedawno, bo to oni stawiają wyżej poprzeczkę, zaskakują pomysłowością i wnoszą coraz to nowe perspektywy.

Podziękowania przede wszystkim dla adminów za to, ile czasu wpakowali w pracę, abyśmy mogli się tu dobrze bawić. Za sprawą wspólnych wysiłków mistrzów i graczy powstał bogaty zbiór błyskotliwych, niepowtarzalnych, czasami nieco zwariowanych pomysłów, których nie powstydziliby się zawodowi pisarze i scenarzyści. Nikt nie osiada na laurach i w ten oto sposób Mgławica Mocy stała się anomalią RP. Wszędzie dzieje się źle, a u nas jest dobrze i będzie lepiej :P

Czytam sobie posty i dowiaduję się czegoś nowego, widzę porównania których nie doczytałbym się nigdzie indziej, bohaterowie przez Was kreowani z powodzeniem mogliby zasilić kanon Lucasa. A w dobry nastrój potrafi mnie wprawić sama obecność innych userów, bo wiem, że lada chwila podzielą się ze mną humorem rodem z Monty Pythona. Co więcej, znalazłem tu parę osób, które zaginęły gdzieś w mrokach sieci, a z którymi ponowne spotkanie było przyjemnością (pozdro dla Lari i Shasa).

Mgławica przyciągnęła zbiór nietuzinkowych osobistości, aż dziw że tak różnorodną grupę można w ogóle scalić wspólnym zainteresowaniem. Nie boję się stwierdzić, że obecność tutaj to więcej niż rozrywka, to rozwój: ćwiczenie warsztatu pisarskiego, wzbijanie się na wyżyny ze względu na wysoki poziom, systematyczność motywowana ze strony innych userów (sępienie o posta to na Mgławicy prawdziwa dyscyplina sportowa :D ).

Niech nam spam gładko płynie na SB.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Mistrz Ind'yk » 12 Wrz 2011, o 17:02

Tau, nie wymieniłeś mnie z imienia, a i tak się kurka chyba wzruszyłem... :)

Dla następnych: Chusteczki higieniczne Kimberly Clark po 2,92 za wagon :D
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Fenn Mereel » 12 Wrz 2011, o 23:58

3 latka Mgławica ma, tra la la. Oprócz dumy z adminów i userów, którzy o forum dbają i je napędzają, przepełnia mnie duma z siebie :P :D, ponieważ 6 lutego będę obchodził dwa latka z MM! Dla mnie to wielkie osiągnięcie, bo zazwyczaj na forach storytellingowych i innych takich mój rekord wynosił miesiąc. :)

Co więc, sprawiło że tak wiele osób znalazło tu swoje miejsce, stworzyło swoich bohaterów i ich historie? Myślę, że odpowiedzią jest atmosfera. Spięć nie ma, a jeśli są to albo są ukracane przez shoutboxową cenzurę i odsyłanie petentów na PW, albo przypominają bardziej dyskusje niż chamskie potyczki słowne. Zdarza nam się hejtować coś dla samego hejtowania(Rew i Mandalorianie :lol:), ale wszyscy prędzej czy później rozumieją tego typu humor, toteż zabawa jest zawsze przednia! :D

Na koniec życzenia: Aby każdy z nas cieszył się z niespodziewanych zwrotów akcji i odciętych kończyn, a także z mnóstwa epickich pojedynków i przezabawnych dialogów! :)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 29 Wrz 2011, o 13:41

27 września minęły trzy lata od rozpoczęcia pierwszego questa. Zapewne zdążyliście już obejrzeć Graficzną Historię AJ/MM zmajstrowaną przed Kelana. Wykonał świetną robotę, uwieczniającą naszą transformację.
Oprócz tego doszły kolejne cztery zlecenia u Zorda:

1) Medalion Fena Biol-Ura (artefakty)
2) Zagadka "Latającego Mandalorianina" (dla najemników)
3) Czas Krwawej Monarchini (dla najemników)
4) Safari "Rancor" (dla najemników)

Ponadto w bibliotece pojawiła się krótka nota biograficzna o Robercie MacLowitshu, który raczy nas holonetowymi opiniami naszych galaktycznych kantyn, barów i tym podobnych lokali. To jeszcze nie wszystko, wkrótce pojawią się kolejne biografie, a także ciekawa historia początków AJ autorstwa... (c.d.n.) ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kelan Navarr » 29 Wrz 2011, o 22:18

Miało to wszystko wyglądać trochę inaczej, ale z przyczyn od nas niezależnych zaliczymy drobny poślizg z gwoździem programu. Minimalną wskazówkę (choć trudno to tak naprawdę nazwać wskazówką) macie w postaci ostatniej pozycji na graficznym przedstawieniu drogi Mgławicy. W najbliższym czasie zaś spodziewajcie się jeszcze kilku innych małych niespodzianek, które może nie wywrócą świata do góry nogami, ale na pewno sprawią, że forum to stanie się jeszcze przyjemniejszym miejscem.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 30 Wrz 2011, o 01:50

