Content

Ogłoszenia

3 LATA MGLAWICY MOCY

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Oto'reekh » 1 Gru 2011, o 17:19

Termin był wybitnie dobry, co prawda istnieją lepsze (wrzesień-październik), ale nikt z nas jeszcze nie ma sesji, co najwyżej koła czy wejściówki. Nikt nie musi jechać na święta do rodziny, były też długie weekendy z okazji święta narodowego. Myślę, że wnioski Popka są trafne, a wymówka terminowa zawsze się znajdzie (nie ukrywajmy, konkurs trwał miesiąc, nie tydzień czy dwa).
Nie wiem po prostu czy jest sens marnowania tyle czasu na organizację tego wszystkiego skoro można to przełożyć na rozwój forum w jego rdzeniu. Ja przynajmniej nie mam już ochoty sprawdzać tego po raz kolejny.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Gru 2011, o 17:30

Chciałem napisać wczoraj coś podobnego jak Kamuro, ale zrozumiałem, że to nie jest prawda. Listopad wcale nie jest jakoś mocno stresujący na studentów (to październik jest pierwszym miesiącem, kiedy się wszystko rozpędza) ani dla uczniów (oni albo robią cały rok albo w ostatnie dwa miesiące przed wakacjami :P ). W grudniu wszyscy by się przygotowywali do świąt itp, więc i tak sądzę, że listopad był lepszy od biegnącego już miesiąca. Jak dla mnie "zajęty listopad" wynikał tylko z własnego lenistwa, później poparzyłem sobie rękę i opowiadanie ledwo skończyłem na czas jedną ręką. Zapewne każdy mógłby wymyślić podobną wymówkę na ten termin, jak i każdy inny.
Spodziewałem się o wiele większego odzewu, tym bardziej, że temat był bardzo ciekawy. Może wymagający pomysłu, ale przecież konkurs musi mieć swój poziom. Jesteśmy forum storytellingowym, więc sądziłem, że dla aktywnie grających opowiadanie, z małym minimum, nie powinien być żadnym problemem. Ba, myślałem nawet, że to wśród użytkowników forum rozstrzygać się będzie walka o nagrody. Co tu dużo mówić, także się zawiodłem.
Co do samego konkursu. Uważam, że został przeprowadzony na prawdę profesjonalnie, począwszy od tajemniczej, zmieniającej się grafiki, która zajęła forum na długie dni (wielkie graty dla Kelana). Dobrany był też odpowiednio temat, wymóg słów (minimalna praca do napisania w dzień, ale można też było napisać dość rozwinięty pomysł pod górny limit), nie wspominając o nagrodach. Do teraz się dziwię, jak udało się Wam zdobyć takich sponsorów i dobre nagrody. Szczególnie podziwiam trud włożony w spisanie zbioru opowiadań, który choć mistyczny i niewiadomy, bardzo zachęcił mnie do starannego pisania. Krótko mówiąc stanęliście na swoim zwykłym, bardzo wysokim poziomie. Jak dla mnie Mgławica Mroku powinna być pamiętana, tym bardziej, że jeszcze trwa związany z nią quest ;) .
Dołączam do słów Kamuro, żebyście nie porzucali swoich pomysłów i nie rezygnowali. Rozumiem, że teraz na pewno nie jest łatwo tego czytać, bo zawiedliście się, co czuć w Waszych postach. Mam nadzieję, że jeszcze coś się ruszy w podobnych klimatach.
Jak na teraz, pozostaje mi podziękować i jeszcze raz pogratulować przeprowadzenia takiego wydarzenia.
Iny


PS. Wspaniała wiadomość o zwiększającej się popularności forum, życzę dalszego zwiększania się takich liczb! :)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Larisa Rayne » 1 Gru 2011, o 18:18

No to pora na moje skromne zdanie :)

po pierwsze chciałabym pogratulować wspaniałego pomysłu jeśli chodzi o event :) dużo dobrej roboty, świetna reklama i cudaśne nagrody. Szkoda tylko, że mało było chętnych by wziąć w tym udział..

...jeśli chodzi o czas...szczerze czas tu nie grał roli. Kto by chciał ten by napisał. Czas by to zrobić był określony ale długi. W końcu zawsze można poświęcić godzinkę czasu by coś skrobnąć wieczorkiem na kartce papieru czy też w Wordzie. Skoro były osoby, którym udało się przesłać opowiadania w terminie to oznacza, że da się. Więc jeśli chodzi o mnie żadna wymówka nie wchodzi w rolę :) Jak ja to mówię SZUKAJ SPOSOBU a NIE POWODU.

co do mej osoby i opowiadania, powiem szczerze, że chyba nie jestem jeszcze tak dobra na tyle by móc cokolwiek napisac a po za tym w regulaminie jest jasno napisane -

" 3. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby fizyczne zamieszkujące teren Rzeczpospolitej Polskiej." a co za tym idzie ja odpadam, gdyż zamieszkuje tereny Wielkiej Brytanii

a jeśli chodzi o przyszłość eventów.. hmm trudno mi powiedzieć...jest to świetny kawał roboty robionej przez administrację tylko, że w tym przypadku najwyraźniej wychodzi, że nadaremnie...gdyż bardziej skupiali uwagę na graczach MM a nie innych...a tylko doszły 2 prace. Ja bym z tego nie rezygnowała..ale jeśli ma być jakiś wybór, to wolałabym bardziej by iść w rozwój forum, a może z czasem samym graczom zabraknie eventów i to Was będą prosić o to by coś zorganizować

Pozdrawiam

Wasze forumowe słoneczko ;) ;)

Lari ;) :*
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Peter Covell » 1 Gru 2011, o 18:58

Otóż: dobór terminu trwania konkursu! Listopad nie jest bynajmniej najlżejszym miesiącem ani dla uczniów, ani dla studentów, ani nawet dla pracujących.

