Content

Ogłoszenia

Sesja nie-mgławicowa?

Który system sesji nie-mgławicowej odpowiadałby Ci bardziej?

Ankieta zakończyła się 9 Wrz 2010, o 13:00

7th Seas
4
50%
DeadLands
4
50%
 
Razem głosów : 8

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Thrak Skirata » 24 Sty 2012, o 21:12

Teraz moja kolej. proponuje jeśli będziemy grać Battlestarem, część konwencjonalnego uzbrojenia zastąpić baterią Mass drive i dodać generator osłon.
Jeśli będzie to jednak coś z SW to coś pokroju Nebulon -B bo najbardziej spełnia wymagania pod względem przenoszonych maszyn.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Nikh » 24 Sty 2012, o 21:30

Ja się na Battle star nie znam prawie... Ale jeśli bierzemy SW to trzeba ustalić okres. A jeśli ma ktoś link do stron o Battle Star to chętnie poczytam.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Shas » 24 Sty 2012, o 21:51

Battlestar Galactica jak już coś ty rogaczu jeden. W skrócie BSG, wklepaj sobie w google, dodaj wikia i wziu.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez BE3R » 24 Sty 2012, o 21:55

http://en.battlestarwiki.org/wiki/Main_Page

Wiedza o uniwersum w sumie nie jest Ci potrzebna bo możesz stworzyć swoją piechotę na podstawie dowolnej formacji czy to SW czy innego uniwersum. Tylko błagam Nikh nie rób mandalorian bo Thrak dostanie orgazmu przez pancerz i to na pewno będzie straszne.


Thrak. Skłaniam się do Battlestara na tym Schemacie z pylonem oznaczonym jako muzeum przeznaczonym na sekcję naukowo produkcyjną. Tarcze jak najbardziej o do uzbrojenia i wielkości kontyngentu myśliwców idzie się dogadać :)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Thrak Skirata » 24 Sty 2012, o 22:05

BE3R napisał(a):http://en.battlestarwiki.org/wiki/Main_Pag

Thrak. Skłaniam się do Battlestara na tym Schemacie z pylonem oznaczonym jako muzeum przeznaczonym na sekcję naukowo produkcyjną. Tarcze jak najbardziej o do uzbrojenia i wielkości kontyngentu myśliwców idzie się dogadać :)

BE3R. Link do schematu nie działa. Czyli klasy Galactica?? Uzbrojenie, omówi się jak projekt się uda, jednak zaznaczam, że będę walczył o Mass drive i atomówki.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez BE3R » 24 Sty 2012, o 22:12

Shemat już działa

Ciekawe z kim będziesz walczył, każdy chce Atomówki :D Aczkolwiek oprócz mass diverów doradzałbym parę broni energetycznych w celu dywersyfikacji uzbrojenia.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Nikh » 24 Sty 2012, o 22:14

Shas, misiu złoty... wiem że battle star galactica... filmy oglądałem ale wiele pojęcia o universum nie mam stąd pytanie.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Thrak Skirata » 24 Sty 2012, o 22:17

BE3R napisał(a):Shemat już działa

Ciekawe z kim będziesz walczył, każdy chce Atomówki :D Aczkolwiek oprócz mass diverów doradzałbym parę broni energetycznych w celu dywersyfikacji uzbrojenia.

Myślałem że broń energetyczna to coś co jest oczywiste dla każdego. Po za tym potrzeba zminimalizować zużycie energii(nie dotyczy tarcz, uzbrojenia, silników) i zmniejszyć ilość elektroniki.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Fenn Mereel » 24 Sty 2012, o 23:45

Dobra. Wybrałem.

http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2010/ ... BJ_O23.png

Oto Viper Mark.VII zapożyczony z Battlestar Galactica. Na potrzeby naszej sesji (oby się udała!) wymyśliłem parę modyfikacji. Nazwa i barwa pozostanie bez zmian, jednakże dołożymy mu generatory tarcz, na dolnych płatach działka laserowe, a na górnej "płetwie" jednego silnego jonowca, wyłączającego myśliwiec jednym strzałem, ale potrzebującego długiego czasu ładowania, zmniejszenia zużycia energii (osłabiamy tarcze, zmniejszamy prędkość), oraz wyłączenia innych systemów uzbrojenia. Poza tym przenosiłby zapas 6 rakiet.


http://browse.deviantart.com/?qh=&secti ... +3#/d3aeen
http://halo.wikia.com/wiki/D77H-TCI_Pelican

Pelican z Halo 3. I tutaj dodaję tylko tarcze i pokrycie farbą, która zmienia kolor adekwatnie do otoczenia (fajna rzecz, nie?). Jego silniki poruszają się w pionie, więc może lądować we wszystkich miejscach i według Halo: Nation jest bardzo wytrzymały i łatwy w obsłudze. Możliwość podwieszenia pod niego czołgu, czy innego wozu, lub dodatkowego przedziału dla piechoty czyni z niego fajny transportowiec. Ma wbudowane działko laserowe, oraz jest możliwość podwieszenia pod niego zasobników z rakietami.
Uniwersalna rzecz, nie ma co.

