Content

Ogłoszenia

Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Peter Covell » 21 Kwi 2013, o 13:02

1. Czy niewolnictwo jest legalne w Imperium? (opis Huttów i Zewnątrznych Rubieży daje trochę do zrozumienia, że nie, ale chciałem się upewnić) [http://starwars.wikia.com/wiki/Imperial_Decree_A-SL-4557.607.232]

Niewolnictwo jest nielegalne w Imperium. Teoretycznie. Jak napisaliśmy, na Zewnętrznych Rubieżach możesz praktycznie "kupić" sobie planetę i to na Ciebie spada obowiązek kontroli przestrzegania przepisów, zabezpieczenia szlaków handlowych etc, więc może się pojawiać w różnych formach (niekoniecznie otwarcie łamiąc imperialne prawo - zawsze można je obejść dobrowolnym oddaniem się do pracy przymusowej w ramach spłaty długu or smth). Generalnie - tam, gdzie Imperium w znaczeniu władzy centralnej rzeczywiście sprawuje kontrolę, nie występuje, ale tam gdzie gubernatorowie robią co chcą, bo imperialnego urzędnika widzieli 50 lat temu albo mają go w kieszeni... może być różnie. Zewnętrzna Rubież jest generalnie niebezpieczna.

2. Jaki % cywilów (mniej więcej) zginęła w bitwie/po bitwie Coruscant? Bo chciałbym grać postacią pochodzącą z Coruscant i nie wiem jak tam sytuacja wyglądała mniej więcej.

Chcąc zdobyć poparcie ludności (bez niego nie możesz rządzić 000, bo samą masą Cię wyrzucą), Imperium uogólniając sprawę cywilów nie biło. Przynajmniej bez powodu. Biorąc pod uwagę, że na Coruscant mieszka sobie radośnie 1 000 000 000 000 istot, nawet 1% z tego to 10 000 000 000, a więc więcej niż mieszka na Ziemi... rly, chcemy rozmawiać o liczbach? :mrgreen:

3. Coruscant Security Force rozumiem, że funkcjonuje, ale czy jest całkowicie zmilitaryzowane czy jest tak jak okresie imperialnym, że część to normalni funkcjonariusze a część to wojskowi?

Normalnie funkcjonariusze + personel wojskowy. Sprawami typowo policyjnymi trep zajmować się nie będzie, ale jak większość policji na świecie, dysponuje jednostkami o charakterze mocno militarnym (jak choćby grupy szybkiego reagowania).

4. Jak będzie wyglądała zmiana nicków po restarcie, w tym momencie nowy bohater ma małe szanse nazywać się BE3R.

Tak samo, jak w wypadku śmierci postaci głównej. Zmiana nicka jest możliwa, ale nie jest obowiązkowa. W gruncie rzeczy, może to wprowadzić nieco zamieszania ;) Żaby na 100% nicków nie zmieniają, a jeśli o Was chodzi - Wasza decyzja.

5. Dostałem też pytanie na PW odnośnie służby wojskowej.
Służba wojskowa jest obowiązkowa. Warto tu zwrócić uwagę, że NIE KAŻDY MUSI zostać powołany, ale KAŻDY MOŻE dostać list z biletem. W czasie służby zasadniczej nie da się zostac niczym więcej jak zwykłym trepem, co ma zginąć zanim do walki wejdą szturmowcy. Informacja przydatna dla tych, którzy nie mają pomysłu jak uzasadnić podstawowe wyszkolenie w zakresie broni u swojej postaci. Koniec z wujkami-bounty-hunterami szkolącymi ośmioletnie siostrzenice (przynajmniej na znaną nam już skalę).
Z poboru można zostać trepem we wszelakich formacjach lądowych - piloci odpadają ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Thrak Skirata » 21 Kwi 2013, o 13:25

Fabuła mi się podoba, choć z Mando został proch i kurz.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Harvos » 21 Kwi 2013, o 19:48

nowy nabytek imperialnej inkwizycji, droid HRV-SOR


Coooooooo-

Any details? To była moja własność, nie takiego losu dla niej chciałem. Zresetowaliście mu pamięć, gnidy?
Zobaczycie, za to zrobię max OP nową postać, zielona zarazo.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Vega Vosh » 21 Kwi 2013, o 20:41

Śmierć Imperatora nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Imperium nie pogrążyło się w domowej wojnie, tak jak miało to miejsce za czasów Palpatine'a. Galaktyka szybko się przekonała, że nową machiną imperialną wcale nie rządził jeden człowiek. Oficerowie polityczni, szefowie komórek służb bezpieczeństwa, ambitni urzędnicy i młodzi karierowicze podzielili między siebie wpływy. Szare eminencje wyszły z cienia.


