Content

Ogłoszenia

Wasze propozycje i pomysły

Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 25 Maj 2010, o 22:50

Temat oczywisty - możecie tutaj pisać o wszystkim, co wpadnie Wam do głowy, a co Waszym zdaniem wyszłoby Mgławicy Mocy na dobre. Chętnie wysłuchamy Waszych pomysłów, a jeśli rzeczywiście okażą się udane - zapewne wprowadzimy je w życie ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Larisa Rayne » 25 Maj 2010, o 22:55

Dobrze więc jedną z moich propozycji jest wprowadzenie tzw Mistrzów Gry..wiem że są tacy tutaj jednak nie wszyscy prowadzą innym misje..Jest pare osób które robią coś takiego jednak moim zdaniem powinni być wytypowani do tego osoby i to Tylko Oni tym by się zajmowali..chyba że administracja wyrazi zgode...nie jestem za tym by mistrz Gry prowadził misje w której sam bierze udzial swą postacią..gdyż jest to troche nudne i nie ma elementu zaskoczenia..jak najbardziej uznaje rzecz dotyczącą tego że Mistrz Gry ma osobne konto, by nie myliło się z postacią ...to narazie tyle.
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 25 Maj 2010, o 22:57

Ja powiem, co mnie najbardziej kręci. W zasadzie takie wydarzenie miało miejsce w czasach "Legacy", czyli 128 ABY+. Mianowicie rozchodzi mi się o totalną wojnę między Zakonem Sith a Jedi, gdzie eskalacja konfliktu prowadzi do tego, że Jedi z Sithami tłuką się nawet na ulicach miast jak gdyby była to zwykła, uliczna burda. Zawsze mnie kręciły duele, śmigające ostrza i inne efekciarskie rzeczy ;)

To tyle odnośnie fabuły. Co do postu Larisy, to w pełni popieram jej pomysł. Co prawda może to nieco w niektórych przypadkach opóźnić toczenie się akcji i postęp w sesji, ale myślę, że sama rozgrywka zyska na atrakcyjności.
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 25 Maj 2010, o 23:03

Amon Rage napisał(a):Ja powiem, co mnie najbardziej kręci. W zasadzie takie wydarzenie miało miejsce w czasach "Legacy", czyli 128 ABY+. Mianowicie rozchodzi mi się o totalną wojnę między Zakonem Sith a Jedi, gdzie eskalacja konfliktu prowadzi do tego, że Jedi z Sithami tłuką się nawet na ulicach miast jak gdyby była to zwykła, uliczna burda. Zawsze mnie kręciły duele, śmigające ostrza i inne efekciarskie rzeczy ;)


No cóż, nie ukrywam, że też jestem za tym by starcia między Jedi, a Sithami były częstsze. Może nie aż tak jak to pokazałeś, że nawet na ulicy i non stop, ale może zwiększenie ilości questów, w których dochodzi do konfrontacji między tymi frakcjami, byłoby warte rozpatrzenia ;)



Larisa napisał(a):Dobrze więc jedną z moich propozycji jest wprowadzenie tzw Mistrzów Gry..wiem że są tacy tutaj jednak nie wszyscy prowadzą innym misje..Jest pare osób które robią coś takiego jednak moim zdaniem powinni być wytypowani do tego osoby i to Tylko Oni tym by się zajmowali..chyba że administracja wyrazi zgode...nie jestem za tym by mistrz Gry prowadził misje w której sam bierze udzial swą postacią..gdyż jest to troche nudne i nie ma elementu zaskoczenia..jak najbardziej uznaje rzecz dotyczącą tego że Mistrz Gry ma osobne konto, by nie myliło się z postacią ...to narazie tyle.


