Content

Ogłoszenia

Sesja nie-mgławicowa?

Który system sesji nie-mgławicowej odpowiadałby Ci bardziej?

Ankieta zakończyła się 9 Wrz 2010, o 13:00

7th Seas
4
50%
DeadLands
4
50%
 
Razem głosów : 8

Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Peter Covell » 9 Lut 2010, o 19:22

Jak już pisałem w Shoutboxie, wpadłem na pomysł, żeby zorganizować pojedynczą sesję (questa) osadzoną w czasach Wojen Klonów. Generalnie na forum mamy kilka bardzo aktywnych osób, które nudzą się czekając na odpisy tych "mniej aktywnych" i właśnie do nich przede wszystkim byłaby skierowana ta propozycja. Oczywiście okres i założenia, a także sytuację i cele przygody można ułożyć w szerszym gronie i zamiast etapu WK dać np epokę Darth Revana.
Na potrzeby questa każdy stworzyłby nową postać, jednak myślę, że Karta Postaci spokojnie mogłaby być ograniczona do podstawowych informacji i przede wszystkim znacznie krótsza niż te normalne. Zamieściłoby się wszystkie np. w pierwszym poście tematu. Jeśli jakaś z istniejących na MM postaci żyła w danych czasach, oczywiście mogłaby się pojawić - w ten sposób można dodać wydarzenia z tego questa do "kanonu" Mgławicy ;)
Chciałbym usłyszeć
a) kto byłby chętny na taki quest nie do końca związany z fabułą Mgławicy Mocy
b) w jakich czasach miałby się odbywać
c) ogólne założenia - czy ma być bitwa, jakieś podchody szpiegowskie, coś pomiędzy czy coś bardziej rozbudowane, a może nawet totalna improwizacja
Z góry mówię, że mam nadzieję, że quest będzie bardziej dynamiczny niż inne na MM i nie potraktujecie go po macoszemu, ale i do jakości postów się przyłożycie ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Silus Targon » 10 Lut 2010, o 11:30

a) oczywiście obowiązkowo się na takiego questa pisze
b) nasze czasy nie sa jakoś bardzo oddalone od wojen klonów. Może można by było spróbować czegoś z naprawdę starej republiki. Albo okolic bytwy o Russan gdzie sithów było jeszcze jak psów i toczyli z republika indywidualna wojne. ale ja się dopasuje:)
c) Moim zdaniem tego nie da się teraz określić. Jeśli wpisało by się tu więcej osób można spróbować czegoś bardziej złożonego i rozbudowanego. Jeśli chętnych nie będzie wiele trzeba by było ograniczyć pole manewru. Czyli póki co nie mogę swojego stanowiska określić.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Fenn Mereel » 10 Lut 2010, o 13:38

Primo - Ja się zgadzam na sesję poza kanonem MM i z przyjemnością będę w niej uczestniczyć.
Po drugie primo :mrgreen: - Jest mi obojętnie jakie czasy wybierzemy. Mam pomysły na postacie i z Wojen Klonów i ze Starej Republiki ;)

Więc jakby miało się coś zacząć to wale jak w dym na takiego questa :mrgreen:

P.S. Co byście powiedzieli na bitwę w dwóch wymiarach: na orbicie i powierzchni? Ale i tak mi obojętne co będzie ważne żeby było dużo akcji :mrgreen:
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Oto'reekh » 10 Lut 2010, o 14:58

Jestem za :> Dwie strony konfliktu, dwa wywiady, muszące zmierzyć się na spryt i własne umiejętności, aby nie naruszyć kruchej równowagi na jakiejś tam planecie. A celem jest coś co może zmienić losy jakiejś wojny. Mniej akcji, mniej strzelania, mniej obcinania rąk, więcej tajemnic i niedomówień :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Groznik » 10 Lut 2010, o 15:07

Powiem, że jestem za takim questem, który mógłby się rozgrywać w czasach Wojen Klonów, Revana lub w każdych innych, gdy dział się jakiś konflikt. Popieram także pomysł Oto'reekha, bardzo lubię takie tego typu rozgrywki ;) ale nie miałbym też nic przeciwko jakimś walkom, zarówno to na orbicie jak i na powierzchni jakiejś planety. Równie dobrze jakby świetnie się grało to zamiast poszczególnego questa mogłaby być kampania, ale to takie moje gdybanie... (trochę się zapędziłem :P )

W dużym skrócie popieram pomysł
Image

GG: 5720735

Iniuriam qui facere constituit, iam fecit. - Kto postanowił dokonać przestępstwa, już go dokonał.

Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus. - Najwięcej dokonamy w tym, do czego będziemy najbardziej uzdolnieni.
Awatar użytkownika
Groznik
New One
 
Posty: 29
Rejestracja: 1 Sty 2010, o 14:02

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Luk Seven » 10 Lut 2010, o 15:53

Hmmm kampania to też całkiem ciekawy pomysł :) Chodź dla niej trzeba by było ustalić zarysy jakieś fabuły. Oczywiście odrazu mówię, że na questa się piszę ;)
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Dagos Bardok » 12 Lut 2010, o 18:09

Młody Jaspar Sato? Jauć... fajnie byłoby go zagrać. Tak czy inaczej jestem na TAK, będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Peter Covell » 12 Lut 2010, o 23:11

Okay, w najbliższym czasie postaram się coś przygotować - tło, strony, założenia, wzór karty postaci etc. Trzasnę może też pierwszego posta, a potem...
... zostawię quest Waszej inwencji :D Bez Mistrza Gry, bez szczególnych ograniczeń (choć w ramach zdrowego rozsądku) i z nadzieją, że zrobicie z tego COŚ DUŻEGO ;) Dlaczego nie będę w tym siedział? Powodów jest kilka, ale podam trzy najważniejsze. 1) ostatnio nie mam wiele czasu dla Mgławicy Mocy i spowalniam questy - tworząc takiego mam nadzieję, że wszyscy, którzy długo na nie czekają, będą mogli oddać się wartkiej akcji. 2) jeśli chodzi o MM, poza questami zostało mi jeszcze wiele do zrobienie i chcę się temu poświęcić w czasie, gdy nie będę odpisywał (o jednej z tych rzeczy też i Kelan może bardzo dużo powiedzieć xD) 3) chciałbym nieco powrócić do korzeni tworzenia questów - więcej improwizacji, mniej pisania "po sznurku" rzuconym przez Mistrza Gry.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Yarin Lanex » 31 Sie 2010, o 22:11

Temat umarł, czy się cosik odbyło ? :)
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Peter Covell » 31 Sie 2010, o 22:44

Umarł
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Yarin Lanex » 31 Sie 2010, o 22:46

Ech...
zróbmy reanimację! :)
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Larisa Rayne » 31 Sie 2010, o 23:31

To może ja coś zaproponuje...

Wszystko fajnie, pięknie, przecudownie...ciągle Star Wars i Star Wars.. a gdyby ta sesja nie-mgławicowa była całkowicie nie Gwiezdno- Wojenna. Chodzi mi o to co Wy na to jakbyśmy zrobili sobie przerwe od Gwiezdnych wojen i tą sesje poprowadzili w innych czasach

Mam na myśli naprzykład Jakieś czasy fantastyki... bądź może Piratów i wojen na morzach, poszukiwaczy przygów itp- 7th SEA..a może nawet w czasach Wojen gdzie Rzeczpospolita górowała na ziemiach europejskich, czyli czasy wieku XVII - XVIII - DZIKIE POLA, Badź jakieś czasy postapokaliptyczne - NEUROSHIMA , bądź zwykłe czasy fantastyki czyli -DUNGEONS & DRAGONS jeśli ktoś wie o czym mam na myśli

Dużymi literami napisałam tytuły książek do sesji RPG ... tak mam pewnego bzika na tym punkcie ale RolePlaying jest jednym z moich hobby ;) ;)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez David Turoug » 31 Sie 2010, o 23:37

Larisa Rayne napisał(a):To może ja coś zaproponuje...

