Content

Hyde Park

Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez David Turoug » 4 Maj 2015, o 18:13

Dawniej odpowiedź na to pytanie można było uzyskać podczas procesu oceniania karty postaci, ale odkąd system się zmienił takiej możliwości nie ma ;) Także zachęcam do dzielenia się z nami wiedzą, skąd Was przywiało. Przy okazji pozwoli temat pozwoli Ekipie Forum zorientować się, co jest najlepszym źródłem reklamy naszego PBFa :)

Jeżeli chodzi o mnie, to na Mgławicę trafiłem w 2008 roku, z forum o wszystkim i dla wszystkich o wdzięcznej nazwie BestForum (już nie istnieje). Dwóch userów tamtego forum (Peseik - Gyar-Than Hadyyk i Przemas - Dagos Bardok) założyło Akademię Jedi, po czym zareklamowało swój twór na BF. :)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Ostap Bender » 4 Maj 2015, o 18:31

Swego czasu, kompletnie przypadkiem dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego, jak PBFy. Zgłębiwszy co nieco temat, trafiłem jakimś cudem na Vision Lighthouse, gdzie udało mi się znaleźć forum osadzone w interesujących mnie realiach, czyt. Mgławicę Mocy. No i jestem. W sumie prosta historia, raczej nikogo nie urzeknie. :mrgreen:

Przy okazji wrzucam link do mojego pejsbuka. :D
Image
GG: 52637894
Awatar użytkownika
Ostap Bender
Gracz
 
Posty: 106
Rejestracja: 6 Paź 2014, o 10:48

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Quinlan Prees » 4 Maj 2015, o 18:45

Ja o PBFach miałem jako takie pojęcie. To już parę dobrych lat, bo zacząłem chyba jeszcze w wieku gimnazjalnym swoją przygodę, a tutaj już 22 na karku. Mimo, że samą tematyką SW interesuje się mniej więcej od czasu, gdy wujek pokazał mi EIV, gdy miałem 6 lat, to jednak na MM wcześniej nie trafiłem, chociaż zdarzało mi się grywać na innych PBFach z tej tematyki. Ostatnio dopiero natknąłem się na reklamę forum, nie pamiętam nawet na jakiej stronie. Nie szukałem, ale jak już napisałem na sb, zapisałem sobie nazwę w pamięci i całkiem niedawno do was dołączyłem, miejmy nadzieję, że na długo :D
Jak już dajecie ryjbuczki, to ja również się podzielę. Quinlan
Image
Awatar użytkownika
Quinlan Prees
Gracz
 
Posty: 20
Rejestracja: 30 Kwi 2015, o 20:20

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Saine Kela » 4 Maj 2015, o 19:05

Em... o MM dowiedziałam się w momencie, gdy trafiłam na VL (sierpień 2012), pierwszy pomysł rejestracji przyszedł kilka miesięcy później w Sylwestra xD A sama rejestracja nastąpiła pół roku później, po namowach pewnej łysej zielonej żaby. :)
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Ryan Dexon » 4 Maj 2015, o 19:15

Prosto konkretnie i na temat :

Jako że lubie Star Wars i PBF wpisałem w google Star Wars PBF

pierwszy link - pierwszy click i rejestracja :)

Skoro chwalicie się facjatami to i ja dorzucę
Image
Awatar użytkownika
Ryan Dexon
Gracz
 
Posty: 72
Rejestracja: 9 Sty 2015, o 16:48

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Kirył » 4 Maj 2015, o 19:53

No dobra, już w domu to mogę napisać.
Dawno, dawno temu, na odległym, Tomaszowskim zadupiu, żyło sobie trzech kumpli.
Kirył, Drake Brink i Ryuuga Kyath. Pierwszy z nich nie miał pojęcia o istnieniu cudu internetu jakim jest PBF, lecz za namową pozostałej dwójki postanowił spróbować wziąć udział w przygodzie. Tematem poszukiwań stały się Gwiezdne Wojny, jako, że Kirył od dawna zainteresowany był tą tematyką, zaś jego przyjaciele grali w The Old Republic i nie mieli nic przeciwko grze na forum w klimacie Star Wars. Po kilku chwilach poszukiwań odnaleźli Mgławicę Mocy i postanowili złożyć karty postaci. I mimo iż cała trójka zwycięsko wyszła z walki z bestią zwaną "Akceptacją KP" to jedynie Kirył wytrzymał "Próbę opóźnionego odpisu" i został na dłużej.
Koniec.

