Content

Hyde Park

Sesja... RPG

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Sesja... RPG

Postprzez Chester Westman » 3 Lip 2013, o 17:20

Słuchajcie, questy Mgławicowe troszkę nam przymarły, ale codziennie wiele osób odwiedza forum. Więc, może ruszylibyśmy z jakąś sesją? Ostatnio Neuroshima upadła mi od razu z całym forum, oby nie było powtórki z rozrywki :D

Wszystkich chętnych zapraszam do dyskusji i "zapisów", lore - dowolne. Lubię Neuroshimę, Deadlands, Warhammera (ten fantasy), Dungeons & Dragons, ale dla moich graczy wszystko :D Jeśli znajdą się chętni i aktywni, to możemy zagrać naprawdę w cokolwiek, szybko zaadaptuję się do nowych światów



PS Nie martwcie się, jeśli przestaniecie odpisywać, to zabiję postać bez dodatkowych konsekwencji fabularnych.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Sesja... RPG

Postprzez Jackson Sawyer » 3 Lip 2013, o 18:00

Nerka i Deadlands bardzo chętnie.
Image
GG: 7595062
Awatar użytkownika
Jackson Sawyer
Gracz
 
Posty: 205
Rejestracja: 2 Kwi 2013, o 13:45
Miejscowość: Łódź

Re: Sesja... RPG

Postprzez Zulrok » 3 Lip 2013, o 18:13

Jestem za klasyczną sesją fantasy. Niech miesza się D&D z Młotkiem, niech to będzie ciekawe fantasy, albo jeden system. Niestety nie mam książek, więc pozostaje internet, jakaś tam wiedza i gry... płytko z Baldur's Gate 2 szykuj się :D Zawsze w osateczności mogę popatrzeć na tematykę sesji, która zostanie wybrana, bo bym sobie pograł trochę :D
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Sesja... RPG

Postprzez Kirył » 3 Lip 2013, o 19:37

Jestem na tak :D
Głosowałbym za Warhammerem (zarówno FB jak i 40000) lub D&D :D
Osobiście jestem posiadaczem papierowych wersji podręczników do D&D 4.0 oraz podręcznika gracza 3.5. Resztę D&D mam na kompie, Warhammera niestety u mnie brak, ale to się nadrobi za kilka chwil.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image



POSTACI ARCHIWALNE
Tex Arvo - Mandalorianin


„– Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie. – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skurwysynom!””
Awatar użytkownika
Kirył
Gracz
 
Posty: 176
Rejestracja: 6 Maj 2012, o 22:11
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Re: Sesja... RPG

Postprzez Shas » 3 Lip 2013, o 19:53

Młotek fantasy jest dla mięczaków!

A może by tak Fallout ?
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Sesja... RPG

Postprzez Tzim A'Utapau » 3 Lip 2013, o 20:11

Tresta miał wiedźmina poprowadzić. W Novigradzie :(

No, skoro Chester robi koncert życzeń, to ja klasycznie "pyknąłbym sobie, ale tego nie poprowadzę":

- Wiedźmina właśnie, ale to zostawiamy panu kradnącemu sztućce (czy ktoś wie, gdzie do cholery jest Tresta? :evil: )
- All Flesh Must Be Eaten - tu się dla odmiany Pop deklarował (ja serio w niego wierzę). Zombiepokalipsy to najzabawniejsze sesje, jakie pamiętam.
- Postapo bardzo, bardzo chętnie. Ostatnia Neuroshima była spoko, Cyberpunk i insze pozagładowe też się podczepię.
- Deadlandsy oba lubię, ale na forum z mechaniką by to ciężko było. A bez mechaniki to nie deadlandsy.
- DnD w sumie też, acz chętniej niż w Forgottena bym w settingu Ravenloft pograł (jakimś upiornym rycerzem, nekromantą czy innym bobołakiem :twisted: ).
- Zawsze chętny na filmówkę z lub bez mechaniki. Wakacje są, może nawet się też do czegoś zbiorę i wreszcie opracuję sesję w stylu miksu kultowych filmów. Tym razem bez błędów Ucieczki z Księżyca. ;)

- Aha, oczywiście też WoD... najlepiej oWoD crossowy :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Sesja... RPG

Postprzez Chester Westman » 3 Lip 2013, o 20:12

Alex - D&D to raczej heroic, Warhammer skupia się na brudzie, mięsie i survivalu. Także z połączeniem może być baaaardzo ciężko, to w sumie techniczne niemożliwe. Sugerowałbym D&D, jest o wiele bardziej elastyczne pod każdym względem, można tam zrobić sesję każdego rodzaju jeśli się wie jak :)

Tex - nie musisz znać podręczników, niczego nie musisz znać. :) Już ja o to zadbam, żeby nawet najwięksi nowicjusze ogarniali o co chodzi

Shas - Fallout mnie nudzi, raczej nie poprowadzę
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Sesja... RPG

Postprzez Mistrz Ind'yk » 3 Lip 2013, o 20:26

Planescape :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Sesja... RPG

Postprzez Tzim A'Utapau » 3 Lip 2013, o 20:32

Planescape


Z mechaniką!

