Content

Ogłoszenia

HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 18 Paź 2010, o 00:11

Image


Mam niesamowitą przyjemność ogłosić, że po wielu godzinach ciężkiej pracy, z dumą możemy przedstawić Wam nowy wymiar codziennych wiadomości ze świata Mgławicy Mocy - HoloNet. Jest to narzędzie nie tylko ładnie wyglądające, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, o czym, mam nadzieję, w krótkim czasie przekonacie się sami.
Najważniejszą różnicą między HoloNetem i mgławicowymi gazetami, które ukazywały się do tej pory, jest to, że artykuły nie będą się już pojawiać sporadycznie, ale w "większych paczkach". Dzięki portalowemu systemowi strony będziemy mogli nowe teksty dodawać bezpośrednio po wydarzeniach na Mgławicy Mocy, co nada im autentyczności i świeżości. Wyobraźcie sobie, że np. zabijacie kogoś w klubie Beebleberry, a jeszcze tego samego dnia pojawia się notatka o tym w HoloNecie. O wiele ciekawiej, prawda? ;)
Przy powstawaniu idei HoloNetu braliśmy pod uwagę dwie sprawy: łatwość dodawania artykułów (brak potrzeby czasochłonnego składania wszystkiego do PDFa) oraz dostępność informacji i szybkość ich odnajdywania wśród archiwalnych wiadomości. Ponieważ żaden z administratorów do skromnych osób nie należy, możemy z nieskrywaną dumą powiedzieć, iż oba te założenia zostały spełnione w stu procentach. Jako użytkowników, Was będzie interesować przede wszystkim to drugie. Po kolei zatem:
-System nawigacji - tłumaczyć chyba nie trzeba - menu w górnej belce, przejrzysty podział na trzy gazety i poszczególne kategorie artykułów
-Zmieniarki - czyli to co się przesuwa, mruga i rusza. W górnej znajdziecie polecane przez holonetową redakcję artykuły. Poniżej, po lewej stronie, wyświetlane są wszystkie ostatnio dodane teksty, zaś po prawej - krótkie newsy znane z boków PeDeeFowych wersji gazet.
-Wyszukiwarka - szukajka naprawdę nam się udała. Wpiszcie jakiekolwiek hasło i pławcie się w blasku chwały dynamicznych wyników :D
-Etykiety i artykuły podobne - kolejna niezwykle wygodna rzecz. Każdy artykuł opisany jest kilkoma etykietami (tagami), które pozwalają na wyszukanie przez system innych, powiązanych tekstów. Zarówno etykiety, jak i materiały podobne wyświetlają się na samym dole każdego z artykułów. Po kliknięciu na dowolną etykietę, zobaczycie listę wszystkich tekstów przez nią opisanych. Fajne zwłaszcza przy nazwiskach postaci - na chwilę obecną najwięcej wyników ma chyba Luk Seven.
O czym będziemy pisać? O wszystkim. HoloNet daje niemal nieograniczone możliwości, a my mamy zamiar je wykorzystywać. Krótkie notatki - tzw. "artykuły w skrócie" o bieżących wydarzeniach w questach, wywiady z postaciami graczy, szeroko opisane Rzeczy Wielkiej Wagi, które będziecie mieli okazję najpierw oglądać z perspektywy swoich bohaterów. Nie zabraknie spraw "na luzie", które uzupełniać będą świat Mgławicy Mocy - premiery filmowe, skandale obyczajowe czy artykuły na tematy wszelakie będą ubarwiać nasz świat. W jakim kierunku będziemy się rozwijać? To zależy od Was, a przede wszystkim od tego czy pomysł Wam się spodoba.
Na koniec chciałbym zachęcić do rejestracji na HoloNecie, dzięki czemu uzyskacie możliwość oceniania artykułów i podpowiecie nam co Wam się podoba, a co mniej. Przede wszystkim jednak, wypowiedzcie się w tym temacie, jakie wrażenie zrobił na Was HoloNet!


Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Oto'reekh » 18 Paź 2010, o 00:19

Tak Tak, właśnie :> Co prawda może lepiej nie odkrywać w jakich "bólach i sytuacji" rodził się ten pomysł ale fakt faktem chyba wyszło nieźle :P
Dodam jeszcze, jako, że szanowny kolega Admin zapomniał, że HN wspiera również (uwaga!) Facebooka. Każdy artykuł, może być dodany do waszego profilu, choćby jako promocja naszego skromnego grona, mogę też w tym miejscu wspomnieć, że istnieje Mgławicowa grupa na Fejsie do której też zapraszamy :)

LINK
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Avien Matiias » 18 Paź 2010, o 01:02

Po prostu brak mi słów... Wszystko jest bardzo przejrzyste, i ciekawe tematy ( O spluwach najciekawsze :) ) Mogę powiedzieć tyle... Administracjo GOOD JOB!!!
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Yarin Lanex » 18 Paź 2010, o 10:43

Cóż..to ja się wypowiem :)
- świetny pomysł! - cały system informacyjny MM w jednym, przejrzystym i profesjonalnym stylu,
- z tematami musze się zapoznać dogłębniej, jednak jak widzę, każdy znajdzie coś dla siebie, więc spectrum rozszerzone tak, by ująć wiele rzeczy,
- oczywiście graficznie świetnie,
- wyszukiwarka - fajna sprawa, ale..nie ma nic o Yarinie, czy nie do końca działa :ugeek: hyhy - żart ;)

ALE:
- obawiam się, że skoro Ekipa Forum, tudzież jakaś osoba z niej oddelegowana, będzie to na bieżąco uzupełniać, mam obawy, co do płynności...przygód na MM. Czy odpisy, co poniektórych kłestów na tym nie ucierpią? - taka moja obawa...

Reasumując: gratuluję pomysłu i wykonania - podziwiam ogrom włożonej pracy, dziękuję za takie narzędzie, które znowuż rozwija Mgławicę.

p.s. a niech ktoś teraz nie śledzi na bieżąco wydarzeń innych user'ów...to Was Admini zbanują ;)

Bez odbioru.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Kaailene Shëno » 18 Paź 2010, o 16:13

Hm. Pierwsze wrażenie? Siniak, gdyż tak odbiłam się nogami od biurka, że biedne, 'jeżdżące na kółkach krzesło' nie wytrzymało, chaotycznie zrzucając swą właścicielkę i efektownie upadając... W to samo miejsce. Naprawdę, to co wam tu wyszło jest czymś pięknym. Pierwsze wrażenie często... chyba nawet zawsze, opiera się na grafice, która tutaj, jak wszystko, powala (robota Kelana, tak? ;>)! jedyne, co wypatrzyłam, to maluteńka nierówność w wycięciu robota, o ile nie miała tak wyglądać, ale... To tylko ja jak zwykle szukam jakiejkolwiek skazy, a tej w ogóle nie widać... A jak mi powiedziała znajoma, jej tam nie ma :D
Sama treść, rozbudowanie, czy klimatyczne reklamy sprawiają, że całkowicie zapominam o Bożym świecie, a w chwili czytania jestem tylko jedną z czytelniczek rasy nieokreślonej, gdyż tyle ich wystąpiło w SW, że zliczyć się nie da. Naprawdę, wykonaliście po prostu kawał świetnej ikony! ;)

P.S. Mi dziwnie tylko patrzy się na brak favikony, czyli tego miniaturowego loga widniejącego koło nazwy strony w kartach i obok miejsca do wpisania adresu... Ale to moje takie widzimisię :P

P.S.2 Szczerze... To ja dziwnie się poczuję, jak zobaczę jakiś artykuł mgławicowy. To mi się wydaje wszystko za profesjonalne na zwykła podstronę, a wszystkie artykuły tak realne i klimatyczne, iż czyta się to jak najprawdziwszy serwis informacyjny (wp, onet czy interia)! Jeszcze raz gratuluję i podziwiam :)
Postać główna:
Image
Awatar użytkownika
Kaailene Shëno
New One
 
Posty: 73
Rejestracja: 8 Maj 2010, o 18:04

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Fenn Mereel » 18 Paź 2010, o 20:01