Czy to właśnie nie decentralizacja władzy powoduje późniejsze walki o schedę po całym imperium? Analogiczną sytuację mieliśmy po upadku Imperium Aleksandra, a bliższy mi temat to XX wieczne Chiny pod teoretycznymi rządami Nankinu podczas gdy większość prowincji była autonomiczna i walczyła raz z rządem centralnym, a raz między sobą. A "ambitni urzędnicy i młodzi karierowicze" mają wyjątkowe skłonności do grania na własną rękę (imć Napoleon chociażby).

Skutki centralizacji widać np. w Imperium Rzymskim, które jak już jebnęło, to jebnęło całe, poszczególne części składowe nie ogłosiły niezależności ;)

Proszę o wybaczenie zboczenia historycznego.
Идите все на хуй, мы слушаем Баха.
Vega Vosh
New One
 
Posty: 22
Rejestracja: 23 Mar 2013, o 14:28

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Peter Covell » 21 Kwi 2013, o 20:50

Moffów i admirałów łączył cel - zniszczenie Nowej Republiki i Jedi. Zresztą, jak napisano "nie przyniosło oczekiwanych rezultatów" - czyli tego, o czym piszesz ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Vega Vosh » 21 Kwi 2013, o 21:03

Wspólny cel jednoczy wszystkich - strasznie patetyczne i amerykańskie :P Mnie strasznie podoba się klimat pozornej kooperacji i kręcenia na boku swoich własnych interesów (koterie w PZPR i całe ZSRR :3) i wydaje mi się, że taki system to oczywiste rozwinięcie każdego imperium. Ale to tylko takie moje wtrącenie, mnie również fabuła się bardzo podoba ;).
Идите все на хуй, мы слушаем Баха.
Vega Vosh
New One
 
Posty: 22
Rejestracja: 23 Mar 2013, o 14:28

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Tzim A'Utapau » 21 Kwi 2013, o 22:01

Różnica między Imperium mglawicowym i Palpatine'a polegała na:
- Monarsze: charyzmatyczny Mroczny Lord Sith vs figurant.
- Ustroju: monarchia despotyczna vs hmm... absolutyzm oświeceniowy? :)
- Szarych eminencjach: Palpatine nie pozwalał sobą manipulować. To on wszystkimi manipulował. Gdy go zabrakło, popierdółki nabrały odwagi.
- Stopniu zależności organów państwowych od władcy.
- Okresie pokoju: Imperium Palpatine'a nie prowadziło pełnoskalowej wojny. Nie miało celu przetrwania, nie było zagrożone.
- Samym rozmiarze.

Mnie strasznie podoba się klimat pozornej kooperacji i kręcenia na boku swoich własnych interesów


W skali galaktyki to właśnie to doprowadziło do Imperial Civil War i upadku. ;)

i wydaje mi się, że taki system to oczywiste rozwinięcie każdego imperium.


Najważniejsze historyczne nowożytne imperium (brytyjskie) by się pewnie nie zgodziło.

A w ogóle gdy mowa o dziesiątkach milionów planet, raczej trudno o centralizację z prawdziwego zdarzenia. Rozpad jakiegoś państwa w SW jest tak samo logiczny jak jego przetrwanie. Kwestia uzasadnienia, bo realistycznych czynników się nie da brać pod uwagę ;)

PS: jak wyjdzie flame, to możemy go przenieść do kantyny. :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Mistrz Ind'yk » 21 Kwi 2013, o 23:25

strasznie patetyczne i amerykańskie

Dodaj jeszcze baśniowe i witamy w świecie Gwiezdnych Wojen. Właśnie na tym to polega :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Vega Vosh » 22 Kwi 2013, o 00:42

Najważniejsze historyczne nowożytne imperium (brytyjskie) by się pewnie nie zgodziło.


Sam dostałem kiedyś zjebę z góry na dół za rzucanie haseł, które imperium było najważniejsze, teraz czas abym przekazał to dalej :P. Ale masz rację, Imperium Brytyjskie nie przejawiało takich skłonności (a przynajmniej takie jest powszechne zdanie, Brytyjczycy to zdecydowanie nie mój ulubiony i najbardziej znany temat). Jeśli natomiast popatrzymy się na późniejsze państwa to tego typu zjawisk jest multum. Upadek Imperium Rosyjskiego gdzie każdy próbował wydymać każdego, Mussolini i zjazd Wielkiej Rady Faszystowskiej w 1943, która po prostu stwierdziła, że pora go wyrzucić, czy walki o władzę pomiędzy wierchuszką ZSRR w 1953. Widać tutaj jednak skłonności do tego, że w wielu systemach tego typu pojawia się ten wątek. Nie słyszałem o takich akcjach w Belgii, Szwajcarii czy Szwecji, państwach które od wieków trwają w demokracji, miłości i wierności małżeńskiej.

Dodaj jeszcze baśniowe i witamy w świecie Gwiezdnych Wojen. Właśnie na tym to polega :D .


