Content

Ogłoszenia

Wasze propozycje i pomysły

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewo Stari » 1 Lis 2010, o 13:13

Tak się zastanawiam, może możnaby równolegle do "punktu nowoprzybyłych" zrobić dział traktujący o statkach gwiezdnych, bo teraz każdy bez zatwierdzenia może sobie napisać, że czymśtam lata, tak moglibyśmy zatwierdzać wzajemnie swoje pojazdy i wprowadzać ich ciekawe historie. O ile nie miałoby to sensu biorąc pod uwagę statki liniowe to jednak duża część użytkowników wprowadza do swoich jednostek modyfikacje, a poszczególnymi pojazdami można by się wymieniać, albo handlować nimi, bądź taki pojazd mówiąc kolokwialnie skubnąć, lub odziedziczyć.
Image

Dwie sprawy dotyczących Rewo Stariego:
1. Jeśli spotykasz moją postać po raz pierwszy to zakładajmy bardzo proszę, że Twoja postać nie wie jak się moja nazywa (ta prośba dotyczy też MG), i proszę również o to by nikt nie strugał kozaka, który wie jak zmieniał Stari nazwisko i kim naprawdę jest, to bardzo irytujące.
2. Również nie powinieneś wiedzieć od razu, że jest Kiffarem, bo tego zwyczajnie nie widać z powodu braku tatuaży.
Awatar użytkownika
Rewo Stari
New One
 
Posty: 216
Rejestracja: 17 Lip 2010, o 13:20

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 1 Lis 2010, o 21:18

Hmm, prawdę mówią regulują to Zasady Gry, punkt 9

Peter Covell napisał(a):
9. Środki komunikacji:Punkt nieobowiązkowy. Statki, śmigacze, swoopy itp, jakie są własnością Twojej postaci. Im mniej na początku - tym lepiej, jednak niektóre postaci muszą posiadać środek transportu od samego początku - w takim wypadku opisz go tutaj, podając między innymi: nazwę, model/typ, uzbrojenie (pamiętaj o silnych restrykcjach galaktycznych dotyczących broni na pokładzie statku!) - również to ukryte. Możesz też opisać historię danego pojazdu czy wszystko inne, co chcesz.
Punkt ten można zostawić pusty!


Jednak prawdę mówiąc chyba nikt za bardzo nie przywiązuje szczególnej uwagi do tej adnotacji.

*****************************************************************************

Poza tym mam gorącą prośbę do Mistrzów Gry bądź Userów którzy prowadzą questy, aby po ich zakończeniu danej misji, informowali mnie o tym fakcie. Wcześniej miałem wystarczająco dużo czasu by samemu wszystko przejrzeć i sprawdzić na jakim poziome jest dany quest i kiedy się skończy. Obecnie tego czasu mam bardzo mało, a krótka wiadomość, że Quest "XXX" właśnie się zakończył pomoże mi w szybszym aktualizowaniu Kalendarium.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewo Stari » 1 Lis 2010, o 22:04

Ej no ja go zauważyłem, umieściłem opis statku w swoim KP i w ogóle, ale myślałem o lekkim rozwinięciu tematu, bo w SW zdarzało się, ze jeden statek służył bardzo wielu osobom przez baaardzo długi czas, tak, ze czasem historia statku była ciekawsza niż samych jego właścicieli.
Image

Dwie sprawy dotyczących Rewo Stariego:
1. Jeśli spotykasz moją postać po raz pierwszy to zakładajmy bardzo proszę, że Twoja postać nie wie jak się moja nazywa (ta prośba dotyczy też MG), i proszę również o to by nikt nie strugał kozaka, który wie jak zmieniał Stari nazwisko i kim naprawdę jest, to bardzo irytujące.
2. Również nie powinieneś wiedzieć od razu, że jest Kiffarem, bo tego zwyczajnie nie widać z powodu braku tatuaży.
Awatar użytkownika
Rewo Stari
New One
 
Posty: 216
Rejestracja: 17 Lip 2010, o 13:20

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Yarin Lanex » 1 Lis 2010, o 22:15

Poza tym mam gorącą prośbę do Mistrzów Gry bądź Userów którzy prowadzą questy, aby po ich zakończeniu danej misji, informowali mnie o tym fakcie. Wcześniej miałem wystarczająco dużo czasu by samemu wszystko przejrzeć i sprawdzić na jakim poziome jest dany quest i kiedy się skończy.

Aktualizacja moich kłestów jest na bieżąco w Kopalni, gdzie ostatnio prosiłem o aktualizację MG (tylko Jack się do tego ustosunkował).
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 1 Lis 2010, o 23:59

Yarin Lanex napisał(a):
Poza tym mam gorącą prośbę do Mistrzów Gry bądź Userów którzy prowadzą questy, aby po ich zakończeniu danej misji, informowali mnie o tym fakcie. Wcześniej miałem wystarczająco dużo czasu by samemu wszystko przejrzeć i sprawdzić na jakim poziome jest dany quest i kiedy się skończy.