Podobnie jak reszta miesięcy w roku. Styczeń to karnawał i wszyscy balują, luty krótki, a do tego sesja, marzec to ferie dla uczniów, kwiecień to Wielkanoc i wyjazdy, maj to matury, czerwiec sesja, lipiec i sierpień wakacje, więc wszyscy są nad jeziorem, a nie przed monitorem, wrzesień początkiem roku szkolnego, październik akademickiego, listopad to "też niełatwy okres", zaś grudzień to przygotowania do Świąt i same Święta, które każdy woli spędzić z rodziną, a nie przy komputerze. Na organizację tego typu eventów nie ma "idealnego" terminu, który by wszystkim pasował - z tego powodu prace można było nadsyłać przez cały miesiąc.

Spodziewałem się o wiele większego odzewu, tym bardziej, że temat był bardzo ciekawy.

Odzew był duży, większy niż we wcześniej organizowanym konkursie (choć kilka prac nie powalało poziomem), ale nie ze strony Graczy, na których zależy nam najbardziej. Nie jesteśmy portalem Gwiezdnym Wojnom poświęconym, a PBFem, więc przede wszystkim interesujecie nas Wy, a dopiero potem reszta społeczności (choć na wyniki konkursu wpływu mieć to nie będzie). Mój post nie był wyrazem zawodu, bo event jako event udał się przednio, ale informacją, że rozumiemy potrzeby użytkowników, którzy w zdecydowanej większości konkursami zainteresowani nie są. Absolutnie nie mam żalu, nie jestem zły czy coś w tym stylu, bo nikogo do brania udziału w konkursie nie zmuszę, nie na tym rzecz polega. Gdyby ludzie spoza Mgławicy Mocy też okazali się niezainteresowani konkursem, uznalibyśmy że źle go zorganizowaliśmy. Po prostu, staramy się dostosować do Graczy ;)

Tak czy inaczej, w niedługim czasie pewnie pojawi się temat/ankieta, w którym zbierzemy dokładniejsze informacje dotyczące tego, co byście chcieli, czego nie, co rozwijać, co porzucić etc ;) Będę liczył na Waszą frekwencję ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez BE3R » 1 Gru 2011, o 19:17

Jako nowy użytkownik łapiący się 3 dniami na ewentualną nagrodę :P chcę przedstawić punkt widzenia osoby nie znającej jeszcze układów na forum i stosunkowo świeżej.
Pomysł z eventem był świetny i naprawdę dobrze zorganizowany, uważam jednak że popełniliście mały błąd przy doborze nagród. Gdyby nagroda była in game na przykład w postaci nowego lśniącego ekwipunku, blastera czy punku przebłagania -umożliwiającego wysępienie korzystnej dla gracza decyzji MG. odzew byłby znacznie większy.

Wszelkie teksty o braku czasu są oczywiste i towarzyszą wszelkim pracom terminowym, skoro moja żona opiekująca się niemowlakiem znalazła czas żeby coś skrobnąć to każdy mógł coś napisać.

Jako że mamy demokrację i mogę się mądrzyć to zdecydowanie przychylam się do sugestii skupienia się na rozwoju fabularnym MM a eventy mogą być organizowane na mniejszą skalę z nagrodami wartościowymi tylko dla Graczy na których tak wam zależy drodzy mistrzowie :)

Słowo żona osobistego mojego:

Połączenie SW z horrorem jest połączeniem strasznie dziwnym i trudnym do napisania. Trzeba się było nakombinować żeby ułożyć coś sensownego.

Jako żona BE3Ra nie czuje się osobą z zewnątrz pomimo nieposiadania postaci na Mgławicy Mocy.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: 3 LATA MGLAWICY MOCY

Postprzez Kelan Navarr » 2 Gru 2011, o 23:23

z nagrodami wartościowymi tylko dla Graczy na których tak wam zależy drodzy mistrzowie

Przypuszczaliśmy błędnie, że zbiór opowiadań właśnie taką nagrodą będzie. Może moja wyobraźnia jest dość wąska, ale jak dla mnie trudno byłoby o wartościowszą nagrodę (co zresztą wydawać się mogło potwierdzały wcześniejsze głosy - zarówno to po ogłoszeniu konkursu jak i przy okazji dowcipu 1.IV )

Szkoda, że wyszło jak wyszło biorąc pod uwagę ogrom włożonej przez nas pracy. Konkurs z punktu marketingowego zdecydowanie nie okazał się klapą, ale jak kilkakrotnie było już wyżej wspomniane - zależało nam najbardziej na Was i dlatego poświęciliśmy dziesiątki godzin na składanie do kupy książki, za którą w dodatku łożymy z własnej kieszeni. Osobiście nie wydaje mi się, bym podjął się organizacji kolejnego tego typu przedsięwzięcia.

Połączenie SW z horrorem jest połączeniem strasznie dziwnym i trudnym do napisania

Horror był jedynie jedną z opcji gatunkowych. Na podium jest opowiadanie będące thrillerem na wzór "Siedem", a to raczej nie horror. Pole do popisu było naprawdę spore.


Jeszcze raz przykro mi, że tak wyszło. Równocześnie cieszę się, że nasz użytkownik napisał na tylę dobrą pracę, by konkurs wygrać.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Poprzednia

Wróć do Ogłoszenia

cron