Content

Hyde Park

Ty a Twoja Postać

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Ty a Twoja Postać

Postprzez Dagos Bardok » 21 Maj 2009, o 13:18

Czym kierowałeś się tworząc swoją postać ? Jest to realne odbicie samego siebie czy zbiór przeciwieństw? Charakter realny czy czysto fikcyjny.

Wypowiadać się :)
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Jack Welles » 21 Maj 2009, o 13:52

Muszę przyznać, że w sumie większość cech usposobienia i charakteru moich męskich postaci można by przypisać i mi. Co do Khaylii... No cóż - lubię ostre dziewczęta :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Luk Seven » 21 Maj 2009, o 13:57

Seven to praktycznie całe moje przeciwieństwo, wszystko co mogłem obróciłem w tej postaci o 180* w stosunku do mojego prawdziwego Ja jeśli chodzi o charakter :D Jeśli już miałbym wybierać to chyba Vicotor z moich postaci jest najbardziej do mnie podobną postacią bo poniekąd się na sobie wzorowałem go wymyślając :P
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Oto'reekh » 21 Maj 2009, o 14:43

Żadna z tych postaci nie jest mną :D Ja jestem za leniwy a tutaj sami ludzie czynu :P Deckard to typowe wyobrażenie idealnego oficera z amerykańskiego filmu wojennego. Nala to pływająca góra lodowa, Finn to Jason Bourne, a Gand to spokojny glina z zimnym analitycznym umysłem :P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Andy Calius » 21 Maj 2009, o 16:23

Natomiast moja postać Andy'ego jest dosyć podobna do mnie samego lecz ja sam w sobie może nie jestem aż takim przeciwnikiem Imperium. Nax jest całkowicie zmyślony i Peter chyba wie o czym mówie. Marcus to tajemniocza postać mająca wiele cech moich ale i całkowicie mi obcych przez co ciężko mi się nim pisze
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Harvos » 21 Maj 2009, o 17:38

Czym się kierowałem, tworząc postać? Głównie utworem Metalliki "Harvester of Sorrow", który leciał akurat w tle xP

Raczej nie mogę powiedzieć, że Harvos to ja... W końcu jestem tylko worem mięcha :P
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Silus Targon » 21 Maj 2009, o 19:22

Za to ja spokojnie mogę powiedzieć że chciałem by Silus był moim odwzorowaniem. Przypisałem mu sporo cech i umiejętności które mam ja ( a przynajmniej tak mi się wydaje :D ) i odpisując myślę jak sam bym zareagował.
Salomea to postać skomplikowana i trudna psychologicznie i traktuje ją jako test dla siebie, czy dam rade poprowadzić ją zgodnie z jej opisem i moim pierwotnym zamierzeniem.
A Arystea to całkowity spontan. Miałem pół godziny by zrobić historie i tak właśnie zrobiłem :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Conrad Calius » 29 Maj 2009, o 08:42

Moja postać to ja sam. Nigdy do głowy nie przyszło mi wymyślać czegoś niestworzonego.
Image
Awatar użytkownika
Conrad Calius
New One
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 Kwi 2009, o 20:09

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Emma Lost » 23 Cze 2009, o 17:44

Hmmm... Czym się kierowałam? No więc, biorąc pod uwagę moją małą znajomość Star Wars poczułam się jak zagubione dziecko, stąd wiek mojej postaci i jej nazwisko. Poza tym hmmm... jako dziecko miałam pewną zdolność do ładowania się w kłopoty, a do dziś mam "szczęście" do znajdowania się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Generalnie raczej trudno mi powiedzieć czy Emma jest do mnie podobna, albo ja do niej. Mogę jednak powiedzieć, że dość łatwo mi przychodzi "bycie nią". Po prostu ją...eee... "czuję" jej charakter i sposób bycia, więc, być może jakoś podświadomie momentami opisuję siebie. Tym bardziej, że czasami nadal zachowuję się jak dziecko ;)
Awatar użytkownika
Emma Lost
New One
 
Posty: 256
Rejestracja: 18 Paź 2008, o 15:18

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Dagos Bardok » 24 Lis 2009, o 23:13

To może ja się wypowiem. Tworząc Dagosa Bardoka (a było to dawno temu, w czasach gdy było dwóch użytkowników (Hadyyk i Ja) i sam sobie postawiłem 5x TAK :mrgreen: ) kierowałem się raczej odczuciem jaki byłby mój wymarzony Mistrz Jedi. Szybko to się zmieniło i obróciło zgodnie z wydarzeniami jakie się wtedy potoczyły.