Moja Twarzoksiążka
POSTAĆ GŁÓWNA
Image



POSTACI ARCHIWALNE
Tex Arvo - Mandalorianin


„– Na moim sihillu – warknął Zoltan, obnażając miecz – wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie. Niech no jeno który ghul zbliży się na długość klingi, popamięta mnie. O, popatrzcie. – Ha – zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. – Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis? – „Na pohybel skurwysynom!””
Awatar użytkownika
Kirył
Gracz
 
Posty: 176
Rejestracja: 6 Maj 2012, o 22:11
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez BE3R » 4 Maj 2015, o 20:07

Dawno temu żył se gość. Szhasem zwany, to był ktoś. Z aparycji dziki cap z charakteru wredny gad. Przemykając kaałami wytropiłem łajzę z wami. I od razu myśl zakwita "zrobię capa tępą pałą jak wysmażę kartę całą" Tydzień cały sam knowałem i ta BE3Ra wystrugałem. Overpower co się zowie, zadziwili się dziadkowie, koza trochę się popluła lecz akceptem sypła góra. I tak oto w wielkim skrócie siedzę tu latek kilka. Gnębiąc trująć i spamując, a czasami załamując.

Ryjbokiem nie dysponuję bo papug zeżarł
<papug> Smakował jak krakersy
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Boztuna Vao » 7 Maj 2015, o 18:32

A więc na MM trafiłem dzięki wyszukiwarce google. Miałem zamiar grać na innym PBF'ie, jednak "story" nie wypaliło. Będąc znudzonym pbf'owym nic nie robieniem, wklepałem w google "Star Wars PBF" i znalazłem! Momentalnie stwierdziłem, iż jest to forum na którym chciałbym się zarejestrować a co za tym idzie spędzić odrobinę czasu. I tak jestem, w sumie przez przypadek.

No, to wrzucę może również fb, proszę - cyk!
Awatar użytkownika
Boztuna Vao
Gracz
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 Kwi 2015, o 19:48
Miejscowość: Szczecin

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Kelan Navarr » 10 Maj 2015, o 15:27

Roku pańskiego 2008 w grudniu, w okolicy świąt na stronie PEB trafiłem na link prowadzący na twór "Akademia Jedi". Nie pamiętam już czego mogłem szukać akurat na pebie, skoro są lepsze metody, ale fakt faktem - nie wiedzieć czemu kliknąłem na linka. Były to czasy, gdy skrót PBF rozumiałem wyłącznie jako PDF zapisany z błędem. Strona była brzydka, avatary w różnych rozmiarach i stylach, ale idea pisania "fragmentów opowiadania" mnie kupiła. Po kilku dniach obserwacji poświęciłem więc pół godziny (z przerwą na parzenie herbaty) na napisanie swojej zajebiście długiej KP, której kilkulinijkowość ukryłem za zasłoną tajemniczości postaci. O dziwo zadziałało i dostałem akcepta, a dwa miesiące później byłem administratorem :D Wyobrażacie sobie, jaki wtedy był tu popyt? :D
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Oto'reekh » 10 Maj 2015, o 16:37

Podobnie jak Kel trafiłem przez PEB.PL i pewnie w przerwie nad szukaniem jakiś głupot, kliknąłem w Akademie Jedi PBF. Chyba wtedy już wiedziałem o co biega ze skrótem pbf, ale nie pamiętam czy szukałem tego celowo - raczej nie.
Jako, że do SW miałem zawsze słabość stwierdziłem, że spróbuje. Było to 3 grudnia 2008 (sic!), a popełniłem to najprawdopodobniej w szczecińskim akademiku ^^. Początkowo tłumaczyłem jakieś arty z wookie, później zaproponowałem przeniesienie forum z CBA na mój serwer i zrobili mnie technicznym administratorem, którym podobno jestem do dziś.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Evette Reives » 30 Cze 2015, o 00:39

Ja rozglądając się na visionlighthouse, zaglądałam do newsów, i tam zauważyłam wiadomość, że od nich odchodzicie. Więc zerknęłam sobie tak ;)
Jeśli sądzisz, że pieniądze nie dają szczęścia, to znaczy, że źle je wydajesz.
Image
Evette Reives
Gracz
 
Posty: 8
Rejestracja: 8 Maj 2015, o 07:07

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez David Turoug » 30 Cze 2015, o 00:45

Evette Reives napisał(a):Ja rozglądając się na visionlighthouse, zaglądałam do newsów, i tam zauważyłam wiadomość, że od nich odchodzicie. Więc zerknęłam sobie tak ;)


Zastanawiające, gdyż news o odejściu Mgławicy Mocy z forów członkowskich VL był z 14 czerwca, natomiast Ty zarejestrowałaś się na MM 8 maja, kiedy to jeszcze nic nie było przesądzone (tak mi się wydaje?) w sprawie odejścia forum z Latarni. :D Ale to tylko takie wtrącenie :P
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Jak trafiłeś na Mgławicę Mocy?

Postprzez Evette Reives » 30 Cze 2015, o 01:10

To ja już nie mam pojęcia... Wiem że oglądałam was na visionlighthouse i był jakiś artykuł. Myślałam że to to :C
Jeśli sądzisz, że pieniądze nie dają szczęścia, to znaczy, że źle je wydajesz.
Image
Evette Reives
Gracz
 
Posty: 8
Rejestracja: 8 Maj 2015, o 07:07


Wróć do Hyde Park

cron