Content

Hyde Park

Problem z mikrofonem :/

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Problem z mikrofonem :/

Postprzez Avien Matiias » 15 Kwi 2010, o 16:54

Szukałem pomocy chyba wszędzie, ale nie na MM :)

Więc jak już wiecie mam problem z mikrofonem który z jakiś powodów po prostu nie działa
W ustawieniach głośności mam wszystko na maksa i pozaznaczane co trza. Ja już pie*dolca dostaje... plis help :cry:
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Peter Covell » 15 Kwi 2010, o 17:00

Kumpel miał podobny problem i... nie znalazł przyczyny :D Pamiętam natomiast, że miał też na dysku programik Audiacity i przypadkiem doszedł do tego, że to w nim musi za każdym razem ustawiać jako źródło dźwięku mikrofon lub wejście liniowe. Wtedy przez Skype'a można było nadawać, inaczej mikrofon był martwy. Nie mam pojęcia co to powodowało i dlaczego, ale wiem też, że rzeczywiście działało (jakkolwiek absurdalnie brzmi to rozwiązanie) i że po formacie, nawet gdy miał ponownie Audiacity (instalowane po wykryciu mikrofonu przez system) nie było już najmniejszych problemów.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Avien Matiias » 15 Kwi 2010, o 17:04

Audiacity mówisz? Ściągnę to zatem, dzięki :)


Edit: Hehehe niedziała (szał)
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Cassir Dornelles » 15 Kwi 2010, o 19:35

a w ustawieniach karty dźwiękowej sprawdzałeś ? No i , czy mikrofon nie jest po prostu zepsuty ?:D
Image
Awatar użytkownika
Cassir Dornelles
New One
 
Posty: 30
Rejestracja: 29 Gru 2009, o 23:13

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Avien Matiias » 15 Kwi 2010, o 20:15

MIkrofon nówka w ustawieniach karty też sprawdzałem, ale wiem już w czym problem.
Mam sku*wiałą kartę muzyczną!!! sobie pogadałem jak narazie do dupy :evil:
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Cassir Dornelles » 16 Kwi 2010, o 00:31

hm...
Jeszcze napomnę , że pamiętam jak mi nie działał mic. Bo długich godzinach wreszcie udało mi się skonfigurować wszystko, ale niestety było za cicho. To zainwestowałem w przedwzmacniacz ;D i elegancko się spisuje. Można śpiewać, gadać itp. I nawet gitara basowa fajnie brzmi ;D
Image
Awatar użytkownika
Cassir Dornelles
New One
 
Posty: 30
Rejestracja: 29 Gru 2009, o 23:13

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Andy Calius » 16 Kwi 2010, o 08:40

Jest wiele programów które ustawiają w kompie odpowiednią głośność mikrofonu jak chodźby Sonar. audacity strasznie zniekształca. Problem jest w karcie dzwiękowej jak jest słaba to nawet najnowsze oprogramowanie i najlepszy mikrofon czy przedwzmacniacz nie pomogą. Dzwięk w takich kartach nawet jesli sie wydobywa to bardzo często jest poszarpany. Można kupić najtaszego sound blastera juz za ok 100zł nie orientuje sie dokładnie w cenach i bedzie na pewno lepiej niż w tych zintegrowanych.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Oto'reekh » 17 Kwi 2010, o 23:21

Sorry jestem po % ale pieprzysz jak potłuczony Andy. Każda nawet zintegrowana karta audio zapewnia bezproblemowy dostęp do mic-a. Sprawdź w ustawieniach zaawansowanych regulacji głośności by windows czy masz włączone podbicie 20 db w opcjach jak nie masz to włącz i wycisz odpowiednio mic przy suwaku. Jak nie działa to sprawdź gniazdo albo wywal mikrofon bo nie działa albo nie potrafisz dograć sterów od własnej karty audio, tak to wygląda w realu :>
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Andy Calius » 20 Kwi 2010, o 12:29

Czytałem o takich przypadkach na forum bo sam jestem szczęsliwym posiadaczem Sound blastera x-fi. Otorek sporo ludzi się skarży na zintegrowane karty że maja problem z obsługą mic.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Problem z mikrofonem :/

Postprzez Oto'reekh » 20 Kwi 2010, o 19:16

Pracowałem na wielu komputerach z produktami z creativa i bez nich i jeszcze nie widziałem aby któraś zintegrowana karta (najpopularniejsze to ac97) nie obsługiwała poprawnie mikrofonu. Mówię tu i o starych układach i tych nowych (sam aktualnie mam zintegrowaną), jeśli są problemy to muszą to być jednostkowe przypadki i to zwykłych uszkodzeń co równie dobrze może przytrafić się kartom z Singapuru. Oczywiście to jaki jest zainstalowany procesor dźwięku ma znaczenie przy samej jakości ale nie przy możliwości użytkowania w ogóle. Jeśli ma różowe gniazdo musi działać (chyba że pojarało płytę główną)
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40


Wróć do Hyde Park

cron