Jaspar Sato... ahh tak mój kochany Jaspar. Czasem w realnym życiu boje się, że Sato troszkę przejmuje nade mną kontrolę w pewnych momentach. Gdy mówię osobom coś czego bym nie chciał ale Jaspar na pewno tak. Sato to mieszanka wielu cech postaci (realnych, fikcyjnych i innych) które utkwiły mi w pamięci na przestrzeni lat. Choć w gruncie rzeczy Sato nie jest taki zły za jakiego czasem go postrzegacie.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Peter Covell » 24 Lis 2009, o 23:32

Generalnie wszystkie z moich postaci posiadają jakieś moje cechy (eee... może poza Kuiko), ale starałem się je tworzyć tak, by jedna różniła się od drugiej. Z czasem nieco mi się zatarły ich charaktery, przede wszystkim ze względu na ilość postów, jakie piszę i postaci (również BNów), jakimi kieruję. Powoduje to, że gdzieś gubię to, co miało najbardziej wyróżniać danego bohatera z tłumu - dla przykładu Peter znacznie rzadziej sprowadza sprawy do prostego czarnego humoru. Poza tym, w jakiś sposób moje postaci ewoluowały, zmieniły się - widać to najbardziej po Daylanie, która na dobrym, znanym jej Coruscant była bezwzględną zabójczynią, ale od czasu, gdy spotkała Kelana postępującego według jakiegoś tam kodeksu moralnego, zaczęła wędrować po nieznanych jej miejscach, gdzie czuje się jak zagubiona, zaczyna przypominać naiwne dziecko zaskoczone i ucieszone widokiem pięknego domku dla lalek czy modelu kolejki (wersja dla chłopców xD). Generalizując - tak, każda z moich postaci ma jakieś moje cechy, ale nie, żadnej z nich nie wzorowałem na sobie.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Kelan Navarr » 26 Lis 2009, o 19:11

Ciężka sprawa... nie wzorowałem Kelana na sobie w 100% to pewne. Śmiało powiedzieć nawet mogę, że nawet nie w 90:D Mimo wszystko Kelan ma wiele moich cech. Tworząc tą postać jego historię określiłem w gruncie rzeczy jako jedną wielką niewiadomą z małymi przebłyskami informacji (teraz pewnie tego typu podanie by nie przeszło patrząc na nie pod względem długości i bogactwa informacji o postaci :D ). W sumie aż do teraz jego historia ma więcej "białych plam", niż obszarów odkrytych, a nawet to co wydaje się znane i oczywiste wcale takowym nie jest. Tu oczywisty jest już brak powiązania ze mną. Kelana obdarzyłem za to kilkoma moimi cechami charakteru. Starałem się stworzyć postać niejednoznaczną, z cieniem przeszłości, która daje o sobie znać w różnoraki sposób. Potrzeby tworzenia drugiej postaci nigdy nie odczuwałem. Z Kelanem przyznać muszę dość się zżyłem, szczególnie, że połowicznie Kelan to faktyczny ja.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Chester Westman » 26 Mar 2011, o 20:15

Odkopując nieco wątek sprzed ponad roku...
Ciężko powiedzieć, żebym swoją pierwszą postać tworzył w oparciu o cokolwiek/kogokolwiek. Zeven może i ma kilka moich cech (outsider, optymista, niedowaga), jednak w żadnym razie nie był tworzony w oparciu o mnie. Raczej postać tworzona od zera, mająca dać możliwość rozwinięcia jej w trakcie gry.
Jeśli chodzi o Dyera - tym razem wzorem dla jego głównych cech stałem się naprawdę bardzo mocno przerysowany "ja" sprzed mniej więcej roku, obdarzając Chissa wybuchowością, niechęcią do feministek, łatwością skupiania się na jednym celu, a w pewnym stopniu tajemniczością, dystansem do siebie a nawet śladowymi ilościami mizantropii (wspomniane w KP naśmiewanie się z innych).
Ciekawostka - Reylan został nazwany nie przeze mnie, a przez moją dziewczynę, która polubiła postać "od pierwszego przeczytania" :D
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Nikh » 31 Mar 2011, o 14:48

Swoje postacie na innych forach robię pod takim kontem żeby pokazywały mroczną stronę człowieka. Na codzień raczej nie jestem raczej psychopatycznym mordercą :)

Tutaj zrobiłem podobnie. Versus miał być pyskatym młodym chłopakiem, zupełnie jak ja :) jedyne co mnie łączy z moimi postaciami to wzrost.

