Content

Hyde Park

Rozebałem se laptopa...

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Rozebałem se laptopa...

Postprzez BE3R » 15 Maj 2016, o 13:51

Help.

W skrócie,

Rozwaliłem sobie netbooka (przy wydatnej pomocy syna) przesiadłem się na starego lapa i odkryłem że jest szybszy od tego &*%^&RE gówna. Anyway, potrzebuje nowego kompa który mi wystarczy na najbliższe 5 lat.

Budzet to 4000 PLN, i wacham się między czymś mobilnym a kompem stricte do grania który będzie ważył tonę ale spokojnie pociągnie najbliższe lata. (w tym drugim przypadku jest ryzyko powrotu do TORa)

Jeżeli ktoś się zna na kompach, jest na bierząco to proszę o wskazówki :)

Mogę się odwdzięczyć w piwie/oleju do kubłów/kubusiu dla nieletnich...

Na najbliższym zlocie. :twisted:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Rozebałem se laptopa...

Postprzez Vestibor Rothal » 15 Maj 2016, o 15:25

Ja tam się nie znam, jeśli nikt tu nie odpowie, to mogę Ci podesłać taki jeden link, wiem że ci goście się znają.

http://www.mpcforum.pl/forum/794-sprz%C4%99t-kupno/
Awatar użytkownika
Vestibor Rothal
Gracz
 
Posty: 150
Rejestracja: 8 Lis 2015, o 00:22

Re: Rozebałem se laptopa...

Postprzez Kelan Navarr » 15 Maj 2016, o 15:36

15.6, czy 17.3 cala?

Przy 15 może coś w ten deseń?
http://www.x-kom.pl/p/285115-notebook-l ... x960m.html

i7, 16 ramu, jest nawet dysk ssd jako drugi wrzucony. Tyle że o niecałe 200 przekracza budżet.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Rozebałem se laptopa...

Postprzez BE3R » 15 Maj 2016, o 16:46

Jak najmniejszy. 17 na kolana nie wezmę Hheheehe
<papug> Bo żona patrzy...
He...
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Rozebałem se laptopa...

Postprzez David Turoug » 6 Kwi 2018, o 19:16

Co prawda, nie "rozebałem se laptopa" ale rozglądam się za czymś nowym. Kwota ok 4000 zł (może nieco przekroczyć tą kwotę).

Co prawda coś niecoś się tam znam, ale może ktoś zna się lepiej dlatego spytam:
* Czy istotną różnicę robi procesor i5/i7, 7 a 8 generacji? Szczególnie jeżeli chodzi o kwestię wykorzystania laptopa do gier.

* Zagiąłem parol na GeForce GTX 1050 Ti (4 gb ddr5). W ostatnim czasie karty graficzne strasznie poszły w górę, nie mniej ktoś zaproponuje coś w tym przedziale, ale lepszego? Jakoś jestem bardziej przekonany do GeForceów ale czy ktoś może korzysta z Radeon RX 470 4GB GDDR5?

To tak tytułem wstępu, może ktoś coś fajnego zaproponuje albo wyrazi opinię.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rozebałem se laptopa...

Postprzez Opliko » 6 Kwi 2018, o 20:28

Jeśli chodzi o laptopy, to procesory niskonapięciowe (seria U dokładniej, Y się nie interesuję) dostały w 8 generacji upgrade do 4 rdzeni - więc różnica jest bardzo widoczna.
W przypadku serii H też chyba będzie jakoś zauważalna poprawa w 8 generacji, ale te procesory dopiero co zostały zaprezentowane i jeszcze trochę zajmie zanim wyjdą.

Ale różnice w grach - w tym między i5 i i7 - podobno nie są bardzo znaczące. Wszystko zależy oczywiście od gry, bo niektóre wykorzystują procesor bardziej niż inne, ale do gtx 1050 Ti, i5 obecnej generacji powinna właściwie być zupełnie wystarczająca. Pytaniem jest zawsze o ile droższa będzie wersja z i7 - bo jeśli różnica jest mała, to można wziąć by na pewno nie było w tym miejscu żadnych bottlenecków :) (ja sam mam laptopa z i7 i do tego zwykłą 1050. Nie kojarzę gry która by zupełnie procesor wykorzystywała... W takiej konfiguracji wydaje się raczej overkillem. Nie siedzę jednak z otwartym menedżerem zadań podczas grania.)

RX 470 jest chyba o ponad 25% (zależnie od procesora) wydajniejszy od GTX'a 1050 Ti, ale nie znalazłem żadnych interesujących laptopów z nim. Możesz mieć jednak więcej szczęścia.
Sam jakoś nie miałem jednak okazji korzystać specjalnie z radeonów, więc się nie znam i powtarzam tylko informacje z sieci. Nie słuchaj się mnie :)

Jeśli chodzi jednak o konkretne laptopy, to zaskoczyła mnie ostatnio oferta na Lenovo Y520 z GTX 1060 max q i i7-7700HQ. 4199 złoty za wersję tylko z 256 GB SSD i bez systemu, ale jest obecnie promocja lenovo w której można do laptopa odebrać kartę prepaid visa na której jest 500 zł (obniżenie ceny mogłoby być lepsze, ale i tak nieźle) - więc odliczając to wychodzi 3699, za coś z kartą lepszą od 1050 Ti.
Oczywiście wady są widoczne: fabrycznie ma mały dysk (choć m.2, więc jest miejsca na zwykły dysk SATA), nie ma systemu (ale za te 500 zł z prepaid da się kupić już nawet windowsa 10 box, o wersji oem nie wspominając. Plus przynajmniej nie będzie na nim masy bloatware'u od lenovo), a także fakt, że lenovo nie jest znane z najwyższej jakości produktów (ale na szczęście jest gwarancja).
Nie miałem laptopa w rękach, więc nie mogę go polecić - nawet specjalnie nie szukałem jego recenzji - ale tak po prostu to tu wrzucę, bo niewiele wykracza ponad te 4000 i
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rozebałem se laptopa...

Postprzez David Turoug » 6 Kwi 2018, o 20:36

Co do procesora to raczej interesuje mnie taki z oznakowaniem HQ (wysoka wydajność). Raczej zdecyduje się na 7 generację, bo mimo wszystko nieco to obniża koszty.

Jeżeli chodzi o karty graficzne to gdybym dostał "cały" zestaw z grafiką GeForce 1060 byłoby zajebiście ale o to ciężko. Co do Radeona RX 470 rzeczywiście ciężko dostać jakiś ciekawy zestaw. Ktoś może ma jakiegoś radeonka na pokładzie?

Wolałbym jednak lapka z dyskiem 1TB SATA + ewentualnie 128 czy 256 gb SSD, żeby na nim wrzucić system.

Ekran preferowałbym 17'' chociaż 15,6 też może być bo już się przez 7 lat przyzwyczaiłem do takiego.

***

Opliko a jak Ci chodzą gry na tym 1050? Wiedźmin 3, FIFA 17/18, Battlefield 1, Battlefron 1 - chodzą jako tako?
W ogóle jaką wersję geforce masz? Ile pamięci na pokładzie?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Hyde Park

cron