Content

Tydzień z Imperium

Konkurs Literacki - REGULAMIN

Image

Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Kelan Navarr » 24 Gru 2016, o 16:10

1. Organizatorem konkursu jest forum storytellingowe Mgławica Mocy.
2. Konkurs trwa od 25.12.2016 do końca dnia 15.01.2017 i prace można nadsyłać jedynie w tym terminie. Każde otrzymane zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone wiadomością zwrotną.
3. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby fizyczne zamieszkujące teren Rzeczpospolitej Polskiej.
4. W konkursie nie mogą brać osoby zasiadające w jury oceniającym prace, ani członkowie ich rodzin.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać, a następne przesłać opowiadanie „Rozterki szturmowca”, osadzone w realiach fabularnych Mgławicy Mocy.
6. Prace należy wysyłać na adres mglawicamocy@gmail.com w formacie rtf, doc, docx lub PDF, w wiadomości o tytule „Konkurs Literacki”.
7. Każdy uczestnik konkursu może przesłać jedną pracę, a każda kolejna automatycznie zostanie odrzucona.
8. Biorąc udział w konkursie, uczestnik zaświadcza, że jest autorem opowiadania. W wypadku wykrycia plagiatu bądź kradzieży tekstu osoby trzeciej użytkownik, który dopuścił się praktyk niezgodnych z prawem zostanie natychmiast skreślony z listy uczestników konkursu, zaś Administracja Mgławicy Mocy ma prawo powiadomić organy ścigania o popełnieniu przestępstwa.
9. W konkursie mogą wziąć udział jedynie opowiadania, które nie pojawiły się wcześniej na łamach forum storytellingowego Mgławica Mocy.
10. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez dwuosobowe jury w składzie Kelan Navarr i David Turoug.
11. Nagrodami w konkursie są:

I MIEJSCE
SW: Rebelia / SW: Armada / SW: Imperium Atakuje (jedna z gier do wyboru)
Imperial Handbook.
II MIEJSCE
SW: Przeznaczenie (Rey) / SW: Przeznaczenie (Kylo Ren) (jeden z zestawów do wyboru)
Imperial Handbook
III MIEJSCE
Imperial Handbook
DODATKOWO DLA GRACZY MGŁAWICY MOCY:
Dla najlepszego z graczy, egzemplarz książki Mgławica Mocy: Opowieści oraz portret wskazanej przez siebie postaci, autorstwa Kelana. (W przypadku zwycięstwa osoby posiadającej już książkę, w pierwszej kolejności przysługuje ona kolejnej osobie z listy uczestniczących w konkursie graczy. Portret w przypadku zwycięstwa w gronie graczy MM Indyka, również przypada kolejnej osobie z listy uczestniczących w konkursie graczy)

12. Wyniki konkursu zostaną podane 29.01.2016. Zwycięzca zostanie powiadomiony mailowo o konieczności podania adresu, na który mają zostać wysłane nagrody. Jeśli w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia wyników dane te nie wpłyną, nagroda zostanie wysłana do uczestnika, który zajął najwyższe, nienagradzane miejsce.
13. Nagrody zostaną wysłane zwycięzcom w ciągu 10 dni roboczych od otrzymania od nich danych do wysyłki. Administracja Mgławicy Mocy nie odpowiada za pracę dostawcy pocztowego.
14. Zgłaszając swój udział w konkursie, autor wyraża zgodę na ewentualne dołączenie swej pracy do drugiego tomu Opowieści z Mgławicy Mocy – naturalnie podpisanej jego nickiem, bądź imieniem i nazwiskiem.
15. Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik zaświadcza tym samym, że zapoznał się i rozumie treść powyższego regulaminu.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Kelan Navarr » 28 Sty 2017, o 17:18

Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Kelan Navarr » 29 Sty 2017, o 06:14

Nadszedł przez wielu wyczekiwany moment, gdy oficjalnie kończymy drugi z konkursów Tygodnia z Imperium. Tegoroczna odsłona organizowanego przez nas wydarzenia cieszyła się równie wielką popularnością, co poprzednia odsłona, z czego niezmiernie się cieszę. Zarówno prace konkursu graficznego, jak i literackiego prezentowały bardzo wysoki poziom i w obu z nich trudno było wyłonić zwycięzców.

