Content

Hyde Park

Muzyka

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Muzyka

Postprzez Dagos Bardok » 17 Sty 2010, o 15:10

Proste. Czego słuchacie? Co się Wam podoba? Co aktualnie leci Wam w głośnikach?

Mój repertuar to: OSTR, Paktofonika, All związane z Fokusem i Rahimem, AC/DC, Deep Purple

Tak z grubsza.

Mówcie.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Muzyka

Postprzez Kelan Navarr » 17 Sty 2010, o 16:14

Wielu rzeczy z pewnymi wyjątkami.

Moim zdecydowanym naj są Floydzi, z wyłączeniem bardzo wczesnej twórczości. Muzyka filmowa odpowiada mi jako podkład do wszelkich czynności twórczych, a jako że mój kumpel jest absolutny fanatykiem owej, to nie przegapiam niczego dobrego :D Poza tym: U2, Kravitz, Archive, Vangelis, Metallica, rockowe starocie ;)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Muzyka

Postprzez Remi Raveren » 17 Sty 2010, o 16:15

AC/DC fajny zespół.
Tak gatunkowo to różne odmiany rocka od alternatywnego, progresywnego po symfonicznego którego bardzo cenie. Bardzo uwielbiam wypoczywać albo pisać przy lekkich nutach ambientu(niekiedy jego dark odmiany przy których wpadam w melancholijne stany) (tutaj wielu różnych wykonawców np. Wolfgang Voigt, Andrea Haugen(bardzo dark), Elend, Bjork czasem The Orb i wielu innych). Oczywiście ciężkie metalowe brzmienie też wypada z moich głośników. Zaznaczę jednak, że bez przesady z tą "ciężkością"(ostatnio lubię posłuchać sobie Dream Evil). Bardzo rzadko ale jednak słucham muzyki poważnej(wyjątkiem jest Maksim Mrvica(często słucham) i jego bardzo oryginalne nuty jak Exodus czy Cubana Cubana tak czy inaczej gorąco polecam)

Co do samych zespołów to tak z grubsza to: Muse, Dream Evil, Red Hot Chili Peppers, Aerosmith wspomniana Bjork, Rob Zombie i masa innych wykonawców o których zapomniałem lub wymieniłem wyżej. Sporadycznie stare(i tylko stare) kawałki polskiego HH jak Wzgórze Ya-Pa 3, Abradab czy nawet Peji.
Postać główna
Image
Postacie poboczne
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Remi Raveren
New One
 
Posty: 164
Rejestracja: 4 Lip 2009, o 19:03

Re: Muzyka

Postprzez David Turoug » 17 Sty 2010, o 16:39

Zdecydowanie Pink Floyd. Przecież są "wciąż najlepsi we wszechświecie". Chyba nie ma sensu, żebym się rozpływał nad ich twórczością, bo już kiedyś to zrobiłem na takim jednym forum RockForever (Peter będzie wiedział o co chodzi).
Poza tym lubię stary dobry rock z lat '70 Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Rush.
W ostatnim roku lepiej poznałem twórczość The Cure (new/dark wave, mroczne teksty) i również mocno wpadli mi w ucho.
Poza tym oczywiście spora dawka rocka progresywnego (Kamanda Pinka Floyda, King Crimson, Marillion, Genesis, troszkę Porcupine Tree, a z polskich Grendel, Satellite, Collage, Retrospective itd itp.)
Z polskich to głównie Coma, KSU, Lady Pank, Myslovitz.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Muzyka

Postprzez Luk Seven » 17 Sty 2010, o 19:21

U mnie gusta muzyczne są bardzo różnorodne ;p
Aktualnie na liście posiadam takie zespoły jak Coma, Evanescence, Apocalyptica, Blind Guardian, Hammerfall, Iron Maiden, Rhapsody, Sonata Artica, Nightwish, Rise Against Metalica, Sabaton Elektryczne Gitary, Happysad ale i słucham też Soundtracków Williamsa i Zimmera, mam trochę muzyki klasycznej, a nawet O.S.T.R. No i mam jeszcze kilkadziesiąt pojedynczych kawałków w wykonaniu różnych innych wykonawców. A teraz jak pisze post to leci mi Philip Glass - Pruit igoe.
Nr GG: 4408680
Postać główna:
Image
Postacie poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Luk Seven
New One
 
