Content

Ogłoszenia

3 LATA MGLAWICY MOCY

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 30 Paź 2011, o 00:02

Tak sobie patrzyłem na te cytaty, a jakoś do tej pory nie przykułem uwagi tym robaczkom poniżej. Dopiero tej nocy zorientowałem się, że mamy do czynienia z alfabetem używanym w naszej Galaktyce - Aurebesh'em. Napis pod cytatem zaczynającym się od "Who Know. So many feakt out there doin'..." rozszyfrować można jako:

Shen (pierwszy znaczek), esk, vev, esk, nern.

W transkrypcji na litery łacińskie

Sh-e-v-e-n (ewentualnie, jak podpowiedział mi Kelan - Seven).

Może inni wpadli już wcześniej czym są te tajemnicze robaczki, ale wydaje mi się że jeszcze nikt się tym w temacie nie pochwalił ;P

Dla zainteresowanych Aurebesh.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Fenn Mereel » 30 Paź 2011, o 01:49

Wiedziałem, że to wyobraźnia podpowiada nam takie wariactwa z tymi twarzami i wgl. :D

A i wielki plus do Adminów, za babranie się z Aurebeshem! Jeeez, nie mogę się doczekać co z tego wyniknie! ^^
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Paź 2011, o 12:39

Ciekawe czy uda się uprosić Kelana o wypisanie także tych podpisów, bo na pewno się zmieniają za każdym razem. Jak myślisz Kelan? :)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Nikh » 30 Paź 2011, o 13:23

Tak przyjrzałem się troche tym czerwonym fragmentom tła i te linie nie dają mi spokoju... Może to widok na zniszczoną część statku podczas jakiejś bitwy? Tylko kolor czerwony mi trudno wytłumaczyć...
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 30 Paź 2011, o 14:45

W oczekiwaniu na kolejne atrakcje, w naszej Bibliotece pojawiły się kolejne, dwie nowe Karty Postaci. Mam nadzieję, że przypadną niektórym do gustu.

Pierwszą z nich jest Geleven Nivva - imperialny szturmowiec, z którym prawdopodobnie niedługo pojawi się ciekawa opcja dla fanów Imperium.

Drugim jest Shistavanin Wuuf de Bika. Nikh może mieć spory wpływ na dalszą historię tej postaci, a w przyszłości być może i inni kultyści którejś ze strony Mocy, będą mieli okazję z nim współpracować.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Larisa Rayne » 30 Paź 2011, o 18:00

moim skromnym zdaniem to czerwone tło i czarne paski jest nowy logiem naszego forum :D hmm i ciagle stoje przy tym, że może także zmienić się nazwa forum :P chociaż to mnie już prawdopodobne :P
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 30 Paź 2011, o 19:06

A mnie ten czerwony nibystatek w tle przypomina nieco niedokończoną lub zniszczoną Gwiazdę Śmierci, ale to tylko moje (być może mocno naciągane) przypuszczenia ;).
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Larisa Rayne » 30 Paź 2011, o 21:05

to będzie nowe tło :D tak a najbardziej ciekawi mnie ten napis z tyłu widze, że chyba jest tam ROKU :D :D

cholercia Kelan przyspieszcie to :D :D
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 30 Paź 2011, o 21:09

Tym razem Aurebesh informuje nas że cytat pochodzi z "Silent Hilla". A co do tła, to teraz wygląda tak, jakby ten gwiezdny niszczyciel wylatywał z jeszcze większego statku tudzież stoczni czy jakiejś stacji kosmicznej. Robi się co raz ciekawiej ;) Administracja co roku stawia sobie poprzeczkę co raz wyżej i za każdym razem przy skoku, ma jeszcze kilkanaście centymetrów zapasu. Świetna robota! ;)

EDIT (22:30)

Dopiero teraz zauważyłem niewielki znak zapytania i dodany jeszcze jeden pasek dla nowego podforum, znajdujący się nad Sektorem Rejestracyjnym. Chyba szykuje nam się dział dla nadchodzącego Eventu :D ;)

EDIT (jeszcze parę minut później)

A teraz to już widzę, że trwają prace nad eventem :D Same znaki zapytania.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Namredib » 31 Paź 2011, o 09:20

Może Mgławica Mroku, w końcu Halloween....
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 31 Paź 2011, o 19:01