Na rozkaz BE3R:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... iescim.jpg
http://starwars.wikia.com/wiki/Scimitar_Assault_Bomber

Jako bombowco-szturmowiec wezmę Scimitara. Uzbrojenie stanowią dwa działka laserowe, przedział bombowy zdolny do przewożenia nuke'ów, oraz takież wyrzutnie rakiet. Kolorki oczywiście takie same jak Viper, czyli szaro-biały i jasny niebieski.

Dowództwo skrzydła pokładowego:
CAG - mjr. Scott Wirski
Dowódca eskadry myśliwskiej 1 "Żmija" - kpt. Angelina Dawson - 12 Viperów
Dowódca eskadry myśliwskiej 2 "Kobra" - kpt. Jurij Aleksandrowicz Sarnow - 12 Viperów
Dowódca eskadry myśliwskiej 3 "Mamba" - kpt. Sven Gunarsson - 12 Viperów
Dowódca eskadry myśliwskiej 4 "Anakonda" - kpt. Mercedes de Gaivota - 12 Viperów
Dowódca eskadry bombowo - szturmowej "Byk" - kpt. Oda Hasagawa - 12 Scimitarów
Dowódca eskadry wsparcia i transportu "Puma" - kpt. Wilkus vaan Nagtegaal - 12 Pelicanów

Jeżeli wyjdzie mniej eskadr to kogoś się skasuje :)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez BE3R » 28 Sty 2012, o 12:39

Thrak ma dzisiaj wrzucić uzbrojenie Shipa,

Jac dopisz jeszcze jedną eskadrę typowo bombową, na lekkich lub średnich szturmowcach/bombowcach

Nikh nadal brakuje piechoty co się opierdzielasz.


A wszyscy czekamy na powrót Pana Żaby. <papug>Zdrowiej szybciej K$#%a
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Thrak Skirata » 28 Sty 2012, o 13:14

Obiecane uzbrojenie.
Dziób: Do dyspozycji na schemacie mamy 8 stanowisk ogniowych.
- 8 stanowisk na sprzężone turbolasery

Burty(łącznie):
- 12 stanowisk podwójnych sprzężonych ciężkich dział laserowych
- 8 stanowisk obrony punktowej przy hangarach .
Grzbiet:
- 1 wyrzutnia pocisków z głowicami atomowymi
- 2 stanowiska Mass Driver
Spód:
- 4 stanowiska Mass Driver
- 4 stanowiska ciężkich dział laserowych
Rufa:
- 4 stanowiska dział laserowych
Opracowano na podstawie załączonego przez BE3r schematu Battlestara.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Nikh » 28 Sty 2012, o 15:25

Mam problem bo słabo znam uniwersum Battle Star Galactica. Dla tego wezmę pomieszam troche gry i uniwersa. Poprosiłbym tylko o określenie przez szefa ekspedycji ilości ludzi ogólnie (a najlepiej po ile osób w jednej drużynie jest)
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez BE3R » 28 Sty 2012, o 15:50

Nikh, tu chodzi właśnie o to żeby mieszać uniwersa. :)

Jak chcesz to zrób mandalorian, albo Starship troopers albo co Ci tam do głowy przyjdzie :)

Formacja to Batalion
Stan osobowy to 600 żołnierzy piechoty + wsparcie.

Przykładowo moja formacja zmechanizowana która będzie działać jako pododział Twojego batalionu piechoty

Kompania Zmechanizowana - 100 żołnierzy (dowódca Kpt. Mike Mastalerz)

36 ciężkich piechurów szturmowych - pancerze wspomagane, broń pulsacyjna.

6 Ciężkich czołgów repulsorowych
http://browse.deviantart.com/?qh=&secti ... nk#/dhz8y2

Działo pulsacyjne + szybkostrzelne działka przeciwpiechotne, napęd repulsorowy oraz kadłub pozwalający przewozić do 6 żołnierzy desantu + 3 członków załogi. Ochronę zapewnia tarcza energetyczna oraz duża szybkość i zwrotność w każdym terenie, całości dopełnia opancerzenie kompozytowe oraz wyrzutnie granatów dymnych.

4 - ciężkie wyrzutnie repulsorowe MLRS

http://www.cybergooch.com/pages/tibsunarchive/mlrs.htm

16 kierowanych pocisków rakietowych o rożnych głowicach bojowych dostosowywanych do aktualnego zadania bojowego. Załoga 2 ludzi + 4 żołnierzy osłony.

