Content

Ogłoszenia

Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 29 Lut 2012, o 18:09

Na forum zrobiło się ostatnio pełno nowych użytkowników, więc moim zdaniem trzeba by poznać Wasze upodobania w stosunku do prac Podziemia. Temat ten nie posiada ankiety, bo nie mam zamiaru ustalać mu jakiegokolwiek limitu czasowego, możecie wpisywać tutaj swoje uwagi i pomysły cały czas.
Moim głównym celem jest sprawdzenie, na jakie akcje Podziemia jest aktualnie największe zapotrzebowanie. Proszę więc o wybór tego, czego oczekujecie z listy (oczywiście możecie dopisywać swoje pomysły), najlepiej z krótkimi lub dłuższymi uzasadnieniami (wymaga to trochę większego zaangażowania niż kliknięcie jednej z opcji, ale przez to jest bardziej wymierne). To pomoże nam spełnić Wasze wymagania, a Wy będziecie mogli czytać to, czego chcecie ;) .

- nowe karty bohaterów niezależnych (jacyś konkretni?),
- kolejne wpisy do biblioteki (tutaj warto wskazać, co Was interesuje: broń, statki czy może historia MM czy może rozwój frakcji),
- wewnątrz forumowe plebiscyty,
- rozwój HoloNetu, artykuły, wywiady itp. (jeśli macie ulubioną gazetkę, też piszcie),
- nowe zlecenia u Zorda, akcje dla najemników, głowy do zdjęcia czy wielkie atefakty do odszukania - do wyboru, do koloru,
- questy bezpośrednio wpływające na fabułę świata (mniejsze lub większe), w których to bohaterowie podejmują ważne decyzje albo chociaż mogą na nie wpływać,
- konkursy,
- specjalne eventy dla userów,

I jeszcze jedna prośba - jeśli możecie napiszcie swoje odczucia w stosunku do prowadzenia na MM wojny między Imperium i Republiką. Czy jej tempo i przebieg Was zadowalają, czy może powinna stać się bardziej totalną, wciągnąć więcej osób? Wszelkie pomysłu będą przemyślane :) .

PS. Prośby i narzekania na odpisy od MG od razu wylatują :P .


Minimalne korekty wprowadzone przez Kelana
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Dune Sibarr » 29 Lut 2012, o 19:00

Nowe karty bohaterów raczej odpadają, bo ja nadal mam w nich zaległości, i moim zdaniem jest ich odpowiednio dużo.
Kolejne wpisy, według mnie są troszeczkę niepotrzebne, od czego jest Wookiepedia... ale historia MM kusi, warto wiedzieć coście tu wyprawiali przed moim przybyciem.
HoloNet to ciekawy dodatek, fajnie się go czyta i jest w nim za mało np. newsów odnoszących się do poczynań graczy.
Co do zleceń u Zorda, jest ich chwilowo dużo aktywnych. Trzeba skończyć chwilowo te które już są.
Questy... jak najbardziej! Chcę zastrzelić Luke Skywalkera i zrobić Wielką Czystkę Mandalorian! :D
Konkursy, ale na co, i z jakimi nagrodami? :P
Eventy też będą miłe... zbiorowe gwałty na ulicach Coruscant?

Acha, totalna wojna między Repami i Impami też będzie fajna.
Dune Sibarr

GG: 32915001
Piszesz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Dune Sibarr
New One
 
Posty: 57
Rejestracja: 1 Lut 2012, o 21:40
Miejscowość: Pustka

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Alice » 1 Mar 2012, o 19:47

W sumie jestem tutaj nowa, nowa, bardzo nowa i nie zaczęłam swojej przygody na fabule, więc odniosę się tak ostrożnie. Jeśli coś takiego co napisałam tutaj jest, to po prostu odeślijcie mnie do odpowiedniego tematu :)

nowe karty bohaterów niezależnych (jacyś konkretni?),

kolejne wpisy do biblioteki (tutaj warto wskazać, co Was interesuje: broń, statki czy może historia MM czy może rozwój frakcji),

Tutaj jeszcze nie ogarnęłam za bardzo ich. Podejrzewam, że z czasem jak będę wdrażać się w fabułę to na pewno będę umiała się na tą kwestię wypowiedzieć.

wewnątrz forumowe plebiscyty,

W sumie ciekawa rzecz. Raz na jakiś czas można zrobić mały konkurs próżności odnośnie no wiem jakiegoś najlepszego avatara, najlepszej pary, może jakiś wybór Miss czy Mistera Forum (oczywiście to takie przykłady z pbfów second - lifowych). Nie wiem czy macie w zwyczaju organizowanie takich konkursów i czy coś takiego się przyjmuje tutaj. Niemniej ja z miłą chęcią wezmę w jakimś udział.