Wątpię abyśmy znaleźli na tym forum wystarczająco dużo osób, które chciałyby się podejmować mistrzowania tam gdzie nie biorą udziału ich postacie albo przynajmniej BNy przez nich kierowane. Jakoś do tej pory na AJ/MM dawaliśmy sobie rade bez niezależnych gamemasterów, którzy od początku do końca prowadzili quest. Chyba tylko Peter kilka razy podjął się takiego zadania.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Larisa Rayne » 25 Maj 2010, o 23:06

Bny niech bedą przez nich prowadzone ja nie mam nic przeciwko temu, chodzi mi dokładnie o ich postacie do których stworzyli Karty Postaci...poprostu Misja prowadzon a nie ma tego czegoś...Mistrz Gry wszystko wie co się wydarzy i tak czasem poprostu to jest nudne...po za tym widze że jest paru Mistrzó Gry, jeden naprzykład w Akademii Sithów i chodzi mi dokładnie o coś takiego..gdyż prowadzenie misji samemu sobie jest poprostu moim zdaniem nudne...jeśli Peter się do tego zadelkarowal ...to możę zróbmy Wybory na Mistrzów ...Ja moge zgłosić swoją kandydature :) i Już jest dwoje Ja i Peter :)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 25 Maj 2010, o 23:09

Larisa Rayne napisał(a):Bny niech bedą przez nich prowadzone ja nie mam nic przeciwko temu, chodzi mi dokładnie o ich postacie do których stworzyli Karty Postaci...poprostu Misja prowadzon a nie ma tego czegoś...Mistrz Gry wszystko wie co się wydarzy i tak czasem poprostu to jest nudne...po za tym widze że jest paru Mistrzó Gry, jeden naprzykład w Akademii Sithów i chodzi mi dokładnie o coś takiego..gdyż prowadzenie misji samemu sobie jest poprostu moim zdaniem nudne...jeśli Peter się do tego zadelkarowal ...to możę zróbmy Wybory na Mistrżow ...Ja moge zgłosić swoją kandydature :) i Już jest dwoje Ja i Peter :)


Ten GameMaster w Akademii Sithów (przynajmniej ostatnich parę postów) to tylko prowadzi rozmowę ze Slothariusem i nie prowadzi żadnego questa ;)

Zresztą w zadaniu bez gamemastera, każdy może dorzucać coś od siebie i wpływać na quest ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 25 Maj 2010, o 23:46

