Content

Hyde Park

Manga/Anime

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Manga/Anime

Postprzez Dagos Bardok » 3 Sie 2010, o 18:53

Temat w którym można swobodnie porozmawiać o Anime i Mandze. Zapraszam do dyskusji, co wam się podoba, co nie. Co oglądacie?
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Manga/Anime

Postprzez Shize Mmerle » 3 Sie 2010, o 19:32

Ja ostatnio wpadłem na genialne anime Ninja Scroll. Wciągająca jak bagno fabuła, mistrzowskie wykonanie, litry posoki... Jedyna wada (dla mnie nie, ale dla niektórych może to być wada) to brak lektora, dialogi po angielsku a napisów raczej nie ma. Próbowałem szukać, ale nie znalazłem.
Karta Postaci:
KLIK

Stan konta:
200 kredytów
Awatar użytkownika
Shize Mmerle
New One
 
Posty: 36
Rejestracja: 28 Lip 2010, o 12:34

Re: Manga/Anime

Postprzez Harvos » 3 Sie 2010, o 19:46

Ojć. Trochę tego oglądałem.
Choćby Naruto (które jednak jako anime ostatnio wymięka strasznie, walka z Peinem bedąca w mandze epicką została jakimś pośmiewiskiem/eksperymentem animatorów), Bleach (robi się ciekawy po strasznie dennych fillerach z rzekomo duchami Zanpakuto, na szczęście filler to nie jest fragment kanoniczny), Hellsing (przesada z tą krwią, ale fabuła mangi powoli dąży do rozpędzenia na złamany kark, robi się z czasem świetna, a pod koniec jest mały szok ^^), Fate/Stay Night niedawno zacząłem oglądać i różne takie mainstreamowce...

Ale moim ulubionym anime i tak jest , i będzie, Azumanga Daioh :D Sympatyczne i momentami głupie (ale o to właśnie chodzi), a z postaciami łatwo się zżyć.
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Manga/Anime

Postprzez Avien Matiias » 3 Sie 2010, o 19:59

Mangi nie czytam jest taka... nie dynamiczna. Ale anime za to oglądam te w których leje się dużo juchy, inne mnie po prostu nie zaciekawią. Wyjątkiem jest jednak Lucky Star które opowiada o życiu licealistek (chociaż wyglądają na 12 lat :P). Moje ulubione anime to:
- Bleach
- Naruto shippuden
- Higurashi no naku (wszystkie serie)
- Black lagoon
- Devil May Cry
Ostatnio właśnie ukończyłem Higurashi i jest na trzecim miejscu u mnie. Jednak zaniepokoił mnie pewien screenshot który znalazłem przez przypadek (to nie jest fan art!!) ze sceny której nie było kiedy oglądałem. Nie mogę wam pokazać bo mi się "Forbidden" wyświetla, ale jeśli w gogle grafika napiszecie pełno nazwę Higorashi na którymś z pierwszych obrazków będzie Rika z zakrwawionym nożem. Prośba do tych co oglądali: Oświećcie mnie czy ja coś przeoczyłem?!
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Manga/Anime

Postprzez Cassius Ordo » 3 Sie 2010, o 21:27

Zacznę od listy tego co widziałem z oceną każdej serii (jaką będę pamiętał lub jaką będzie mi się chciało oceniać oczywiście) w nawiasie:
- Naruto (pierwsza seria była całkiem fajna, ale w Shippudenie zaczęły się dziać rzeczy straszne. Rozrzut między oboma seriami jest jak między Dragon Ballem, a Dragon Ball Z czy GT. Nadal czasem czytuję, ale głównie żeby się pośmiać z co po niektórych patentów).
- Bleach (ogólnie całkiem solidna seria o nawalaniu się, ale było parę momentów, które mnie trochę zniesmaczyło. Jak na przykład bankai Soi Fon... Albo fakt, że schemat każdej walki Ichigo i praktycznie każdej dobrej postaci jest typowy dla shounenów czyli "Bohater obrywa, wstaje i obrywa znowu, a tu nagle odkrywa w sobie kolejną już ukrytą moc i pokonuje przeciwnika bez problemu")
- Claymore (zasadniczo rzecz biorąc jest to DBZ z wielkimi mieczami. Fabuła jest troszkę niespójna i nielogiczna, postacie pozbawione większej głębi, ale ogląda się przyjemnie)
- Mobile Fighter G Gundam (coś cudownego. Animacja mocno przestarzała, muzyka raczej średnia, a i fabuła niezbyt skomplikowana choć miewająca swoje momenty. Cóż więc sprawiło, że nazywam to "cudownym"? Po pierwsze, są to Gundamy w starym, dobrym stylu. Po drugie, postacie są dosyć mocno zarysowane i da się co po niektóre polubić. No i po trzecie, walki. Nie muszą być świetnie animowane by być, no cóż, "czadowe". Podsumowując, jeśli kogoś nie odstrasza pradawna animacja i technologia użyta do produkcji, a lubi wielkie roboty i sztuki walki to powinno mu się spodobać).
- Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (na ile byłem w stanie się zorientować, jest to króciutka seryjka umieszczona w świecie pierwszej lub jednej z pierwszych serii Gundamów. Opowiada ona o kosmicznej kolonii na której budowano pierwszego prawdziwego Gundama "Alexa" i o losach ludzi w to zamieszanych, widzianych z perspektywy terrorystów chcących zniszczyć prawie gotową maszynę oraz miejscowego chłopca, który postanowił im w tym pomóc. Sama seryjka jest skoncentrowana właściwie na samych postaciach, powodach ich działań i ich podejściu do sytuacji w jakiej się znajdują oraz do samej wojny, której są częścią. Animacja jeszcze starsza od G Gundama, ale fabuła w moim przekonaniu nadrabia to tysiąckrotnie).
- Higurashi no Naku koro ni (czyli w dosłownym tłumaczeniu "Kiedy cykady płaczą". Zapoznałem się z tym anime bardzo niedawno i praktycznie zakochałem się w nim. Nie będę zdradzał nic z fabuły bo jest za dużo rzeczy, które należy odkryć samemu, więc powiem tyle - jest krwawe, nieco psychodeliczne i normalne osoby [do których ja nie należę xP] może zostawić z poważnym kacem moralnym i żądzą obejrzenia czegoś radosnego, choćby i Teletubisiów. Ci jednak, którzy lubią mroczne klimaty i poczucie kompletnego braku nadziei będą jak w domu.)