Wiedźmin, Kłamca/Loki i Wędrowycz wpłynęli u mnie bezpośrednio na właśnie takie brudne, parszywe i niemiłe światy i chciałbym tutaj tak pokierować swoją postacią ;) Choć oczywiście rozumiem jak wygląda uniwersum :P.

Chyba faktycznie trzeba wywalić ten offtop.
Идите все на хуй, мы слушаем Баха.
Vega Vosh
New One
 
Posty: 22
Rejestracja: 23 Mar 2013, o 14:28

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 22 Kwi 2013, o 12:12

Imperium zdelegalizowało niewolnictwo? :o

I don't want to live in this empire anymore.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Jack Welles » 22 Kwi 2013, o 14:43

Shas napisał(a):Imperium zdelegalizowało niewolnictwo? :o

I don't want to live in this empire anymore.


E tam zdelegalizowało - jak na moje to pewnie na zasadzie co wolno moffom i władzy to nie prywatnym przedsiębiorcom :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Kamuro Rushi » 22 Kwi 2013, o 23:04

I ani jednego słowa na temat Obiektu 6 - jednej z najsilniejszych Mocą istot w Galaktyce - oraz Kamuro - bohatera Republiki/Rebelii latającego jednym z lepszych frachtowców. Come on! Mogliście mnie wpleść! :D Ale nie no, historia spoko. Oczywiście zostaję. Wkrótce szkoła i matura za mną, a wtedy drżyj Mgławico, bowiem Kamurzasty Strikes Back
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Zulrok » 23 Kwi 2013, o 21:11

Po słowach Harvosa mamy temat o przyszłych postaciach i teamach: Tutaj. Każda osoba pisze o swojej postaci czy swoim teamie.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 25 Kwi 2013, o 13:32

No to jedziemy z koksem albo na koksa.

- Imperium jakie jest terytorialnie zgrupowane ? Bo jedyne co napisaliście to to że zewnętrzne rubieże są takim dzikim zachodem, co właściwie nic nie zmienia od czasów Republiki. Co z rejonem ekspansji, wewnętrzna i środkową rubieżą. Jakie są centra administracji Imperialnej ?

- Jak się ma do tego Imperialna machina wojenna ? Wróciła do systemu podległości rządowi centralnemu czy jest jak za czasów Wojny Domowej podzielona pod każdego z Moffów ?

- Jak ma się do tego hierarchia dowodzenia.

Zacznijmy od tego a potem pojedziemy dalej.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez BE3R » 25 Kwi 2013, o 22:36

Shas napisał(a):No to jedziemy z koksem albo na koksa.

- Imperium jakie jest terytorialnie zgrupowane ? Bo jedyne co napisaliście to to że zewnętrzne rubieże są takim dzikim zachodem, co właściwie nic nie zmienia od czasów Republiki. Co z rejonem ekspansji, wewnętrzna i środkową rubieżą. Jakie są centra administracji Imperialnej ?

- Jak się ma do tego Imperialna machina wojenna ? Wróciła do systemu podległości rządowi centralnemu czy jest jak za czasów Wojny Domowej podzielona pod każdego z Moffów ?

- Jak ma się do tego hierarchia dowodzenia.

Zacznijmy od tego a potem pojedziemy dalej.


A mówiłem że prościej go będzie zbanować...
<papug> Mówił :geek:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Moebius » 25 Kwi 2013, o 23:40

Nie ma co chyba gdybać dłużej nad tym.
Administracja podejmuje kroki jakie wydają się być właściwe.

Pytanie tylko brzmi kiedy mniej więcej będzie ten Nowy Start?
Oraz tak jak było wcześniej zadane pytanie - jaka jest skala overpower`u.
Także chciałbym zapytać czy będzie gdzieś dokładnie opisana sytuacja osób władających mocą których po tym wszystkich latach będzie już niewiele i będą się ukrywać dość mocno (bo miecze świetlne to raczej rzadki relikt który przeznaczony jest dla kolekcjonerów z którzy z prawa nie za bardzo sobie coś robią).

A z kwestii technicznych - jak w tym czasie rozwinie się technologia z której można korzystać? I która jest obecna na co dzień już. Jak wiadomo kawał czasu minie a naukowcy jak zawsze nad czymś myślą i kombinują...
POSTAĆ GŁÓWNA
Moebius Aeternum
POSTAĆ POBOCZNA
Heana Sundown
Awatar użytkownika
Moebius
New One
 
Posty: 274
Rejestracja: 24 Sty 2009, o 16:16
Miejscowość: Kraków

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Oto'reekh » 26 Kwi 2013, o 01:06

Dlatego tyle w Świcie Gwiezdnych wojen zmieniło się od Old Republic...