Jeśli o Mistrzów Gry chodzi - uprawnienia mają wszyscy członkowie Podziemia, jednak z różnych powodów zajmują się tym na różną skalę. Od jakiegoś czasu piszemy w takim wypadku posty z konta Game Master - wcześniej szły po prostu z naszych. Czy quest powinien być prowadzony przez Mistrza Gry czy też każdy jego uczestnik powinien mieć prawo wpływać na rozwój wydarzeń zaskakując przez to pozostałych graczy? Zależy od szkoły - ta pierwsza jest znacznie bardziej popularna i prawdopodobnie lepsza. Dlaczego zatem na MM jest jak jest? Ano dlatego, że tak wymyślono na początku, a chyba dla całego składu obecnej administracji ta strona jest pierwszym PBFem - a już na pewno dla mnie. Hadyyk, jedyny który na PBFach pisał (a który później nas olał) wyjaśniał mi o co w tej całej zabawie chodzi, a że był właśnie zwolennikiem takiego podejścia, nie wpadłem na to, że storytelling może wyglądać inaczej i po prostu tak zostało. Forum było tworzone jako miejsce, gdzie kilka osób może wspólnie napisać opowieść - wyszła z tego Mgławica Mocy i stare rozwiązania, rzeczywiście, przestają się sprawdzać.
Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że pozwalamy graczom prowadzić wątek według własnego uznania kontrolując jedynie czy nie wyciągną nagle kieszonkowej samonaprowadzającej, inteligentnie wyszukującej cel torpedy protonowej o sile zdolnej wysadzić całą planetę. Czy to nudne? Zależy od osoby - gdyby takie coś nudziło wszystkich, nikt nie pisałby książek, prawda? ;) Jeśli radość sprawia Ci samo pisanie dla pisania, akt twórczy, opowiadanie historii to wraz z innymi graczami jesteś w stanie poprowadzić wątek na 10 stron, dobrze się przy tym bawić, a na koniec jeszcze dać po głowie własnej postaci, bo wesołe zakończenie nie pasowało. Wracając jednak do głównego tematu - "pozwalamy" nie znaczy "narzucamy" i jeśli potrzeba MG wystarczy głośno krzyknąć (żeby przypadkiem coś nie zagłuszyło, różnie bywa) i MG się znajdzie :mrgreen:
Jeśli zaś chodzi o to, że MG prowadzi wątek, gdzie jest jego postać - cóż, ja po dwóch latach na Mgławicy zacząłem swoich bohaterów traktować gorzej niż Bohaterów Niezależnych :mrgreen: Czy nudne? Patrz wyżej ;) Z Kelanem od niepamiętnych czasów piszemy we dwójkę i każdy ma z tego kupę radochy, bo nawet pisząc opowiadanie samemu nie wiedzielibyśmy jak się ono potoczy i skończy - fabuła zaskoczyłaby nawet autora. Stephen King powiedział kiedyś, że opowieść jest skamieliną, a pisarz archeologiem, który musi ją odkrywać kawałek po kawałku i ja się z tym w pełni zgadzam. Co prawda daleko mi choćby do 1/100 poziomu reprezentowanego przez Kinga, ale pisanie nawet na moim niskim poziomie mnie cieszy :D
Dobra, tak przejrzałem wypowiedź i stwierdziłem, że momentami zaczynam się powtarzać i bredzić od rzeczy co jest złym znakiem :D Powiem Ci tak: nagły przypływ nowych użytkowników nieco nas zaskoczył i rzeczywiście wymógł on pewne zmiany. Globalnego Mistrza Gry można "dostać" w każdej chwili i wtedy można spodziewać się niespodzianek i innych takich ;) Nie jest to obowiązkowe, ale nie jest też żadną zasadą, że musisz sama sobie prowadzić wątek. Większość questów, gdzie biorą udział postaci Mistrzów Gry prowadzone są przez kogoś innego - wyjątkiem zdaję się być ja, lecz generalnie zaczynam powoli wybijać własne postaci, bo (jak już mówiłem) traktuję je gorzej jak BNów. Ktoś może uznać to za niesprawiedliwe (skoro mistrzuję w wątku, gdzie mam postać na pewno wszystko się uda), ale zachęcam takie osoby do przejrzenia listy sukcesów i porażek Daylany oraz Kelana - za każdym razem mamy w planach zadanie skończyć jak należy, ale co chwila nam się historia na odwrót ułoży ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Larisa Rayne » 26 Maj 2010, o 00:23

No dobra skoro macie takie zasady ja je uszanuje, ja jestem w stanie poprowadzić swoja postac i jestem w stanie prowadzić misje nawet jeśli biore w Niej udział poprostu chodzi mi o to że nie ma tzw elementu zaskoczenia..ale ok skoro tak ustaliliście niech i tak tez będzie...weź pod uwage Peter że nie wszyscy sa tak w stanie zrobić jak Ty ;)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 26 Maj 2010, o 09:10

Jak już mówiłem, wystarczy jedno słowo i MG się znajdzie ;) Chodzi o to jedynie, że nie jest wymagany do questa i jeśli ktoś nie chce pisać bez niego, bo lubi niespodzianki - nie ma najmniejszego problemu. Dodam też, że niektórzy nawet nie pograją bez MG, bo trzeba ich "pilnować" ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Larisa Rayne » 26 Maj 2010, o 09:23

Co do ostatniego zdania się zgodze ;) napewno są tacy którzy bez MG za bardzo wczują się w umiejętności których nawet ich postać nie posiada ;) ale dobra ustalone, czyli jeśli ktoś bedzie potrzebował Mistrza Grey zgłasza to jednak nie jest to jakimś wymogiem :)
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Harvos » 26 Maj 2010, o 14:53

To ja dodam tylko to, że obecny stan "systemu MG" mi odpowiada i byłbym ostrożny z wszelkimi zmianami :D Tempo może nie jest zawrotne, ale nawet pisanie we dwójkę, gdzie jeden piszący jest Graczem, a drugi Mistrzem Gry, jest bardzo fajne jeśli tylko się wczujemy :)
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Larisa Rayne » 2 Cze 2010, o 20:22

