Content

Ogłoszenia

Wasze propozycje i pomysły

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Harvos » 18 Cze 2010, o 20:11

@Amon: na pewno masz znaczną rację, ale zmienić niczego już raczej się nie zmieni :D Niekanoniczność to jedyny sposób, by to "powszechne" (raczej jednak nadal kontrowersyjne, np. Bardokowi się za to oberwało od Rady) jakoś wytłumaczyć... ja wiem... "nagięciem" biegu wydarzeń, że u nas może jednak było nieco inaczej? :D
@David: spokojnie. To nie miejsce na obrzucanie się frazami typu "nie płacz", bo nikt tu o nic nie płacze ;)
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Oto'reekh » 18 Cze 2010, o 20:35

Vaapad zostaje tak jak jest prze kilka względów.
- Już jest za późno na jakiekolwiek modyfikacje (poza tym nie widzę najmniejszego sensu w choćby zastanawianiu się nad tym)
- Jesteśmy częściowo niekanoniczni (a szkoda by marnować Vaapadu od tak sobie)
- Trzeci najważniejszy, nie dla sportu tłumaczyłem artykuł z Wookie :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 19 Cze 2010, o 00:11

Ok, rozumiem to. Po prostu wyraziłem moje wątpliwości i jak na dyskusję "na poziomie" podałem, przynajmniej moim zdaniem, sensowne argumenty. Fakt, Vaapad jest "osom" i nie wątpię, że każdy, a przynajmniej większość "moczerów" chciałaby znać choćby podstawy tego stylu walki. Jak sam wcześniej przyznałem, czepiam się, taki już jestem i raczej tego nie zmienię. Może wpływ na to miało również moje osobiste podejście do Windu i Vaapadu, które dobitnie mówiąc zakrawa o egzaltację.

David... Od kogoś grającego tu dłużej ode mnie i posiadającego większe doświadczenie oraz wyrobione zażyłości z ekipą forumową spodziewałem się szacunku do rozmówcy, ogłady, kultury, czy chociażby spokoju w dyskusji, w której postanowiłeś, choć nie musiałeś, zabrać głos. Zwrotów jakich użyłeś w stosunku do mnie komentował nie będę, uwagę zwrócił Ci kto inny, aczkolwiek srogo się zawiodłem i jest mi po prostu wstyd za Ciebie. Nie jesteśmy w przedszkolu, nie bijemy się o klocki ani nie obrzucamy błotem. Jeśli nie potrafisz z szacunkiem odnieść się do drugiej osoby, to pozostań na etapie gry, a w dyskusje z innymi się najzwyczajniej w świecie nie angażuj.

To wszystko i dziękuję :) Wasze argumenty mi wystarczyły, rozwiały moje wątpliwości i nieco uspokoiły. Przynajmniej wiem już, że nie będzie przegięć na tym polu.
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 19 Cze 2010, o 00:24

Amon Rage napisał(a):
David... Od kogoś grającego tu dłużej ode mnie i posiadającego większe doświadczenie oraz wyrobione zażyłości z ekipą forumową spodziewałem się szacunku do rozmówcy, ogłady, kultury, czy chociażby spokoju w dyskusji, w której postanowiłeś, choć nie musiałeś, zabrać głos. Zwrotów jakich użyłeś w stosunku do mnie komentował nie będę, uwagę zwrócił Ci kto inny, aczkolwiek srogo się zawiodłem i jest mi po prostu wstyd za Ciebie. Nie jesteśmy w przedszkolu, nie bijemy się o klocki ani nie obrzucamy błotem. Jeśli nie potrafisz z szacunkiem odnieść się do drugiej osoby, to pozostań na etapie gry, a w dyskusje z innymi się najzwyczajniej w świecie nie angażuj.


