Content

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 26 Lis 2009, o 20:42

W zasadach pojawił się nowy akapit:
Jeśli zdecydujesz się na stworzenie nowej postaci, nie będącej tak zwaną postacią główną, lecz postacią poboczną również musisz zamieścić jej charakterystykę w Punkcie Nowoprzybyłych, jednak tym razem do włączenia jej do rozgrywki wystarczy jedynie akceptacja administracji - oczywiście pozostali gracze również mogą komentować i oceniać Twoją pracę. Taki proces ma na celu zapobieżenie zbyt dużej "samowolki" przy tworzeniu nowych postaci. Administracja ma prawo do uchylenia tej zasady w szczególnych przypadkach.


Myślę, że jest oczywisty dla wszystkich ;) Wyjaśnię jedynie, że nie jest potrzebne tradycyjne 5x TAK - wystarczy zgoda administracji.
Pozdrawiam wszystkich, którym ta zasada się nie podoba ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Jack Welles » 26 Lis 2009, o 23:45

no trochę samowolki to na naszym forum się dzieje ;f;f
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 29 Lis 2009, o 13:15

Kolejne zmiany w regulaminie - tym razem krok w stronę całkowitego zastąpienia starych zasad nowymi. Obecnie na Mgławicy Mocy znajdują się dwa tematy opatrzone prefiksem [Zasady Gry], ale będzie się ich pojawiać więcej - obowiązują one od momentu pojawienia się w Punkcie Informacyjnym i zastępują dotychczasowe, które ważne są tak długo, aż dana kwestia nie zostanie poruszona w "aktualizacji".
Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją o co chodzi ;) Wybaczcie takie zamieszanie, ale są kwestie, które nie mogą czekać na zakończenie całości regulaminu.

Na zakończenie zacytuję mój ulubiony punkt z nowej części Zasad:
"Niektórzy gracze, wyróżniający się zaangażowaniem, wysoką jakością postów, dużo częstotliwością pisania, a także stażem na Mgławicy Mocy, mogą otrzymać zgodę od Administracji na utworzenie Postaci Pobocznej w randze Jedi Knight lub Sith Warrior."
Myślę, że wielu to ucieszy ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 29 Lis 2009, o 22:24

W kwestii interpretacyjnej aktualnych "przepisów" - pomimo braku wzmianki o jakichkolwiek ograniczeniach dotyczących ilości postaci władających Mocą - przyjmuje się, że ograniczeń tych NIE MA, zaś w wypadku, gdy dana osoba chciałaby tworzyć ich zbyt wiele - zaworem bezpieczeństwa jest administracja, która może odrzucić nową postać poboczną lub uniemożliwić szkolenie już istniejącej.
Poniżej zamieszczam listę osób, które MOIM ZDANIEM mogą spokojnie liczyć na możliwość stworzenia dodatkowej postaci w randze Jedi Knight/Sith Warrior w chwili obecnej (to czy dana postać uzyska akceptację zależy już od samej karty). To, że kogoś nie ma na liście, nie znaczy, że nas nie oczaruje. Poza tym, mogłem o kimś zapomnieć...
-Harvos (chyba nie trzeba wyjaśniać jego gotowości do odpisów, prawda?)
-Luk Seven (choć ostatnio nieco się z odpisami ociąga, przynajmniej tak mi się wydaje)
-Darth Slotharius (głównie ze względu na jakość jego postów, częstotliwość i zaangażowanie mniej ;) )
-Jack Foreman (podobnie jak 7)
-David Turoug (Podziemie = i tak może kierować dowolnym Jedi-BNem, a i zaangażowania nikt mu nie odmówi)
+Administracja, bo nas ograniczenia nie dotyczą.