Może i moje podziękowania i wyrazy zachwytu nie będą aż tak opasłe jak moich poprzedników, ale chciałby dodać moje skromne - DZIĘKUJĘ!
Mgławica pod kierownictwem naszych wspaniałych adminów stała się bezsprzecznie najlepszym forum storytellingowym w Polsce(a może i na świecie)! Ale co najlepsze: NIE SPOCZYWACIE NA LAURACH! Wasza ciężka praca, ból i pot jaki włożyliście w naszą kochaną mgławicę cały czas ją rozwija i na tym nie kończycie! Wymyślacie wiele nowych rzeczy za które mogę wam się tylko ukłonić. Z gigantycznymi (jak jego ego :) ) wyrazami szacunku zaszurał grzywą po podłodze w ukłonie.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 21 Paź 2010, o 11:50

Przede wszystkim - cieszę się, że HoloNet przypadł Wam do gustu i dziękuję za wszelkie słowa, po przeczytaniu których moje ego wzrosło czterokrotnie. Co prawda powinno wzrastać przede wszystkim Otorka, który sklecił to wszystko do kupy i spełniał moje zachcianki w stylu "a czy to może się ruszać?", ale to nieważne :D (o Kelanie nie wspominam celowo - jego ego już bardziej wzrosnąć nie może)

Yarin napisał(a):obawiam się, że skoro Ekipa Forum, tudzież jakaś osoba z niej oddelegowana, będzie to na bieżąco uzupełniać, mam obawy, co do płynności...przygód na MM. Czy odpisy, co poniektórych kłestów na tym nie ucierpią?

Podejrzewam, że wiele się nie zmieni w tej kwestii, ponieważ najbardziej czasochłonne przy gazetach było ich składanie. Poza tym, cały czas jesteśmy otwarci na zwiększenie liczby Mistrzów Gry ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Tren Dinmaar » 24 Paź 2010, o 19:04

Jestem na TAK.

Rozwój gry, świata, opisywanie wątków graczy z różnych perspektyw, sława, nie-sława (piękny zwrot xD) oraz ingerencja graczy nie tylko w questy, ale też w świat całego uniwersum, to coś co lubię najbardziej ;].

Krótko, zwięźle i kurna na temat.
Główna postać:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Tren Dinmaar
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 6 Maj 2010, o 00:08
Miejscowość: Bydgoszcz

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Luk Seven » 6 Lis 2010, o 16:28

Nie ma to jak popatrzeć na własne ruchy i decyzje z perspektywy drugiej strony konfliktu :D
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 21 Lis 2010, o 22:41

Okay, minęło już nieco czasu od chwili uruchomienia HoloNetu. Co prawda, nie można mówić, by od 18 października pojawiło się wiele nowych artykułów, ale chyba nie da się też mówić o stagnacji ;) Oznacza to, że macie okazję ocenić działanie naszego "nowego wymiaru wiadomości" - czy HN spełnia Wasze oczekiwania? Co byście zmienili? Czego jest za mało/dużo? Czy nawigacja jest wygodna? Czekam na opinie ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Tzim A'Utapau » 21 Lis 2010, o 22:54

IMO:

Artykuły są bardzo dobre i nigdy ich za dużo. Oprócz wyłapywania zahaczek fabularnych i orientacji, czego aktualnie gracze dokonują w świecie gry z przyjemnością bym poczytał teksty luźne na zasadzie działania zwykłego brukowca - plotki, pomówienia, domysły, kłamstwa i propagandę z których można łowić ziarna prawdy.

