Content

Hyde Park

Relacja z konwentu fantasty Copernikon 2010

Dla wszystkich, o Wszystkim i o niczym. Przypominamy, że w tym dziale również obowiązują szeroko pojęte zasady kultury osobistej. ;)

Relacja z konwentu fantasty Copernikon 2010

Postprzez Andy Calius » 19 Lis 2010, o 13:52

Witam.
Zaczne od tego, że długo zwlekałem z opisaniem tego eventu, który miał miejsce w Toruniu od 15 do 17 października.

Pojechałem tam by razem z grupą odtwórstwa historycznego - zwanym potocznie bractwem rycerskim - reklamować książkę umiejscowioną w starożytnym Rzymie. Wcześniej nigdy nie słyszałem o tym konwencie, w odróżnieniu od lubelskiego Falconu.
Nie spodziewałem się też, że jadąc tam będe miał sposobność zobaczenia czegoś w klimatach SW.
Po odbyciu promocji (jakże nudnej) książki, razem z kolegami z bractwa rozglądaliśmy sie za czymś ciekawym. Pomijając nastolatki przebrane za jakieś wróżki albo nie wiem co, kilka wiedźm i orków a nawet Gandalfa(!!!), nie wypatrzyliśmy nic godnego uwagi.
Wtedy właśnie organizatorzy dali nam rozpiskę z której jasno wynikało, że znajduje sie tu grupa SW w strojach. Ucieszony tym faktem przejżałem program w którym niestety wynikało że szturmowcy i inne postacie z Gwiezdnych Wojen pojawią sie tylko na chwilę następnego dnia.
Zawiedziony i w poszukiwaniu jakiegoś luźnego i bardziej hmm... klimatu nie zwiazanego z wróżkami albo nastolatkami sepleniącymi i tylko gadającymi do siebie - A ja mam postać krasnoluda na 50 poziomie chcesz zobaczyc mojego skilla?- wpadliśmy zupełnie przypadkiem do pomieszczenia gdzie atmosfera była podobna jak w akademikach ( studenci powinni wiedziec jaka, dla niewtajemniczonych- było głośno i wesoło)

Po zagadaniu do najbliższego kolesia okazało sie że własnie trafiłem do pokoju zajetego przez tą wlaśnie grupę Star Wars (nazwy nie pamiętam :) )
Niestety nie wiedzieli NIC o Mgławicy Mocy, więc wytłumaczyłem im co robimy itp, itd.

Następnego dnia wzięliśmy udział w Paradzie (nie miłości) Postaci Historycznych i Fantasty, mojagrupa jako Legioniści Rzymscy a SWarsowcy jako eee... SWarsowcy. Mieli trzech szturmowców ( w tym jednego Sandtroopera z bardzo realistycznymi zabrudzeniami i zarysowaniami pancerza) Dwóch Jedi w strojach ala Anakin Skywalker, jednego Gwardzistę Imperatora, Tusken Raidera, Oficera Imperium( bardzo podobnie wygladającego do awatara Luka Sevena) Dartha Vadera i małe dziecko w stroju Boba Fetta (zbroja i hełm). Na pochodzie jednak ostro się pokłociliśmy z Darthem Vaderem, gdyż miał odmienne zdanie od naszego dowódcy jak ma wyglądać parada.

w końcu gdy my koontynuowalismy przemarsz oni zostali na rynku w Toruniu i pozowali do zdjęć. Z tego co mi wiadomo po tym incydencie większość Star Warsowców sie zwinęła i wyjechali w niesławie. reszta zostrała i bawilismy sie do następnego dnia. Szkoda tylko, że nie odbyły się pokazy całej sagi SW z powodu zepsucia projektora.

Nie mam zdjęć z tego konwentu ale wiem że znajdują się na oficjalnej stronie Copernikonu 2010, jak bede miał chwile to zamieszcze linki.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa

Re: Relacja z konwentu fantasty Copernikon 2010

Postprzez Yarin Lanex » 20 Lis 2010, o 11:36

Po zagadaniu do najbliższego kolesia okazało sie że własnie trafiłem do pokoju zajetego przez tą wlaśnie grupę Star Wars (nazwy nie pamiętam )

Może Rebel Legion lub Legion 501?
Niestety nie wiedzieli NIC o Mgławicy Mocy, więc wytłumaczyłem im co robimy itp, itd.

Ciekawi mnie ich reakcja na nasze PBF. Mozesz coś szerzej powiedzieć na ten temat?
Postać główna:
Image
Postaci poboczne:

ImageImage
Image
__________________________________________________


..najważniejsze jest to, by nigdy nie zawieść samego siebie..
Awatar użytkownika
Yarin Lanex
Gracz
 
Posty: 720
Rejestracja: 2 Lip 2010, o 20:33
Miejscowość: Gdynia

Re: Relacja z konwentu fantasty Copernikon 2010

Postprzez Andy Calius » 27 Lis 2010, o 18:30

Reakcja była niestety typu - nic nie słyszeliśmy i nic nie wiemy - także wyjaśniłem o tym jak sie odnisimy do kanonu . Ogólnie potraktowali to marginalnie jakbym powiedział że gwiezdne wojny też mi sie podobają.
Postać główna
Image

Postacie poboczne

Nax Vardo MC 004
Louis Carbon
Etan Kovalsky

Postacie nieaktywne
Marcus Climek
Bal kote, darasuum kote, Jorso’ran kando a tome. Sa kyr'am nau tracyn kad, Vode an
Awatar użytkownika
Andy Calius
New One
 
Posty: 554
Rejestracja: 10 Lut 2009, o 20:54
Miejscowość: Warszawa


Wróć do Hyde Park

cron