Jak zwykle, jestem otwarty na krytykę i uwagi. Lepiej teraz niż za 2 tygodnie.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 31 Sty 2010, o 21:13

Na pewno wszyscy zauważyli, że wreszcie dodałem część TEGO tematu dotyczącą postaci, jakie można spotkać na Coruscant. Przy okazji zaktualizowałem też listę miejsc, gdzie pojawił się opis Lądowisk, Baru "Baribal", Agencji Ryana Azyla oraz nowej lokalizacji - Warsztatu i sklepu "Zielony Droid".
Lista ta będzie oczywiście na bieżąco aktualizowana i można spodziewać się nowych postaci - w zależności od aktualnych potrzeb Mgławicy Mocy. Mam też nadzieję, że uda mi się stworzyć podobny temat dla każdej planety - o ile oczywiście podoba Wam się ten pomysł ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Oto'reekh » 31 Sty 2010, o 21:43

Idealne nie trzeba przekopywać ton stron aby sobie przypomnieć kto jak i dlaczego :>
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Ogłoszenia

Postprzez Avien Matiias » 31 Sty 2010, o 22:25

Niezła koncepcja naprawdę. Ty to masz łeb stary :)
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Ogłoszenia

Postprzez Harvos » 1 Lut 2010, o 00:58

Ładne i składne, gratuluję wiecznego zapału do robienia rzeczy nowych :D
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 6 Lut 2010, o 21:09

Przed chwilą pojawiła się kolejna nowość będąca jednocześnie pewną reformą Zakonu Sithów. Mam nadzieję, że zmiany poszły w dobrym i pożądanym kierunku ;) Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi - [link do odpowiedniego tematu w Bibliotece]
Od razu kilka słów wyjaśnienia, bowiem na pewno będziecie mieli wątpliwości i pytania.

1)Tytuł "Darth" obecnie przysługuje jedynie Lordom Sith. Co się stanie z wszystkimi, którzy przyjęli nowe imię z tym przedrostkiem? Czy będą musieli oni je zmienić?
Nie, nie będą musieli w myśl zasady "lex retro non agit" (prawo nie działa wstecz). Możecie więc być spokojni o istniejących "darthów" ;)

2)Czy specjalizacje nie są przypadkiem krokiem w stronę RPG, statystyk i cyferek?
Nie, w żadnym wypadku - chodziło nam o to, by (zacytuję słowa Otorka) "nie ograniczać ludzi, którzy nie mogą patrzeć na choćby jeden współczynnik, ale innym dać radochę z możliwych ścieżek awansu a'la MMO". Sprawa jest nieobowiązkowa i można spokojnie bawić się bez tego ;)

3)Czy osoby, które już są w Zakonie Sith, ale na odpowiednim etapie szkolenia nie wybrały czy chcą być Wojownikiem Sith czy Zabójcą będą mogły teraz dokonać tego wyboru?
Oczywiście, że tak. Domyślnie pozostanie ranga Sith Warrior, ale jeśli ktoś będzie chciał ją zmienić - wystarczy napisać Prywatną Wiadomość do mnie. Będziemy mogli też ustalić ewentualne przydzielenie specjalizacji typu "As myślistwa" etc.

Mam nadzieję, że pomysł się podoba i przypadnie Wam do gustu. Jak zwykle, liczymy na komentarze, opinie i pomysły, które pozwolą nam jak najlepiej dopasować Mgławicę Mocy do Waszych oczekiwań ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Silus Targon » 6 Lut 2010, o 21:23

Ja ogólnei jestem przeciwnikiem komuchów (czerwonych :) ale pomysł na ranki bardzo dobry. Może i w Jedi kiedyś zastosujemy bardziej precyzyjne podziały ról niż te które mamy :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Ogłoszenia

Postprzez David Turoug » 23 Cze 2011, o 12:17

Witam.
Po dłuższej nieobecności, a raczej nieaktywności, powolutku wracam na Mgławicę. Zostały mi tylko 3 egzaminy, więc znajdę więcej czasu by ogarnąć forum. Mam ogromną prośbę do wszystkich Game Masterów, albo też uczestników questów z okresu 15 marca - 22 czerwca. Jeżeli możecie to napiszcie mi na PW albo nawet w tym temacie o questach które zakończyły się w w/w terminie, wraz z jego uczestnikami.
Pomogłoby mi też, gdybym otrzymał informacje o zaczętych questach (i ich uczestnikach). Wszystko po to by uaktualnić nasze kalendarium.

Pozdrawiam,
Dave.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 25 Lip 2011, o 15:12

Bardzo ważna informacja.
Przed chwilą zamieszczono Zasady dotyczące samej Gry - udziału w Questach, walk między Graczami i śmierci Postaci. O ile wszystkie poprzedniej informacje są tak naprawdę zebraniem tego, co na Mgławicy dotychczas funkcjonowało w wersji niepisanej (dlatego nie bójcie się, że nagle spadły na Was ograniczenia - w rzeczywistości nic się nie zmienia), o tyle tutaj następuje całkowity przełom. Od tej chwili zginąć może każda Postać Gracza, nawet Postać Główna! Dotychczas niespecjalnie musieliście przejmować się działaniami podejmowanymi przez Waszych bohaterów, co wielu Graczy niemiłosiernie wykorzystywało np. starając się rozwiązać każdą sytuację drogą siłową, bez względu na liczbę przeciwników, bo "moja główna postać i tak nie może zginąć". Od tej chwili, jeśli będziecie stawiać opór w czasie aresztowania, liczcie się z tym, że wylądujecie sześć stóp pod ziemią.

Regulamin jeszcze może się odrobinę zmienić w nadchodzącym czasie, ale o każdej modyfikacji zostaniecie poinformowani. Jeśli macie jakieś pytania czy uwagi dotyczące nowej części Zasad Gry, piszcie śmiało w tym temacie.

Na koniec link do nowej części Zasad Gry:
viewtopic.php?p=26740#p26740
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Peter Covell » 20 Lis 2011, o 23:32

Na Mgławicy Mocy pojawiły się nowe znaczniki BBCode.

Ukryta wiadomość

TESTOWA WIADOMOŚĆ

oraz
Mgławica Mocy
ma najbardziej
zajebistych Adminów
na świecie

BBCode ten działa na zasadzie podobnej do znanego wszystkim spoilera. Dodatkowo, użytkownik może określić co pojawi się po domyślnym Pokaż/Ukryj - niestety, bez użycia polskich znaków. Przykład:
Kod: Zaznacz wszystko
[ukryj]Treść ukrytej wiadomości[/ukryj]

Kod: Zaznacz wszystko
[ukryj=Tekst, ktory pokaze sie po Pokaz/Ukryj (bez pl-znaków)]Treść ukrytej wiadomości[/ukryj]


YouTube w widoku posta
Znacznik, który również powinniście znać z innych for - pozwala na wklejenie w treść posta okna odtwarzacza filmów na YouTube. Ważne jednak, by używać długiego linka - Udostępnij->Pokaż opcje->Zaznaczyć kwadracik przy "Długi link".

Przykład:
Kod: Zaznacz wszystko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FkbCPI_r6Xk[/youtube]


Wiadomość od Mistrza Gry
W postach MGa często pojawiają się dodatkowe informacje skierowane do Graczy - opis możliwych ruchów postaci, prośba o deklarację ich dalszych czynności czy jeszcze inne. Ten znacznik, jeśli znacie z innych PBFów, funkcjonował najczęściej w formie spoilera. Żeby rozróżnić zwykłą ukrytą wiadomość od informacji od Mistrza Gry, u nas stosowany będzie inny BBCode, który da następujący efekt.
Kliknij, aby zobaczyć wiadomość od Mistrza Gry
Instrukcję używania otrzymają Mistrzowie Gry ;)

Mam nadzieję, że te drobna aktualizacja przypadnie Wam do gustu. Śmiało możecie próbować nowych BBCodów w tym temacie ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ogłoszenia