Nawigacja jest za to z mojej perspektywy nieprzyjazna, wydaje mi się, że nie mam nad nią kontroli. Może to kwestia braku przyzwyczajenia, a może wina zbyt wielu kategorii typu "Senat i polityka" obok "polityka zagraniczna". Nie wydaje mi się potrzebnym tak duże rozróżnienie przy stosunkowo niedużej ilości tekstów. No, ale przez ten brak przejrzystości może całość ma... hmmm... bardziej holonetowy charakter, bo domyślam się że prawdziwy holonet też dla nieobeznanego łatwy w obsłudze nie był :mrgreen:

No, walnąłem chyba same ogólniki, ale główna myśl, mam nadzieję, jest zrozumiała.
PS: artów po prostu więcej i też będzie uber git ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Tren Dinmaar » 21 Lis 2010, o 23:07

Ogólnie Sate przedstawił wszystkie plusy i minusy które i ja bym powiedział. :P
Więc zgadzam się z nim.
Główna postać:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Tren Dinmaar
New One
 
Posty: 347
Rejestracja: 6 Maj 2010, o 00:08
Miejscowość: Bydgoszcz

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Yarin Lanex » 22 Lis 2010, o 16:03

Konkretnie:
HN spełnia Wasze oczekiwania?

W większej części na pewno.
Co byście zmienili?

- Możliwość dodawania komentarzy userom z MM do przeczytanych artykułów.
- Więcej informacjo odnośnie kłestów (artykuły dotyczące poczynań userów) - ale to bardziej dla MG info.
-Automatycznie dostarczanie informacji o nowym artykule na PW dla zarejestrowanych w HoloNecie użytkowników. Ponadto możliwość filtracji otrzymywanych artykułów (np. tylko dotyczących Imperium, czy planety Tatooine)
Czy nawigacja jest wygodna?

Nie do końca- podobnie jak Sate to wychwycił, tak samo uważam.
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 23 Lis 2010, o 19:45

- Możliwość dodawania komentarzy userom z MM do przeczytanych artykułów.

Dodano. Teraz po rejestracji i zalogowaniu, użytkownik ma prawo czytać i dodawać komentarze pod artykułami. Mam nadzieję, że opcja się nie tylko spodoba, ale będzie i używana ;)

-Automatycznie dostarczanie informacji o nowym artykule na PW dla zarejestrowanych w HoloNecie użytkowników. Ponadto możliwość filtracji otrzymywanych artykułów (np. tylko dotyczących Imperium, czy planety Tatooine)

Taki newsletter. Okay, można pomyśleć w tym tygodniu.

Może to kwestia braku przyzwyczajenia, a może wina zbyt wielu kategorii typu "Senat i polityka" obok "polityka zagraniczna". Nie wydaje mi się potrzebnym tak duże rozróżnienie przy stosunkowo niedużej ilości tekstów.

W takim razie pomyślę nad zmianą kategorii, by były bardziej przejrzyste.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 10 Lut 2011, o 01:20

Ze względu na moją długą nieobecność, HoloNet został ostatnimi czasy nieco zaniedbany, lecz już staram się nadrobić wszelkie zaległości i wprowadzić do sieci garść świeżych newsów i artykułów. W ciągu ostatnich dni pojawiły się trzy dość długie artykuły dotyczące nowego koszmaru Coruscant - droida zabójcy [KLIK], nowej płyty rockowego zespołu King [KLIK] oraz wybuchowych działań Renno Tresty na Bastionie [KLIK]. Przed kilkoma minutami zaś redakcja Bounty Hunter's Insider opublikowała obszerny wywiad z Alexis Danes, łowczynią nagród, która łączy w sobie duszę wojowniczki i celebrytki ;) Zainteresowanych odsyłam tutaj: [KLIK]
Mam nadzieję, że HoloNetowi znów uda się Was zainteresować i sprawić, byście codziennie tam zaglądali w poszukiwaniu świeżych wiadomości z galaktyki ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Fenn Mereel » 10 Lut 2011, o 17:10

Nie wiem jaki inni, ale ja przeglądam go codziennie. Nawet jak nie ma nic nowego :)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Chester Westman » 10 Lut 2011, o 17:25

Bardzo podoba mi się idea Holonetu, na pewno będę zaglądał częściej. Świetne artykuły Peter ;)
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 10 Lut 2011, o 23:44