Aktualizacja moich kłestów jest na bieżąco w Kopalni, gdzie ostatnio prosiłem o aktualizację MG (tylko Jack się do tego ustosunkował).


Jeszcze raz wyraźnie zaznaczam, że proszę o Prywatną Wiadomość, z informacją o zakończeniu jakiegoś questa. PM'a nie przegapię, bo przychodzi wiadomość na maila. A na forum nie zawsze wszystko obczaję, z braku czasu.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 9 Sty 2011, o 21:50

Halo! To że nie ma Administracji, czy pojawia się dość rzadko nie znaczy, że można robić sobie samowolkę. Bo za chwilę, ktoś podzieli Świątynie Jedi, każdą kantynę na pomieszczenia, mieszkanie na pokoje, bazy na segmenty i będziemy mieli milion, trzysta tysięcy tematów zaśmiecających działy.
Do tej pory nikomu nie przeszkadzało, że był zbiórczy temat z Akademią Sithów, Świątynią Jedi itp itd. Nagle zrobił się to wielki problem, choć do Administracji nikt się z tą sytuacją nie zgłaszał.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Jack Welles » 9 Sty 2011, o 23:12

Dobra - po konsultacjach i burzy mózgów na SB wspólnymi siłami doszliśmy do konsensusu - mianowicie tematy [Korriban] Akademia Sith - Sale Treningowe i [Korriban] Akademia Sith - Korytarze zostały połączone i będą służyć, w odróżnieniu od wątku głównego [Korriban] Akademia Sithów, akcjom mniej ważnym dla ogólnej fabuły i ustawkom pomiędzy dark moczerami. Na przyszłość jednak, wiem jestem lekkim hipokrytom bo też miałem swój udział w tej całej akcji, proszę wrzucać propozycję dzielenia ważniejszych lokalizacji tutaj by wszyscy mogli się z nią zapoznać i by nie stresować przypadkiem innych użytkowników MM nagłymi zmianami ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Amon Rage » 10 Sty 2011, o 02:28

Tak nam dopomóż Moc!
A ja ze swej strony przepraszam za akt samowolki. W dobrej wierze narobiłem zamieszania i pewnie podniosłem ciśnienie paru osobom.
Postać główna:
Image

Postać poboczna:
Taranis "Reaper" Viser
Awatar użytkownika
Amon Rage
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 12 Maj 2010, o 01:42
Miejscowość: Uć, kurwa.

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 15 Sie 2011, o 16:45

A mi do łba wpadł pewien pomysł fajny, acz nieoczekiwany - zresztą, kto oczekuje pomysłów?
Otóż, na Zordo's Haven jest arena. Tylko, że jest to taka arena fabularna, na której postacie giną na amen. A ja mam wam zaszczyt przedstawić...
Arenę niefabularną!

Więc, ta arena miałaby działać tak. Walczą na niej postacie, których właściciele napisaliby w odpowiednim temacie. Arena nie byłaby w żaden sposób związana z normalną rozgrywką Mgławicy, ani z innymi walkami. Po prostu, ot - dajmy na to. Peter chce się odegrać po ustalonej już dzisiaj porażce Yves, więc wyzywa Tau'a na pojedynek, bo ten się podpisał w odpowiednim temacie. Losowy MG, graczom nieznany, tworzy temat o nazwie "Yves Cinn vs ERG 1212", a gracze ustalają, gdzie akcja się toczy, jakie mają bronie, jaka jest pora dnia i czy ewoki gwałcą rodianina w krzakach. I, po zakończeniu walki i kolejnej porażce Yves, Peter chce się znów odezwać. Yves, wbrew pozorom, wcale nie umarła w świecie areny, tylko w walce i nic nie stoi na przeszkodzie kolejnego rewanżu. Albo, dajmy na to - dwaj gracze chcą sobie powalczyć z bandą nagich murzynów eunuchów. MG znów losowy i nieznany zakłada temat, gracze ustalają co i jak - i hulaj dusza, nawalanka!

Mówcie, moi drodzy, co o tym sądzicie - według mnie, to byłby cholernie dobry sposób na rozwiązywanie sporów między graczami, i nie tylko!
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 15 Sie 2011, o 16:49

Pomysł przedni. Jest tylko jedno "ale" - kopanie leżącego, jakim jest arena u Zorda, gdzie na ogół pojedynki nie są na śmierć i życie ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez David Turoug » 15 Sie 2011, o 16:50

Jak dla mnie pomysł nie trafiony. Już teraz dość rzadko dochodzi do pojedynków na Arenie Zorda (gdzie notabene pojedynek wcale nie musi zakończyć się śmiercią), a wątpię aby było więcej chętnych na takie walki. Bądź co bądź na razie wystarczy tych poza-mgławicowych sesji (Wild Wild West jeszcze dogorywa), teraz jest Neuroshima, więc z areną dajmy sobie spokój.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 15 Sie 2011, o 16:51