Tyle na razie, jak przypomnę sobie więcej to znowu napiszę.
Image

Stan Konta: 10 214 kredytów
Awatar użytkownika
Cassius Ordo
New One
 
Posty: 40
Rejestracja: 19 Lip 2010, o 00:42

Re: Manga/Anime

Postprzez Dagos Bardok » 3 Sie 2010, o 22:08

Ja szalałem przy Death Note'cie :D

Harvos napisał(a):Choćby Naruto (które jednak jako anime ostatnio wymięka strasznie, walka z Peinem bedąca w mandze epicką została jakimś pośmiewiskiem/eksperymentem animatorów),


I dodatkowo jak można było wrzucać okropny filer w połowie akcji z Painem :/

Harvos napisał(a):leach (robi się ciekawy po strasznie dennych fillerach z rzekomo duchami Zanpakuto, na szczęście filler to nie jest fragment kanoniczny),


Tutaj zgadzam się w 100%. Ta historia o zanpakuto była tragiczna, na szczęście powróciliśmy do poprzedniej nawalanki.

Pewnie zostanę wyśmiany, ale jednym z moich ulubionych anime jest... Zero no Tsukaima! Uwielbiam tę ecchi komedyjkę, pierwsza seria jest świetna. Tego samego autora dobre jest Ognistooka Shana. Gdyby autor zechciał mogłoby to konkurować z Bleachem, niestety odeszło w zapomnienie na rzecz 13-odcinkowców.

Edit: Zapomniałbym o niedawno odkrytej Gintamie! Akcja z Mlekiem Truskawkowym... geniusz. Poza tym głos Kagury jest świetny.
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Manga/Anime

Postprzez Dagos Bardok » 4 Lut 2011, o 12:41

Postanowiłem trochę odświeżyć temat. Dziś zacząłem ogląda "Higurashi no naku koro ni". Obawiałem się jakiejś błędnej wizji połączenia Death Note i Elfen Lied'a, ale... Wgniotło mnie w fotel już po 2 odcinkach :mrgreen: Totalnie gęsty klimat. Polecam ;)
Awatar użytkownika
Dagos Bardok
 
Posty: 1017
Rejestracja: 11 Wrz 2008, o 18:42

Re: Manga/Anime

Postprzez Lasha Retta » 5 Mar 2011, o 15:20

Higurashi ble. Za bardzo psychodeliczne jak dla mnie. Elfen Lied też nie lubię... Bohaterowie zachowywali się zupełnie nierealistycznie, fabuła jakaś naciągnięta, za dużo krwi.

A co mogę polecic?
Death Note
Kuroshitsuji (ale tylko mangę)
Fullmetal Alchemist Brotherhood
Code Geass

Tymi tytułami naprawdę nikt się nie rozczaruje.
Parva scintilla magnum saepe excitat incendium.
Mała iskra często wywołuje wielki pożar.
GyGy: 5750522
Postać główna
Image
Postaci poboczne
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Lasha Retta
New One
 
Posty: 217
Rejestracja: 7 Gru 2009, o 22:55
Miejscowość: Maastricht

Re: Manga/Anime

Postprzez Marko Ramius » 9 Mar 2011, o 10:40

Ostatnimi czasy na prawdę zaniedbałem japoński klimat. Na bakier mam z nowymi charterami "Bleach'a" i "Naruto". Swego czasu zacząłem czytać też mange "Breaker" ale z tym tytułem również jestem do tyłu. W miarę regularnie natomiast odwiedzam Empik w poszukiwaniu kolejnych części "GTO", który niestety pojawia się średnio co trzy miesiące to tez jak dotąd mam tylko dwa tomy. To chyba tyle w kwestii mangi. Co do anime obejrzałem ich kilka. Podobnie jak w przypadku mangi śledziłem losy bohaterów "Naruto" i "Bleach" regularnie do pewnego momentu. Ostatnio natomiast odrobiłem część zaległości oglądając "Desu Noto". Polecić mogę natomiast "Initial D" - klimat wyścigów i driftingu. Wciąż mam cichą nadzieję na kolejny Stage. Do kategori dobrych anime zalicza sie tez na pewno "Samuraj 7".
No to tyle z mojej strony ;)
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:
Image
Image
Awatar użytkownika
Marko Ramius
New One
 
Posty: 198
Rejestracja: 26 Kwi 2010, o 15:57


Wróć do Hyde Park

cron