Myślę, że wszelkie wątpliwości dotyczące ostatnich zmian tła forum właśnie zostały rozwiane. Jak udało się zgadnąć Dackowi, prezentujemy Wam Mgławicę Mroku - event tematyczny poświęcony temu, co sprawia, że włos na karku się jeży. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs z ciekawymi nagrodami, zaś Kelan ma zamiar stracić swoje MGowe dziewictwo i poprowadzić specjalnego Questa.
Tak czy inaczej, więcej w linku poniżej:
viewforum.php?f=148

PS. Uważaj, za Tobą!
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kamuro Rushi » 31 Paź 2011, o 19:04

Opowieści z Mgławicy Mocy... MUSZĘ TO MIEĆ! :D Wspaniały pomysł, kochana Administracjo! No i mam szansę się wykazać. Dreszczowce to moja specjalność wszak!
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Larisa Rayne » 31 Paź 2011, o 21:10

czy można już wpisywać się nalistę chętnych na tego specjalnego questa :D ??

a tak dodam coś od siebie...

uwaga słodze :D

Chciałabym powiedzieć, że miałam okazję grać na wielu pbf-ach, czy to o tematyce SW czy też nie...ale nigdy jakoś nie miałam ochoty, by zostawać tam dłużej...panowała tam taka prostolinijność...zaś jeśli chodzi o Mgławicę :D

Panowie powiem tak, że dzięki Wam poznałam szerzej uniwersum gwiezdnych wojen, poznałam cudownych ludzi, z którymi można siedzieć na tym forum przez cały dzionek :D tak czy owak. Tak czy owak wiem, że to forum nie stoi w miejscu i chęcią każdego dnia wchodzę na MM by móc się zalogować i uciec w wyobraźnie osadzoną w gwiezdnych wojnach :D
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2011, o 21:28

Co tu można napisać... Administracja znowu bije kolejny rekord świata w pomysłowości, kreatywności i ogólnym rozwoju forum. Jak to mawiał jeden z naszych komentatorów "istna masakracja" (adekwatne do klimatu horroru). Myślę, że już w tym momencie nasza Mgławica Mocy (Mroku) wpisała się już w annały polskiego fanficu Star Wars.
Nagrody genialne, a książka "Opowieści z Mgławicy Mocy" jest dosłownie galaktyczne. Heh, dawno dawno temu kiedyś myślałem, że zbierzemy się (Podziemie) i pobawimy w wydanie eBooka, jednak zapału zabrakło, a tutaj Admini weszli na wyżyny cierpliwości, wykonując ogromny nakład pracy. Szkoda, że owej pozycji nie będzie można zakupić, gdyż zapewne nie odmówiłbym sobie takiego unikatu. Hmm za skoro ma być umieszczone tam zwycięskie opowiadanie, to domyślam się, że materiał będzie jeszcze bardziej gorący.

Administracjo, w imieniu swoim i userów - dziękujemy!
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kelan Navarr » 31 Paź 2011, o 22:03

SW-Extreme ponownie postanowił wesprzeć naszą akcję i na stronie głównej widnieje już stosowne ogłoszenie :)

http://sw-extreme.com

lub bezpośrednio do tematu
http://sw-extreme.com/article,3617,konk ... mroku.html
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2011, o 22:50

Domyślam się, że na planecie Loli Sayu, trzeba być przygotowanym na mocny horror :D Ciekaw jestem co zaserwuje nam Kelan i jakie będą warunki przystąpienia do owego questa. Pytanie też, czy ten świat będzie jak kometa (a więc questy na nim będą tylko np. raz do roku w okolicy 31 października do 31 listopada) czy może pozostanie stałą planetą (questy 24h/dobę i nie tylko "horrorystyczne" :D)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Lis 2011, o 21:54

Nie umiem pisać wielkich słów, więc krótko będzie. Patrząc na Wasze zaangażowanie wkładane w to forum, to ile wysiłku i czasu poświęcacie na Nas, graczy, przychodzi mi do głowy tylko jedno. Chcę Wam po prostu podziękować, że mnie tu przyjęliście i jeszcze nie wyrzuciliście ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 6 Lis 2011, o 17:11

Być może zauważyliście już, że grafika Projektu X na stronie głównej zastąpiona została bannerem Senatu Galaktycznego. Jest to pierwszy krok na drodze do przedstawienia Wam swoistej "gry w grze", którą dla Was przygotowujemy. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu:
Z Dziennika Administratora: Senat #1
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 1 Gru 2011, o 03:02

Image

Nieco ponad godzinę temu zakończyliśmy przyjmowanie prac konkursowych i zanim ogłosimy listę zwycięzców, czas na małe podsumowanie.