Nadesłano do nas aż trzynaście opowiadań, co biorąc pod uwagę zadanie postawione przed uczestnikami, jest naprawdę znakomitym wynikiem. Na wstępie chciałem podziękować wszystkim uczestnikom, którzy zasiedli przed monitorami i wykreowali którąś z trzynastu historii. Wybranie czołowej trójki było naprawdę trudne i spędziliśmy z Davidem sporo czasu na porównaniu opinii i wskazaniu najlepszych naszym zdaniem prac. Paradoksalnie największe trudności sprawił nam wybór pracy na najniższym stopniu podium, gdyż mieliśmy na nie aż trójkę kandydatów. Sami możecie zresztą przeczytać wszystkie nadesłane prace. Nie przeciągając jednak dłużej, czas na wyniki.


Miejsce I
Tau
który otrzymuje:
SW: Rebelia / SW: Armada / SW: Imperium Atakuje (jedną z gier do wyboru)
książkę: Imperial Handbook
Portret wskazanej przez siebie postaci

Miejsce II
Drogodziej N.
który otrzymuje:
SW: Przeznaczenie (Rey) / SW: Przeznaczenie (Kylo Ren) (jeden z zestawów do wyboru)
książkę: Imperial Handbook

Miejsce III
Saine Kela
która otrzymuje:
książkę: Imperial Handbook

Nagroda dodatkowa

Ponadto książkę Mgławica Mocy: Opowieści, otrzymuje Nantel Grimisdal


Wszystkim uczestnikom raz jeszcze najmocniej dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach. Raz jeszcze dziękuję trzem zaprzyjaźnionym portalom: StarWars.pl , Bibliotece Ossuss oraz SWExtreme (które właśnie ruszyło z odświeżonym wyglądem). Zwycięzców proszę o kontakt w sprawie wysyłki nagród.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Quorn » 29 Sty 2017, o 07:47

No i git! Gratulacje dla wszystkich za nadesłane opowiadania a w szczególności pierwszej trójce. Tau, Dobrodzieju i Pandzisławie: świetna robota:) Olśniewająca i inspirująca. (Jednocześnie trochę dołująca bo obnaża miałkość mojego nazwijmy to stylu literackiego. :) Nauczajcie mnie, proszę).
Fajnie było wziąć w tym udział. Całkiem fajnie snuło się marzenia o wygranej.
Raz jeszcze gratuluję! :)
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez BE3R » 29 Sty 2017, o 08:52

Gratulacje dla Tau który wreszcie się pozbierał i coś wygrał. W dodatku zasłużenie.
Duże uznanie dla pozostałych uczestników, chociaż jak przeczytałem opowiadania to już wiedziałem między jaką dwójką będzie się toczyć walka o pierwsze miejsce podium. Cieszy spory odzew i duża liczba nadesłanych opowiadań.
Jako że i tak pisałem dla zabawy porażka z najlepszymi nie boli tak bardzo. ;)
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Saine Kela » 29 Sty 2017, o 09:37

Ajajajaj III miejsce dla mnie? Łaaaa, tego się serio nie spodziewałam :D No i gratuluje wszystkim, nie tylko zwycięzcom, ale i każdemu, kto brał udział :)
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez David Turoug » 29 Sty 2017, o 10:35

Również dołączam się do podziękowań Kelana, dla wszystkich Uczestników Tygodnia z Imperium. KOnkurs Literacki na pewno należy uznać za sukces, a 13 zgłoszonych prac jest wynikiem satysfakcjonującym., tym bardziej, że przysporzyły jury sporo problemu. Jak wspomniał Kelan najbardziej zaciekła walka toczyła się o trzecie miejsce, ale udało wskazać się ostatniego z podiumowiczów.
Mam nadzieję, że zarówno nagrody, jak i forma konkursu (Tydzień z Imperium) oraz przede wszystkim dobra zabawa przy tworzeniu opowieści, zachęcą do udziału w kolejnych eventach.
Jeszcze raz gratulacje dla podiumowej trójki.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Mistrz Ind'yk » 29 Sty 2017, o 16:24

Super! Dużo dobrego pisania zostało uruchomione, dużo dobrego do czytania zostało stworzone i ja spędziłem przy tym wczoraj bardzo miły czas. Gratulacje, jak zwykle ode mnie, dla totalnie wszystkich, którzy się zdecydowali i swoją decyzję dociągnęli do końca. Piszcie dalej tak samo dobrze, a nawet lepiej! ;)

Muszę też przyznać, że nagrody zrobiły swoje i zachęciły naprawdę wiele osób do działania. Oraz oczywiście Saine do odkrywania nowych, pijackich sfer ludzkiej egzystencji - także sukces na całej linii :D .

Tau, pamiętaj, że kiedy nagrody dostał Probos za zeszły rok. Gra może iść jakiś rok i przyjść trochę zużyta :roll: :roll: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez BE3R » 29 Sty 2017, o 22:07

Mistrz Ind'yk napisał(a):Super!

