Content

Hyde Park

Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Postprzez eerozeteen » 27 Lis 2015, o 18:38

Czołem Mgławica,

Od jakiegoś czasu jestem bacznym obserwatorem forum i czytam wasze opowiadania, którymi jestem zachwycony :) Sam przymierzam się do zabawy z wami - mimo słabego skilla w pisaniu (fakt, ostatnie lekcje j. polskiego miałem 11 lat temu a i oceny za dobrej na końcu nie miałem ;)) Póki co jako niezależny obserwator mam pewną propozycję, która pomogłaby mi i pewnie innym obserwatorom, odnalezienie się w czytaniu i waszych postach.
Zauważyłem, że macie bardzo ciekawy system odnośnie awatarów i tego ze pisząc za jakąś postać możecie zmieniać sobie "jej awatar", żeby było wiadomo za "kogo" piszecie. Zauważyłem tez, że wszystkie osoby prowadzące innym postacie (MG) w innych tematach piszą i prowadza swoje postacie. Fakt, macie swoje kolory nicków, ale w gąszczy postaci, trochę zajmuję żeby poznać i rozpoznać kiedy piszecie jako MG a kiedy jako Gracz. Moja propozycja jest, żebyście sobie wszyscy MG zrobili jeden wspólny awatar, którego będziecie używać podczas prowadzenie innym postaci. Uważam, że będzie to bardzo pomocne przy czytaniu, i będzie można się skupić kto jest kim, głownie przy "grach" gdzie jeden MG będzie prowadził grę drugiemu. Na 100% pomoże to mi i innym czytelnikom. :)

Druga sprawę kieruje bardziej do administratora ale i tez do osób które są bardziej "techniczne". Używam linuxa i firefoxa i mam problem z polskimi czcionkami, taki jak załączony poniżej. Generują eis one inna czcionką niż ta "forumowa". W chromium czcionki pojawiają się prawidłowo. Wielki Wujek G. wszelkie rozwiązania takich problemów, które znalazłem, kieruje na stronę serwera a nie lokalnie. Macie może jakieś inne pomysły jak temu zaradzić?

Image
eerozeteen
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 Lis 2015, o 15:36

Re: Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Postprzez David Turoug » 27 Lis 2015, o 18:45

eerozenteen napisał(a):Moja propozycja jest, żebyście sobie wszyscy MG zrobili jeden wspólny awatar, którego będziecie używać podczas prowadzenie innym postaci. Uważam, że będzie to bardzo pomocne przy czytaniu,


Przecież Mistrzowie Gry odpisują z konta Mistrz Gry i wszystko jest jasne, kiedy piszemy jako MG, a kiedy jako swoja postać.
Wyjątek stanowią momenty, w których sami dla siebie jesteśmy MG (bardzo rzadko i w drodze wyjątku) plus piszemy dla kogoś, to wtedy nie ma sensu tego rozbijać na dwa posty pisane z wlasnego konta i konta MG.

eerozeteen napisał(a):
Druga sprawę kieruje bardziej do administratora ale i tez do osób które są bardziej "techniczne". Używam linuxa i firefoxa i mam problem z polskimi czcionkami, taki jak załączony poniżej. Generują eis one inna czcionką niż ta "forumowa". W chromium czcionki pojawiają się prawidłowo. Wielki Wujek G. wszelkie rozwiązania takich problemów, które znalazłem, kieruje na stronę serwera a nie lokalnie. Macie może jakieś inne pomysły jak temu zaradzić?

Image


Co do technicznych kwestii, to nie zajmuje się nimi, ale odniosę się ze względu na własne doświadczenia.
Piszę właśnie teraz z Linuxa Mint i nie mam z czcionką żadnego problemu ani na Firefoxie ani na Chromie. Także może sprecyzuj o jaką wersję Linuxa chodzi, chociaż szczerze mówiac przed laty pisałem też z Mandrake'a/Mandrivy i także nie miałem z tym problemu.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Postprzez eerozeteen » 27 Lis 2015, o 19:17

David Turoug napisał(a):Przecież Mistrzowie Gry odpisują z konta Mistrz Gry i wszystko jest jasne, kiedy piszemy jako MG, a kiedy jako swoja postać.
Wyjątek stanowią momenty, w których sami dla siebie jesteśmy MG (bardzo rzadko i w drodze wyjątku) plus piszemy dla kogoś, to wtedy nie ma sensu tego rozbijać na dwa posty pisane z wlasnego konta i konta MG.