Start z tego co pamiętam był zapowiadany na długi weekend.
Nie lubimy OVP - ani trochę 0.0
Nie będzie bardziej szczegółowy bo się ukrywają, a ich sytuacja chyba została całkiem dobrze opisana, grozi im tylko jeden wymiar kary - śmierć ^^
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Arish Maldare » 30 Kwi 2013, o 10:39

Pojawia się pytanie ze strony osoby mało zorientowanej.
Przymusowa służba wojskowa tyczy tylko mężczyzn? Tylko ludzi? Czy jak to dokładniej wygląda?
Zastanawiam się w jaki sposób przerobić moją postać, bo ,chcąc czy nie, okazuje się, że niemal cała historia będzie do przerobienia, chociaż próby przemycenia wątków podejmę. Ale to już bardziej kwestia pw do MGków.
Co dla mnie istotne - czy Imperium kontroluje Zeltros czy może jest to planeta niezależna? W końcu wszystkie dotychczasowe inwazje były jedną wielką porażką.
Kolejne pytanie - wspominacie o wycofywaniu się z polityki proludzkiej. Tzn. czystka itd. Mimo to, jak się domyślam, rasizm jak najbardziej jest obecny? Jeśli to pytając w prost - u przeciętnego obywatela jaki stosunek jest względem Zeltronki? To pewnie jest dla was oczywiste, ale ja nie znam się za dobrze na realiach więc wolę zapytać niż głupoty wypisywać.

Co do całego settingu brzmi ciekawie, choć sporo smaczków tracę, bo po prostu nie znam tych postaci :P
Image
Awatar użytkownika
Arish Maldare
Gracz
 
Posty: 56
Rejestracja: 20 Sty 2013, o 17:10

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Peter Covell » 30 Kwi 2013, o 12:04

Zeltros w Imperium? Byłby to cios w plecy dla klimatu tej planety ;) Mówiąc wprost: Przestrzeń Zeltronów nie należy do Imperium Galaktyczne, ALE leży w jego strefie wpływów, więc monarchia zbyt swobodnie czuć się nie może. Przykładowo, gdyby Zeltroni zorganizowali sobie Akademię dla Dżedajców, najpewniej jakiś Super Star Destroyer odwiedziłby ich rodzinną planetę ;)

Przymusowa służba wojskowa tyczy tylko mężczyzn? Tylko ludzi? Czy jak to dokładniej wygląda?

Będzie to szerzej opisane, gdy skończymy się bawić w te wszystkie niezbędne teksty. Anyway, przymusowa służba wojskowa jest przede wszystkim dla OBYWATELI IMPERIUM, czyli będąc obywatelką Zeltros nie masz szans się załapać (chyba, że urodziłaś się i spędziłaś całe życie na takim Corusant). Dotyczy zarówno ludzi, jak i przedstawicieli innych ras. Kobiet teoretycznie się nie bierze, ale ponieważ "obowiązkowa" służba jest bardzo wybiórcza (bardzo mały odsetek wszystkich obywateli dostaje powołanie), złośliwy gubernator planety może lasce, która nie chciała z nim iść do łóżka, wysłać bilet na Corulag ;)

Kolejne pytanie - wspominacie o wycofywaniu się z polityki proludzkiej. Tzn. czystka itd. Mimo to, jak się domyślam, rasizm jak najbardziej jest obecny? Jeśli to pytając w prost - u przeciętnego obywatela jaki stosunek jest względem Zeltronki? To pewnie jest dla was oczywiste, ale ja nie znam się za dobrze na realiach więc wolę zapytać niż głupoty wypisywać.

Tak, oficjalnie nie ma niewolenia całych ras itd, itd, ale nie znaczy to, że wielu ludzi - nawet na wysokich stanowiskach - nie dyskryminuje obcych. U nas w kraju niby też nie ma segregacji rasowej i rasizm jest zakazany, a pokaż mi Rumuna, który z marszu znajdzie dobrą pracę. Albo Uzbeka ;) Podejście szarego obywatela wygląda podobnie i prawdopodobnie nie zmieniło się od 5000 lat - uprzedzenia rasowe są obecne i to nie tylko na linii: ludzie-cała reszta, ale również np. Twi'lek-Zabrak (nie mam pojęcia czy mają jakieś problemy ze sobą, tak strzelam). Na miejscu każdego ostrożnego obywatela podchodziłbym nieufnie do atrakcyjnej kobiety, która może mnie omamić feromonami w ciągu 30 sekund. Zeltroni nie mają łatwego życia, gdy podejrzewa się ich o manipulację uczuciami innych, ale przynajmniej nie strzelają do nich na ulicy, gdy tylko zobaczą czerwoną skórę ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Zamknięcie rekrutacji i restart forum

Postprzez Shas » 30 Kwi 2013, o 12:33

... nie to żeby coś czy jakoś ale tak nadal czekam na odpowiedź na moje pytania.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia

cron