Drobna zmiana w nawigacji - mam nadzieję, że tym razem będzie przyjaźniejsza niż poprzednia wersja. Kategorie New Republic Daybreak wyglądają teraz następująco:
-Wiadomości z Republiki - najprzeróżniejsze wiadomości z planet należących do Nowej Republiki np. "Ataki na statki handlowe nasilają się"
-Polityka, Senat, Zakon Jedi - wyjaśniać nie trzeba ;) Powstało w wyniku połączenia dwóch kategorii: Senat i Polityka oraz Polityka zagraniczna + dodanie wiadomości o Zakonie
-Coruscant's Voice - lokalny serwis informacyjny - wieści ze stołecznej planety Republiki
-Po godzinach... - wszystkie pierdoły typu "Nowa płyta Króla" ;)
-Wywiady - wiadomo
-Pozostałe - wszystko, co nie pasuje do powyższych wiadomości.
-W skrócie - dostęp do artykułów, które pojawiają się w zmieniarkach z prawej strony - NRD na gorąco (tak zwane "maluchy") - również te, jakie z głównej już zniknęły

Wszelkie uwagi i propozycje w tym temacie ;)
Tradycyjnie już - zachęcam do rejestracji, oceniania i dodawania komentarzy do artykułów [dostępne po zalogowaniu]. Dziękuję za uwagę ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: HOLONET - nowy wymiar codziennych wiadomości!

Postprzez Peter Covell » 14 Mar 2011, o 13:29

Z radością oświadczam, że od teraz macie możliwość współtworzenia HoloNeta ;) Przed chwilą dodana została możliwość pisania artykułów przez każdego zarejestrowanego użytkownika. Wyjaśnię krok po kroku co i jak ;)

1. Żeby w ogóle mieć możliwość dodawania artykułów musimy się zalogować/założyć konto. W tym celu w menu Holonet>Konto Użytkownika wybieramy opcję Zaloguj/Wyloguj. Wpisujemy nazwę użytkownika i hasło lub wybieramy opcję założenia nowego konta.

2.
Po zalogowaniu pojawiły się dwie nowe opcje w menu Konto Użytkownika: Ustawienia konta i Dodaj artykuł. Nas interesuje ta druga, więc ją klikamy.

3. Pojawiło się okno edytora.
Image
A)Tytuł - wyjaśniać chyba nie trzeba ;) Tutaj wpisujemy tytuł naszego artykułu.
B)Treść - czyli treść ;) Kilka ważnych informacji jej dotyczących:
-jeśli chcemy napisać "maluszka", czyli krótki artykuł, którego cała treść pojawia się we flashowych zmieniarkach z prawej strony musimy pamiętać o tym, by jego długość nie przekraczała 180 słów
-jeśli piszemy "normalny" artykuł to trzymamy się następującego schematu:
a) zaczynamy od kilku słów wstępniaka. To te dwa-trzy zdania, które w artykułach są pisane pogrubioną i większą czcionką, a których zadaniem jest skrótowe przedstawienie tego, o czym tekst jest i zachęcenie do przeczytania. Rozmiaru czcionki zmieniać nie trzeba - zajmie się tym administrator - ale należy pogrubić ten fragment tekstu (wyboltować).
b) poniżej wpisujemy treść właściwą artykułu. Ważne jest, żeby podzielić go na akapity - wystarczy użyć do tego "entera", bowiem wcięciami i tak zajmie się administrator. W zależności od tego czy piszecie recenzję, wiadomość o wygranej bitwie kosmicznej czy też wywiad założenia będą inne, lecz nie będę ich tutaj opisywał, bo zakładam, że w szkole każdy przerobił cechy każdego z gatunków dziennikarskich.
c) podpis autora - możecie użyć jednego z nazwisk dziennikarzy, jacy na HN piszą regularnie lub wymyślić własne. Tak czy inaczej, tekst powinien być podpisany. Od razu uwaga - nie może być to Wasz nick z Mgławicy Mocy (dziwnie byście się czuli widząc jak tekst podpisany jest np. David Turoug). Niektórzy sprytnie z tego wybrnęli np. Oto'reekh podpisywał niektóre artykuły jako Otto von Gand, a Luk Seven używał krótkiego VII.
d) obrazki - wstawiamy je pod tekstem jako linki do grafik, które musza być w formacie jpg. Administrator zajmie się wpleceniem ich w tekst i wysłaniem na serwer lub do mgławicowej galerii googlowskiej. Jeśli obrazek ma mieć podpis - można go od razu zamieścić na pliku lub obok linka podać dopisek, jaki ma się pojawić.