Moze jeszcze jestem za bardzo newbie zeby ogarnac to wszystko. Powiem szczerze, ze umknal mi fakt, ze pod wiekszoscia postów pojawai sie MG. Nie przyszlo mi na mysl ze konto jest sharowane :) Przyzwyczailem sie z innych pbfow ze rozgrywka jest na zasadzie MG - gracz - MG - gracz itp, a czesc postów gdzie dwoch MG "gra" i kazdy post jest pisany przez "niebieskiego" burzy harmonie w glowie - trzeba sie przestawic i wiecej posiedziec u was - albo w ogole nie patrzec na to kto pisze, tylko chłonąć przygody :)

David Turoug napisał(a):Co do technicznych kwestii, to nie zajmuje się nimi, ale odniosę się ze względu na własne doświadczenia.
Piszę właśnie teraz z Linuxa Mint i nie mam z czcionką żadnego problemu ani na Firefoxie ani na Chromie. Także może sprecyzuj o jaką wersję Linuxa chodzi, chociaż szczerze mówiac przed laty pisałem też z Mandrake'a/Mandrivy i także nie miałem z tym problemu.


Uzywam Arch Linuxa, mozliwe jednak ze tak jak piszesz problem jest po lokalnej stronie, ale za ch.. nie moge znalesc odpowiedzi jak to ustawic... Znajac zycie i linuxa problem moze byc trywialny ;)

O pojawila sie kolejna ciekawa anomalia, biarac "cytuj" posta Davida, pojawily mi sie jego awatary do wyboru...

http://i.imgur.com/jSS6zVe.png
eerozeteen
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 Lis 2015, o 15:36

Re: Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Postprzez Kelan Navarr » 27 Lis 2015, o 19:21

Podejrzewam, że na linuxie można normalnie instalować czcionki, także ściągnięcie naszej z choćby holonetu, powinno załatwić sprawę:

http://holonet.mglawicamocy.pl/

Prawy, dolny róg.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Postprzez eerozeteen » 27 Lis 2015, o 19:41

Kelan Navarr napisał(a):Podejrzewam, że na linuxie można normalnie instalować czcionki, także ściągnięcie naszej z choćby holonetu, powinno załatwić sprawę:

http://holonet.mglawicamocy.pl/

Prawy, dolny róg.


Zainstalowanie czcionki pomoglo. Wielkie dzieki. Szukalem w repozytoriach Archa tej czcionki, ale nikt jej nie dodal. Nigdy nie przyszlo mi na mysl ze w "stopce" moze byc ona - kto w ogole czyta stone od gory do samego dolu :P ;) A teraz wsio ladnie wyglada. Mozna by gdzies zaznaczyc, albo chociaz wspomniec dla takich noobow jak ja, ze jak sa problemy z wyswietlaniem to zainstalowac czcionke ;)

Czas spiąc poslady i stworzyc postac. Do zobaczenia na Mglawicy - mam nadzieje ze nastapi to szybko :) No ale to nie ode mnie zalezy, gdyz cytujac klasyka "zdradliwa wena, raz jest, raz jej nie ma" ;)

No ale z awatarami to ewidentnie cos jest, bo teraz widze Kerena awatary :)

Ups, "pozyczylem" nawet awatar TheEYE...
eerozeteen
New One
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 Lis 2015, o 15:36

Re: Okiem obserwatora - o forum slow kilka

Postprzez Tzim A'Utapau » 27 Lis 2015, o 20:33

kto w ogole czyta stone od gory do samego dolu


Z zaglądających na forum to Google Bot i Yahoo Bot, by wymienić tylko dwoje.

No ale z awatarami to ewidentnie cos jest, bo teraz widze Kerena awatary


Ta, to błąd forum. Choć mnie nie przeszkadza, bo nigdy nie korzystam z cytowania jako opcji przy poście.

Powodzenia w pisaniu KP ;)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34


Wróć do Hyde Park

cron