Content

Ogłoszenia

Zmiany na Mgławicy Mocy

Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Kelan Navarr » 31 Gru 2012, o 16:57

Jak zapewne sami doskonale widzicie, na Mgławicy zaszły drobne zmiany. Jest to pierwszy krok ku finalnemu uporządkowaniu wszystkiego na naszym forum, a dalsze prace będą kontynuowane i mam nadzieję dadzą plon już niedługo. Chwilowo oddajemy w Wasze ręce nową szatę graficzną. Jeśli macie jakieś komentarze, czy też zauważyliście jakieś błędy - piszcie proszę, a postaramy się wszystko popoprawiać. Mamy nadzieję, że Wam się podoba.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Jack Welles » 31 Gru 2012, o 17:19

Nie chcę wyjść na marudę, ale wydaje mi się, że polskie znaki są w innej czcionce niż pozostałe ;)

Poza tym gra i buczy i w ogóle wsio jest zajebiste :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 31 Gru 2012, o 17:52

Na 19 calowym monitorze wszystko super, nawet rok 27ABY o który zaczepiłem Kelan jest jak najbardziej ok. Podobnie jak Jack, nie chcę za bardzo marudzić, ale laptopie (15') wrażenia nieco mniejsze.

Oto'reekh - czy dałoby się przywrócić tą przydatną funkcję, że po naciśnięciu "Star Wars Mgławica Mocy" wczytywałaby się główna strona MM? Takie hiperłącze jak było w poprzedniej wersji graficznej.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Oto'reekh » 31 Gru 2012, o 17:56

Ścieżkę masz na każdej stronie z wyjątkiem startowej + górne menu
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 31 Gru 2012, o 17:59

Oto'reekh napisał(a):Ścieżkę masz na każdej stronie z wyjątkiem startowej + górne menu


Czyli nie dałoby się wprowadzić w napis "Star Wars Mgławica Mocy" odnośnika do strony głównej? Prawdę mówiąc dla mnie jest to bardziej funkcjonalne i wygodne. Być może tylko ja z tego korzystałem.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Oto'reekh » 31 Gru 2012, o 18:03

Struktura stylu jest inna niż poprzednia, ten nie wyróżnia pola pomiędzy menu, a głównym kontenerem. W starym nawet nie zauważyłem, że było coś takiego. Póki co nie liczyłbym na zmianę.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 31 Gru 2012, o 18:06

Jeszcze tylko mały bug w działąch tam gdzie są subfora klik. Jest mark subforums read. Poza tym czcionka w dziale biblioteka, tam gdzie są wyjaśnienia danych działów nieco mała.
Na pewno mniejsza niż choćby w "Pozostałych Sesjach"

Edit:

Nie ma też tego moda, który pozwalał na sprawdzenie kto i ile postów napisał w danym temacie, po nakliknięciu liczby postów w rubryce "odpowiedzi".

Nie można też zmieniać avatarów. Zdaje się, że cały mod multiavatarowy szlag trafił, bo nie ma możliwości wgrania nowego avatara.

Edit 2:

Nie widzę też wyszukiwarki.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Dorhian Q'nirr » 31 Gru 2012, o 19:27

@Dave
to, że nie ma wyszukiwarki jest akurat dobre, obejdziemy się bez ataków typu xss xD
co dalej...

mnie się nie do końca podoba fakt, tego, że czcionki są trochę za małe na moje biedne, chore oczy xD ci mniej sprawni wzrokowo mogą czasem mieć problemy i tekst będzie się im zlewał no i jednak jest taki 'oczoje*ny' ten kolor czasem, a to boli strasznie

hmm z tych ważniejszych rzeczy to nie wiem czy to jest javascript czy tylko css-owy 'onMouse' zrobiony, ale to, że ten efekt jest, że się podświetla post bardziej wpływa na wczytywanie się stron, mogą ładować się wolniej, a słabsze sprzęty i przeglądarki mogą sobie nie poradzić i się zawiesić czy też źle wczytać cały ten skrypt/efekt, bo przydział pamięci wirtualnej dla przeglądarki jest różny...
Postać Główna
Image
//Sometimes the hardest battle is against yourself...//
Awatar użytkownika
Dorhian Q'nirr
New One
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2010, o 02:09

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 31 Gru 2012, o 19:31

Qultist Korr napisał(a):hmm z tych ważniejszych rzeczy to nie wiem czy to jest javascript czy tylko css-owy 'onMouse' zrobiony, ale to, że ten efekt jest, że się podświetla post bardziej wpływa na wczytywanie się stron, mogą ładować się wolniej, a słabsze sprzęty i przeglądarki mogą sobie nie poradzić i się zawiesić czy też źle wczytać cały ten skrypt/efekt, bo przydział pamięci wirtualnej dla przeglądarki jest różny...