Wykład o kulturze to możesz dawać swoim kolegom Amon. A na szacunek to trzeba sobie zasłużyć. Jest setki tysięcy ludzi "publicznych", którzy wyrażają się o wiele gorzej, bo taki mają styl albo po prostu czymś się zirytowali. Napisałem raz, krótko i bez żadnych ciętych zwrotów, a oprócz mnie zrobili to Jaspar i Harvos, a Ty postanowiłeś iść w zaparte i podałeś jakieś mało przekonujące argumenty.Zresztą sprawa jest (i była) dość błaha, oczywista i nie ma sensu nad nią dalej dyskutować.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 19 Cze 2010, o 09:48

Zdaje się, że w Nowym Zakonie generalnie nie dzielono technik walki mieczem świetlnym na te, których my używamy, a stosowano prosty podział na styl lekki(szybki), średni i ciężki (czy jak im tam było), jakie to łączyły elementy różnych metod walki. Zdecydowanie ładniej brzmią jednak stare nazwy, więc to właśnie je zdecydowaliśmy się zostawić ;)
Nie wiem czy zmienianie czegokolwiek w tej chwili ma sens. Vaapadu generalnie mało komu pozwolimy się uczyć, tak czy inaczej, więc nadal pozostanie techniką dla nielicznych, a płynące z niej zagrożenia można wykorzystać do urozmaicenia rozgrywki i fabuły. Teoretycznie mogliśmy tą technikę zastąpić jakąkolwiek inną, niekanoniczną i wymyśloną przez nas, ale po co zmieniać coś, co fani znają?
Generalnie nie mi decydować w tej kwestii, bo nie ja ustalałem na początku istnienia forum jak mają wyglądać realia. Pierwsi administratorzy nie mieli nic przeciwko Vaapadowi, więc Vaapad został.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Fenn Mereel » 19 Cze 2010, o 15:03

Amen. I zapomnijmy o tej dyspucie.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 19 Cze 2010, o 18:40

A nie, nie zapomnimy, bo chcę odpisać Peterowi :P

Owszem, w Nowym Zakonie były tego typu wymysły dlatego, bo Luke nie znał styli walki na tyle dobrze, by móc ich nauczać. Z tego co wiem to jedynie Djem So na jakimś tam sensownym poziomie opanował i dlatego stworzył takie dziwne twory. Dlatego cholernie się cieszę, że jest podział na siedem form, na wszystkie rozwinięcia i że jest w czym przebierać.

Do tego tak jeszcze zapytam, bo mnie to nurtuje. Jakie są szanse i wymagania, na stworzenie swojego własnego, nowego stylu walki? Bo ja wiem, że jako Uczeń Sith, czy nawet Wojownik, nie mam zbyt wielkich na to szans, ale lubię wybiegać w przyszłość... ;)
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Oto'reekh » 19 Cze 2010, o 21:01

Da radę, Jasparowaty chyba rozwija swoją :P Jedyne co myślę to chyba po prostu troche doświadczenia i poznania innych form, żeby tworzyć coś własnego, ale skoro mówimy o przyszłości to dlaczego nie.
BTW Pytanie Laika bo ekspertem wiedzy o SW nie być
Te trzy style lekki, średni i ciężki to nie były czasami wymuszone przez Jedi Knight tą gierkę ?:P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 19 Cze 2010, o 22:43

Może i były, ale z tego co się orientuję, to weszły one do kanonu SW.
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Oto'reekh » 20 Cze 2010, o 02:52

Jeśli przeszły przez grę do kanonu to jedyne co mogę dodać od siebie to: Epic Fail i Facepalm
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Yarin Lanex » 10 Sie 2010, o 23:00

Poruszę tutaj wątek niedokończonych, ciągnących się przygód na MM.

