Content

Hyde Park

D&D!!! Mechanika!!!

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 18 Maj 2014, o 16:06

Uwaga, uwaga, uwaga! To zabawa dla prawdziwych Graczy z pełną mechaniką, liczbami, tabelkami, kostkami i tym podobnymi, tak więc na samym wstępie wszyscy antyliczbowi mogą zamknąć temata :P .

Pytanie jest proste: czy jest ktoś chętny do potrzaskania sesyjki w D&D 3.0/3.5, żeby było klasycznie, jedziemy Zapomniane Krainy, Wybrzeże Mieczy, przygodę z przytupem. Korzystamy ze wszystkich podręczników dostępnych w tych edycjach, jeśli coś nie zostało zaktualizowane do 3.5, to działa jak w 3.0. Podręczniki wszystkie, a co mi tam, będę czytał, co wymyślicie :D .

Nie podam dokładnych danych historii, bo chciałbym sprawdzić na początek, ilu jest chętnych. Na początek podejmę się mistrzowania i ogarniania, więc tego bać się nie trzeba. Ogólnie mocno prawdopodobne jest, iż sesja upadnie, sprawa oczywista, ale zawsze zostanie nam zabawa z tworzenia postaci 8-) .

Dla chętnych do gry, a nie ogarniających zbytnio systemu, jestem dostępny i pomocny. Wszystkie podręczniki są na portalu z gryzoniem w nazwie, więc zapraszam wszystkich ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez BE3R » 18 Maj 2014, o 16:11

Wszystkie podręczniki są na portalu z gryzoniem w nazwie, więc zapraszam wszystkich ;) .


Zatem oczywiste jest że gramy w PIRATÓW!!!
<papug> ARRRR
Masz mój kordelas, papuga jest gratis...
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Vrath Ravage » 18 Maj 2014, o 18:52

Gdybym jeszcze to ogarniał...
RIP:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Vrath Ravage
Gracz
 
Posty: 389
Rejestracja: 23 Paź 2012, o 20:13
Miejscowość: Wrocław

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Raynn Grieg » 18 Maj 2014, o 19:07

Gdybym miał głowę do statystyk, chętnie bym dołączył, bo zawsze chciałem pograć w klasycznego RPGa. Ale nie mam.
Image
"Każdy wprowadza swój system tak daleko, jak sięga jego armia."

GG: 7571680
Awatar użytkownika
Raynn Grieg
Gracz
 
Posty: 38
Rejestracja: 22 Mar 2014, o 20:20

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez BE3R » 18 Maj 2014, o 19:18

Ja też nie ogarniam a gram. NIe marudzić tylko męczyć indyka o pomoc przy tworzeniu KP :D
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Caleb Quade » 18 Maj 2014, o 19:19

Vrath Ravage napisał(a):Gdybym jeszcze to ogarniał...


Same here -_-
Image
Image
Awatar użytkownika
Caleb Quade
Gracz
 
Posty: 362
Rejestracja: 31 Gru 2012, o 00:10
Miejscowość: Kielce

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Thrak Skirata » 18 Maj 2014, o 22:13

Indor napisz w pm wszystko po kolei co i jak i mogę spróbować zagrać.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Tzim A'Utapau » 18 Maj 2014, o 23:04

Ja bym zagrał, ale i tak mi nie uwierzycie, że skończyłem pić i wracam do forumowania :roll:

Ale KPka sobie machnę, a co! Pewnikiem powergamerowany mag :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 19 Maj 2014, o 06:38

Ale KPka sobie machnę, a co! Pewnikiem powergamerowany mag :D


No i to jest zrozumienie ducha tego pomysłu! :D

Thrak - wiesz co, ja wszystko napisałem już. Jak znajdą się chętni, to podam więcej informacji, na razie ich nie ma, bo nie istnieją ;) .

Co do reszty to... Chudy ma rację, chętnie pomogę i wyjaśnię wątpliwości, poradzę jak podkoksać postacie na jakimś tam poziomie, ale najprostsze rozwiązanie to... Otworzyć wyszukiwarkę googla i wpisać "Podręcznik Gracza Dnd pdf" i ściągnąć go z pierwszego miejsca zapewne. Mi nie robi nawet, czy weźmiecie 3.0 czy 3.5, ja i tak to łączę. Także naprawdę, spróbujcie na początek ogarnąć troszkę ten skrypt, ogólnie pierwsze rozdziały z tworzeniem postaci - cechy, rasy, klasy. Potem można będzie wybierać multum innych, ale warto zrozumieć mechanikę na tych najprostszych. A dalej to już walcie do mnie na prywacie albo w tym temacie ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Oto'reekh » 19 Maj 2014, o 15:43

Jeśli krasnolud jest w grze to masz mój topór i Pimpusia z Herbii
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 19 Maj 2014, o 22:47

Krasnoludy obecne we wszystkich podrasach, witamy na pokładzie ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Drex Aurelian » 20 Maj 2014, o 22:07

O, DeDeki? Masz mój topór, na mą brodę! Jako iż trzaskam obecnie w DeDeczki, co dwa tygodnie na żywca, to jakieś doświadczenie z piekielnymi tabelkami mam, gorzej z Faerunem, ale co tam :D
Image
Awatar użytkownika
Drex Aurelian
Gracz
 
Posty: 81
Rejestracja: 28 Mar 2013, o 13:06
Miejscowość: Łódź, kraina dresiarzy i wojen klubów

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 20 Maj 2014, o 22:26

Dobra, chętni są, także bawimy się!

