Content

Hyde Park

The Elder Scrolls saga

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

The Elder Scrolls saga

Postprzez Mistrz Ind'yk » 28 Sie 2012, o 16:30

Tak się zastanawiam, jaki są Wasze opinie o sadze TES, jakie macie wspomnienia, wrażenia i odczucia. W końcu patrząc na całokształt jest to jednak z najdłuższych serii gier w historii, szczególnie jeśli odjąć konsolowe bijatyki :P . No a jeśli o sadze mówimy, to co sądzicie o świecie przedstawionym i jego rozwinięciach w kolejnych tytułach? Cesarstwo Tamriel zapadło komuś w pamięć?

Z drugiej strony, co sądzicie o poszczególnych grach z serii? Ja trzymałem się póki co głównych tytułów, nie dotykałem Redguarda ani komórkowych odsłon, zacząłem od Morrowinda, potem grzecznie wracałem do Areny i Daggerfalla i ruszyłem do przodu w Obliviona, Skyrima jeszcze nie dotykałem. Postanowiłem najpierw przejść historię jeszcze raz i znów zwiedzam całość kontynentu w ogromnej Arenie (w końcu obczaiłem wersję od razu przygotowaną do DOSBoxa, nie muszę wpisywać komend za każdym razem :D ). Może ktoś może się pochwalić jakimiś modami do Morrowinda (lub innej części)? Ja póki co pisałem tylko jakieś na własny użytek :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 28 Sie 2012, o 19:46

Morrowind. Erpeg mojego życia. Nie grałem ani w Arenę, ani w Daggerfall. Ale Morrowind pozostanie wiecznie żywy w moich oczach, gadający krab, PIĘKNA GRAFIKA jak na tamte czasy, wciągająca fabuła, brak ułatwień jak w Oblivionie czy, tfu, Skyrimie czynią tą grę niepowtarzalną. Świat sagi TES jest jednym z moich ulubionych (razem z, ofkors, Warhammerem zwyczajnym i 40k, Baldurami, Ajsłind Dejlami, serią Gothic, ME... itd. itp) - jest bardzo bardzo... przezajebisty. Ugh!
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Jerry O'Connor » 28 Sie 2012, o 20:56

No, jest o czym tutaj opowiadać. Osobiście takich pobocznych gier, nie należących do głównej serii nie tykałem.
Moja przygoda zaczęła się w 95 roku, kiedy otrzymałem komputer. Dostałem również moją pierwszą grę, TES: Arena. Fajna fabuła, otwarty świat. Co tutaj dużo mówić, zabawa na długie godziny.
Kiedy rok później wyszedł Daggerfall, to po prostu frunąłem do sklepu, a dokładniej to zmusiłem rodziców, by do niego frunęli ;).
To co pokazała mi druga część TESA... niewiarygodne. Ogromny świat (notabene wielkości Wielkiej Brytanii, którego przejście zajmuje ok. 2 tygodni, bez przerwy). Generowany losowo, niesamowity, otwarty świat i dobra grafika, oraz- fabuła. Niestety grą rzucały bugi, ale dało się je przeżyć.
No i trzeba przyznać, wyczekiwałem następnej części. Morrowind mnie nie zawiódł. Po raz kolejny boska fabuła i jeszcze lepsza grafika. Chyba moja ulubiona część serii.
Następnie znany większości współczesnych graczy Oblivion. Gra również mnie urzekła, zwłaszcza tereny deadrycznych książąt. Szkoda, że nie stworzono całej krainy, gdyż jest ona podobno bogata, a pałace władców tych krain przepiękne.
No i na koniec Skyrim. Zdecydowanie najsłabszy, jednak wciąż ciekawy. Niezła fabuła, chociaż żałuję, że gra po stronie buntowników i cesarstwa wygląda podobnie. Podbij to podbij tamto, zabij przywódcę. Natomiast głównemu wątkowi nie mam nic do zarzucenia, chociaż te usprawnienia i ułatwienia mnie trochę zirytowały.

Na koniec pragnę dodać, że seria ta towarzyszyła mi od kiedy byłem małym dzieciakiem, aż do dziś. Wiążą się z nią wspomnienia i mam nadzieję na więcej.

