Content

Hyde Park

30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Andy Calius » 21 Maj 2009, o 10:07

Jak już pewnie niektórzy z was wiedzą 31 maja 2009 roku na polach mokotowskich w Warszawie odbedą sie uroczyste obchody 30 lecia Gwiezdnych wojen. Tak sie składa że mieszkam blisko i na pewno będę na tej uroczystości mam pewną prośbę. Mianowicie przydałoby sie tam rozreklamować nasze forum. Proszę więc o oficjalną zgodę bym reprezentował Akademie Jedi.
Organizatorzy przewidują szkolenie dla oficerów i szturmowców Imperium, pilotów Republiki oraz szkolenia na Padawanów. Na pewno będę robił zdjęcia i tuż po całej imprezie całość zrelacjonuje w tym temacie. Nie mniej jednak proszę dowództwa Republiki i Imperium o wysłanie mi materiałów które wydrukuje aby zachęcać nowych ludzi do dołączenia do nas. Mogą to być teksty zachęcające do służby w Imperium lub Republice zdjęcia, artykuły albo karty rekrutacyjne. Mogę również rozdać ok 30 płyt z nagranymi filmami i materiałami. Mam teraz sporo wolnego czasu i zajmę się tym do 30 maja. Mam trochę doświadczenia z programami do obróbki filmów więc coś tam wymyślę.
Serdecznie zachęcam do przyjechania do Warszawy 31 maja dla ułatwienia powiem że to Niedziela.

Czekam na pomysły i gotowe materiały które możecie wysyłać na mój adres email; adrianusoctaviusr@wp.pl
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Silus Targon » 21 Maj 2009, o 10:30

Pomysł jest niezły i nawet może wypalić ale ja od długiego czasu proszę kogokolwiek by zrobił baner to pogadam z różnymi portalami z GW na temat reklamy i wszyscy temat olali wiec jak widać dobrze nam w tym składzie i nie chcemy nikogo nowego.
Sam wymyślałem pomysł co zrobić by w miarę możliwości zatrzymać tu nowych który przedstawiłem szefom i też spełzł na niczym więc ja powiem szczerze że jak innym nie zależy to czemu mi ma zależeć i olewam temat jak inni...
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Oto'reekh » 21 Maj 2009, o 10:39

Widzisz Silus problem w tym, że sposób wdrażania nowych poległw zapomnieniu bo... i tu powód jest banalny nie mamy nowych. Ta kwestia przestała być problemem wogóle i nikt nie ma ochoty się tym martwićbo i nie ma po co.
Druga kwestia to reklama, tak owy baner moze zrobić każdy z nas w paincie o ile nie chce ktoś zrobićepickiego i monumentalnego, unikalnego dzieła. Jak widzisz nie ma sensu liczyć, że komuś będzie się chciało 12 h siedzieć nad jakąś zasraną małą reklamą ( wclae sięnei dziwie jest od groma ważniejszych zajęć domowych). Dlatego lepiej znaleźć na devian arcie lub gdzie kowliek indziej ładny obrazek, ściągnąć ładną czcionkę, moge udustępnić to z naszego loga i sieknąć napis i baner gotowy. Prawda jest taka, że jak można trzeba wszystko robićsamemu, a nie czekać na cud.
BTW jak znajde czas to moze posiedzę nad obrazkiem do banera, myśle że jakieś ujęcie świątyni jedi plus napis będą chyba wystraczające.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Silus Targon » 21 Maj 2009, o 12:11

Jeśli to miała by być robota w paincie to faktycznie mógłbym zrobić to sam. A skoro nie zrobiłem to jaki z tego wniosek?? Nie mówię o siedzeniu 12h nad banerem. Wystarczy spokojnie 1h żeby zrobić coś dobrego.
W świetle tego co powiedziałeś mogę wywnioskować że przewidzieliście fakt że nie będzie żadnych nowych użytkowników więc nie ma sensu robić zmian. Jeśli faktycznie ktoś przyprorokował to przepraszam i przyznaje racje. Ja się tam już w nic nie mieszam. I tak teraz jestem coraz bardziej ograniczony czasowo bo pracuje.
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Jack Welles » 21 Maj 2009, o 13:56

IMHO Prawda jest taka, że jak bedziemy się zbyt intensywnie reklamowali to zostaniemy zalani falą Dzieci Neo - teraz w większości jak już trafia na nasze forum to faktycznie interesuje się światem SW i ma jakieś pojęcie na temat pisania.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Luk Seven » 21 Maj 2009, o 14:04

To może tak jak kiedyś pisałeś na gg mi Jack, żeby wprowadzić dla nowych zadanie o nazwie próbny quest na np. jeden z trzech tematów podany przed Adminów.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Oto'reekh » 21 Maj 2009, o 14:40

To stary pomysł Silusa o którym wspomniał, nei chodzi mi o to że nikogo to nei interesuje tylko, nikt nie ma czasu poświęcićnawet tej 1 h na tworzenie obrazka. Szczególnie, że grafików nie mamy za dużo, a najbardziej chętny jest zawalony mnóstwem innych zajęć. Generalnei cierpimy na brak nowych użytkowników, którzy wnosili by coś na forum, było sporo takich ale nam pouciekali niestety :(
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Silus Targon » 21 Maj 2009, o 14:54

czyli koło się zamyka. nie ma nowych i nie będzie bo nie ma nowych :)
z reszta mniejsza. nie o tym jest temat
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Oto'reekh » 21 Maj 2009, o 15:35

Bzdura, nie ma nowych bo za dużo gadamy o banerach i reklamie zamiast się za to zabrać.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Andy Calius » 21 Maj 2009, o 15:55

ta tam teraz mam czas więc spróbuje coś zrobić ale nie obiecuje że będzie to arcydzieło. Otorek czy mam rozumiec że nie jest potrzebna nam reklama i nie chcemy nowych? W końcu taka impreza zrzesza w większości fanów Gwiezdnych wojen. Dla niech raczej wygląd banera nie jest ważny tylko wydarzenia jakie mają u nas miejsce. Luk i Jack ques początkowy byłby bardzo dobray ale po co jak i tak prawie wszyscy przechodzą przez różnego rodzaju szkolenia. To one mają uczyć jak się zachowywać na forum. A tutaj wszyscy się kłócą zamiast zrobic coś konktretnego i dlatego w tym popieram Otorka. Czekam na propozycje, moge je wykonac ale prosze żeby się tu nie kłócić bo to do niczego nie zmierza a tylko do złości i zwalania winy byle nie na siebie.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Kelan Navarr » 21 Maj 2009, o 22:10

Zrobiony na szybko, bez pomyslu i bez polotu, ale poki nikt nie wymysli czegos lepszego - moze sluzyc. Moze wpadne na jakis dobry pomysl, bo na razie jak napisalem to zrobione troche na sile co moim zdaniem widac.

Image
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Oto'reekh » 21 Maj 2009, o 23:50

Musze wolniej pisać swoje posty, bo nikt mnie nie zrozumiał :D
Jestem za reklamą i rozpowszechnianiem akademii w internecie.
Jestem za przyjmowaniem nowych użytkowników
Jestem za tym aby przestać liczyćna innych jeśli jesteśmy wstanie zająć się czymś sami. Tu może wytłumaczę, rozumiem, że ja czy Silus kompletnie nie mamy pojęcia o grafice i nie nadajemy się na ludzi, którzy robią tak owe rzeczy, ale i te ale jest bardzo ważne. Jeśli czegoś się chce i komuś na tym zależy zawsze znajdzie sposób. Baner - wystarczy znaleźć nieźle prezentujący się obrazek o tematyce SW i wyszukać jakąś ładną czcionkę, mówiłem ,że mogę udostępnić to którą mamy w logo. ( BTW Kelan zajebisty banerek :D). Następnym przykładem są gazety NRD i IG, wystarczyło spędzić kilkadziesiąt minut, może godzinę w poszukiwaniu jakiegoś gotowego nazwijmy to "thema" w formacie .psd czyli photoshopa. Jedyną rzeczą jaką ja zrobiłem to odpalenie photoshopa i zdanie się na prymitywnie banalne funkcję w stylu to przesuń to zedytj to ukryj a tu wstaw obrazek i koniec.
Nie chce też krytykować, że ktoś porusza te tematy, zazwyczaj gadanie nic nie daje i takie topici umierają, ale proszę Kelan(Matt) się wku**i zamiast składać do kupy pancernik Yamato (czekam na zdjęcia :D) to spędził chwilę nad banerem.

Wracając do tematu, myślę że odbitki naszych gazet są niezłą formą reklamową, wystarczyło by spinaczem domontować do nich baner Matta z adresem forum i już ?
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Jack Welles » 22 Maj 2009, o 14:24

Nie będę oszukiwał - moje zdolności artystyczne są tragiczne, ale wymodziłem jakieś takieś grafiki ( wiem, że sposób wykonania mało ambitny, ale to tylko potwierdza słowa Otorka co do pomysłu jak można zrobic baner :D ) :

Image

Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Maku Tarmin » 22 Maj 2009, o 14:51

Najlepszym pomysłem było by wydrukowanie z x35 naszych gazetek i stanie tam i rozdawanie tego ale jest problem z papierem i tuszem.
Maku Tarmin
 

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Andy Calius » 22 Maj 2009, o 15:57

Maqu zamierzam wydrukować tak na serio 100 sztuk bo i tak mam taka możliwośc. Co do stania to raczej mnie to nie kręci ale bede chodził i kładł pare egzemplarzy to tu to tam i patrzył czy przypadkiem nie lądują w koszu. Jack twój baner jest troche niewymiarowy ale nawet całkiem dobry pod wglądem treści
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Maku Tarmin » 22 Maj 2009, o 16:12

Jak będziesz kładł to na pewno wylądują w koszu. Najlepiej dodać do tego jeszcze taki pasek na dole czerwony z adresem.
Maku Tarmin
 

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Andy Calius » 22 Maj 2009, o 16:16

Zobacze co da się zrobić. Bede jeszcze robił film zachęcający wstępowanie do nas. Bedzie się składał z fragmentów sagi traktujących o republice i imperium-oczywiście nie związanych z wydarzeniami i głównymi wątkami. Pomyślę też o łówcach nagród. Nie zabraknie dobrej muzyki i zdjęć. Mowie od razu że bedzie to materiał w miare możliwości wolny od moich prorepublikańskich zapatrywaniach. Mam plan zrobić 50 egzemplarzy tych płyt i rozdawać.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Luk Seven » 24 Maj 2009, o 11:47

To wrzuć przy okazji film również na Youtube.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Andy Calius » 27 Maj 2009, o 15:58

Jeśli jest ktoś zainteresowany jak wyglądać bedzie film-oczywiście jeszcze go dopracuje to tutaj daje link do ściągania
Troche długi ale zapewniam że warto obejrzeć. Na efekt końcowy przyjdzie poczekać do końca tygodnia. Dlatego też nie bede tak często odpowiadał bo przede mną dużo pracy.
http://rapidshare.com/files/237793802/s ... 1.wmv.html
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: 30 rocznica powstania Gwiezdnych Wojen

Postprzez Dagos Bardok » 27 Maj 2009, o 17:45

Poza literówką na końcu jest całkiem dobrze :P Jakoś dziwnie się to ogląda :P
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Następna

Wróć do Hyde Park