Content

Hyde Park

Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Yarin Lanex » 25 Lip 2010, o 23:15

Peter - no proszę - zawsze coś nowego się dowiadujemy o swoim "dziele" ;)
Ja sobie poczytam ta antologię na urlopie - mam ją wydrukowaną w kolorze i wydrukowaną :D
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Chester Westman » 17 Lut 2011, o 15:13

Odpowiadając na pytanie Yarina z SB - na MM jest naprawdę świetnie, chyba nawet lepiej niż myślałem na początku. Mam jedynie nadzieję, że inni userzy nie męczą się zbytnio czytając moje posty :)

Plusy:
- wysoki poziom postów, regularne odpisy
- aktywna Administracja (a nie wszędzie taka jest, uwierzcie)
- ładna szata graficzna, naprawdę robi bardzo dobre wrażenie i ratuje od oczopląsu (ujednolicone avatary, userbary, grafiki przy lokacjach - świetna sprawa, warto było włożyć w to trochę pracy)
- piszący tu ludzie :D

Minusy:
- próbowałem coś wpisać, ale każdy z moich argumentów po chwili sam obalałem bez większego wysiłku, wybaczcie ;)
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Chmura » 17 Lut 2011, o 15:28

Cóż, też napiszę, bo również dostałem to pytanie...
Na początek, nie wiem jak tu trafiłem :D Pewnie szukałem czegoś na Google, zobaczyłem link, a jako że wcześniej słyszałem o MM, to zajrzałem i zostałem na dłużej :P

Niewątpliwie podoba mnie się tutaj wysoki poziom i aktywność - co jednak jest ciężko pogodzić ale tu się udało.
Następnie - full storytelling, chociaż mnie, jako zapalonemu DeDekowcowi ciężko się przyzwyczaić :)
Nie podoba mi się tylko ograniczenie tworzenia mocowładnych postaci ale rozumiem, że bez tego zrobiłby się ich wysyp, więc się dostosuję.
Image
Awatar użytkownika
Chmura
New One
 
Posty: 72
Rejestracja: 21 Sty 2011, o 23:14

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez David Turoug » 17 Lut 2011, o 15:51

Już odpowiadam na zarzut Chmury. Początkowo nie było aż takiego problemu z "force users", jednak z czasem wynikła dość prozaiczna przyczyna tego, iż wolimy obecnie łowców/przedstawicieli imperium/republiki i tym podobnych. Po prostu jest za mało ludzi, by szkolić userów na Rycerzy. Dla potwierdzenia napiszę, iż w samej Świątyni Jedi są teraz cztery osoby czekające na swoich mistrzów.
Podobna sytuacja, lecz nieco mniej "kryzysowa" w Zakonie Sith. W pewnym momencie trzeba było szkolić nowoprzybyłych bądź stałych już userów przez postaci niezależne.
Ponadto przewaga łowców nagród polega na tym, iż mają ogromną liczbę zleceń jakie mogą sobie wybrać w Zordo's Haven. Wtedy nietrudno jest o jakiegoś game mastera, który poprowadziłby owego questa. Natomiast questy z udziałem Sithów/Jedi po pierwsze dłużej się przygotowuje, gdyż powinny zostać choć pobieżnie omówione. Dlaczego? Ano dlatego, żeby nie przesadzić np. z wpływem na fabułę, na Mgławicy Mocy. Inną przeszkodą jest to, iż do questów Sith/Jedi liczba game masterów jest ograniczona.
Na pocieszenie powiem, iż nie jest powiedziane że z góry odrzucimy jakąś Kartę Postaci. Pewien przywilej mają userzy tworzące swoją pierwszą postać i zaznaczające w biogramie to iż są czułe na Moc. Zdecydowanie trudniej trafić do Zakonu Jedi "drugim" i kolejnym postacią danego użytkownika. Na szczęście z czasem, gdy pojawi się więcej Rycerzy Jedi/Wojowników Sith, zapewne zwiększy się liczba osób mogących szkolić potencjalnych adeptów.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Chmura » 17 Lut 2011, o 16:02

Rozumiem, widać, nie znam sytuacji.
Jak wyczytałem gdzieś w zasadach, zakładając, że przez dłuższy czas wykazywałbym się sporą aktywnością, mógłbym stworzyć Jedi/Sitha wyższego rangą, który mógłby następnie szkolić nowych adeptów, tak? Czy wtedy to ja byłbym MG dla takiego ucznia, czy przydzielany byłby standardowy GM, który prowadziłby misje/przygody (zapewne z konsultacjami)?
Image
Awatar użytkownika
Chmura
New One
 
Posty: 72
Rejestracja: 21 Sty 2011, o 23:14

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez David Turoug » 17 Lut 2011, o 16:11