Pozostałe są robione na spontanie :) wpadł mi fajny pomysł to tworzę do niego postać. Czasem wyjdzie, ale na Mgławicy są też moje KP które mi nie wyszły.
Image

"Ludzie mówią że jestem złym człowiekiem, ale to nieprawda. Ja mam serce małego chłopca... W słoiku na biurku..."
Awatar użytkownika
Nikh
Gracz
 
Posty: 605
Rejestracja: 8 Gru 2009, o 22:42

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Avien Matiias » 31 Mar 2011, o 17:06

Gdybym wzorował swego Aviena na sobie, to oznaczało by to że piszę do was z psychiatryka :D. Zawsze mnie bawiła w różnych grach, filmach,anime, komiksach przemoc(Może jednak mam coś z głową xD). Chciałem aby mój main, był bezlitosnym mordercą, którego fascynuje anatomia (Odkrywając ja przy użyciu ostrych narzędzi :twisted: ). Pisanie o masakrowaniu jakiś istot, jest takim... jakby to powiedzieć... Upustem złych emocji których mi nie brakuje ;). Czuję się usatysfakcjonowany, gdy jakaś postać pomyśli sobie "Boże co za psychol!" na temat Aviena :mrgreen:.

Postacie poboczne... To były nagłe przebłyski. Widząc coś pomyślałem sobie: "Fajna postać by była, teraz konwersja na Star Wars xD"

Clark to połączenie jakby postaci z Dead Space i Bionic commando, Przy czym starałem się, aby Borenaux był przeciwieństwem (W pewnym stopniu) Aviena. Dlatego jest takim ponurakiem, mało mówi i często ma wyrzuty sumienia.

Keeler a.k.a. KL3R chyba nie muszę tłumaczyć xD Coś w deseń terminatora, charakter opierający się na zimnych kalkulacjach, od czasu do czasu śladowe ilości człowieczeństwa. No i to by było na tyle ;)
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Tzim A'Utapau » 31 Mar 2011, o 18:01

To i ja się zanalizuję uczciwie. Lubię tworzyć bohaterów, tak w postaci przerysowanej, sztampowej jak i łamiącej konwencje. Doza nierealnej sztuczności zawsze mnie pociągała.

ERG 1212, czyli Sate Nova to postać niemal niegrywalna, raczej próba warsztatowa i ciekawostka, zresztą robiąc go nie wiedziałem dokładnie jak tu wygląda sytuacja. Żeby się nim dobrze bawić, trzeba by było odgrywać go niezgodnie z charakterem. Kompletnie bez przyszłości i perspektyw na nią z punktu widzenia fabularnego. Ze mną ma niewiele wspólnego, poza chyba zamiłowaniem Imperium. Fanatykiem w każdym razie nie jestem. Ale go lubię, bo doza bezkompromisowości i sztywnego charakteru wprowadza do rpg pewien powiew wśród elastyczności i wszechstronności.

Tau miał być z założenia odwróconym modelem takiego Skywalkera, od milionera do zera i ewentualnie później do bohatera (lub po prostu znów milionera). Chciałem mu wpakować jak najwięcej potencjału ze wszystkich stron, ale od razu też wątpiłem by wykorzystał choć część z tego. Nie o to w nim chodzi. Ma być długoterminowy i przy tym stale coś wnosić, stąd pewnie będzie się wydawał nieco rozmazany. Przy tym jego historia i to jak później zdecydowałem się go odgrywać nieco się rozbiegły, bo inaczej współgracze pomyśleliby że to dupek i snob. A na to przyjdzie jeszcze czas :D
Zamiast chłopaczka z dziury jest dobrze się orientujący w świecie młodzieniec z centrum kultury i biznesu. Wątpię by mnie przypominał, ale też nie ma cech z góry przeciwstawnych. Postać w sumie przygodówkowa, tylko z silnym tłem (ma dużo do opowiedzenia o sobie). Nadaje się raczej na narratora jakiejś opowieści z perspektywy bocznej, niż na lidera. Z założenia ma raczej też łamać typ bohater-antybohater. Czyli zamiast być antybohaterem stającym się bohaterem, zaczął od chęci bycia bohaterem, przez antybohaterstwo teraz, a skończy pewnie na zaczynaniu "czegoś" od nowa. Ze mną jest powiązany o tyle, o ile faktycznie przypominam według osób trzecich yuppie. Tau jest jednak mało konkretny, jego osobowość płynna i jakby z okresu dojrzewania. W każdym razie ja na pewno więcej od niego piję i ogólnie jestem bardziej zepsuty :twisted: . On za to jest bardziej otwarty, charyzmatyczny i towarzyski. Cechy, których zdecydowanie mi brakowało (i pewnie zawsze będzie).

Korjakiem jeszcze nie zagrałem, ale pomysł na postać był szybki i dobrze obmyślany. Ma robić wrażenie gwiezdnowojennego Davy'ego Jonesa z "Piratów z Karaibów", nieco zmodyfikowałem charakter i sporo się wzorowałem na postaci z gry komputerowej, strzelanki kosmicznej.