Wszystko fajnie, pięknie, przecudownie...ciągle Star Wars i Star Wars.. a gdyby ta sesja nie-mgławicowa była całkowicie nie Gwiezdno- Wojenna. Chodzi mi o to co Wy na to jakbyśmy zrobili sobie przerwe od Gwiezdnych wojen i tą sesje poprowadzili w innych czasach

Mam na myśli naprzykład Jakieś czasy fantastyki... bądź może Piratów i wojen na morzach, poszukiwaczy przygów itp- 7th SEA..a może nawet w czasach Wojen gdzie Rzeczpospolita górowała na ziemiach europejskich, czyli czasy wieku XVII - XVIII - DZIKIE POLA, Badź jakieś czasy postapokaliptyczne - NEUROSHIMA , bądź zwykłe czasy fantastyki czyli -DUNGEONS & DRAGONS jeśli ktoś wie o czym mam na myśli

Dużymi literami napisałam tytuły książek do sesji RPG ... tak mam pewnego bzika na tym punkcie ale RolePlaying jest jednym z moich hobby ;) ;)



Raczej nie byłem/nie jestem zbytnim zwolennikiem innych sesji. No może z wyjątkiem takiej, gdzie dalej bylibyśmy w Universum SW, ale np. w czasach Starej Republiki albo chociaż Wojen Klonów.
Po tym jak napisałaś "Piratów", pierwsze co mi przyszło do głowy, to sesja w świecie Piratów z Karaibów :D To mogłoby być dość zabawne, ale dalej jestem dość sceptycznie do tego nastawiony.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Larisa Rayne » 31 Sie 2010, o 23:40

Póki nie spróbujesz nie bedziesz wiedzieć jak to smakuje ;) ;)

ja byłam do wielu innych systemów negatywnie nastawiona dopóki sama ich nie spróbowałam :D a siódme morza są przecudowne :D :D ale to jest moja propozycja po za tym moge się dostosować do innych ;) wszystko zależy od Was ;)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Yarin Lanex » 31 Sie 2010, o 23:44

Myślę, że tematycznie można poeksperymentować, jak już zdoła sie coś wykluć w klimatach SW - bo ostatnio, jak widzimy, zdechło...
I zobaczyć efekt

Mozemy tu rzucać pomysłami, ale żeby to zadziałało?...to inna kwestia ;)
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Oto'reekh » 1 Wrz 2010, o 00:37

Wampir: Maskarada xD
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Fenn Mereel » 1 Wrz 2010, o 14:18

Na sterburtę, tam do czorta! Arrghh! :D

Mi pasuje dosłownie wszystko, od piratów przez neuroshimę, po fantasy, tylko żeby się odbyła :)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Peter Covell » 1 Wrz 2010, o 14:37

Larisa, a byłabyś w stanie poprowadzić jako MG sesję, np. tego 7th Sea czy czegoś innego? Przynajmniej do czasu aż mgławicowi Mistrzowie Gry wyjdą na prostą z prowadzeniem naszej fabuły?
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Fenn Mereel » 1 Wrz 2010, o 14:49

Moglibyśmy założyć oddzielny dział i w nim tematy z kartami postaci i questem. Zły pomysł? ;)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Sesja nie-mgławicowa?

Postprzez Larisa Rayne » 1 Wrz 2010, o 14:58

Ja z wielką checią bede mogłą poprowadzić sesje właśnie w takich czasach :) zależy wszystko od Was a ja się dostosuje ;) moje propozycje są następujące

Dungeons & Dragons - Fantasy; np " Władca Pierścien" , " Dragon Age", itp...

7th SEA - Morza, lądy, poszuykiwacze przygód, piraci itp - np " Piraci z Karaibów "

Neuroshima - czasy postapokalipsy np " Mad Max ", " FALLOUT "

DeadLands - nazwałabym to DZIWNYM zachodem :P ..tutaj nie podam przykładów bo nie wiem :P

Dzikie Pola - Wiek XVII - XVIII Rzeczpospolitej Polskiej - najlepsze przykłady - "POTOP" ; " OGNIEM I MIECZEM " itp...


dobra starczy propozycji ;) ;)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Następna

Wróć do Ogłoszenia

cron