Zaczynam wymyślać przygodę i system rozgrywki, który pozwoli nam jakoś dłużej to pociągnąć (na pewno będziecie musieli nieźle opisać swoje postacie, żebym mógł nimi swobodnie kierować podczas przestojów mniej więcej wedle waszych myśli).

Fakty na początek:
- Gramy w Zapomnianych Krainach, na Wybrzeżu Mieczy, przygodę wesołą, więc może być na lądzie, morzu, podziemiach, a nawet w powietrzu.
- Każdy przedstawia mi na dniach szkic postaci, rasę, klasę/y, normalną rolę w drużynie. Misja będzie zbiorcza, więc nie musicie się wcześniej znać, choć i to byłoby miłe ;) .
- Do rozdysponowania jest 21000 PD. To jest siódmy poziom, czyli większość prestiżówek już się zaczyna, można też porobić ciekawe rzeczy. Podaję ilość PD, bo można to wykorzystać na tworzenie przedmiotów czy rasy z handicapem. Myślę, że to nam da najwięcej możliwości gry, tworzenia postaci, zresztą te poziomy to moje ulubione - proste.
- Sesja będzie luźna, w sensie gramy w prawdziwych Zapomnianych Krainach, ale robimy to dla zabawy, o tym warto pamiętać :) .

Jak na razie to tyle ;) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez BE3R » 20 Maj 2014, o 22:27

Wypas, podkokszę sobie mojego złodzieja niziołka tak że nie będziecie wiedzieli kto wam majty ukradł..
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 20 Maj 2014, o 23:17

Mamy już pierwszą postać na pokładzie, kobiecy barbarzyńca z dwuręcznym toporem i chęcią do rozwalania pobliskich ścian! Kto podbije ten wynik? :D :twisted:
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 21 Maj 2014, o 00:16

Dobra, kilka ważnych informacji:

- Podstawowym podręcznikiem, z którego korzystanie w tworzeniu postaci jest "Podręcznik gracza". Tam znajdziecie opisy podstawowych ras, klasy, ekwipunku, czarów i zasad mechaniki.

- Podstawowe klasy prestiżowe i magiczne ekwipunki znajdują się w "Podręczniku mistrza podziemi", tam czytacie tylko trochę, większość jest dla mnie.

- Rasy odpowiednio opisane w naszym świecie gry, kolejne prestiżówki i ogólny opis świata znajdziecie w "Zapomniane Krainy. Opis świata".

- I teraz ważna rzecz, podręczniki klasowe. Jeśli nie znacie się na D&D, to bardzo je polecam, bo opisane jest tam, jak się gra poszczególnymi klasami, jak się je rozwija i odgrywa. Podręczniki są po dwie klasy, dają dodatkowe atuty, prestiżówki i czary, ale głównie idzie o samą fabułę:
"Pieśń i cisza" - bard i łotrzyk
"Miecz i pięść" - wojownik i mnich
"Władcy dziczy" - barbarzyńca, druid, łowca
"Księga i krew" - czarodziej i zaklinacz
"Obrońcy wiary" - kapłan i paladyn

Bardzo polecam początkowe części tych podręczników, bo chciałbym, żebyście sie do mnie zgłaszali już z pomysłami na to, jak będzie grała wasza postać. Chodzi o takie zdania jak: "szybkostrzelny łucznik", "finezyjny wojownik", "tank", "mag iluzjonista", "tylko gadający bard", "biegający po ścianach mnich", "chamski skrytobójca". Wszystko da się zrobić, więc tylko powiedzcie, czego chcecie. Podręczniki mogą wam pomóc, ale jeśli macie pomysł już teraz, to walcie PW albo gg (1490473).

Ważna rzecz. Jeśli coś zostało przetłumaczone gdzieś na język polski, to korzystamy z polskich wyrazów, używanie angielskich terminów posiadających odpowiedniki odpada.

Powodzenia :) !
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Tzim A'Utapau » 21 Maj 2014, o 11:25

Obieżysfer dowolnej, nawet dziwacznej rasy przejdzie? Czy zamiast międzysferowego pisarza wolisz drużynowo-mechaniczną postać?

W drugim przypadku będzie to Czerwony mag z Thay, najpewniej człowiek (przy 21k PD z drowem nie zaszaleję :( ) z planem podboju świata. Specjalizacja: pewnie wywoływanie :P
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Mistrz Ind'yk » 21 Maj 2014, o 15:15

Ziom, ja kocham obieżysferów, więc przejdzie zawsze ;) . Gramy tym, czym chcemy, drużyna jakoś sobie poradzi, więc chyba lepiej, żebyś trzaskał sferowcem. Tylko nie wiem, jakie dziwne klasy ci wejdą w 21k, bo obieżysfer chyba też ma wymagania podobne do tego (ja sunę, czemu tak długo nie zaglądałem do podręczników :cry: ). W każdym razie powodzenia :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez BE3R » 21 Maj 2014, o 16:53

Tak czysto technicznie pytam bo jestm nie na bieżąco.

Obieżysferowców zabija normalna broń czy musi być magiczna?

jak tak to czy mogę mieć magiczny sztylet?

<papug> mistrz suspensu kurde...
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: D&D!!! Mechanika!!!

Postprzez Drex Aurelian » 21 Maj 2014, o 19:29

Szkic postaci podrzucę w niedzielę, bo będę mógł do tego przysiąść po wyjeździe, bo jak na razie mam pomysł, żeby grać krasnoludem, ale się coś ciekawego z tego skleci :D
Image
Awatar użytkownika
Drex Aurelian
Gracz
 
Posty: 81
Rejestracja: 28 Mar 2013, o 13:06
Miejscowość: Łódź, kraina dresiarzy i wojen klubów

Następna

Wróć do Hyde Park

cron