Chciałabym poprosić o stworzenie tematu o nazwie nieobecności...nie wiem czy taki już został wczesniej założony jednak jeśli nie to mym zdaniem przydałoby się takie coś...powód prosty....czytając regulamin i tworząc kp wszyscy dobrze widzieli punkt związany z tym że nikt nie lubi długo czekać na odpis...dlatego też uważam że własnie to w tym temacie bedą mogli się wpisywać ludzie którzy naprzykład po 4 dniach się pojawią...bo tak naprawde Ci aktywniejsi nie wiedzą co mają robić i czekają bez sensu z nadzieją na odpis..
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Oto'reekh » 2 Cze 2010, o 20:44

Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Larisa Rayne » 2 Cze 2010, o 21:03

W takim razie prosiłabym by ten temat byl używany gdyż bez powodu nie został założony...
Image
Image

nr gg : 4946534
Awatar użytkownika
Larisa Rayne
New One
 
Posty: 646
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 17:37

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 18 Cze 2010, o 17:54

OK, więc i ja wtrącę coś od siebie, coś, co gryzie mnie już od dłuższego czasu... Mianowicie chodzi o Vaapad.
Jestem zwolennikiem myśli, że technika ta przepadła wraz ze śmiercią Mace'a Windu. Depa Billaba zapadła w śpiączkę i raczej nie przeżyła Rozkazu 66, a Sora Bulq został zabity. Ponoć Quinlan Vos znał tę technikę, lecz były to jedynie jakieś podstawy, których i tak Windu zakazał mu używać.
Zapewne Windu, jak każdy wielki Mistrz Jedi, stworzył własny holocron, lecz wątpię, by po Rozkazie 66 został on zachowany, tudzież by ktoś znający tę technikę i wiedzący jak jest niebezpieczna, pozwolił jej nauczać. Co więc chcę przekazać? Otóż uważam, że Vaapad nie powinien istnieć, a jeśli już ktoś bardzo chce używać Formy VII, to niech to będzie Juyo...
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 18 Cze 2010, o 18:00

Amon Rage napisał(a):OK, więc i ja wtrącę coś od siebie, coś, co gryzie mnie już od dłuższego czasu... Mianowicie chodzi o Vaapad.
Jestem zwolennikiem myśli, że technika ta przepadła wraz ze śmiercią Mace'a Windu. Depa Billaba zapadła w śpiączkę i raczej nie przeżyła Rozkazu 66, a Sora Bulq został zabity. Ponoć Quinlan Vos znał tę technikę, lecz były to jedynie jakieś podstawy, których i tak Windu zakazał mu używać.
Zapewne Windu, jak każdy wielki Mistrz Jedi, stworzył własny holocron, lecz wątpię, by po Rozkazie 66 został on zachowany, tudzież by ktoś znający tę technikę i wiedzący jak jest niebezpieczna, pozwolił jej nauczać. Co więc chcę przekazać? Otóż uważam, że Vaapad nie powinien istnieć, a jeśli już ktoś bardzo chce używać Formy VII, to niech to będzie Juyo...


Ja zgłaszam swój sprzeciw. Jestem przekonany, że instrukcje dotyczące tej formy na pewno zostały zachowane w jakiejś formie zachowane. Jeżeli ktoś chce uczyć się Vaapadu to nie możemy tego zabronić. Bo wychodząc z takiego założenia powinniśmy zabronić i wielu innych technik, jak np. Makashi.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Harvos » 18 Cze 2010, o 18:14

Vaapad mógł przetrwać nie jako idealne odwzorowanie osobistego stylu walki Mace Windu, ale jako całokształt tej techniki, być może jakoś uproszczony czy uogólniony, ale zachowujący jego najważniejsze podstawy i przesłania, sprawiające, że nie jest właśnie Vapaadem, a nie jakąś inną techniką. A nawet jeśli nie w ten sposób, to technika ta mogła przetrwać po prostu w zapisach, Windu był członkiem Rady Jedi, na pewno jego nauczania dochowały się większego zapisu niż jeden czy dwa holokrony :D
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Dagos Bardok » 18 Cze 2010, o 18:38