Posty: 776
Rejestracja: 10 Sty 2009, o 23:19
Miejscowość: Wakefield

Re: Muzyka

Postprzez Oto'reekh » 17 Sty 2010, o 19:46

Obecnie raczej trip-hop a nawet bardziej gatunek zwany Downtempo do którego można wrzucić prawie wszystkie nietaneczne kawałki elektroniczne. Raczej spokojne brzmienia w stylu Zero 7 Natali Walker, Sia, Goldfrapp, Lamb, Kate Havnevik, Massive attack itd. trochę Folku w stylu José González-a. Soundtracki też często wpadają głównie Vangelis z arcymistrzowskim OST z Blade Runnera. Z bardziej Rockowych brzmień to głównie The Killers (gatunek zwany Indie cokolwiek to znaczy) Anouk nie raz wpadną pojedyncze utwory AFI czy Muse. sporo też elektroniki w stylu Daft Punku czy Air-a, a nawet High Contrast, a sięgając do dawnych korzeni trochę Trancu by Paul Van Dyk czy Metalu by Iron Maiden. Polska muzyka ekstremalnie rzadko i głównie twórczość Republiki.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Muzyka

Postprzez Harvos » 17 Sty 2010, o 20:07

Ciężko powiedzieć, bym słuchał czegoś konkretnego. Przez mój Winamp przewinęło się niemal wszystko, od pagan metalu w wykonaniu Korpiklaani po izraelski hiphop - Subliminal, więc rozrzut jak stary, ruski karabin. A aktualnie lista zasypana openingami i OST, głównie z Bleacha. A na dodatek Michael Jackson i Smooth Criminal :D
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Muzyka

Postprzez Emma Lost » 18 Sty 2010, o 15:38

Jeśli chodzi o mnie to głównie rock i punk. Konkretne zespoły - na pierwszym miejscu zawsze Green Day xD. Oprócz tego Sum41, The Offspring, Scorpions, Aerosmith, Blink -182, Queen, Kult, O.N.A, Bad Religion, Gotthard, Guns n' roses.. W sumie trochę tego jest ;)
Awatar użytkownika
Emma Lost
New One
 
Posty: 256
Rejestracja: 18 Paź 2008, o 15:18

Re: Muzyka

Postprzez Peter Covell » 19 Sty 2010, o 20:43

To, co na last.fm widać ;)
Przede wszystkim Queen i Gotthard, a także Europe - to takie moje podium. Od razu dodam, że choć wg odsłuchań na laście dwie pierwsze kapele zamieniają się często miejscami to i tak zawsze Królowa pozostanie najlepszym zespołem wszech czasów.
Poza tym to tych wykonawców jest całkiem sporo, przede wszystkim rock i rockopodobne, jak The Offspring, Cinderella, Bruce Springsteen, Scorpions, Green Day, Pink Floyd, Electric Light Orchestra, Van Halen czy Deep Purple, ostatnio zaś coraz częściej sięgam po Nickelback.
Z lżejszych to głównie lata 80 i inna równie dobra muzyka popularna. Bezsprzecznie króluje tutaj Belinda Carlisle (ktoś kiedyś powiedział, że "it should be illegal to sing that good and look that hot" ;) ), Smokie, Roxette, Freddie Mercury (solowo nie grał rocka :P ) czy Chris de Burgh. Poza tym masa wykonawców "jednego utworu" typu John Parr, Murray Head czy Harry Nilsson. Mówiąc o tym, czego słucham, nie mogę zapomnieć o panach takich jak Vangelis, Jaen-Michel Jarre, Ennio Morricone czy Marek Biliński, którzy towarzyszą mi od pierwszych klas szkoły podstawowej ;) Poza tym oczywiście muzyka filmowa - John Williams, Hans Zimmer, Klaus Badelt, Brad Fiedel Steve Jablonsky, Harry Gregson-Williams czy Mark Snow (ten znany przede wszystkim z słynnego motywu przewodniego "X-Files"). Lubię też najróżniejsze soundtracki "śpiewane", jak ten z pierwszej części "Dirty Dancing", "Gilmore Girls", "Back To The Future" czy zeszłorocznych "Transformersów".
Na koniec muzyka polska, gdyż tej u mnie najmniej. Poza Budką Suflera, której słucham nieustannie od dobrych 13-14 lat, Czesław Niemen, Perfect, Czerwone Gitary, Elektryczne Gitary, Lady Pank, Sztywny Pal Azji, a nawet Anna Jantar i Andrzej Rosiewicz ;) no i oczywiście, wspomniany już, Marek Biliński. Poza tym jeszcze Дом Кукол i Distemper, rosyjskie kapele udostępniające swoją muzykę za darmo w internecie, a która jednocześnie naprawdę zasługuje na uwagę.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Muzyka

