Content

Ogłoszenia

2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 12 Wrz 2010, o 12:34

Zapewne jak zauważyliście przy logo naszego Forum pojawiła się informacja o małym jubileuszu. Prawdę mówiąc nie wiem kiedy te dwa lata zleciały. Przez te 24 miesiące Akademia Jedi zdążyła się przekształcić w Mgławicę Mocy. Oprócz zmiany nazwy nastąpił również spora modernizacja i profesjonalizacja, ale o tym chyba każdy wie, by był świadkiem wielu niespodzianek przygotowanych dla Was przed Administrację i Podziemie.

Warto wspomnieć, że założycielami forum byli Dagos Bardok (szkoda że usunął swoją pierwszą KP) oraz Gyar-Thnn Hadyyk. Dagosa vel. Jaspara Sato znacie, gorzej może być z tym drugim, gdyż z forum zrezygnował. Mimo to, nie ważne jest czy ktoś lubi Hadyyka czy nie lubi, należy mu się szacunek za pomysł i jego pracę włożoną na początku Akademii Jedi.

Kolejnym wątkiem wartym odnotowania jest pierwszy quest na forum, a był nim [Tatooine] Peter Covell - Rozbitek, poszukiwania Yves Cinn. Rozpoczął się 27 września, a autorem postu był niejaki Peter Covell. Oprócz Niego w tej sesji wziął udział w/w Hadyyk oraz postać poboczna Petera - Yves Cinn. Jeżeli ktoś dość uważnie śledzi historię naszej zabawy oraz czyta biogramy bohaterów niezależnych zorientuje się, iż po paru "mgławicowych" lata okazało się, że była tam jeszcze jedne postać warta odnotowania ;). Nie mówię oczywiście o dość szczątkowym udziale Teniel Shemmy Neir.
Pierwszy "barowy wstęp" należał również do jednego z założycieli Akademii Jedi - Dagosa Bardoka oraz Davida Turouga (i tutaj niestety znowu ktoś dość pochopnie usunął moją pierwszą KP sprzed 2 lat). Działo się to jeszcze na stacji orbitalnej nad Yavinem IV nim to Mistrz Jason Manten dokonał swoistej eksmisji hutta Zordo. Jeżeli ktoś jest ciekawy prequelu akcji w barze, może sięgnąć po opowieść "Nim Ujrzał Światło" w formacie pdf ;)

O ważnym wątkach na Akademii Jedi / Mgławicy Mocy można pisać i pisać i nigdy nie będzie się miało dość, a sam temat raczej się nie wyczerpie. Więc spragnionych dalszej wiedzy, zachęcam do przejrzenia starych questów. Zapewne może to ułatwić nasze Kalendarium.

W ramach 2-rocznicy istnienia Forum, organizowany jest obecnie Puchar dla Najlepszej Postaci. Administracja oraz Podziemie szykuje również szereg mniejszych i większych niespodzianek, które będą się ukazywać w wrześniu. Warto zwrócić uwagę, że kluczową datą może być 28 września, kiedy to tak naprawdę ruszyła Akademia wraz z pierwszym questem.
Zachęcam też, zarówno starych jak i nowych userów, do wypowiedzi na temat Akademii Jedi / Mgławicy Mocy. Czekamy na Wasze wspomnienia, opinie dotyczące rozwoju Forum, propozycje na kolejny rok etc. etc. etc.

Pozdrawiam,
Dave
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez Dagos Bardok » 12 Wrz 2010, o 13:52

Wydawało by się, że dosłownie przed chwilą, babrałem się w phpBB'owym setupie by postawić pierwszą wersję tego forum do życia. Wtedy jeszcze z themem znalezionym w necie i darmowym hostingiem cba rozpoczynaliśmy przygodę ze storytellingiem. Pamiętam ówczesne rozmowy na GG, gdzie doradzałem Peseikowi, czy ksywka "Gyar-than Hadyyk" jest dość star warsowa, a sam robiłem paro zdaniową KP, tylko po to by mieć to już z głowy. Mimo zniechęcającego stylu i małej ilości userów biorących udział w sesjach, sama nazwa miała w sobie coś magicznego, co pozwalało mi cieszyć się jak dziecko na każdą uzyskaną odpowiedź w queście. Czas mijał, a TO, zamieniło się w to co dziś widzimy.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego znaczącego progresu Mgławicy Mocy.

Sato vel. Dagos Bardok

PS: Wszystkiego Najlepszego! Czy nie to powinno mówić się w rocznicę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez Tren Dinmaar » 12 Wrz 2010, o 19:24

Ha! Bywałem na wielu forach PBF-owych! Lecz jedynie na dwóch zagrzałem miejsca na dobre! I Jednym z nich jest właśnie Mgławica Mocy!
Można by powiedzieć że w sumie jestem dość nowy, ale to dlatego że trochę czekać musiałem aby zacząć odpowiednią rozgrywkę! Tutaj zauważam że dłuższy czas oczekiwania przejawia się postami lepszej jakości. W sumie dobrze, bo lubię czytać wypociny Mistrza Gry!
Na pewno łatwo się mnie stąd nie pozbędziecie 8-)

Forum is good
Główna postać:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Tren Dinmaar
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 6 Maj 2010, o 00:08
Miejscowość: Bydgoszcz

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 13 Wrz 2010, o 22:44

Jeszcze raz zachęcam wszystkich Userów do wypowiedzenia się o naszej Mgławicy Mocy (bądź dawnej Akademii Jedi). Miło będzie poczytać Wasze uwagi, wspomnienia itp. ;)
Ponadto, jako iż mgławicowy rok 25 ABY będzie trwał do końca 2010 r., postanowiłem dzisiaj (tj. 13.09.2010) uaktualnić Kalendarium i zamieścić w nim questy, które zostały już zakończone w "I-połowie 25 ABY". ;) Niebawem więcej ciekawostek/atrakcji przygotowanych przez Administrację oraz Podziemie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez Yarin Lanex » 13 Wrz 2010, o 23:06