Aby stworzyć postać od razu będącą Jedi/Sith i władającą Mocą, to trzeba spełnić niezwykle ważny warunek - mieć pozwolenie od Administracji. Dlatego zanim ktoś się zabierze za tworzenie np. Rycerza Jedi czy Wojownika Sith radzę o zasięgnięcie języka u Petera czy się na to zgadza. :) Obecnie takie pozwolenia są wydawana bardzo, bardzo, i jeszcze raz powtórzę, bardzo rzadko (chyba dwa w całej historii AJ/MM).
A co do Mistrzowania questów Jedi/Sith. Ktoś kto posiada już postać na poziomie Rycerz Jedi, Mistrz Jedi (na razie tylko Gyar-Than Hadyyk ma mastera) albo Wojownika/Zabójcę Sith, Mistrza Sith bądź (sic!) Lorda może szkolić uczniów będąc dla nich zarówno zwyczajnym mentorem, nauczycielem, przewodnikiem oraz mistrzem gry kreującym questy.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Yarin Lanex » 17 Lut 2011, o 16:23

David Turoug napisał(a): co do Mistrzowania questów Jedi/Sith. Ktoś kto posiada już postać...Wojownika/Zabójcę Sith, Mistrza Sith bądź (sic!) Lorda może szkolić uczniów będąc dla nich zarówno zwyczajnym mentorem, nauczycielem, przewodnikiem oraz mistrzem gry kreującym questy

Tamtamtaraaam!
Zrobię ten kasting na uczniaka, normalnie zrobię :twisted:
:lol:
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Alice » 13 Mar 2012, o 20:06

A wiec jeśli chodzi o mnie to w sumie Mgławicę poznałam kilka miesięcy temu jak pojawiła się jej reklama na pbf gulid. Przejrzałam pobieżnie, spodobała mi się. Czailam się dobrze jakiś czas żeby do was się zarejestrować. W międzyczasie pojawiała się na MM reklama forum gdzie mistrzuję, poznałam kilka osób od was. Tak po nitce do kłębka powoli się przekonywałam. Aż wreszcie powstał Promyczek, który (mam nadzieję) zostanie tutaj jak najdłużej :D
Image
Awatar użytkownika
Alice
Gracz
 
Posty: 387
Rejestracja: 27 Lut 2012, o 14:43

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Kamuro Rushi » 19 Mar 2012, o 20:36

I googled it :3
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Mistrz Ind'yk » 19 Mar 2012, o 23:53

Był to czas przed maturami, więc oczywiście robiłem wszystko, żeby tylko się nie uczyć. Grałem w jakąś gierkę i szukając do niej materiałów trafiłem na stronce Insimilion, a tam zobaczyłem na baner (zachęcający nawet :P ) MM, więc wpisałem link do zakładek i po kilku dniach wszedłem. Nie wiedziałem wtedy nawet co to znaczy PBF (co nie znaczy, że teraz wiem), więc od razu mnie to zaciekawiło i zacząłem czytać i czytać, i czytać... później wrzuciłem swoją KP i dalej czytałem. Nie skończyłem do dziś, ale brnę :D .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Thrak Skirata » 19 Lip 2012, o 20:04

Sprowadził mnie na to zacne forum jeden szkodnik. Muszę przyznać, iż początkowo odniosłem się sceptycznie, co do jego pomysłu.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Rea Imani » 21 Lip 2012, o 12:46

U mnie sprawa była bardzo skomplikowana i zawiła. Wpisałam w google "Star wars pbf" i wcisnęłam drugą stronę. Koniec :x
Awatar użytkownika
Rea Imani
New One
 
Posty: 25
Rejestracja: 28 Cze 2012, o 23:58

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Flurr » 7 Wrz 2012, o 11:44

Chudy mnie zwerbował i oto jestem :)
Awatar użytkownika
Flurr
New One
 
Posty: 15
Rejestracja: 6 Wrz 2012, o 21:28

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Mistrz Ind'yk » 7 Wrz 2012, o 12:48

Flurr napisał(a):Chudy mnie zwerbował i oto jestem :)


Jak dla mnie, to to brzmi dość niebezpiecznie :? .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Flurr » 7 Wrz 2012, o 14:09

A to dlaczego? Czy jak ktoś go zna to znaczy, że musi być tak samo pojebany jak on?
Awatar użytkownika
Flurr
New One
 
Posty: 15
Rejestracja: 6 Wrz 2012, o 21:28

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Jack Welles » 7 Wrz 2012, o 14:33

Flurr +1
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez BE3R » 7 Wrz 2012, o 22:53

Został jeszcze Toster a wtedy

<papug> http://muwhahaha.com/
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Mistrz Ind'yk » 7 Wrz 2012, o 23:44

BE3R napisał(a):Został jeszcze Toster a wtedy

<papug> http://muwhahaha.com/



Zgłaszam petycję o zablokowanie hexów w każdej możliwej postaci i jeszcze kilku niemożliwych! :? :cry:
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Burn » 1 Paź 2012, o 09:56

Przypadkowo zawitałem na mgławice :) Wpisałem w google Star Wars PBF i tak jakoś znalazło.
I think we may have to blast our way through that... And I'm *not* just saying that because I love to blow stuff up. - Scorch
Katarn-class commando Mark VII ADSD armor
Awatar użytkownika
Burn
New One
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Wrz 2012, o 17:49

Re: Jak się znalazłeś w Mgławicy Mocy? Skąd wiesz o MM?

Postprzez Lee-Xio » 1 Paź 2012, o 16:27

Tego PBFa polecił mi Ghost/Versus i bóg wie jak on się tu jeszcze nazywa ;)

Witam wszystkich. Oczekujcie na KP :)
Lee-Xio
New One
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Wrz 2012, o 21:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

cron