rozwój HoloNetu, artykuły, wywiady itp. (jeśli macie ulubioną gazetkę, też piszcie),

Yep, jak najbardziej tak. To mnie urzekło w Mgławicy i chciałabym widzieć tego kontynuację lub też wznowienie. Swoją drogą czy HN na razie jest zawieszony?

nowe zlecenia u Zorda, akcje dla najemników, głowy do zdjęcia czy wielkie artefakty do odszukania - do wyboru, do koloru,

Tu nie powiem, że zabiło mi mocniej. Chyba ze względu na profesję i kreację mojej postaci. Czyli tutaj jak najbardziej tak! :)

questy bezpośrednio wpływające na fabułę świata (mniejsze lub większe), w których to bohaterowie podejmują ważne decyzje albo chociaż mogą na nie wpływać,

Zapewne tak.

specjalne eventy dla userów,

Co dokładniej masz na myśli pisząc słowo specjalne? :)


No ogólnie nie napisałam nic nowego ani odkrywczego. W sumie wszystko to co napisaliście na pewno będzie przydatne. Mnie na chwile obecną najbardziej mnie podjarały misje Zorda oraz Holonet.

A co do samej wojny Imperium - Republika. Jestem za tym żeby jednak wojna była wojną totalną i taką wciągającą więcej graczy.

Tyle ode mnie. O ile coś to pomogło.
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Jack Welles » 1 Mar 2012, o 20:14

Co do artykułów do HoloNetu - pisać je może praktycznie każdy user naszego forum - jedynymi warunkami by został opublikowany jest zgoda Zielonych na to... A aby ją dostać nie potrzeba wiele - ot dobry pomysł i niełamanie kanonu Mgławicy ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Mar 2012, o 20:15

Co do plebiscytów to dotychczas opierały się raczej na najlepiej prowadzonej postaci i najlepszym queście, chociaż mamy pomysły na zupełnie inne kategorie. Wątpię, czy warto robić konkurs na najlepszy avatar, bo Kelan nam wszystkim pozabiera i będzie miał najlepszy :P .

HN zawieszony nie jest, aczkolwiek przeżywa pewien kryzys. Mamy w planach dwa teksty dotyczące wojny (w tym wywiad), a może i coś więcej. Niestety czas ich ukazania zależy mocno od questów i ich tempa. Ze spraw typowo forumowych aktualnie mało da się wyciągnąć do gazetek, ale jeśli to budzi takie zainteresowanie i do tego zachęca do nas Graczy... zaczynam pisać :D .

Co do Zorda i Twojej profesji, zaraz coś dla złodziei będzie można skombinować, chociaż wiele misji, które już ta są na pewno także może stanąć dumnie naprzeciwko Twoich wymagań.

Wojna najwyraźniej powinna nabrać rumieńców, a to z pewnością także przyczyni się do większej aktualności HN.

Co do eventów specjalnych - pytanie do Kelana.

Pomogłaś bardzo, w końcu jakieś konkrety się pokazały, więc już coś wiadomo :) ;) .

P.S. Jack się chyba serio przejął tym aniołem stróżem :P .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Kid Sol-Can » 1 Mar 2012, o 20:50

- rozwój HoloNetu, artykuły, wywiady itp.

Jasne, przyjemnie się czyta, ale to żaden priorytet. Ale ja bym dodał kolumnę sportową z wynikami wyścigów 8-)

- nowe zlecenia u Zorda, akcje dla najemników, głowy do zdjęcia czy wielkie atefakty do odszukania - do wyboru, do koloru,

Według mnie i tak jest już szeroki wybór. Mnóstwo aktywnych zleceń. Jak by ktoś chciał to znajdzie coś dla siebie. Nie widzę potrzeby robienia większej ich ilości by sobie zalegała z innymi.

- questy bezpośrednio wpływające na fabułę świata

Zdecydowane i bezwzględne TAK. Byłoby dobrze coś takiego wprowadzić. Nawet jeśli gracz nie wziąłby udziału w żadnym wielkim wydarzeniu, a tylko w małym. Może być dumny że coś zrobił, że coś zdziałał i coś zmienił. Naprawdę fajna sprawa.
- konkursy,
- specjalne eventy dla userów.

Konkursy i eventy też raz na jakiś czas się przydadzą co by rozruszać towarzystwo. Ale dobrze by było gdyby nie były monotonne i ciągle bazujące na tym samym. Ciekawe konkursy są ciekawe i fajne :)

I jeszcze jedna prośba - jeśli możecie napiszcie swoje odczucia w stosunku do prowadzenia na MM wojny między Imperium i Republiką. Czy jej tempo i przebieg Was zadowalają, czy może powinna stać się bardziej totalną, wciągnąć więcej osób? Wszelkie pomysłu będą przemyślane .