To jest moje pierwsze forum PBF. Od początkowego momentu zainteresowania się SW, trafiłem na MM, lecz dopiero po długim czasie przekonywania samego siebie do spróbowania, umieściłem swoją KP. Tam, nie będąc ostrzelanym negatywną, niekonstruktywną krytyką, zacząłem poznawać arkana PBF, jak i ...forum! Tak, tak - taki stary koń jak ja nigdy nie "wkręcał" się w tego typu sprawy ;) Aż do teraz...
Mając od urodzenia pęd ku tworzeniu, MM pozwala mi na wypchnięcie z siebie pokładu tegoż w taki właśnie sposób. Userzy posiadający wysoki poziom pisania, kultura, przestrzeganie zasad, konstruktywna krytyka, niezauważalne konflikty pomimo tylu rozbieżnych osobowości i wiele innych czynników, w tym chyba najważniejszy - świetna zabawa i twórcze spędzanie czasu, przyczyniło sie do tego, że stałam się dość aktywnym w tej materii - oby jak najdłużej.
Co do Adminów i ludzi Podziemia trzeba przyznać, że moim zdaniem, wykonują bardzo dobrze swoją pracę (heh - pracą tego nazwać chyba do końca nie można, bo nie działają za wynagrodzenie ;) ), której w większości my, zwykli śmiertelnicy nie widzimy - no może czasem zwalniają tempo z odpisami, ale...i tak każdy ich lubi :P Profesjonalizm, szerokie spectrum działania (Panowie - można i szerzeeeej :D ), trzymanie tego wszystkiego w kupie – chylę swe pomarszczone czoło…
Reasumując – Panowie i Panie! Userzy i Admini! Dziękuje za to, że mogę dzięki Wam i z Wami zatopić się w uniwersum GW tworząc wyobraźnią…


Swoją drogą:
STO LAT Mgławico !!

p.s. wybaczcie aż nadto poważny, ton, ale jak ju pojadę z tematem to uuu....
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 15 Wrz 2010, o 13:02

Obchody 2 Rocznicy Istnienia Akademii Jedi / Mgławicy Mocy cały czas trwają. Ponownie zachęcam do wypowiedzi na temat naszego forum wszystkich Userów (i Tych, którzy są z nami od dawna i Tych którzy dołączyli niedawno). Ciągle trwa Puchar dla Najlepszej Postaci II, więc zachęcam do wzięcia w nim udziału, tym bardziej, że plebiscyt wchodzi w decydującą fazę rozgrywek grupowych.
Jako iż obiecane były pewne ciekawostki, atrakcje i tym podobne dzisiaj proponuję odwiedzić działy ze zleceniami dla Łowców Nagród ([Zlecenia] Poszukiwane artefakty, [Zlecenia] Ogłoszenia dla najemników oraz [Zlecenia] Poszukiwani żywi lub martwi). Dla każdej sekcji przygotowałem po cztery, różne zlecenia. Myślę, iż wszyscy Łowcy, Najemnicy, a także rządni przygód obywatele Galaktyki znajdą coś dla siebie (zarówno początkujący jak i doświadczeni).


Pozdrawiam,
Dave
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez Namredib » 15 Wrz 2010, o 15:30

Pierwsze moje wrażenie Mgławica zrobiła, kiedy byłem tutaj po raz pierwszy, mianowicie ta Gra żyła :) . Grałem na innym forum, to było fajnie, przenieśli się na inne forum czar prysnął :( . Jakiś czas obijałem się po PbF'ach nie "star warsowych" i trafiłem tutaj.
Po akceptacji postaci pograłem niewiele czasu i zaprzestałem z grą. Później wróciłem i to co mi się tutaj naprawdę podoba to podejście do moco-władnych i system questów. Na innych grach wyglądało to głupio, kiedy MG pisał coś w stylu "przybądź tu, masz misję", tutaj natomiast są tematy dostępnych questów, co naprawdę przypadło mi do gustu.
Image
Awatar użytkownika
Namredib
Gracz
 
Posty: 279
Rejestracja: 23 Maj 2010, o 11:10
Miejscowość: Gostyń

Re: 2-lata Akademii Jedi / Mgławicy Mocy

Postprzez David Turoug » 20 Wrz 2010, o 00:24

Dzisiaj kolejna porcja nowości na Mgławic Mocy z okazji naszej Rocznicy. Tym razem przygotowałem dla Was 6 nowych biografii (4 Jedi i 2 Sithów). Nowe postaci na pewno będą przydatne, tym bardziej, że ciągle nas przybywa. Proponuję więc zerknąć do biblioteki i poświęcić chwil kilka na przejrzenie bohaterów (Biogramy Jedi, Biogramy Sithów). Zaktualizowane zostały również listy członków obu frakcji (Lista Członków Zakonu Jedi oraz Lista Członków Zakonu Sithów).
Ponadto cały czas trwa II edycja Pucharu ma Najlepszą Postać. Obecnie znajdujemy się już w fazie pucharowej, a konkretnie 2 połowie 1/8 finału (klik). Rywalizacja często jest zacięta, więc każdy głos może okazać się decydujący w starciu między konkretnymi bohaterami. Zapraszam do oddania swoich typów.
Nie może się obyć bez mojej, stałej prośby. Zachęcam wszystkich Userów (starszych i młodszych stażem), by wypowiadali się na temat naszego forum. ;)

Pozdrawiam,
Dave
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Ogłoszenia

cron