A jeśli to Zeven jest wybrańcem...?
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Sesja... RPG

Postprzez Mistrz Ind'yk » 3 Lip 2013, o 20:53

On jezd :twisted: .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Sesja... RPG

Postprzez Chester Westman » 3 Lip 2013, o 21:23

No to teraz już naprawdę muszę ogarnąć o co chodzi, żeby wiedzieć co wam odpowiedzieć :D

Tau - Wiedźmina się nie podejmę, bo nie udźwignąłbym najważniejszego dla siebie uniwersum bez wpadnięcia w kompleksy na resztę życia. Cyberpunka nie za bardzo rozumiałem jak ostatnio sprawdzałem, ale to też fajna opcja jak więcej osób się zainteresuje.


Anyway, na razie mamy na podium Dungeons & Dragons i Neuroshimę v2, postaram się jutro zrobić ankietę albo osobiście wypytać Was o ostateczny kierunek i będziemy powoli ruszać myślę :)
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Sesja... RPG

Postprzez Mistrz Ind'yk » 3 Lip 2013, o 22:24

Nie, bo Planescape to też DnD, czyli wygrało DnD, a więc Planescape. Proste! 8-)
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Sesja... RPG

Postprzez Caleb Quade » 3 Lip 2013, o 22:26

Transformers G1 lub Beast Wars? :roll:
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: Sesja... RPG

Postprzez Tzim A'Utapau » 3 Lip 2013, o 23:35

Wiedźmina się nie podejmę, bo nie udźwignąłbym najważniejszego dla siebie uniwersum bez wpadnięcia w kompleksy na resztę życia.


Wiedźmin to imo najlżejszy setting RPG. Gra się sama prowadzi, świat jest swojski, a gracze zwykle tak zajarani, że nawet im nie trzeba mistrzować. Nie znam ani jednej nieudanej sesji wiedźmińskiej. Znajoma ma odwrotny problem - nie prowadzi wiedźmina, bo jak twierdzi, jej "sesje są fabularnie lepsze od sagi i potem się wkurza, że takie pomysły wrzuca do głupiego RPG" :D

Transformers G1 lub Beast Wars?


Albo Dragonball...

Anyway, na razie mamy na podium Dungeons & Dragons i Neuroshimę v2,


Neuro w rdzy! :twisted:
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Sesja... RPG

Postprzez Mistrz Ind'yk » 4 Lip 2013, o 00:38

"sesje są fabularnie lepsze od sagi i potem się wkurza, że takie pomysły wrzuca do głupiego RPG"
To działa trochę inaczej. Saga była tak kiepska, że każda prawdziwa sesja RPG może ją pobić :D :P .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Sesja... RPG

Postprzez Shas » 4 Lip 2013, o 08:58

Virgil Mecetti napisał(a):Albo Dragonball...

Pokemony od razu może.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Sesja... RPG

Postprzez Chester Westman » 4 Lip 2013, o 09:33

Okej, na razie mamy sześciu chętnych graczy, pewnie ktoś dołączy/odpadnie jak już wybierzemy konkretny świat.

Czy jest ktoś, kto w przypadku wybrania Neuroshimy/D&D odpada całkowicie, bo chciał grać tylko i wyłącznie w tym drugim świecie? PMka do mnie, byle szybko.
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Sesja... RPG

Postprzez Mistrz Ind'yk » 4 Lip 2013, o 13:52

Ja się pytam, co to jest w powyższych postach DnD, bo właściwie to tylko mechanika, a nie świat. Gdzie gramy, jeśli Dnd? To robi różnicę ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Sesja... RPG

Postprzez Chester Westman » 4 Lip 2013, o 14:24

System D&D znaczy dla mnie - "wymyśl sobie przygodę i się nią baw razem z fajnymi ludźmi". Po co mamy ograniczać i utrudniać grę jakimiś sztywnymi ramami konkretnych settingów, kiedy luźna koncepcja heroic fantasy jest taka pyszna i niskokaloryczna?

To tak, jakby dostać Ferrari prosto z salonu, ale najpierw zarejestrować się na forum o samochodach nieużywanych, żeby spytać jak nim jeździć :mrgreen:
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Sesja... RPG

Postprzez Mistrz Ind'yk » 4 Lip 2013, o 16:55

Jak dla mnie to tak, jakby kupić silnik i podwozie od Ferrari, ale zrobić własną karoserię akurat :P . Ale autorski system też może być, spoko :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Następna

Wróć do Hyde Park

cron