Postprzez Oto'reekh » 8 Gru 2011, o 23:24

Ok zaczynamy akcję i ty możesz pozycjonować Mgławice Mocy! Chodzi o danie +1 w mgławicowym profilu Google Plus. Nie zachęcam nikogo do zakładania tam profilu, dlatego też nie proszę o lubię to! na naszym fejsbuku bo nie o to chodzi w tej zabawie. +1 mają tendencje pozycjonujące, więc na pewno nie zaszkodzą naszej stronie, a wam jeśli nie lubicie pozwolą olać serwisy społecznościowe, bo wystarczy, że macie konto na jakiejkolwiek googlowej usłudze, czy to mail czy dokumenty.
Jako, że dokładny mechanizm +1 jest dosyć zawiły i mistyczny to prosiłbym was o wysiłek 4 kliknięć. Jedno +1 pod logiem na stronie plusowego profilu:
https://plus.google.com/117129450450842963248/posts?prsrc=3

Drugie +1 przy wyniku wyszukiwania naszej mgławicy:
https://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=mg%C5%82awica+mocy&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8


Edit: Ok jak sprawdziłem, jednak google przymusza do zgody na czysty profil w Plusie przynajmniej w +1 oddawanym w profilu, nie sprawdzałem w przypadku plusowania w stronie wyszukiwania googla
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Ogłoszenia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Gru 2011, o 01:43

Mam dwie poczty na googlu, więc dodałem po dwa plusy - jakby co, nie dziwcie się, że istnieje Pankracy Prus :P . Mam nadzieję, że to pomoże w jakimś stopniu ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Ogłoszenia

Postprzez Larisa Rayne » 9 Sty 2012, o 03:51

A ja chciałabym ZGŁOSIĆ swoje oburzenie tym, że nikt ale to nikt nie odpisuje na pościki :P tak więc proszę się zebrać i ruszyć z tym wszystkim !! :D bo wrócę do tej Polski i wszystkich znajdę i pogonie :P :D
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Ogłoszenia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 9 Sty 2012, o 16:44

A Pani nasza najdroższa nie zalega czasem na Loli z odpisiakiem? :P :D
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Ogłoszenia

Postprzez Kelan Navarr » 10 Sty 2012, o 00:01

Na Loli wszyscy tak zalegają, że praktycznie wątek mi uciekł. Zastanawiałem się, czy samemu nie pchnąć tego do przodu, ale wobec znikomego zainteresowania, dałem sobie spokój.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Ogłoszenia

Postprzez Mistrz Ind'yk » 10 Sty 2012, o 00:08

Oooo oooo! Ja sobie wypraszam, to ja tam mam ostatni post, nie Ty :P . Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście niestety upadł quest, czego żałuję... zaczynało być ciekawie i krwawo...
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Ogłoszenia

Postprzez Kamuro Rushi » 1 Kwi 2012, o 10:31

Podziemie wychodzi naprzód oczekiwaniom graczy. Masz dość długiego oczekiwania na odpis, wrednego Mistrza Gry oraz mało emocjonujących questów? Wykup konto premium, które dostępne są od dnia dzisiejszego w cenie jedynych 10 zł na miesiąc!
Pośród bonusów dostępnych dla szczęśliwych posiadaczy konta premium są m.in.:
- Odpisy do trzech razy na dzień,
- Możliwość wyboru Mistrza Gry,
- Prawo do określenia wymaganego przez siebie rozwoju fabuły,
- Szybki awans fabularny,
- Szansa przetrwania nadchodzącej inwazji Yuuzhan Vongów,
- Wiele, wiele więcej!
Pomysł ciężko mi było przepchnąć i walka z Peterem dotycząca tego faktu trwała bardzo długo. Gdy jednak doszły do głosu koszta związane z dalszym utrzymywaniem serwera forum, niechętnie wraz z resztą Podziemia postanowiliśmy wprowadzić jakąś formę zachęty do wspierania Mgławicy Mocy także finansowo.
W sprawie płatności kont premium należy zgłaszać się do mnie, jako nowego skarbnika forum.
Nie dajmy MM zostać wessaną przez czarną dziurę płatności! Wykupcie konta premium!
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Następna

Wróć do Ogłoszenia

cron