Informacja o konkursie organizowanym przez Mgławicę Mocy pojawiła się m.in.: na Star Wars Extreme, które objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem, Sluis Vanie, facebookowej stronie Ossusa, serwisie PBF Guild i w kilku innych miejscach. Tak szeroko zakrojona akcja zaowocowała znacznym wzrostem odwiedzin. Dla porównania: w październiku odnotowaliśmy ich łącznie 4 015, zaś w listopadzie aż 5 139, w tym odpowiednio 824 i 1 919(!) wejść z zewnętrznych stron linkujących. W zeszłym miesiącu naliczyliśmy łączną liczbę 42 395 odsłon - w listopadzie już 61 983, zaś liczba unikalnych gości wzrosła o 50%. Nawet średni czas spędzony na witrynie podniósł się o półtorej minuty ;) Tak dobry wynik zaskoczył nawet nas i nieskromnie przyznamy się, że jesteśmy z niego dumni, bowiem jednoznacznie wskazuje na to, że obrana taktyka reklamy okazała się wyjątkowo trafną. Nie byłoby to możliwe bez wszystkich życzliwych nam osób, które na swoich stronach umieściły lub pozwoliły nam na umieszczenie informacji o Mgławicy Mroku. Dziękujemy im z całego serca.

Większość opowiadań dotarła do nas w ciągu ostatnich dwóch dni trwania konkursu, co było powtórką z poprzednich dwóch eventów. Zaskoczyło nas niskie zainteresowanie z Waszej strony na tle osób z zewnątrz - prace wysłali jedynie BE3R oraz Inygo Beviin, którym gratuluję dobrego pióra (klawiatury?), lecz przed ogłoszeniem wyników nie będę nic więcej komentował w tej kwestii ;)
Sytuacja ta zmusiła nas do zastanowienia nad dalszym rozwojem MM. Nie ukrywamy, że całą pracę na forum poświęcamy Wam, Użytkownikom - stąd choćby i gargantuiczny trud w złożenie książkowej wersji "Opowieści z Mgławicy Mocy", która chyba nie zainteresowała Was tak bardzo, jak się tego spodziewaliśmy. W czasie długiej rozmowy w administratorskim gronie doszliśmy do wniosku, że zupełnie błędnie odczytywaliśmy Wasze potrzeby i konkursy oraz eventy tematyczne interesują Was znacznie mniej niż regularne odpisy. Co za tym idzie, rezygnujemy z organizacji podobnych wydarzeń w przyszłości na rzecz rozwoju samej fabuły Mgławicy i wszelkich spraw z nią związanych - HoloNetu, biografii Bohaterów Niezależnych etc. Mam nadzieję, że pozwoli to na jeszcze lepsze spełnianie oczekiwań Graczy - osób najważniejszych na każdym PBFie.

Na zakończenie przypomnę, że wyniki zostaną ogłoszone najprawdopodobniej przed północą.

W imieniu Administracji,
Peter Covell.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kamuro Rushi » 1 Gru 2011, o 15:49

Droga Administracjo!
Sądzę, że organizowanie w przyszłości podobnych konkursów jest świetnym przedsięwzięciem, a wada Mgławicy Mroku była jedna - acz jak wielka!
Otóż: dobór terminu trwania konkursu! Listopad nie jest bynajmniej najlżejszym miesiącem ani dla uczniów, ani dla studentów, ani nawet dla pracujących. Znacznie lepszym wyborem byłby choćby grudzień, w którym jest bardzo wiele czasu wolnego, także z powodu świąt.
Ja osobiście miałem około połowy opowiadania na konkurs, jednak z przyczyn nieszczególnie naturalnych (brak wolnego dostępu do komputera) nie zdążyłem ukończyć go w terminie. W imieniu swoim, a być może także graczy (Kto się pod moją wypowiedzią podpisze ten się podpisze) proszę, byście nie rezygnowali tak łatwo!
Oczywiście, rozumiem wybór - znane święto Halloween czy też Wszystkich Świętych (wedle uznania), nie jest to jednak okres wybitnie prosty dla nikogo.

Pozdrawiam, Krzysztof Kusy, vel "Kamuro Rushi"
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia

cron