PS. Bethesda mogłaby również wydać jakiegoś Fallouta, czy coś. Bo podoba mi się silnik w TESie, te przesuwanie przedmiotów, kubków. Spora interaktywność z otoczeniem, co również zastosowali w Falloutach, za które byli odpowiedzialni.
Image

42522853 - numer GG, pisać tylko w nagłych wypadkach.
Awatar użytkownika
Jerry O'Connor
Gracz
 
Posty: 123
Rejestracja: 2 Lip 2012, o 15:19
Miejscowość: GingerLand

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 29 Sie 2012, o 20:17

OFFTOPIE, UWAGA

Kolejny Fallout od Bethesdy? STANOWCZE NIE. :(
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Jerry O'Connor » 29 Sie 2012, o 20:26

Głównie mi chodzi o ten silnik, który mógłby zostać poprawiony. Kto się zajmie fabułą (która w Fallout: New Vegas aka Fallout 3 była jednak pipkowata) i innymi sprawami, grafiką itd.- wisi mnie to. Jednak ten silnik mi się spodobał.
Ew. fajne byłoby też powrócenie do korzeni, czyli klasycznego Fallouta.
Image

42522853 - numer GG, pisać tylko w nagłych wypadkach.
Awatar użytkownika
Jerry O'Connor
Gracz
 
Posty: 123
Rejestracja: 2 Lip 2012, o 15:19
Miejscowość: GingerLand

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Mistrz Ind'yk » 17 Wrz 2012, o 15:05

Co do Falloutów - ja bym chciał zagrać w te nowe części gry na starych silnikach, mogłoby być zabawnie. Lubię humor tej serii :D .

W stosunku do TESów, to zaczynam się obawiać coraz bardziej... Plotki i informacje dotyczące Online'a są załamujące. Nie dość, że umieszczają go fabularnie 800 lat wcześniej, co może nie zburzy historii świata dość luźnej w tamtym okresie, to powoduje ten zabieg ogromne dziury w fabułach wydanych już gier. Dodatkowo całość fabuły ma być dość podobna do Obliviona, tylko inwazję z Otchłani (innej oczywiście) będzie przeprowadzała inna Deadra.
W ogóle w kwestii fabuły Skyrim wydaje się być solidnym resetem, produktem skierowanym do zupełnie nowych fanów. Nie dość, że przesunęli linię fabularną 200 lat do przodu, zignorowali zupełnie dwie książki, podobno oficjalne, których wydarzenia dzieją się między 4 i 5 częścią i są dość ważne, to jeszcze nie mają chyba zupełnie pomysłów na to, co dalej. Wprowadzili walkę konną, która utyka jak cholera. Wojownik na koniu z wielkim toporem musi wykonać kilka nawrotów, by kogoś powalić, bo nie zadaje wyższych obrażeń w ogóle. Jedno szczęście, że to dodali w patchu.
Osobną historią wydaje się być cały najnowszy dodatek, który oferuje... możliwość budowania domów (i osiedli!), a także wychowywania dzieci. Aż nie mam siły komentować.
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Maj 2013, o 01:22

Dawnguard ostatecznie był nawet niezły, przeszedłem całego, więc teraz pytanie o drugi dodatek. Grał ktoś w Dragonborna? Powrót na Solstheim daje radę? ;)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Jack Welles » 30 Maj 2013, o 12:27

Sam nie wrzucałem jeszcze, ale kumpel mówi że to pozycja obowiązkowa - smoki stają się podobno jakimś wyzwaniem ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Maj 2013, o 14:37

No i to już byłby wielki plus. Kurde, jak walczyłem na 3-4 poziomie pierwszy raz sam ze smokiem, to Skyrim miał najlepszy klimat... potem już go tylko tracił, gdy smoki szły masowo na rzeź, tylko trzeba było chować ich kości do pudła. Twardym smokom mówię tak! :D
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: The Elder Scrolls saga

Postprzez Harvos » 30 Maj 2013, o 15:01

Rzeczą, która mnie odepchała od vanilla Skyrima było właśnie to, że smoki to jaszczurki nie będące żadnym wyzwaniem - fabuła kosmicznie nakręca ich otoczkę, wszyscy się boją...
I trójka randomowych leśnych bandytów z łukami wystarcza, by ledwo zipiał, zanim w ogóle gracz do niego podejdzie. Na domiar tego smoki walczą tak, jakby podstawiały się pod gracza i robiły wszystko, by dać mu wygrać.

Jeśli jakiś dodatek to wreszcie zmienia, to dobrze - ale tak powinno być od razu. Bo nawet tygrysy szablozębne i niedźwiedzie były w łysym Skyrimie groźniejsze.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь


Wróć do Hyde Park

cron