Postprzez Cassir Dornelles » 21 Sty 2010, o 23:49

a ja słucham od dziecka ciągle tego samego. na okrągło w głośnikach Queen (Freddie rox) i Michael Jackson. I póki co nie zanosi się na zmiany,
Image
Awatar użytkownika
Cassir Dornelles
New One
 
Posty: 30
Rejestracja: 29 Gru 2009, o 23:13

Re: Muzyka

Postprzez Peter Covell » 23 Sty 2010, o 15:07

Apropos tego połączenie - słyszałeś te kawałki, co Mercury i Jackson wspólnie nagrali?
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Muzyka

Postprzez Cassir Dornelles » 25 Sty 2010, o 19:44

'there must be more life than this' i 'State of shock' ? Tak słyszałem , to pierwsze bardzo, bardzo mi się spodobało <3
Image
Awatar użytkownika
Cassir Dornelles
New One
 
Posty: 30
Rejestracja: 29 Gru 2009, o 23:13

Re: Muzyka

Postprzez Peter Covell » 25 Sty 2010, o 19:51

Ano, właśnie one. "State of Shock" mi się nie spodobało, ale "There Must Be More To Life Than This", mimo wszystko, wyszło nawet lepiej niż śpiewane solo przez Freda - jakoś w tym kawałku ten duet wyszedł im na dobre :mrgreen:
Btw, ponieważ trafiłeś na fana(tyka) Queen, pozwolę sobie spytać: Jaki ich kawałek lubisz najbardziej? :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Muzyka

Postprzez Lasha Retta » 25 Sty 2010, o 22:48

Ze mnie to taki miszmasz muzyczny... Strasznie lubię japońską muzykę (głównie kawałki z anime). Poza tym to zespoły polskie takie jak Lady Pank, Elektryczne Gitary, Bajm... Obok tego Nightwish i Evanescence. Offpsringiem, Linkin Parkiem, Limp Bizkit i innymi tworami "rockowo/nu-metalowymi" też nie gardzę.

Ach i nienawidzę wszystkich Jonas Borthersów, High School Musicali i paru innych, którymi się niektóre moje rówieśniczki tak rajcują. ;/
Parva scintilla magnum saepe excitat incendium.
Mała iskra często wywołuje wielki pożar.
GyGy: 5750522
Postać główna
Image
Postaci poboczne
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Lasha Retta
New One
 
Posty: 217
Rejestracja: 7 Gru 2009, o 22:55
Miejscowość: Maastricht

Re: Muzyka

Postprzez Cassir Dornelles » 25 Sty 2010, o 23:36

Obowiązkowo 'Bohemian Rhapsody' 'We are the champions' 'We Will Rock You' 'Good old Fashioned lover boy', 'Don't stop me now' ,' I want it all', 'Love of My life' , 'Cazy little thing called love' ' Save me' , 'Killer Queen' , 'A kind of magic', 'Radio ga ga' 'Fat bottom girls', 'Somebody to love' i wiele innych o których zapomniałem ;D
A Ty co lubisz? ;D
Image
Awatar użytkownika
Cassir Dornelles
New One
 