Tu chodzi o to, że to nie musiałoby blokować postaci - arena byłaby zupełnie oddzielona, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby, na ten przykład, jednocześnie na obu arenach walczył Zeven z Davidem, obaj ubrani w odpowiednie fanboyowskie koszulki!
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Chester Westman » 15 Sie 2011, o 16:56

Jak dla mnie pomysł ciekawy, ale odciągający od fabuły głównej na forum. Jego rolę równie dobrze może pełnić stolik prywatny gospodarza areny/gladiatora/gladiatorki/niewolnika zmuszonego do walki. Z obecnością MG oczywiście. I tam, każdy z zainteresowanych po kolei walczyłby z gospodarzem/z gladiatorami gospodarza/gośćmi na arenie gospodarza.
Bo, szczerze mówiąc, inna opcja nadaje się chyba jedynie do kolejnej sesji nie-mgławicowej, na którą tymczasowo chyba niewielu miałoby czas. Dodatkowo trwa Neuro (i już czeka kolejna sesja by Avien), a i na właściwej MM odpisy pojawiają się regularnie.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Peter Covell » 15 Sie 2011, o 17:09

Stoliki są niegłupim miejscem na zorganizowanie własnej areny, prawda. Trzeba jednak pamiętać, by taka rozrywka nie pochłonęła więcej czasu niż gra na MM, bo zamiast gry fabularnej wyjdzie nam jakiś Tekken ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Tzim A'Utapau » 15 Sie 2011, o 17:50

Peter chce się odegrać po ustalonej już dzisiaj porażce Yves, więc wyzywa Tau'a na pojedynek, bo ten się podpisał w odpowiednim temacie.


Wybaczę nawet tego "Tau'a", bo wypowiedź mnie urzekła swoją brutalną szczerością :D

Niestety stosunkuję się sceptycznie do pomysłu. Jak wspomniano, są stoliki prywatne, o których jakoś sobie powoli gracze przypominają (i bardzo dobrze). Tam gracze mogą robić wszystko, co im przyjdzie do głowy. Jest też arena Zorda, na której wcale nie trzeba się zabijać, a wręcz takie walki są rzadkością. Walki niefabularne uważam za zbędne, dużo ciekawsze są te związane z postaciami w nurcie gry i mogące wpływać na ich losy. Walki jako takiej w ogóle jest dużo, może pojedynki są rzadkie, ale przez to cenniejsze ;)

więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby, na ten przykład, jednocześnie na obu arenach walczył Zeven z Davidem, obaj ubrani w odpowiednie fanboyowskie koszulki!


Nie wiem czy to dobry pomysł, by rozbijać fabułę forum na kilka dróg. Jakoś nie podoba mi się wizja, że podczas takiej walki "niefabularnej" mojej postaci urżnie ręce i nogi, a we właściwej fabule będzie dalej zdrowa. Nazwijcie to skrzywieniem, ale przypuszczam że ktoś może myśleć podobnie. Fabuła Mgławicy i świat Star Wars oferują tak wiele możliwości, że nie trzeba kombinować na boku. Co innego zamknięte, oddzielne sesje.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Kelan Navarr » 15 Sie 2011, o 17:53

Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Jack Welles » 15 Sie 2011, o 19:10

My tu gadu gadu, a ja wykorzystam częściowo pomysł Rewixta. Następny chętny do walki na arenie będzie musiał się zmierzyć ze stadem czarnych eunuchów, mając za broń jedynie pałkę policyjną!
A tak na serio to już kiedyś tak sobie o tym myślałem, ale o całych wątkach niefabularnych typu penetrowanie gruzów świątyni Jedi na Coruscant w składzie Jack, Peter i Mrówa (taki przykład tylko). Porzuciłem jednak tą myśl ponieważ nasze forum ma pewne jasne założenia, a poza tym można coś takiego luźno przecież robić w Stolikach Prywatnych jak już o tym oczywiście wspomniano ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Jack Welles » 8 Lut 2012, o 15:54

Ostatnio mamy zwiększony napływ nowych na forum i jako osoba, która obecnie najczęściej nadaje rangi przyjętych mam dużą prośbę do oceniających. Mianowicie prosiłbym o powstrzymanie się od stwierdzeń typu: "jak już to poprawisz masz moje tak". Potem gdy liczę TAKi mam problem z dojściem, czy od danej osoby jest akcept czy nie, a przyznam się szczerze, że nie chce mi się sprawdzać czy nowy poprawił to co miał do poprawienia. Czyli:
1. najpierw przywalamy się do błędów,
2. nowy je poprawia i daje nam znać o tym poprzez post,
3. jeśli dalej są jakieś błędy powtarzamy 1. i 2.,
4. dajemy głos na TAK lub NIE.
5. ???
6. PROFIT!
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Wasze propozycje i pomysły

Postprzez Fenn Mereel » 8 Lut 2012, o 16:44

Ja zazwyczaj tak robię, ale skoro idzie dyrektywa od moderatora to się zastosuję. :)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Ogłoszenia

cron