Content

Mgławicowe Lato: odsłona druga

Mgławicowe Lato: odsłona druga

Image

Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Kelan Navarr » 10 Lip 2017, o 14:31

Image


Drodzy Mgławicowicze,

Lato w pełni, Mgławica w trybie wyciszenia. Po blisko dziewięciu latach zjawisko to stało się czymś równie naturalnym, co brak aktywności drużyny kubłów. By przełamać nieco letnią niemoc pisarską (czasem niezależną od nikogo, czasem wręcz przeciwnie), drugi rok z rzędu zapraszamy Was do zabawy. Jako, że ostatnio skupiamy się przeważnie na konkursach stricte pisarski, prawdopodobnie będzie to ostatni z nich na jakiś czas. Jeśli ktoś nie wykazał się więc wcześniej, a chce spróbować sił w jednym z naszych konkursów literackich, teraz ma doskonałą okazję.
Zadanie jest proste. Należy napisać opowiadanie oparte o grafikę okładkową drugiego tomu Opowieści (w opowiadaniu musi znaleźć się przedstawiona scena). Jedynym dodatkowym wymogiem jest umieszczenie akcji opowiadania w obecnej linii fabularnej Mgławicy Mocy. Poniżej link do pełnego rozmiaru rysunku.


http://imgur.com/2r6VQSn.jpg



Dlaczego warto? Tekst będzie ostatnim, który zasili drugi tom Opowieści, więc jeśli marzy Wam się upamiętnienie w drukowanym dziele, nic nie stoi na przeszkodzie. O ile w zeszłym roku proces powstawania nowego zbioru opowiadań dopiero raczkował, tak w tym roku jest już na ostatniej prostej. Ponadto podobnie jak w zeszłym roku zwycięzca otrzyma nagrodę fabularną w postaci „talonu” na wydarzenie specjalne. Może to być wyjątkowo szczęśliwe odnalezienie jakichś informacji, powodzenie zdawać by się mogło samobójczego ataku, bądź po prostu cudowne wykaraskanie się z poważnych tarapatów. „Talon” jest jednorazowego użytku i gracz sam decyduje, w którym momencie będzie chciał go użyć. Naturalnie zniszczenie planety strzałem z działka pokładowego myśliwca itp. nie wchodzą w grę (Gwiazda Śmierci i inne sprytnie zabezpieczane imperialne fortyfikacje to już realne opcje). Zeszłorocznym zwycięzcom talony się przydały, więc wygląda na to, że warto o niego powalczyć. Dodatkowo zwycięzca otrzyma doskonale przyjętą przez fanów książkę Star Wars: Więzy Krwi, która zadebiutuje na polskim rynku 19 lipca.

Image


By zgłosić pracę, należy założyć w tym dziale osobny wątek z tytułem. Pod każdym z opowiadań można dyskutować na jego temat. Każdy z graczy może wysłać maksymalnie jedną pracę. Termin umieszczania prac upływa z końcem okresu letniego, czyli ostatniego dnia sierpnia. Głosowanie odbędzie się na identycznych zasadach jak ostatnio. Swój głos oddać będzie mógł każdy z graczy (z zastrzeżeniem, iż nie można głosować na własną pracę), a głosy te złożą się na połowę końcowej oceny. Druga połowa będzie wynikiem głosowania wśród administracji, a połączona punktacja da końcowe wyniki. By wziąć udział w konkursie trzeba być graczem Mgławicy Mocy z zaakceptowaną Kartą Postaci, uznajemy również osoby, które konta założą w trakcie trwania konkursu.

Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia, choć to ostatnie jest pojęciem bardzo względnym. Chodzi w końcu o zabawę.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Quorn » 24 Sie 2017, o 13:34

Hej, hej, hej, drodzy forumowicze! Moi bracia i siostry w Mgławicy Mocy. To mówię do Was ja, Quorn, Wasz naczelny Robal. Komunikat przynoszę, a w zasadzie pytanie. Toteż zapytuję: wiecie, że już za tydzień i jeden dzień będziemy mieć wrzesień? A wiecie co to oznacza, prawda? Wiecie, na pewno*. Za tydzień o północy mija termin przesyłania opowiadań na konkurs Mgławicowe Lato. Więc brać się do piór i klawiatur. Rozbudźcie Waszego literackiego ducha i twórzcie. Piszcie, bo czekamy i jesteśmy głodni efektu Waszej pracy.

Pozdrawiam

*Ten kto pomyślał o tym, że Rafael Rexwent pójdzie do szkoły, temu muszę powiedzieć, że jest złośliwą bułą :)
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Kelan Navarr » 30 Sie 2017, o 11:18

Ostatnia szansa na nadsyłanie prac! Jutro ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń!
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Kelan Navarr » 4 Wrz 2017, o 09:53

Wszystkie prace konkursowe wylądowały już w temacie, większość z Was miała czas, by nawet je przeczytać, więc można rozpocząć głosowanie. Od dziś do północy w sobotę 9 września macie czas, by ocenić nadesłane prace. W niedzielę 10 września do Waszych głosów, dodajemy te od jury (Robal i ja) i tym sposobem wyłaniamy zwycięskie prace.

Opowiadania umieszczamy na miejscach od I do III, gdzie za I pozycję opowiadaniu dopisane zostaną 3 punkty, za II - 2 punkty, a III - 1 punkt. Głosy nadsyłamy drogą prywatną do mnie, by uniknąć kombinacji komu brakuje ilu punktów do czego itd :)

Głosy osób biorących udział w konkursie nie są brane pod uwagę.

Powodzenia!
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Kelan Navarr » 9 Wrz 2017, o 04:15

Przypominam, że tylko do końca dnia dzisiejszego można przesyłać za pomocą PW swoje głosy na prace konkursowe.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Kelan Navarr » 10 Wrz 2017, o 16:01

Druga odsłona letniego eventu oficjalnie dobiegła końca, choć frekwencja głosujących wśród użytkowników delikatnie mówiąc nie zachwyciła. Za nadesłane głosy dziękuję serdecznie Probosowi i Pandzie.

Przede wszystkim dziękuję jednak wszystkim uczestnikom. Niestety praca "Ostatnia Nadzieja" nie spełniała wymagań konkursowych, więc nie mogła być brana pod uwagę w głosowaniu.

Po bardzo zaciętej walce wśród czołowej dwójki, zwycięzcą drugiej odsłony Mgławicowego Lata zostaje opowiadanie:

ZAGINIONA BIBLIOTEKA
autorstwa Nantela


Zwycięzcy serdecznie gratuluję i proszę o dane do wysyłki książki. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i głosujących. Jak pisałem wcześniej - to ostatni na jakiś czas konkurs literacki na opowiadanie, jako że był to już trzeci z rzędu i dobrze wziąć odrobinę oddechu. Mam nadzieję, że inne formy wspólnej zabawy również spotkają się z Waszym zainteresowaniem.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Axis » 10 Wrz 2017, o 16:41

Gratuluję zwycięzcy. Należało mu się.
Image
GG: 8232072
Awatar użytkownika
Axis
Gracz
 
Posty: 209
Rejestracja: 2 Gru 2011, o 11:33

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Nantel Grimisdal » 10 Wrz 2017, o 19:41

Łoł wygrałem :) Dzięki! :) Ale się cieszę :) Pierwsze moje opowiadanie, które wygrało :)

Ale przede wszystkim chciałem podziękować Wam Wszystkim Mławicowcom, na czele z Kelanem, któremu się chce. Bez Was nie byłoby tego forum i nie moglibyśmy tyle na nim pisać. Cieszę się, ze i moje wypociny się Wam podobają. :)
Image

Piękno tkwi w oku patrzącego. Strach też...
00
+++++ ++++
Awatar użytkownika
Nantel Grimisdal
Mistrz Gry
 
Posty: 538
Rejestracja: 26 Kwi 2016, o 19:55
Miejscowość: Koszalin

Re: Mgławicowe Lato: odsłona druga

Postprzez Opliko » 11 Wrz 2017, o 21:51

Także gratuluję zwycięzcy. Muszę przyznać, że sam nie mógłbym się zdecydować czy opowiadanie Axis, czy Nantela jest lepsze, więc w sumie dobrze, że nawet nie mogłem głosować :D
W każdym razie sam cieszę się z tego co mi wyszło, bo dzięki temu konkursowi zacząłem pisać coś dłuższego :)
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59


Wróć do Mgławicowe Lato: odsłona druga

cron