Czasami lubię podpatrywać i poznawać różnego rodzaju "kłesty" prowadzone na MM. I bywa tak, że niektóre z nich są niedokończone, zawieszone w próżni. Chyba najczęstszym tego powodem są braki w odpisach bohaterów biorących udział w danej przygodzie. Wszystko ładnie idzie i nagle ktoś nie odpisuje x dni. A potem ludzie chcący grać daną postacią nie mogą się ruszyć, zapewne (domniemywam) pisząc do pasywnych user'ów, a może i nawet do Administratorów z prośbą o cokolwiek, aby móc po prostu...pograć.
Widziałem, pomimo bycia mega „świeżakiem”, że na SB niektórzy (i przyznaję, że w pewnym momencie i JA) wnioskują o podobne.

Przechodząc do sedna:

Czy nie byłoby trafnym stworzenie przez "Zielonych" procedury, która by po pewnym czasie zamarcia danej przygody, albo ją "ruszyła", albo zamknęła, by móc uwolnić postacie do gry lub dla porządku: zamknąć wątek? Oczywiście wg ustalonych zasad, jak np. wpierw kontakt do pasywnych user'ów, ustalić czas "martwego" posta, logiczne bądź nie, zakończenie przygody itp.
Jeśli temat był wcześniej poruszany, wybaczcie, ale nie mogłem tegoż tematu znaleźć na MM.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 10 Sie 2010, o 23:33

Hmm z tego co wiem, to na forum był dwa przypadki zakończenia przez Administrację danego questa (zakończenie w sensie, że Game Master w jednym długim poście opisał epilog danej misji), w którym nie pojawiały się odpisy. Było to spowodowane zniknięciem pewnych userów z forum. Myślę, że warto byłoby umieścić w regulaminie punkt mówiący o tym, że jeżeli przez 7 dni dana osoba nie odpisuje, inni mają prawo poprowadzić postać, która zniknęła bądź Administracja ją prowadzi. Gorzej w przypadku, gdy Admini nie mają czasu :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Darth Slotharius » 11 Sie 2010, o 07:43

Bez przesady 7 dni to zdecydowanie za mało. W niektórych questach tydzień to normalna częstotliwość pojawiania się odpisów. Problem jeżeli jakaś osoba znika na okres miesiąca czy nawet kilku. Myślę że byłby to dobry pomysł tylko dla takich przypadków...
Postać główna
Image
Postacie poboczne
Image
Image
Image

Image
gg:3263951
Awatar użytkownika
Darth Slotharius
New One
 
Posty: 518
Rejestracja: 7 Gru 2008, o 20:54

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 11 Sie 2010, o 12:49

Darth Slotharius napisał(a):Bez przesady 7 dni to zdecydowanie za mało. W niektórych questach tydzień to normalna częstotliwość pojawiania się odpisów. Problem jeżeli jakaś osoba znika na okres miesiąca czy nawet kilku. Myślę że byłby to dobry pomysł tylko dla takich przypadków...


Ktoś ma jedną postać. Pisze raz na tydzień. Rok ma 52 tygodnie. Odliczmy jakieś święta, duperelki. Wychodzi na to, że może rocznie zrobić około 35 postów. Niech weźmie udział w trzech questach. Około 100 postów rocznie, przy założeniu że to będą prawie regularne, cotygodniowe odpowiedzi.
Moim zdaniem, jeżeli ktoś nie odpowiada przez ten tydzień, to inni uczestnicy questa powinni mieć prawo popchnąć akcję do przodu, razem z nieaktywną postacią. Oczywiście tak, żeby go nie uśmiercić.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Harvos » 11 Sie 2010, o 13:20

Jakiś sposób w tym jest ;)
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 11 Sie 2010, o 13:23

Harvos napisał(a):Jakiś sposób w tym jest ;)


Gorzej sprawa się ma z questami, gdzie jest tylko dwóch userów. W takim wypadku można tylko czekać albo zawiesić misję (a takie dwa przypadki są już na forum).
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Fenn Mereel » 11 Sie 2010, o 13:35