Tau, pamiętaj, że kiedy nagrody dostał Probos za zeszły rok. Gra może iść jakiś rok i przyjść trochę zużyta :roll: :roll: .


Ja rozumiem, że to Tau, i konwencje go nie chronią. Boney M i takie tam ok, ale macać komuś grę to nieetyczne jest.
<papug> nie tykać
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Tzim A'Utapau » 29 Sty 2017, o 22:24

Super, że w konkursie wzięło udział tyle osób. Super, że zechciano go zorganizować, zareklamować i ufundować wypasione nagrody. Brawo ;)

Gratuluję każdemu, kto zebrał się w sobie i napisał opowiadanie na czas. Pozwoliłem sobie przeczytać je wszystkie i jestem pod wrażeniem, jak różnorodnie wyszło coś, co przecież miało teoretycznie wspólny wątek i narzuconą formę; już w samych tytułach mamy niezły pokaz inwencji. Jak widać temat szturmowców był strzałem w dziesiatkę - dość ogólnym, by powstało dużo ciekawych interpretacji i zarazem dość szczególnym w motywie fabularnym, by za każdym razem były to "nasze" Gwiezdne Wojny.

Mamy nie tylko klasyczne opowiadania, ale też relację surwiwalową, opowiadanie akcji, nowelę, strumień świadomości, beletryzowany reportaż akademicki, trochę militariów, trochę humoru i sam nie wiem, co jeszcze, gdyby to klasyfikować. Miło, że nasi userzy i osoby, które w konkurs się zaangażowały, mają tak różnorodne spojrzenie i pomysły na jeden temat. To świetnie rokuje nam dalej jako forum storytellingowemu. Jesteśmy kreatywni, możemy iść na piwo i stworzyć coś fajnego ;)

Ja sam dzięki niniejszej inicjatywie napisałem do końca aż dwie prace, z których jestem zadowolony, z czego jedna, wysłana na konkurs, najwyraźniej spodobała się również jury. Druga, już spoza tematu, ale również w świecie Gwiezdnych Wojen, pewnie kiedyś na Mgławicę zostanie wklejona jako ciekawostka - a powstała dlatego, że z rozpędu nazbierałem dość materiału nie na jedno, a na dwa opowiadania. Nagroda to super sprawa, ale fakt, że w krótkim terminie udało się coś dobrego napisać - to zabrzmi jak reklama Mastercard - jest bezcenny. Dobra, motywująca inicjatywa. Jeszcze raz dzięki i życzę tak organizatorom, jak i pozostałym uczestnikom mnóstwa (a przynajmniej kilku do roku) podobnych eventów ;)

John Ashbery, anglojęzyczny poeta uważany powszechnie za geniusza słowa i nie tylko, miał zostać kiedyś zapytany: "W jaki sposób udaje się panu napisać coś tak wspaniałego? Jak pan to robi?"

Ashbery miał odpowiedzieć: "Po prostu. Słowo po słowie".

Do Ashberego nam na pewno daleko, ale jeśli się nieco wysilić, można do niego dojść. Słowem po słowie, a po nim kolejnym ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Nantel Grimisdal » 29 Sty 2017, o 22:39

Łoł! Coś dostanę :) Super :) Dzięki wszystkim uczestnikom za napisanie tylu prac, szczególnie tym człowiekom spoza forum. Jak widać takie inicjatywy przyciągają sporo nowych potencjalnych graczy :)
Gratulacje dla zwycięzców a także sędziów za wytrwałość i sprawną ocenę przy tylu pracach :)
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Konkurs Literacki - REGULAMIN

Postprzez Nicciterra » 29 Sty 2017, o 22:41

Przyznać trzeba, inicjatywa w jakiejkolwiek formie to rzadkość, a dobra inicjatywa to prawdziwy skarb(w dzisiejszych ciężkich czasach, wszędzie widzę tylko zombie i nad wyraz przesublimowane grono konsumenckie)

Nie wiem jaka siła mnie powstrzymała... może dlatego, że "Konkurs Literacki" i "ja" to rzeczy, które w mojej głowie nie miały się nigdy spotkać? (język polski zawsze dopuszczający minus xP) Bzdury!

Cudownie, że tworzycie! Zachwycająca manifestacja twórczości <3
Następnym razem dorzucę i swoje!
Pozdrawiam!
Image
Awatar użytkownika
Nicciterra
Mistrz Gry
 
Posty: 562
Rejestracja: 18 Paź 2016, o 11:39


Wróć do Tydzień z Imperium

cron