Image
C)Sekcja - jest tylko jedna do wyboru. Nie ma się co rozpisywać na ten temat.
D)Kategoria - wybieracie w której gazecie ma się pojawić artykuł. Możliwe, że administrator uzna, iż Wasz tekst bardziej pasowałby do innej, ale wtedy zostaniecie o tym poinformowani przed publikacją.
E)Umieszczony, Na startowej... aż do Kolejność - nie interesuje Was. Na stronie i tak nie pojawiają się artykuły z sekcji "Nadesłane", więc cokolwiek tam zmienicie nie będzie miało znaczenia. Dopiero administrator przenosząc tekst do publikowanej kategorii wpisze te dane. Drobna uwaga - "autorem" będzie nazwa gazety, więc się nie zdziwcie, gdy na głównej zobaczycie "New Republic Daybreak" zamiast Waszego nicka ;)
F)Opis - możecie zostawić puste lub wpisać tutaj wiadomość do administracji. Generalnie, nie pojawi się w publikacji.
G)Słowa kluczowe - tagi, które opiszą Wasz artykuł i pomogą w powiązywaniu go z innymi tekstami. Jeśli nie wiecie jakie etykiety powinny się tam pojawić dla najlepszego efektu - zostawcie puste.

4. Na koniec pozostaje kliknąć "Zapisz" na samej górze edytora. Artykuł został dodany do bazy danych i teraz czeka na przejrzenie przez administratora, ostateczne formatowanie i dodanie na stronę główną. Jeśli admin będzie miał jakieś pytania, spostrzeżenia lub zastrzeżenia, odezwie się na forum poprzez PW. Jeśli chcecie przyspieszyć publikację - poinformujcie kogoś z administracji, że został on wysłany - może się zdarzyć, że to przeoczymy przypadkiem. Od razu jednak zaznaczam, że jedna wiadomość prywatna wystarczy - nie trzeba pisać na PM'a, gadulca, maila i jeszcze na SB. A na koniec znów PMkę dla pewności.

O czym pisać? Tak naprawdę zakres jest nieograniczony - możecie śledzić wydarzenia na Mgławicy Mocy i samemu je opisywać lub też wymyślać własne, które ubarwią świat gry. O ile z tym pierwszym nie powinno być większego problemu, o tyle z drugim trzeba uważać, żeby przypadkiem nie ingerować za bardzo w ogólną fabułę czy ramy Mgławicy Mocy - przed napisaniem tekstu najlepiej skontaktować się z kimś z administracji i dopytać czy taki, a nie inny pomysł przejdzie. Nie ma co liczyć na to, że jeśli napiszecie, iż Imperium właśnie zdobyło Coruscant, rzeczywiście się to wydarzy ;) Najmniejszy problem jest z plotkami i pomówieniami - biorąc pod uwagę ich charakter (najczęściej wyssane z palca) możecie ściemniać ile wlezie. Pamiętajcie jednak, by jakoś poprzeć swoje "gorące doniesienia". Nie chcemy też, by HoloNet stał się miejscem "zemsty" między graczami ;) Traktujcie to jako dobrą zabawę. Wywiady - przeprowadzane z postacią gracza, muszą być omówione z jej właścicielem. Przeprowadzane z Bohaterem Niezależnym - wysyłacie pytania do kogoś z członków Podziemia (najlepiej autora KP), a on odpowiada poprzez PW.
W wypadku, gdy nie będziecie mieć jakiekolwiek pytania merytoryczne dotyczące świata Mgławicy Mocy (np. kto jest kanclerzem w senacie) śmiało piszcie do nas, a postaramy się Wam pomóc.

Mam nadzieję, że już niedługo na stronie zaczną pojawiać się Wasze pierwsze teksty ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem


Wróć do Ogłoszenia

cron