Od siebie dodam, że obecnie na ukończeniu są dwa duże projekty organizowane specjalnie z myślą o obchodach trzeciej rocznicy powstania Mgławicy Mocy. O pierwszym z nich wspomniał już Kelan - tutaj dodam od siebie, że wskazówką wcale nie jest wielki znak zapytania, a raczej to, czego na pierwszy rzut oka nie widać (ciekaw jestem czy ktokolwiek dostrzeże co też tam w ogóle zostało umieszczone). Drugi to "Projekt X", który od 27 września widoczny jest jako subforum Coruscant, a który da Wam nieosiągalne wcześniej możliwości wpływu na kształt galaktyki. Mam nadzieję, że nie zdradziłem za wiele, a jednocześnie dałem szansę na snucie domysłów o co może chodzić ;) Tak czy inaczej, czekam na Wasze pomysły odnośnie tego, co też skrywa nazwa "Projekt X".
Uwierzcie mi na słowo, że nowe biografie i zlecenia to jedynie preludium ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 30 Wrz 2011, o 11:48

Peter Covell napisał(a):O pierwszym z nich wspomniał już Kelan - tutaj dodam od siebie, że wskazówką wcale nie jest wielki znak zapytania, a raczej to, czego na pierwszy rzut oka nie widać (ciekaw jestem czy ktokolwiek dostrzeże co też tam w ogóle zostało umieszczone).


Czy może chodzi o zarys jakiegoś korytarza (?) po bokach, wpadający w czerwień?

Co do drugiego projektu to moja wiedza jest zbyt duża by bawić się w zgadywanki, więc pole do popisu dla Userów :D ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 30 Wrz 2011, o 22:33

Czy może chodzi o zarys jakiegoś korytarza (?) po bokach, wpadający w czerwień?

Patrzcie, jaki spostrzegawczy :D Drążcie dalej, burza mózgów, Panie i Panowie... Z czym Wam się takowy korytarz kojarzy? ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 30 Wrz 2011, o 23:33

Peter Covell napisał(a):
Czy może chodzi o zarys jakiegoś korytarza (?) po bokach, wpadający w czerwień?

Patrzcie, jaki spostrzegawczy :D Drążcie dalej, burza mózgów, Panie i Panowie... Z czym Wam się takowy korytarz kojarzy? ;)



Korytarzy na różnego rodzaju statkach jest bez liku. Czerwień... hmm... przyciemniona czerwień, wpadająca w czarny? Sygnał alarmowy, jakieś niebezpieczeństwo, uszkodzony statek... Statek widmo, zaraza... W sumie to mi się kojarzy ze "Szturmowcami Śmierci".
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Nikh » 30 Wrz 2011, o 23:38

A może to coś z Sithami? :) Jak ostatnio Korri poczytałem to do rozłamu doszło, więc może coś do tego będzie nawiązywać? :)
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 6 Paź 2011, o 14:47

Sithowie, "Szturmowcy Śmierci", ciekawe, ciekawe skojarzenia ;) Kombinujcie dalej, śmiało, śmiało ;)

A do Projektu X skojarzeń żadnych nie ma? Nowy dział na Coruscant... i nic? Zero pomysłów? Nie wierzę, moi Mili. Postarajcie się ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kelan Navarr » 6 Paź 2011, o 15:05

Ostatnio w naszych userów wstąpił chyba syndrom leniwca. Pamiętam jak kiedyś forum aż huczało jak się pojawiało coś nowego...
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kamuro Rushi » 6 Paź 2011, o 15:12

Project X? Jeśli o mnie chodzi, od razu słowo "projekt" kojarzy mi się z jakimś eksperymentem, badaniami. X może oznaczać niewiadomą, lub X jako liczba rzymska - to by oznaczało że już odbyło się dziewięć... prób? Czegoś?
Kelan, z chęcią rozdwoiłbym swoje postaci by wszędzie je zaprzęgnąć ^^
Zaś co do Mgławicy Mocy... Miło mi, że trafiłem tutaj w okresie tak bliskim trzeciego roku ^^ Gra mi się tutaj miło jak na mało którym storytellingu czy rpg, głównie ze względu na doborowe towarzystwo i bardzo sympatyczny klimat między członkami Mgławicy.
Sto lat Mgławico Mocy! Rozwijaj się dalej!
I obym mógł się kiedyś pochwalić równie długim stażem co wielu z was ^^
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Następna

Wróć do Ogłoszenia

cron