A poza tym, nie wspomniałem, że jesteśmy lekko niekanoniczni?
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 18 Cze 2010, o 20:01

Raz, Yoda powiedział, że dla Jedi dostępne jest tylko sześć form i gdzieś to już widziałem przytaczane.
Dwa, skoro ten styl jest taki "osom", to czemu wszyscy poza Mace'm przeszli na Ciemną Stronę? On sam o mało nie zbłądził podczas walki z Depą Billabą.
Trzy, to był jego styl, więc nie widzę podstaw do tego, żeby miał się nim z kimkolwiek dzielić. Zresztą, każdy znał niebezpieczeństwo płynące z użytkowania Formy VII.
Cztery, sam już nie wiem czy traktować Vaapad jako odrębny styl czy modyfikację i uzupełnienie istniejącego już Juyo. Co źródło, to inne przesłanie...
Pięć, niekanoniczność to jedno, a potęga Vaapadu opisywana na każdym kroku to drugie.

Wiem, że się czepiam, taki już jestem. Ale dla mnie Vaapad to swego rodzaju artefakt, który jak na mój gust nie powinien wpaść w niczyje ręce. Nie zamierzałem tutaj rozpętywać żadnej kłótni ani podnosić wam ciśnienia. Po prostu wyraziłem moje zdanie i tyle.
A co do Twojego sprzeciwu David, to wcale się nie dziwię. W końcu Twoja postać używa Vaapad.
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 18 Cze 2010, o 20:09

Amon Rage napisał(a):Raz, Yoda powiedział, że dla Jedi dostępne jest tylko sześć form i gdzieś to już widziałem przytaczane.
Dwa, skoro ten styl jest taki "osom", to czemu wszyscy poza Mace'm przeszli na Ciemną Stronę? On sam o mało nie zbłądził podczas walki z Depą Billabą.
Trzy, to był jego styl, więc nie widzę podstaw do tego, żeby miał się nim z kimkolwiek dzielić. Zresztą, każdy znał niebezpieczeństwo płynące z użytkowania Formy VII.
Cztery, sam już nie wiem czy traktować Vaapad jako odrębny styl czy modyfikację i uzupełnienie istniejącego już Juyo. Co źródło, to inne przesłanie...
Pięć, niekanoniczność to jedno, a potęga Vaapadu opisywana na każdym kroku to drugie.

Wiem, że się czepiam, taki już jestem. Ale dla mnie Vaapad to swego rodzaju artefakt, który jak na mój gust nie powinien wpaść w niczyje ręce. Nie zamierzałem tutaj rozpętywać żadnej kłótni ani podnosić wam ciśnienia. Po prostu wyraziłem moje zdanie i tyle.
A co do Twojego sprzeciwu David, to wcale się nie dziwię. W końcu Twoja postać używa Vaapad.


To jest głupota rezygnować z czegoś, bo główny twórca nie żyje. A już argumentacja że ludzie przechodzą na Ciemną Stronę Mocy w ogóle do mnie nie trafia. Co z tego? Każdy tworzy własną postać, a drogą którą wybierze zależy tylko od nas. Poza tym czy Yoda konkretnie wskazał, że Vaapad nie istnieje? Jeśli tak to proszę o źródło. Piszesz, że Vaapad to potęga, ale tak jak każda technika ma swoje wady, więc nie płacz.

Co do mojej postaci, to Turoug zna podstawy Vaapdu, gdyż wpływ na to mogło mieć jego zainteresowanie tą techniką na początku jego drogi jako Jedi oraz to, że mistrz Davida - Dagos Bardok posługiwał się Vaapdaem.
Mam nadzieję, że Administracja zachowa zdrowy rozsądek i odrzuci sprzeciw Amona. Zresztą na koniec dodam, że jeżeli ktoś był overpowerował Vaapadem, to są na to spodoby, aby przestał "szaleć".
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Następna

Wróć do Ogłoszenia

cron