Reasumując, nie mam wiele z postaciami które tworzę, choć pewnie kilka cech zawsze im przemycam, z reguły mimowolnie. Z zasady staram się tego nie robić, bo odgrywanie kogoś zupełnie innego daje mi więcej frajdy - generalnie lubię aspekt teatralny w rpg. Z postaciami się nie zżywam, jednego Tau byłoby mi szkoda ze względu na nakład pracy jaki w niego włożyłem, ale nie ma to nic wspólnego ze sferą emocjonalną. W kwestii bohaterów zawsze wierzę, że da się ich zastąpić nowymi/lepszymi/innymi po prostu.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Fenn Mereel » 6 Kwi 2011, o 17:26

Szczerze to żadna moja postać nie jest stuprocentowym mną. Gdyby jednak połączyć cechy ich wszystkich (te które się nie wykluczają oczywiście) to wyszedłby taki prawie ja. Może mniej pyskaty i grzeczny, ale zawsze.
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Chmura » 6 Kwi 2011, o 18:15

Cóż, ja mam swoje alter ego, łatwo konwertowane do niemal wszystkich uniwersów, lecz bardzo rzadko z niego korzystam :)

Inne postacie tworzę zwykle pod wpływem inspiracji. Może to być bohater jakiejś książki, czy filmu, albo nawet obrazek. Ustalam w ten sposób pewną koncepcję, a potem ją rozwijam. Oczywiście, jakaś cząstka mnie zawsze jakoś nieświadomie zostanie przemycona do postaci.
Chmura jest adaptacją do świata Gwiezdnych Wojen jednego z moich krasnoludzkich komandosów, których tworzę natchniony moimi ulubionymi książkami, tj. Malazańską Księgą Poległych i Czarną Kompanią. Spostrzegawczy łatwo dopatrzą się pewnych cech charakterystycznych :D
Image
Awatar użytkownika
Chmura
New One
 
Posty: 72
Rejestracja: 21 Sty 2011, o 23:14

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Chester Westman » 21 Cze 2011, o 21:39

Tym razem opowieść o powstawaniu KP "Czarnej", postaci mającej ze mną najmniej wspólnego ze wszystkich trzech.
Nie przedłużając i waląc prosto z mostu - pomysł na nową postać był, po nim jeszcze dwa czy trzy kolejne, jednak przez ponad dwa miesiące nie wymyśliłem nic, co byłoby grywalne w świecie MM na tyle, żeby sprawić mi i grającym ze mną maksymalnie dużo frajdy. W końcu, kiedy prawie się poddałem i na dobrą sprawę przestałem szukać inspiracji wpadłem na temat w Kelan's Art Workshop - "Avatarki/obrazki".
Jak się okazało, znalazłem tam avatar, do którego automatycznie powstał w mojej głowie główny szkielet dla KP - wesoła i potrafiąca radzić sobie kobieta, mająca jednak poważne problemy. Z przyprawą. Do tego zacząłem dołączać kolejne moduły, elementy i anegdoty z jej życia. W końcu, kiedy tworzyłem niesamowicie długą listę cech, pomysłów i skojarzeń, historia wyklarowała się na tyle, aby można było na jej podstawie spisać KP. Dwa dni później pierwsza wersja ukazała się w punkcie nowoprzybyłych ;)
Image
Awatar użytkownika
Chester Westman
Gracz
 
Posty: 384
Rejestracja: 8 Sty 2011, o 20:45

Re: Ty a Twoja Postać

Postprzez Kamuro Rushi » 21 Cze 2011, o 22:23

Kamuro Rushi
Tak więc, jak kiedyś już wspomniałem, Kamuro jest imieniem które zwykłem nadawać swoim postaciom. W klimatach fantasy Kamuro był półelfem, skrytobójcą bez sumienia. W prowadzonym przeze mnie forum jest on inteligentnym, czarującym manipulatorem, o psychice porównywalnej do osławionego Dr. Lectera.
Jest jeszcze wiele jego wersji, każda skrajnie inna od poprzedniej. A jednak: zawsze łączyła ich jedna wspólna cecha: byli postaciami negatywnymi.
Dlatego też tworząc Rushi'ego pomyślałem sobie: Może pora zerwać z tym zwyczajem? Czemu nie!
Wykreowałem więc postać nieco fajtłapowatego, wiecznie wpadającego w tarapaty podrywacza, który mimo wszystko ma serce ze złota :D
Co mnie jako osobę łączy z moimi postaciami? Zawsze jestem do nich przywiązany psychicznie, długo nie mogłem znaleźć powodu ów przywiązania.
W końcu zorientowałem się, że każdy z Kamuro ma w sobie jakąś cechę osoby jaką chciałbym być :P
Chciałbym być tak wyrafinowany jak ten półelf, równie bystry i przebiegły co morderca, czy też tak samo rozrywkowy jak nasz bawidamek.
A jest ich jeszcze wielu więcej :P
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Następna

Wróć do Hyde Park