Dopiero tu zaczynam funkcjonować, ale ta wojna mnie nie dotyczy. Ja sobie spokojnie na Tatooine się opalam i wojny nie odczuwam. Natomiast jestem za Wojną Totalną, dotykającą nawet takich pacyfistów jak Ja. Lecz o tempie nic nie powiem. Nie śledzę jej rozwoju, bo mnie to nie dotyczy i mam to gdzieś puki mi na moje podwórko nie wlecą krążowniki :P
"I have a bad feeling about this."
Kid Sol-Can
Awatar użytkownika
Kid Sol-Can
New One
 
Posty: 41
Rejestracja: 10 Lut 2012, o 00:05

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Alice » 1 Mar 2012, o 20:58

Czyli do samego Holonetu - można na przykład opisać losy własnej postaci w formie artykułu? Nie będzie to nadmiar zadufania w sobie?

Co do Zorda i misji - ogólnie przy samym przeglądaniu bardzo spodobała mi się koncepcja kosmicznych awanturników, więc pewnie stąd moje podjaranie.

A co do tych plebiscytów ... czemu nie wybory Mistera? No na Miss nie będzie chyba aż tyle chętnych XD (dla dobra ogółu mogę się poświęcić i nawet swoje zdjęcie wstawić xD). Oczywiście żart, ale brakuje mi tutaj nieco tematów offtopowych takich do pospamowania jak: oceń ava, oceń gracza etc. Fakt, tutaj nie zmieniacie avatarów co chwila, więc ta pierwsza zabawa może się nie sprawdzić xD

Jedno co mnie nieco zastanawia - w sumie macie kilka propozycji różnego typu tematu questów jak misje u Zorda, te specjalne tajemnicze Kelanowe, Imperium - Republika i coś tam pewnie jeszcze. Fajnie, spoko, jest urozmaicenie. To na plus. Niemniej czytając wasze propozycje przytłoczył mnie nadmiar rozbieżności tematycznych nieco. No trochę za dużo pierdolenia (sorka za słownictwo) i rozdrobnienia. Hm, a nie wiem wzięcie się za jakiś jeden konkretny temat albo też połączenie może kilku pomysłów w jeden?
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Prawie ankieta - czyli pytanie o akcje Podziemia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 1 Mar 2012, o 21:26

Czyli do samego Holonetu - można na przykład opisać losy własnej postaci w formie artykułu? Nie będzie to nadmiar zadufania w sobie?


Że tak powiem, zapomnieliśmy z Jackiem o najważniejszym. HN nie jest czymś, co uzupełniają Gracze w dosłownym sensie. To medium ze świata gry, w którym ukazują się artykuły ze świata gry i pisane przez postacie z niego (choć niekoniecznie opisane na tym forum, reporter nie musi mieć KP, ważna jest logiczna możliwość jego istnienia), dodatkowo musi mieć jakąś szansę na zdobycie informacji czy przeprowadzenie wywiadu w fabule (przy wywiadzie może to być np. wolne kilka dni od przygody itp.). Do tego te artykuły powinny przedstawiać jakąś wartość czytelniczą dla odbiorców ze świata gry.

Nikt nie przeczytałby pewnie nawet takiego artykuły wysłanego przez nastolatkę do HN (nie z Zielonych, ale ze świata gry), ale jeśli umieściłabyś w kuble z jakimś reporterem, którego ciekawią biedni i uciemiężeni, który opisałby to w jakiś ciekawy sposób i zaczęła w tym kuble mieszać... To już wygląda inaczej. Tak moim zdaniem ;) .

Jedno co mnie nieco zastanawia - w sumie macie kilka propozycji różnego typu tematu questów jak misje u Zorda, te specjalne tajemnicze Kelanowe, Imperium - Republika i coś tam pewnie jeszcze. Fajnie, spoko, jest urozmaicenie. To na plus. Niemniej czytając wasze propozycje przytłoczył mnie nadmiar rozbieżności tematycznych nieco. No trochę za dużo pierdolenia (sorka za słownictwo) i rozdrobnienia. Hm, a nie wiem wzięcie się za jakiś jeden konkretny temat albo też połączenie może kilku pomysłów w jeden?


Jest konkretny temat, który pojawia się właściwie w każdym z tych mediów i jest to właśnie wojna, która może wkroczyć niedługo nawet do zadań u Zorda. Pytałem właściwie o inne propozycje, gdyż może nie wszyscy Gracze akurat są w tym okręgu zainteresowani albo ich postanie nie są ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42


Wróć do Ogłoszenia

cron