Content

Hyde Park

Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Mistrz Ind'yk » 26 Cze 2013, o 00:23

Witam w temacie dyskusyjnym dotyczącym sesji Horror z kieszeni, która odbywa się tutaj: klik. Wrzucam najważniejsze informacje i wyznaczniki z tematu, żebyście nie musieli daleko szukać.

Jesteście oddziałem żołnierzy i zostaliście wysłani w konkretnym celu. Macie dorwać dezertera z sił Imperium, który uciekł na Krann i tam się zaszył. Problem jest taki, że zbiegiem tym jest szalony Sith, który niedawno ogłosił się Darthem. Po prostu Darthem, nie nadając sobie żadnego innego przydomka. Poza tym nie jesteście pierwszymi, którzy zostali wysłani z taką misją. Poprzednio Darth niezbyt miło powitał siły lądowe ze wsparciem ciężkich maszyn, dziesiątkując żołnierzy i torturując ich dowódcę. Jego krzyki przez pięć godzin dochodziły przez mikrofony na mostek niszczyciela Replikator. Zaraz po tym dowódca wydał rozkaz ostrzału orbitalnego miejsca, w którym znajdować się miał szalony Sith. Trwające przez trzy godziny bombardowanie skończyło się, gdy przez trzaski i zakłócenia na mostek okrętu dotarł śmiech dezertera. Akcja się nie udała.
Następnym etapem zostaliście wy, mała grupa specjalistów, którzy mają dostać się do celu i go wyeliminować. Niewskazane okazywanie żadnym uczuć humanitarnych, Darth podpadł Imperium już wystarczająco mocno. Niestety najbliżsi użytkownicy Mocy, którzy mogli by pomóc rozwiązać sytuację wypełniają właśnie inne misje w bieżącej kampanii imperialnej, dlatego lecicie sami.



- Tworzycie drużynę osób do "zadań specjalnych", choć niekoniecznie z oddziału do tego przeznaczonego. Może pojawić się po prostu piechur, który jest snajperem/saperem/w czymś się wyróżnił, może być ktoś rzeczywiście z umiejętnościami ze Splinter Cell. Tutaj traktuję to dość luźno.
- Potrzeba:
+ pilota promu, którym zlądujecie
+ dowódcy
+ osoby lekko wyszkolonej na Sitha, dopiero w trakcie szkolenia
Żadna z tych ról nie może się łączyć, kto pierwszy, ten lepszy.
- Wasz postać musi mieć fobię, po prostu. O tym akurat piszecie mi w PW, choć możecie podzielić się wiedzą o niej z innymi postaciami i... wyjść na mięczaków.
- Opisujecie swoją postać w pierwszym poście, jako żołnierze z tej grupy uderzeniowej floty wiecie o sobie dużo, nie musicie ukrywać ról, ekwipunku itp. Znaleźć się tam ma opis wyglądu i rys historyczny - po akapicie starczy oczywiście.
- Mi w PW wysyłacie:
+ fobię i jej opis (polecam być oryginalnym)
+ dokładny stan ekwipunku
+ opis umiejętności (radzę tworzyć specjalistów)


Zgłaszacie się niżej, kto pierwszy, ten lepszy. Macie wpisać ogólną koncepcję postaci, jeśli przejdzie, to lecicie z PW i odpowiedzią na post w sesji, który wrzucę niedługo ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Blaze Corr » 26 Cze 2013, o 20:58

Verlion

Wyraz jego twarzy, zawsze ukazuje niezadowolenie i pogardę. Obserwator, patrząc w żółto-czerwone oczy Verlion’a odczuwa głęboki strach przenikający każdą komórkę jego ciała. Prosty średniej wielkości nos oraz ciemno brązowe włosy.
Ubrany jest w czarny strój z elementami lekkiej zbroi, napierśnika, przedramion, nagolenników, czarne rękawice jedna firmy Palandrix Personal. Do samych kostek spływa czarna, wykonana z bardzo wytrzymałej tkaniny peleryna.


Pewność siebie, egoizm oraz satysfakcja z zadawania bólu ujawniały się w miarę dorastania chłopaka. To ostatnie nadmiernie przejawiał przy każdej możliwej okazji.
Urodzenie w samym sercu Imperium zagwarantowało mu, że jego umiejętności zostały szybko zauważone. Wysoki poziom midichlorianów w organizmie przypieczętował jego szkolenie w posługiwaniu się Mocą. Spędził już kilka lat pod okiem najlepszych użytkowników Ciemnej Strony i ma zamiar dalej podążać wyznaczoną mu ścieżką.
Jako, iż przejawia znacznie bardziej zaawansowane umiejętności niż inni studenci został wysłany na tajemniczą misję…


Ekwipunek:

Blaster
Dwa Miecze świetlne o czerwonych klingach,
Przedramienny komunikator
Wibroostrze
Lewa rękawica klasy Palandrix Personal Protection Stun Gauntlets
Image
Image
Awatar użytkownika
Blaze Corr
Gracz
 
Posty: 179
Rejestracja: 29 Sty 2013, o 16:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Tzim A'Utapau » 27 Cze 2013, o 00:16

SW i horror - średnio udane połączenie. No nic, może Indyk podoła. :P

W sumie bym sobie pyknął, tylko jakoś z tymi archetypami mam wątpliwości. Z tego co rozumiem, można grać dowolnym szeregowcem, niekoniecznie wpisanym w schemat jednej z zaproponowanych? Fajnie, gdyby były rozszerzone, bo na chwilę obecną tylko uczeń Sith wydaje się interesujący i konkretny. Gdyby było więcej info o oddziale i jego członkach, można byłoby się lepiej osadzić. Na tę chwilę nie wiem, czy postać musi być imperialnym, czy może to być np. łowca nagród współpracujący z drużyną. Archetyp i przykładowy startowy ekwipunek, ogólnie mocniej zarysowane szablony, jakieś przykłady - to by ułatwiło sprawę.

Acz to tylko moja opinia - zawsze wolałem zarysowane role do odegrania, niż całkowicie wolną rękę. ;)

Może zdążę, zanim uzbiera się komplet. Archetyp pilot, uczniak lub oficer polityczny ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Mistrz Ind'yk » 27 Cze 2013, o 01:57

Łowcy Nagród odpadają, lecą ci, którzy znajdowali się akurat na pokładach floty, która przyleciała zająć się sprawą = Imperialna dwójka z niewielką obstawą. Możesz wziąć po prostu wojskowego, który przydałby się podczas takiej akcji i którego by wysłali. Snajper, saper, takie rzeczy. Wiem, że brzmi to trochę dziwnie, ale o to chodzi i efekt jest zamierzony ;) . W ekipie może pojawić się koleś, który w akcji był raz, ale miał super wyniki w akademii, a może też ziomek, który walka ma na drugie imię, ale popełnił jakiś błąd i został z niską rangą. Archetypów nie chciałem mocno zarysowywać, ale jeśli chcesz, to mogę Ci maznąć specjalnie dla Ciebie jednego :P .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Caleb Quade » 19 Lip 2013, o 23:23

W RPGowych horrorach jestem laikiem ale chętnie spróbuje. Chętnie wezmę postać pilota promu. Virgil niech weźmie dowódcę i będzie akurat :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Blaze Corr » 21 Lip 2013, o 11:48

Virgil pasuje :D?
Image
Image
Awatar użytkownika
Blaze Corr
Gracz
 
Posty: 179
Rejestracja: 29 Sty 2013, o 16:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Mistrz Ind'yk » 23 Lip 2013, o 11:09

Dobra, ostatni czas na zdecydowanie się właśnie zaczął być odliczany. Ta sesja jest przemyślana na interakcję postaci, więc 3 osoby to naprawdę minimum do gry. Jeśli jest ktoś jeszcze chętny, to niech pisze teraz. Jak nie, to zawiesimy sprawę do momentu, gdy coś się ruszy ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Vrath Ravage » 23 Lip 2013, o 11:36

Ja się dołączam
RIP:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Vrath Ravage
Gracz
 
Posty: 389
Rejestracja: 23 Paź 2012, o 20:13
Miejscowość: Wrocław

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Tzim A'Utapau » 26 Lip 2013, o 09:59

Ja odpadam ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Blaze Corr » 29 Lip 2013, o 20:11

Czyli mamy 3 osoby, idealnie ^^.
Image
Image
Awatar użytkownika
Blaze Corr
Gracz
 
Posty: 179
Rejestracja: 29 Sty 2013, o 16:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Mistrz Ind'yk » 29 Lip 2013, o 23:09

Nie wiem, czy tak idealnie, to minimum jest tylko ;) . Inna sprawa jest taka, że szykuje mi się okres z rzadkim dostępem do internetu, więc muszę odroczyć start sesji do co najmniej połowy sierpnia. Nie widzę sensu zaczynać sesji, potem ją przerywać na tydzień, odpisywać dwa dni i znowu robić pięć dni przerwy. Mam nadzieję, że uda się kiedyś, ale teraz przepraszam najmocniej ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Caleb Quade » 30 Lip 2013, o 09:46

Mi to odpowiada, jestem zdecydowany na tą sesyjkę także tydzień lub dwa opóźnienia nie zrobią mi różnicy ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Horror z kieszeni (temat dyskusyjny)

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 31 Lip 2013, o 10:43

W razie wu też bym się pisał. Jako taki ten, no, po prostu krótko i zwięźle - imperialny asasyn, bez jakichkolwiek Mocy czy innych takich.
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13


Wróć do Hyde Park