Content

Ogłoszenia

Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Jack Welles » 30 Kwi 2013, o 12:37

... na których odpowiedź pewnie znajdzie się w ostatecznej wersji opisu fabuły? :P

<btw po co Ci to, prócz zwykłego czepiania się, jeśli z tego co wiadomo, nie będzie można zagrać frakcyjnymi postaciami? :P >
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 30 Kwi 2013, o 13:03

Jack Foreman napisał(a):<btw po co Ci to, prócz zwykłego czepiania się, jeśli z tego co wiadomo, nie będzie można zagrać frakcyjnymi postaciami? >

Kto wiadomo ? co wiadomo ? kiedy wiadomo ? bo ja pierwsze słyszę że nie można grać postaciami frakcyjnymi. Czyli co według tego co mówisz tylko postaci niezależne ? Żadnych wojskowych, kartelowych, politycznych, mandaloriańskich ect ?
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Jack Welles » 30 Kwi 2013, o 13:12

Bardziej w stylu nie zrobię sobie oficera/trepa/urzędnika Impów/ewentualnych repów/ważniejszych frakcji - po prostu same postacie cywilne. Wydaje mi się, że kartele, Mando, piraci etc etc w to się nie wpisują.

Zastrzegam sobie prawo, że mogę pisać głupoty i wcale tak nie będzie, ale z tego co bywało na SB to tak na moje będzie wyglądało...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 30 Kwi 2013, o 13:22

Korzystam z twojego prawa pisania głupot. Gdyby tak było jak mówisz to by zielony tak się nie rozpisywał w kwestii poboru do Imperialnej Armii tylko by dał info że i tak nie można zostać wojskowym to nie będzie strzępił języka.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Jack Welles » 30 Kwi 2013, o 13:25

To bardziej moim zdaniem wyglądało na furtkę dla ludzi, którzy nie wiedzą jak przemycić w KP umiejki bojowe - można napisać, że odsłużyło się w zasadniczej ile było trzeba i mogę dać na luzie, że umiem się posługiwać podstawową bronią.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Peter Covell » 30 Kwi 2013, o 13:27

Myślałem, że Otorek Ci odpisał w swoim poście, a szczerze mówiąc go nie czytałem.

Imperium jakie jest terytorialnie zgrupowane ? Bo jedyne co napisaliście to to że zewnętrzne rubieże są takim dzikim zachodem, co właściwie nic nie zmienia od czasów Republiki.

Ty pytasz o to czy ma każdą planetę w swojej "strefie wpływów"? Hell, oczywiście że nie. Nigdy tak nie wyglądało, prawda?

Jak się ma do tego Imperialna machina wojenna ? Wróciła do systemu podległości rządowi centralnemu czy jest jak za czasów Wojny Domowej podzielona pod każdego z Moffów ?

Imperator to najwyższy suweren, a wasal jego wasala nie jest jego wasalem :P
Na szczycie masz Imperatora, który bezpośrednio kontroluje niewielki procent Imperialnej Marynarki. Niżej masz moffów, którzy kontrolują swoje floty i są na rozkazy Imperatora. Dalej są gubernatorzy układów/planet, którzy mają (albo i nie) swoje, jeszcze mniejsze floty i podlegają moffom. Oprócz tego, gdzieś się przewijają planetarne floty obronne, jakieś floty stoczni etc, etc. Generalnie, średniowiecze.
- Jak ma się do tego hierarchia dowodzenia.

Jak wyżej: szefem szefów jest Imperator, on wydaje polecenia moffom, a ci muszą prosić podległych im gubernatorów o to, żeby z łaski swojej ruszyli na wojnę ze swoją flotą.

PS. Ta wersja tła fabularnego naprawdę wiele nie będzie rozbudowana, bo i tak jest zbyt długa. Wiadomości, o które pytał np. Shas znajdą się w osobnym tekście o Imperium. Najpewniej pojawi się również opis galaktyki, różnych organizacji i ugrupowań, gildii, bla, bla, bla - będą to dodatkowe teksty dla zainteresowanych, zawierające treści, których wrzucanie do tła fabularnego byłoby idiotyzmem.

PS2. Będzie można grać imperialcem, ale Imperium nie ma oczywistych i jawnych wrogów (oprócz Jedi. I Sithów. Oraz piratów. Przemytników. Ah, i nieuczciwych moffów. Ale to nadal słabo), a poza tym trudniej będzie zorganizować sobie współgraczy i najpewniej skończy się znów na modelu MG+Gracz zamiast MG+drużyna graczy.

PS3. I tak nie wierzę, że napiszesz KPka.

EDIT
To bardziej moim zdaniem wyglądało na furtkę dla ludzi, którzy nie wiedzą jak przemycić w KP umiejki bojowe - można napisać, że odsłużyło się w zasadniczej ile było trzeba i mogę dać na luzie, że umiem się posługiwać podstawową bronią.

Jack napisał dokładnie to, o co chodziło. Ileż tych wujków uczących dzieci strzelać może być, do cholery? ;)
Oczywiście, można będzie zrobić żołnierza, ale nadal głównym celem poboru jest danie graczom prostego i logicznego wyjaśnienia gdzie postać nauczyła się podstaw walki.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 30 Kwi 2013, o 13:36

Peter Covell napisał(a):Ty pytasz o to czy ma każdą planetę w swojej "strefie wpływów"? Hell, oczywiście że nie. Nigdy tak nie wyglądało, prawda?