2 - pojazdy inżynieryjne
http://www.star.etmortius.net/equipemen ... img_78.jpg

Pojazdy repulsorowe, wyposażone w silne tarcze i silniki których zadaniem jest ewakuacja bądź naprawa uszkodzonych w walce jednostek. Jednostki te mogą służyć również jako pojazdy amunicyjne czy zaopatrzeniowy
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Nikh » 28 Sty 2012, o 15:51

Natchnąłeś mnie, zaraz coś stworzę :)
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Fenn Mereel » 28 Sty 2012, o 17:19

Uzupełnienie do myśliwców dodane.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez BE3R » 28 Sty 2012, o 17:24

Na okręt wejdzie

1 batalion piechoty

1 skrzydło myśliwsko bombowe

4 eskadry Viperów
1 eskadra Scimtarów
1 eskadra Pelicanów

w sumie 72 maszyny

Dzięki za uzupełnienie,
4 eskadry Viperów ponieważ zakładam że t oni będą ponosić największe straty i nie chcę żeby za szybko się zużyli :P
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Nikh » 28 Sty 2012, o 17:31

To na razie szkic roboczy, jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Broń dla ekspedycji:
Amunicja- Naboje Dum dum i zwykła amunicja dostosowana do rodzaju broni, ogniwa energetyczne
Crossfire- Karabin szturmowy magazynek pomieści 40 naboi –Naboje dum dum lub zwykła amunicja. Mass effekt
DC-15s –pistolet osobisty –ogniwa energetyczne

Karabin snajperski Striker- karabin na naboje dum dum lub zwykłą amunicję. Magazynek pomieści 10 naboi mass effekt
Broń wsparcia
Ciężki karabin maszynowy -minugun
http://wdict.net/img/heavy+machine+gun.jpg

shotgun (striker)
http://world.guns.ru/userfiles/images/s ... triker.jpg

Pancerze:
http://roboticarpg.net/pnc1.jpg

Komandosi dodatkowo do pancerzy dostają kamuflaż optyczny (coś jak pałatka tylko pozwala wtopić się w otoczenie jeśli komandos się nie porusza) ich broń dostosowywana jest zależnie od miejsca działania, standardowo do każdego wybranego przez nich modelu dołączany jest tłumik (oprócz shotgunów i broni wsparcia-jeśli ją biorą).




Sprzęt ciężki:
Droidy wyposażone w ciężkie karabiny lub wyrzutnie rakiet. Bardziej mobilne od czołgów, nie są ograniczane przez teren, obsługiwane przez jednego żołnierza.
http://meganerid.deviantart.com/art/Shi ... angar&qo=2

Podział:
Drużyna składa się z 12 żołnierzy i dowódcy
Skład:
1x wsparcie –wyposażenie minigun, pistolet,
1x wsparcie -striker, karabin
2 drużyny snajperskie (4 żołnierzy- 2 snajperów, 2 osoby wsparcia): snajper- karabin snajperski, pistolet, kamuflaż optycznym. Wsparcie- Karabin, pistolet, przyrządy pomiarowe kamuflaż optyczny.
1 sanitariusz –Zaopatrzenie medyczne, pistolet, striker
1 łącznościowiec- urządzenie komunikacyjne do porozumiewania się na większe odległości, karabin.
4x szturmowiec –karabin, pistolet.
Dowódcy oddziałów wyposażeni są zależnie od rodzaju działań jakie prowadzi ich oddział.
Każdy żołnierz otrzymuje zbroję, osobiste pole ochronne, osobiste opatrunki, oraz amunicję do broni której używa (dwa rodzaje) i nóż.

Drużyna maszyn składa się z 5 maszyn (3 z ciężkimi karabinami i 2 z wyrzutniami rakiet) ilość 4 drużyny.
Pojazd inżynieryjny (skorzystałem z pomysłu BE3R) –ilość 5
Pojazdy repulsorowe, wyposażone w silne tarcze i silniki których zadaniem jest ewakuacja bądź naprawa uszkodzonych w walce jednostek. Jednostki te mogą służyć również jako pojazdy amunicyjne czy zaopatrzeniowy lub do przewożenia oddziałów.
http://www.star.etmortius.net/equipemen ... img_78.jpg
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Fenn Mereel » 28 Sty 2012, o 17:42

Ostatni link nie działa.
A co ze zwykłym karabinem, bo nie widzę żadnego. ;) Dla mnie te mechy wyglądają za japońsko, jak jakieś gundamy czy inne nie wiadomo co. Moim zdaniem fajniejsze byłyby te z Avatara, ale to twój pomysł więc się nie wtrącam. :P :D
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Nikh » 28 Sty 2012, o 18:21

Inspirowały mnie te z avatara :) ale jak dla mnie za małe były. Ostatni link jest taki sam jak u BE3Ra.

Te u nas mają mieć broń rakietową też dla tego troche większego rozmiaru są, no i stanowią że tak powiem naszą pancerną pięść :)
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Thrak Skirata » 28 Sty 2012, o 22:06

Tak się zastanawiam. Wszyscy opisali pododdziały i ich dowódców z imienia i nazwiska. Czyli ja mam opisać załogę każdej wieży, maszynowni itd??
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia