Content

Przestrzeń Huttów

Przestrzeń Huttów - Opis

Image

Przestrzeń Huttów - Opis

Postprzez Mistrz Gry » 31 Sie 2017, o 14:14

Najmniejszy z regionów posiadający przy tym niebywałe wpływy w niemalże każdym, najodleglejszym nawet zakątku galaktyki. Kontrola jaką sprawują huttyjskie rodziny nad przestępczością galaktyki zapewnia im sporą niezależność ekonomiczną i polityczną. Nieważne kto oficjalnie rządzi galaktyką; z huttami zawsze było lepiej się dogadać niż z nimi walczyć. W ostatecznym rozrachunku współpracowanie ze ślimakami przynosi więcej korzyści, toteż Imperium przymyka oko na niektóre szemrane interesy a oficjalne umowy są surowo respektowane przez obie strony.

Siła militarna - Względnie niska. Obecność Imperium w tym regionie jest niemalże symboliczna. Najwyższe dowództwo doskonale zdaje sobie sprawę, że Huttowie swoimi metodami lepiej utrzymają porządek na swoich światach niż patrole imperialnej floty; okręty floty to w większości mniejsze i starsze jednostki wycofane do służby pomocniczej a garnizony planetarne w większości pełnią funkcję reprezentatywne. Wszelki ruch floty jest przy tym silnie monitorowany przez huttów i niejednokrotnie rodziny zwracały się do admiralicji ze skargami na nadmierne zgrupowanie floty imperialnej nad którymś ze światów.

Ekonomia – Względnie dobra. Choć światy będące pod władaniem Rodziny nie są szczególnie bogate i zasobne w strategiczne surowce to jednak większość mieszkańców ma się całkiem dobrze i prowadzi dość wystawny tryb życia. Oczywiście tak długo jak mówimy o huttach, bo tak naprawdę tylko do ich kieszeni trafiają wielomilionowe zyski z nielegalnych przedsięwzięć. Czym niżej w hierarchii władzy i wpływów tym gorzej wygląda sytuacja materialna. Niewolnicy i najubożsi egzystują w skrajnie złych warunkach a ich życie z perspektywy huttów uważane jest za nieistotne.

Praworządność - Istnieje. Oficjalnie przestrzega się Kodeksu Imperium. Huttowie jednak nic sobie z tego nie robią i rządzą przy pomocy własnych praw i tradycji. Prawa te – choć nie posiadają formalnych zapisów i często interpretowane są dość swobodnie – potrafią być bardziej surowe i wyrok "śmierć" pojawia się w nich znaczenie częściej niż w przepisach imperialnych. Pomimo tego, że Przestrzeń Huttów powszechnie kojarzona jest z przestępczością, trzeba mieć świadomość tego, że daleko jej do pełnego i nieokrzesanego bezprawia.Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Mistrz Gry
 
Posty: 6994
Rejestracja: 3 Maj 2010, o 19:02

Wróć do Przestrzeń Huttów

cron