Content

Ogłoszenia

Wasze propozycje i pomysły

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 23 Sie 2010, o 12:22

Jakoś w sadze Star Wars nikomu nie przeszkadzają wojny między Imperium a Republiką, na przestrzeni kilku tysięcy lat ;). Poza tym co mają robić Sithowie? Mają biernie patrzeć i siedzieć na Korriban bądź Zioście?
A co do rozłamów to jaki problem?? Tworzysz jakąś postać, np. Jedi albo żołnierza Republiki, a po jakimś czasie postanawiasz "zdezerterować" i utworzyć własną frakcję. Obyś tylko znalazł jakiś zwolenników. ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewo Stari » 23 Sie 2010, o 12:56

Sithowie maja cel, opanować Galaktykę, a do tego powinni zniszczyć zakon Jedi, a nie w odwrotnej kolejności, dlatego władcy Mocy powinni się zając sobą nawzajem, a Republika i Imperium czymś innym, wprowadzenie jeszcze jednej frakcji, która miałaby zamiar podbić Galaktykę spowodowałoby, że akcja stałaby się dużo ciekawsza. Co do tego, że Imperium ciągle walczyło z Republiką, wielu osobom to przeszkadza i dlatego powinno się stosować jak najwięcej rozwiązań typu Yuuzuhanie, Killikowie, Yevethowie, Chissowie, Vaagaari itd. itd.
Image

Dwie sprawy dotyczących Rewo Stariego:
1. Jeśli spotykasz moją postać po raz pierwszy to zakładajmy bardzo proszę, że Twoja postać nie wie jak się moja nazywa (ta prośba dotyczy też MG), i proszę również o to by nikt nie strugał kozaka, który wie jak zmieniał Stari nazwisko i kim naprawdę jest, to bardzo irytujące.
2. Również nie powinieneś wiedzieć od razu, że jest Kiffarem, bo tego zwyczajnie nie widać z powodu braku tatuaży.
Awatar użytkownika
Rewo Stari
New One
 
Posty: 216
Rejestracja: 17 Lip 2010, o 13:20

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Harvos » 23 Sie 2010, o 12:58

wielu osobom to przeszkadza


Nie chcę się wtrącać, ale mi to w zupełności nie przeszkadza :D
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 23 Sie 2010, o 13:26

Na początku istnienia Mgławicy Mocy (jeszcze pod nazwą Akademia Jedi), między Republiką i Imperium mieliśmy jedynie "zimną wojnę". Gorąca wybuchła na wyraźne życzenie użytkowników, którzy chcieli tego konfliktu, więc ciężko mówić, aby teraz im przeszkadzał ;) Vongów nie będzie na sto procent, ponieważ jest to element, zdaniem administracji, najmniej pasujący do świata Gwiezdnych Wojen - poza tym, chcemy być niekanoniczni nie tylko jeśli chodzi o postaci, ale również wydarzenia.
Rozłamy wewnętrzne - jak powiedział David, nic trudnego ;) Z tego co wiem, na forum jest przynajmniej jedna osoba, która pragnie doprowadzić do rozłamu w jednej z dostępnych frakcji.
cokolwiek dzięki czemu obie strony konfliktu nie stawały po standardowych stronach światła i ciemności?

Często gracze podejmują decyzje i jeśli republikański oddział piechoty nie zdecyduje się spalić osady i zgwałcić kobiet, to po co ma to wprowadzać MG? ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewo Stari » 23 Sie 2010, o 13:48

Ciężko jest mi uwierzyć, w to że nie podobają się wam (nie akceptujecie) Vongów, to tak jak z tymi fanami OT "Jestem fanem Gwiezdnych Wojen, ale uważam, że EU i NT niszczą ten świat", zawsze powtarzam, że w SW jest jak w historii nie ma co gdybać i nie ma co pomijać, wszystko jest jedną całością i tyle, ale spoko przecież nie będę się ciskał za pięć lat, chociaż miały one ogromny wpływ na następny wiek (pomijając że nowy tu jestem i sobie mogę :D myśleć swoje).
Image

Dwie sprawy dotyczących Rewo Stariego:
1. Jeśli spotykasz moją postać po raz pierwszy to zakładajmy bardzo proszę, że Twoja postać nie wie jak się moja nazywa (ta prośba dotyczy też MG), i proszę również o to by nikt nie strugał kozaka, który wie jak zmieniał Stari nazwisko i kim naprawdę jest, to bardzo irytujące.
2. Również nie powinieneś wiedzieć od razu, że jest Kiffarem, bo tego zwyczajnie nie widać z powodu braku tatuaży.
Awatar użytkownika
Rewo Stari
New One
 
Posty: 216
Rejestracja: 17 Lip 2010, o 13:20

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 23 Sie 2010, o 13:56

Zwróć uwagę, że raczej nie ma tutaj nawet 5, a być może nawet 3 userów, którzy chcieliby wprowadzić Vongów. Wybacz, ale nie może być tak, iż mniejszość (oczywiście poza adminowską :D) będzie decydować co wprowadzić, a czego nie ;) Zawsze można przeprowadzić ankietę "Kto jest za wprowadzeniem Vongów do realiów Mgławicy Mocy" ;)
Pozostaje ci zebrać jakąś grupę forumowiczów, którzy chcieliby stworzyć jakąś nową grupę, a następnie frakcję, która konkurowała by z Imperium bądź Republiką. A jeżeli zdecydujesz się, po jakimś szkoleniu, korzystać z Mocy, to mógłbyś zrobić jakąś opozycję dla Sithów bądź Jedi ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 23 Sie 2010, o 14:03

Ciężko jest mi uwierzyć, w to że nie podobają się wam (nie akceptujecie) Vongów, to tak jak z tymi fanami OT "Jestem fanem Gwiezdnych Wojen, ale uważam, że EU i NT niszczą ten świat"

Znam takich, co uważają, że Gungunie nie pasowali do świata SW i jakoś niewiele osób się temu dziwi. Vongowie akurat mają więcej przeciwników niż zwolenników, więc nie wiem czemu tak ciężko Ci w to uwierzyć. Poza tym, świat SW jest tak ogromny, że można w nim znaleźć dziesiątki elementów, które komuś tam nie pasują. Prawdziwy fan potrafi spojrzeć obiektywnie i krytycznie na Gwiezdne Wojny, a nie ślepo oddawać hołd wszystkiemu, co dostało błogosławieństwo Lucasa.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewo Stari » 23 Sie 2010, o 14:09

Ja nie twierdzę, że TRZEBA Vongów wprowadzić, tylko zastanawiam się jak może się to aż tak bardzo nie podobać, żeby to pominąć, skoro niezadarte ślady ich obecności widać 100 lat później, to mamy dość duże odejście od kanonu. W żadnym razie nie podważam jednak kompetencji Podziemia, jasne Vongowie to trudny temat i ciężko byłoby poprowadzić ich kampanię, dlatego proponuje jakieś inne rozwiązanie, jeśli komuś spodoba się opcja z droidami, albo któryś z innych pomysłów, to podchwyci i coś z tego będzie, a jak nie to dalej tkwimy w wojnie, która jest kopią ze czterech innych, a ja zwyczajnie zajmuję sie swoją postacią :P.
Image

Dwie sprawy dotyczących Rewo Stariego:
1. Jeśli spotykasz moją postać po raz pierwszy to zakładajmy bardzo proszę, że Twoja postać nie wie jak się moja nazywa (ta prośba dotyczy też MG), i proszę również o to by nikt nie strugał kozaka, który wie jak zmieniał Stari nazwisko i kim naprawdę jest, to bardzo irytujące.
2. Również nie powinieneś wiedzieć od razu, że jest Kiffarem, bo tego zwyczajnie nie widać z powodu braku tatuaży.
Awatar użytkownika
Rewo Stari
New One
 
Posty: 216
Rejestracja: 17 Lip 2010, o 13:20

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Oto'reekh » 23 Sie 2010, o 14:33

Cytując Fallouta 2
"War never changes"
Strony konfliktu nie są aż tak istotne, a wprowadzenie naturalnego wątku wojny Rep vs Imp jest dobrym rozwiązaniem, zawsze może zdarzyć się sytuacja gdzie 2 się bije tam trzeci korzysta.
Vongi sUx i potrafię ogarnąć SW bez ich obecności szczególnie za 100 lat :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Fenn Mereel » 23 Sie 2010, o 14:41

Nie mam nic przeciwko zmianom, oprócz jednej: Konsorcjum Hapes. Nie mieszajmy ich do konfliktu. Jest 25ABY, a od 8ABY jest otwarta granica między Repami, a Konsorcjum, ale mimo wszystko jako taka izolacja. Druga sprawa, że byłbym zdrajcą narodu (a może już nim jestem?) :roll: Zaginiona armia droidów Separatystów? Czemu nie? Byłoby ciekawie :D
Można byłoby jeszcze wbić Mandalorian, akurat kończę moją mando postać poboczną, więc nie miał bym nic przeciwko ;)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 23 Sie 2010, o 15:20

W shoutboxie zaproponowałem pewną techniczną zmianę. Chodzi mi o to, by nadać kontu Game Master inny kolor niż grupie Stranger. Odpowiedni byłby żółty kolor, który dawniej mieli przyjaciele Mgławicy. Na forum jest kilku aktywnych "strangerów", wiec żeby posty GMa się nie zlewały z nimi, można by wprowadzić taki niuans ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Fenn Mereel » 23 Sie 2010, o 15:56