Ja to się pytam gdzie jest ta granica obszaru czysto Imperialnego, tam gdzie trzeba kolokwialnie paszport pokazać. Zewnętrzne rubieże to samowolka ale gdzie ta samowolka się kończy ? Czy tylko Core jest pod pełnym panowaniem Imperium gdzie obowiązuje prawo Imperialne, sądy Imperialne, cła Imperialne, policja Imperialna, podatki Imperialne i obywatelstwo Imperialne ?

Potoczniej gdzie kończy się wspólna strefa Unii a zaczyna Polska ?
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Tzim A'Utapau » 30 Kwi 2013, o 15:56

Ja to się pytam gdzie jest ta granica obszaru czysto Imperialnego, tam gdzie trzeba kolokwialnie paszport pokazać.


Według źródeł galaktyka nigdy nie była pod taką kontrolą pod panowaniem jakiegokolwiek uber rządu. Planet członkowskich Galaktycznego Imperium było zaledwie koło miliona czy tam dwóch. Kolejne 68 milionów było w bezpośredniej strefie wpływów.

Ogółem w czasach Palpiego standaryzacja sięgała Kolonii (a i tam niektórzy mieli impów w dupie). Dalsze regiony wyglądały różnie, zależnie od ich charakteru. Zmieniał się też typ kontroli. Np. Środkowa Rubież była z pewnego punktu widzenia lepiej kontrolowana niż Region Ekspansji, bo militarnie.

Ma być podobnie do starego imperium, więc wzorowałbym się właśnie na państwie Palpiego.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Chętnego do questa szukam...

Postprzez Peter Covell » 1 Maj 2013, o 22:51

Odpowiadając na pytania z PW.
NIE, NIE MOŻNA ZACZYNAĆ Z POSTACIĄ SITHA LUB JEDI.
Pytanie o to drogą prywatną i zapewnienia o tym, że ma się fantastyczny pomysł na postać nic nie zmienią. Dziękuję za uwagę.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Chętnego do questa szukam...

Postprzez Kelan Navarr » 2 Maj 2013, o 00:18

Chyba jesteśmy jeszcze zbyt pobłażliwi w przepuszczaniu KP, skoro znajdują się jednostki, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Na litość, nosz kurna jak można...
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Chętnego do questa szukam...

Postprzez Mistrz Ind'yk » 2 Maj 2013, o 01:26

A mogę zagrać chociaż padawanem? Mam super pomysł na kolesia uczącego się o Mocy od Mace Windu kiedyś, który porzucił swoje nauki na blisko sto lat i teraz do nich wraca :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Chętnego do questa szukam...

Postprzez Kelan Navarr » 2 Maj 2013, o 01:30

słabe :P
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Chętnego do questa szukam...

Postprzez Mistrz Ind'yk » 2 Maj 2013, o 10:07

Pałuj się, jest Mace Windu, jest dobrze :P .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Chętnego do questa szukam...

Postprzez Jack Welles » 2 Maj 2013, o 10:43

To nie będzie można zagrać holokronem jakiegoś uber sitha, który opętał jakiegoś patałacha (może być postać Iniego) i chce przejąć władzę absolutną nad Galaktyką?!
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Kelan Navarr » 2 Maj 2013, o 13:26

<rzuca w kąt durne koncepty postaci i idzie tworzyć setnego klona imperatora>
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Tzim A'Utapau » 2 Maj 2013, o 16:20

<rzuca w kąt durne koncepty postaci i idzie tworzyć setnego klona imperatora>


Kel, avatorowi wyszłoby to na dobre... :P

NIE, NIE MOŻNA ZACZYNAĆ Z POSTACIĄ SITHA LUB JEDI. Pytanie o to drogą prywatną i zapewnienia o tym, że ma się fantastyczny pomysł na postać nic nie zmienią. Dziękuję za uwagę.


Znajduję w tym biznes. Hossa prac maturalnych dobiega końca, trza sobie radzić.

Wszystkich z fantastycznymi pomysłami na postać Jedi oraz Sithów, których nie przepuszcza administracja, mogą zgłosić chęć kupienia schematu luk w regulaminie via PM. Mały Jedi, duży, młody czy stary, każdy otrzyma prezentację w powerpoincie podpartą kanonem. Jeśli zamówisz w ciągu 24 h, dostaniesz zestaw pytań, które może Ci zadać administracja oraz poradę, jak przemycić lightsabera.
Cennik:
Zwariowany dziadek ala Ben Kenobi - 8 PLN
Zwykły Jedi, który przetrwał pogrom - 10 PLN
Starożytny Lord Sith - 20 PLN
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez BE3R » 2 Maj 2013, o 20:15

Taniej wyszło postawić browara Dużej żabie i Pani żabowej, na nowej Mgławicy jedyną postać moczera będę miał JA. <papug> a ja będę jego shizofrenią...
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Jack Welles » 2 Maj 2013, o 20:32

BE3R napisał(a):Taniej wyszło postawić browara Dużej żabie i Pani żabowej, na nowej Mgławicy jedyną postać moczera będę miał JA. <papug> a ja będę jego shizofrenią...


Tyle z moczera będzie miał, że będzie się moczył po tabletkach :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 3 Maj 2013, o 08:34

Jack Foreman napisał(a):Tyle z moczera będzie miał, że będzie się moczył po tabletkach :D

BURN!!! :lol:
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Kamuro Rushi » 3 Maj 2013, o 14:08

Smutek :( Ale nie szkodzi, postaci nie-moczerów też bywają zabawne, o ile nie są Mando :3
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia

cron