Skoro już to poruszyłeś, to dodam moje trzy grosze, że akurat ta modyfikacja nie za bardzo mi się podoba. Wolałby, aby wszystkie posty były podświelone od razu, bez potrzeby najeżdżania nań myszką. I czytelniej i ładniej (bo avatary są w pełnym blasku).






36110 postów do końca 2012
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Oto'reekh » 31 Gru 2012, o 20:17

Mod multiavatarowy już działa, Kto postował także choć jego forma zostawia wiele do życzenia, jak się uda jeszcze dzisiaj przywrócę szukajkę.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Dorhian Q'nirr » 31 Gru 2012, o 22:54

polskie znaki diakrytyczne są wyświetlane w szeryfowej czcionce (prawdopodobnie times new roman?) podczas gdy inne znaki łacińskie w tej forumowej (nie wiem co to za model...)
dziwne to jakieś, może fontmakerem doróbcie te brakujące ?
Postać Główna
Image
//Sometimes the hardest battle is against yourself...//
Awatar użytkownika
Dorhian Q'nirr
New One
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2010, o 02:09

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Oto'reekh » 31 Gru 2012, o 23:24

Integracja czcionek w phpbb nie jest tak prosta. Zobaczymy czy w ogóle ruszymy temat polskich znaków ^^
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 1 Sty 2013, o 14:35

polskie znaki diakrytyczne są wyświetlane w szeryfowej czcionce


Znaki diakrytyczne są ok, to litery diakrytyzowane szwankują :P (tak, wiem, przywalam się).

Mnie się wszystko podoba, posty lepiej się czyta, nawet ten bajer z podświetleniem po najechaniu kursorem trafił w gust. Jedna jedyna rzecz została wspomniana i się podpisuję: pl fonty ;)

Że wyszukiwarki nie ma - w sumie to z niej czasami korzystałem, ale da się żyć.

Gratuluję adminom efektu, dzięki za chęć, włożoną pracę. Odświeżona Mgławica urzeka, będąc ładniejszą zapewne nas zmotywuje do postowania i umili spędzany tu czas ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Jack Welles » 1 Sty 2013, o 15:14

Teraz dopiero na to zwróciłem uwagę i wielki plus za to - więcej opcji szybkiego wyszukiwania (posty bez odpowiedzi, nieprzeczytane posty, etc) :)

I tak bardziej kosmicznie jest w ogóle :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 1 Sty 2013, o 16:08

Jack Foreman napisał(a):Teraz dopiero na to zwróciłem uwagę i wielki plus za to - więcej opcji szybkiego wyszukiwania (posty bez odpowiedzi, nieprzeczytane posty, etc) :)

I tak bardziej kosmicznie jest w ogóle :D


Jack, wcześniej też były te opcje, poza "nieprzeczytami postami" ;d Zerknij na graficzną historię MM, tam są screeny ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Thrak Skirata » 1 Sty 2013, o 16:37

Musze przyznać, iż logując się na forum, doznałem szoku.
Kawał dobrej roboty.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Jack Welles » 1 Sty 2013, o 17:05

David Turoug napisał(a):
Jack Foreman napisał(a):Teraz dopiero na to zwróciłem uwagę i wielki plus za to - więcej opcji szybkiego wyszukiwania (posty bez odpowiedzi, nieprzeczytane posty, etc) :)

I tak bardziej kosmicznie jest w ogóle :D


Jack, wcześniej też były te opcje, poza "nieprzeczytami postami" ;d Zerknij na graficzną historię MM, tam są screeny ;)


W sumie to głównie to o te nieprzeczytane posty mi chodziło :P
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Shas » 2 Sty 2013, o 13:29

A czy dało by radę jakoś tak rozjaśnić tło i boczki na styl tego co mamy na samym dole? Bo ta wszech ogarniająca boczna czarna ciemność jest taka lekko depresyjna.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Moebius » 2 Sty 2013, o 22:06

Możliwe, że umknęło mi, jednak nie mogę znaleźć na głównej wyszukiwarki, która o dziwo się przydawała do wyszukiwania postów.
POSTAĆ GŁÓWNA
Moebius Aeternum
POSTAĆ POBOCZNA
Heana Sundown
Awatar użytkownika
Moebius
New One
 
Posty: 274
Rejestracja: 24 Sty 2009, o 16:16
Miejscowość: Kraków

Re: Zmiany na Mgławicy Mocy

Postprzez Silus Targon » 2 Sty 2013, o 23:27

Ogólnie jest wszystko bardzo profesjonalnie zrobione. Każda kolejna odsłona( a dożyłem trzeciej) wygląda lepiej. Na początku trochę mało czytelne mi się wydawały te znaczki przy planetach które pokazują czy są nowe posty czy nie ale już się przyzwyczaiłem.

Zlewa się tylko bardzo na końcu lista użytkowników online. Przy 10 graczach już zlewa się wszystko. Albo bym to powiększył albo poszerzył a przynajmniej oddzielił od legendy :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Następna

Wróć do Ogłoszenia

cron