Popieram ;)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Yarin Lanex » 23 Sie 2010, o 16:01

Pewnie, że też się przyłączam do poparcia ów wniosku ;)
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 23 Sie 2010, o 17:36

Po Tygodniu z Łowcami Nagród prawdopodobnie będziemy zmieniać nieco zasady dotyczące Administracji->Podziemia->Mistrzów Gry i wtedy zastanowimy się nad kolorkami ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 23 Sie 2010, o 17:42

Peter Covell napisał(a):Po Tygodniu z Łowcami Nagród prawdopodobnie będziemy zmieniać nieco zasady dotyczące Administracji->Podziemia->Mistrzów Gry i wtedy zastanowimy się nad kolorkami ;)


No cóż, tylko nie zapomnijcie o odpisach, bo z tym nieco Admini są w tyle. :P Albo Tydzień z Łowcami, albo zmiany w regulaminie... Chciałbym przypomnieć, że to questy są solą storytellingu, bez nich nie byłoby niczego ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 23 Sie 2010, o 18:04

Zmiany w tej kwestii to sprawa 30 minut, więc spokojna głowa ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Yarin Lanex » 1 Wrz 2010, o 21:14

Takie dwie kwestie mi się nasunęły (za powtarzanie tego przepraszam z góry):

1. Dobrze by było, aby umieścić info na temat tego, kto jest MG na danej lokacji.
Nowym user'om pomoże to zacząć ich przygodę, zawsze wiadomo do kogo się o co zwrócić (a nie nawalać na SB czy w postach na topicach).

2. Opisanie po krótce danej sytuacji, jaka jest w uniwersum Mgławicy dla danych frakcji / lokacji.
Np. ja nie wiedziałem (bo nie wgłębiałem się w dziesiątki postów), że Yavin jest teraz opanowany przez Sithów, przez co mogłem popełnić gafę w poście.
Gdzie indziej można podobnie się omylić/nie wiedzieć. Wtedy reaguje MG -> edycja -> mniejsza radość z gry (choć to wskazane naturalnie, by był porządek fabularny).
A tak to jest po krótce opisane co i jak jest w każdej z frakcji (nie mówię o ogólnym info : viewforum.php?f=71) na dany moment. Oraz opisanie z grubsza istniejące tło fabularne na najbardziej "popularnych" lokacjach, jeśli miałoby ono wpływ na rozgrywkę.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 1 Wrz 2010, o 21:29

1. Dobrze by było, aby umieścić info na temat tego, kto jest MG na danej lokacji.
Nowym user'om pomoże to zacząć ich przygodę, zawsze wiadomo do kogo się o co zwrócić (a nie nawalać na SB czy w postach na topicach).

Mistrzowie Gry nie są przypisani do poszczególnych lokacji, natomiast lista członków Ekipy Forum znajduje się tutaj:
viewtopic.php?f=111&t=572

2. Opisanie pokrótce danej sytuacji, jaka jest w uniwersum Mgławicy dla danych frakcji / lokacji.
Np. ja nie wiedziałem (bo nie wgłębiałem się w dziesiątki postów), że Yavin jest teraz opanowany przez Sithów, przez co mogłem popełnić gafę w poście.
Gdzie indziej można podobnie się omylić/nie wiedzieć. Wtedy reaguje MG -> edycja -> mniejsza radość z gry (choć to wskazane naturalnie, by był porządek fabularny).

Kiedyś powstanie - kiedy? Nie wiadomo.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Dorhian Q'nirr » 2 Wrz 2010, o 18:49

Nie wiem, czy taka propozycja już padła tutaj, lecz sprawa bardziej aktywnościowo-forumowa, że tak to nazwę

często jest tak, iż userzy znikają i potem muszą na pw adminom o tym donosić, czemu ich nie było itd... Jednak czasem adm zapomni, czasem user o pw. Czasem nawet nie poinformuje... Proponuję założyć nowy temat tutaj w Ogłoszeniach, zatytułowany "Nieobecności", a tam userzy będą się wpisywać że znikają na ileś albo w ogóle odchodzą z forum

Co wy na to?
___________
Jeśli ta sprawa była poruszana to przepraszam, ale ogrom tych postów i nie ogarnąłem
Postać Główna
Image
//Sometimes the hardest battle is against yourself...//
Awatar użytkownika
Dorhian Q'nirr
New One
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2010, o 02:09

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Kelan Navarr » 2 Wrz 2010, o 18:52

Szukajcie a znajdziecie: viewtopic.php?f=23&t=141
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogłoszenia

cron