Posty: 30
Rejestracja: 29 Gru 2009, o 23:13

Re: Muzyka

Postprzez Peter Covell » 26 Sty 2010, o 00:06

The best of the best jest "The Show Must Go On" - najlepszy utwór Queen, najlepszy rockowy i najlepszy jaki kiedykolwiek powstał w historii muzyki :mrgreen: Poza tym koniecznie, "Bo Rhap", "Friends Will Be Friends", "Don't Stop Me Now", "It's A Hard Life", "Another One Bites The Dust", "Too Much Love Will Kill You" czy, co standardowe, WWRY i WATC ;) Uwielbiam też wersje koncertowe "Love Of My Life" czy "Radio Ga Ga" (generalnie koncertówki Queen są genialne), a także całe "Queen II" - nie ma nic lepszego na psychiczne zmęczenie niż ciemny pokój i właśnie ten albumik na głośnikach :D Poza tym jeszcze milion innych kawałków, w zależności od nastroju ;)
Generalnie można powiedzieć, że jedynym kawałkiem Queen, za którym nie przepadam jest "Sweet Lady". No i album "Flash Gordon" jest... hmmm... specyficzny :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Muzyka

Postprzez Darth Slotharius » 27 Sty 2010, o 20:04

Również jestem wielkim fanem królowej :)

"Who wants to live forever" - Uwielbiam... oczywiście zaraz po "Bohemian Rhapsody" i The "Show Must Go On"

A bardziej ogólnie to słucham praktycznie wszystkich rodzajów rock'a. Nie chce mi się wymieniać. Powiem tylko że moje porównanie na last.fm z Emmą wypada świetnie :P
Postać główna
Image
Postacie poboczne
Image
Image
Image

Image
gg:3263951
Awatar użytkownika
Darth Slotharius
New One
 
Posty: 518
Rejestracja: 7 Gru 2008, o 20:54

Re: Muzyka

Postprzez Avien Matiias » 31 Sty 2010, o 01:58

W sumie to wszystkiego słucham po trochu ale jednak dominują cięższe (ale bez przesady) rytmy.Moje ulubione zespoły to:Disturbed,Linkin park, Three days grace, Skillet,Fort minor,Metallica (tylko hiciory), System of a down.
Nietrawie wszystkiego co wypluł z siebie disney: hany montany, dżonas braders, hajgh skul mjusikal :x .Gardzę jeszcze wszelkiej maści boys bandami, tu najgorsze:afro mental, bak strit bojs, as fajw :evil: .

P.S. Orginalnej pisowni nie użyłem specjalnie, gnioty na to nie zasługują :mrgreen:
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Muzyka

Postprzez David Turoug » 12 Lip 2010, o 01:55

10 lipca 2010 zdarzył się cud, bo takim mianem określam wspólny koncert...
DAVIDA GILMOURA i ROGERA WATERSA

Image
Próba

Image

Image

Image
Koncert

Image
Bankiet

Koncert w ramach charytatywnej inicjatywy dla Palestyny czy coś takiego.

Setlista:
To Know Him is To Love Him (napisany przez Phila Spectora)
Wish You Were Here
Comfortably Numb
Another Brick in the Wall pt2. (zaśpiewane z całą publiką)

Oprócz nich w skład bandu wszedł dobrze znany wszystkim z grania na basie w PF od 1987 roku Guy Pratt, znany z perkusji na The Final Cut Andy Newark, na klawiszach syn Rogera - Harry Waters oraz gitarka Chester Kamen (to jakas rodzina Michaela Kamena ??).

Ciekaw jestem jak to się ma do niedawnej odmowy Dave, który nie zechciał towarzyszyć Watersowi na jego trasie The Wall.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Muzyka

Postprzez Asgerth Shapepierce » 22 Lip 2010, o 14:25

Głównie gustuję w heavy metalu, punku i rocku. Na liście mam dopiero co kupioną dyskografię Iron Maiden wymieszaną z Black Sabbathem, AC/DC, Rancidem, KSU, Defektem Muzgó, Judas Priestem, twórczością Ronniego Jamesa Dio (R.I.P) i... Bobem Marleyem(R.I.P). Nieraz znajdzie się także Sepultura. Ale jest jedna rzecz, której nie cierpię... Metallica. Uważam, że tymi płytami po Master of Puppets zeszmacili pojęcia "metal" totalną komercją
Asgerth Shapepierce
 

Następna

Wróć do Hyde Park