Content

Hyde Park

Quest Fantasy

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Quest Fantasy

Postprzez Rafael Rexwent » 18 Sty 2015, o 16:29

Na kontynencie Rekshai po latach dobrobytu i pokoju pojawił się cień zła. Na szczęście to nie wojna. Na szczęście? Niestety nie. Rekshai nawiedził smok. Smoki jak to wiadomo lubią złoto, cenne przedmioty i sute jedzenie. Jedzenie smoków zawiera się od owiec przez krowy i przedstawicieli zróżnicowanej fauny kontynentu po ludzi. Zły los padł na mieszkańców, którzy sądzą, że nadchodzi upadek. W tej tragedii wyrosło światełko nadziei. Grupa bohaterów, którzy podjęli się wyruszenia w niebezpieczną podróż do legowiska smoka. Zagrożenia zaczną się już wcześniej, ponieważ nie strzeżone przez nikogo, w czasach tragedii, zło, rozprzestrzeniło się po Rekshai. Herosi, którzy kierują się różnymi celami, nie spoczną jednak, dopóki nie pokonają smoka. Jednak nikt nie wie, co czai się za plecami smoka...

W queście będzie mogło wziąć udział maksymalnie 8 postaci.

Do wybrania będzie 6 ras:
Ludzie
Krasnoludy
Elfy
Minotaury
Wilkołaki
Nieznana rasa- Katihrei

Rasy będą ograniczać częściowo umiejętności, które będą podzielone na 6 stopni. Dla przykładu Minotaury, z powodu wrodzonej masywności, nie mogą osiągnąć najwyższego stopnia wprawy do skradania się, czy kradzieży kieszonkowej.
Wzór postaci, opis ras, opis umiejętonści, dokładny Bestiariusz oraz mapy kontynentu zostaną stworzone, kiedy propozycja zostanie zaakceptowana.
Czekam na opinie, czy ktoś by chciał wziąć w czymś takim udział.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Quest Fantasy

Postprzez Tzim A'Utapau » 18 Sty 2015, o 19:33

Zahaczka mi się podoba, ale szkic jest w gruncie rzeczy dosyć ubogi. Idziemy na smoka - to naprawdę cool.

I pytanie, czy do jednostrzałowej sesji warto pisać listy umiejek, bestiariusze i całą resztę rzeczy, które masz gotowe w klasycznych systemach RPG. Nie łatwiej byłoby dostosować scenariusz do znanego i sprawdzonego Settingu?
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Quest Fantasy

Postprzez BE3R » 18 Sty 2015, o 19:37

Ja się nie piszę, mam za dużo zajęć i ogólnie nie moje klimaty.

Natomiast chcę zwrócić uwagę na kilka problemów.

8 osób to masa pracy i pisania. nawet jeżeli dla każdego napiszesz po te 5 zdań co jest absolutnym minimum to masz 3 strony tekstu. Dodatkowo ogarnięcie takiej masy postaci, ich pragnień i działań, nie mówię że to niemożliwe ale bym się nie podjął.

Jedziesz w autorskim uniwersum co z automatu oznacza miliony rzeczy, o których nie pomyślałeś. Religia, jedzenie, przekleństwa. Polityka i ekonomia, całe tło. Owszem możesz zerżnąć je z gotowego świata fantasy, ale gracze zazwyczaj robią wtedy "Łeeee"

Rasy są totalnie niezbalansowane, jak to rasy, zakładając że w Twoim świecie nie ma animozji i wilkołaki nie traktują reszty jak jedzenia. To ciężko jak nie niemożliwie będzie odgrywać coś czego zasad funkcjonowania się nie zna.

Podsumowując. Zmień setting na klasycznego hobbita, nazwij smoka Smaug. I za ojczyznę.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów


Wróć do Hyde Park

cron