Podpisuje się pod pomysłem Dave'a. Uważam, że nareszcie trzeba coś z tym zrobić ;)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Yarin Lanex » 11 Sie 2010, o 14:13

A ja myslę, że niech Admini się zapoznają z pomysłem, przedastawią "regulamin / punkt regulaminu dotyczący tego problemu" - przedstawi dla ogółu, a potem można ewentualnie modyfikować te zapisy, czy podawac swoje pomysły.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Oto'reekh » 14 Sie 2010, o 22:21

Ja natomiast nie widzę tutaj "twardych regulaminowych " rozwiązań. Jeśli określimy konkretny czas minimalnej odpowiedzi to będzie to lekko głupawe. Sprawa jest prosta jeśli jest MG w queście bierze udział kilku userów nieobecność jednej osoby da się przeżyć. MG jakoś wybrnie jeśli czas zawisu będzie się dłużył. Jednak określanie tego czasowo jest bez sensu, raz to paradoksalnie może wydłużyć czas oczekiwania bo każdy stwierdzi dobra mam tydzień to jeszcze sobie poczekam - całkowicie możliwe w przypadku gdy ktoś ma więcej postaci i jest zajęty jak jasna cholera. Do tego zapis będzie martwy w przypadku 2 osobowych questów bo pisanie za kogoś i tak jest bez sensu.
Moim zdaniem system zaproponowany przez Dave-a jest poprawny bez określeń konkretnych czasowych, ktoś znika trudno jego udział w quescie na daną chwilę zmaleje do tolerowanego minimum, ktoś wyparuje przy dwuosobowym queście to go zawieszamy lub prosimy o interwencje admina ( w tym 1 wypadku także należy skonsultować się z adminem) , który ewentualnie zamknie "przygodę" w jednym podsumowaniu.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewo Stari » 23 Sie 2010, o 10:34

Ja jestem w 100% za Yuuzuhanami i dla mnie to było najlepsze rozwiązanie fabularne w książkach SW (chyba w ogóle w SW nie było nic co powstałoby po OT, a byłoby tak oryginalne :D). Do miana lepszego pomysłu mogła aspirować tylko rebelia Korelian (skiepszczona). Skoro jednak Podziemie zadecydowało, że lepiej pominąć okres napaści Vongów, to może zamiast oklepanej walki pomiędzy Imperium a Republiką (w jakiejkolwiek formie), byłoby lepiej zapełnić te pięć lat jakąś inna walką? No nie wiem, może Yevethowie finansowani przez jakiegoś bogacza (tylko błagam bez wciągania w to Sithów), albo może jakaś grupa wyzwoleńcza, która odszukała wyłączone roboty separatystów i teraz zaczęła uruchamiać linie produkcyjne i atakować Imperium, bądź Republikę, albo może monarchia hapańska, Chissowie, Killikowie? Jeśli nawet wojna między Imperium, a Republiką miałaby być jedynym wypełniaczem tej kilkuletniej luki, to może chociaż wprowadzić jakieś zbrodnie wojenne wśród Republikanów, może jakieś rozłamy wśród Jedi, bombardowanie imperialnej placówki z cywilami w środku, cokolwiek dzięki czemu obie strony konfliktu nie stawały po standardowych stronach światła i ciemności?
Image

Dwie sprawy dotyczących Rewo Stariego:
1. Jeśli spotykasz moją postać po raz pierwszy to zakładajmy bardzo proszę, że Twoja postać nie wie jak się moja nazywa (ta prośba dotyczy też MG), i proszę również o to by nikt nie strugał kozaka, który wie jak zmieniał Stari nazwisko i kim naprawdę jest, to bardzo irytujące.
2. Również nie powinieneś wiedzieć od razu, że jest Kiffarem, bo tego zwyczajnie nie widać z powodu braku tatuaży.
Awatar użytkownika
Rewo Stari
New One
 
Posty: 216
Rejestracja: 17 Lip 2010, o 13:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia

cron