Content

Filmy

The Mandalorian

Re: The Mandalorian

Postprzez BZHYDACK » 6 Gru 2020, o 22:13

Alice napisał(a):Co do Fetta, to oczywiście postać mi się bardzo spodobała. Jego walka ze szturmowcami ta dziwną bronią (jeśli ktoś zna nazwę, będę wdzięczna za jej podanie) była dla mnie bardzo emocjonująca.


Ta dziwna broń to kij Gaffi lub Gaderffi, tradycyjna broń Tuskenów z Tatooine, zresztą widzieliśmy ją już wiele razy w serialu.
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: The Mandalorian

Postprzez Kelan Navarr » 9 Gru 2020, o 13:26

Czy tylko mi wydawało się, że jeśli chodzi o krajobrazy itd, ostatni odcinek przypominał fanfilmy? :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: The Mandalorian

Postprzez Zulrok » 9 Gru 2020, o 23:23

Nie tylko Tobie, gdzieś obiło mi się o uszy/oczy, że jako jedyny powstał bez tych fajnych ekranów a w naturalnej scenerii.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: The Mandalorian

Postprzez Sskirt » 10 Gru 2020, o 09:57

Kelan Navarr napisał(a):Czy tylko mi wydawało się, że jeśli chodzi o krajobrazy itd, ostatni odcinek przypominał fanfilmy? :)


Jak zwróciłeś na to uwagę, to rzeczywiście fanfilmy wydają się mieć taką tendencję do akcji na takich "przy leśnych pustkowiach". I taka sceneria rzeczywiście jest tutaj przynajmniej podczas sceny z Boba Fetem.
Image
This user in the most of time can't write on chat and see archive of chat
Awatar użytkownika
Sskirt
Mistrz Gry
 
Posty: 235
Rejestracja: 3 Sie 2016, o 21:59
Miejscowość: Kraków

Re: The Mandalorian

Postprzez David Turoug » 11 Gru 2020, o 22:11

7 / 15

Odcinek taki trochę "cisza przed burzą". Mando ze starym "znajomym" ogarnia lokalizacją niszczyciela Gideona. Powiedziałbym, że trochę taki epizod retardacyjny ale też nie mam jakiś negatywnych uwag. Zobaczymy co nam przygotują za tydzień w wielkim finale 2 sezonu. Fajnie, że Boba zagościł na dłużej, tym bardziej że szykuje się fala seriali ze świata Star Wars, a niektóre z nich mają się przenikać [Ahsoka i właśnie Boba Fett].
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: The Mandalorian

Postprzez Zulrok » 11 Gru 2020, o 23:54

s2e7
Odcinek jakkolwiek zabrzmi, to spokojniejszy. nie tego się spodziewałem. Nie był zły, ale taki klimat, konstrukcja pasowało by wcześniej niz na przed finałem. Są jednak zdecydowane plusy: Mayfeld, oj wyciągnęli z tej 2-planowanej postaci jego zalety, oj tak. Druga mega ważna rzecz to Mando i obyczaj, oraz to jak ważny jest dla niego Grogu. No to co było w tym odcinku dało jasny przekaż, że dla dzieciaka wszystko. Kolejna fajna rzecz: to "ludzka" twarz Imperium, tak a zwyczajna, szara, normalny dzień. Zamienić szturmowców na rebeliantów i sami byśmy wiwatowali podczas odcinka dzięki udanemu transportowi. Czekam na finał i zgaduje, że min 1h odcinek.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: The Mandalorian

Postprzez Saine Kela » 12 Gru 2020, o 12:53

Też czekam na ostatni odcinek. Ten mi się podobał, akcja w bazie fajna, a jak wszyscy klaskali, to aż śmiać mi się chciało. Mayfeld okazał się inną postacią niż w pierwszym sezonie - pokazano go jako byłego imperialnego, który został mocno skrzywdzony, przeszedł wiele i zawiódł się mocno, to tak bardzo prawdziwe, aż mi go żal było. No i Mando - pierwszy raz pokazali jego twarz i to na tak długo. Ale widać, że bardzo mu zależało na odzyskaniu Grogu. Jak to powiedział dobrze Mayfeld - każdy ma swoje zasady, których się trzyma i które łamie, gdy jest taka konieczność. Mando nigdy nie pokazywał twarzy, ale teraz to zrobił, bo mu cholernie zależało. Ostatnia scena z Gideonem też to pokazuje, mocne słowa Mando i jasne przekazanie wiadomości "Zależy mi na dzieciaku i pokaże ci jak bardzo, że aż pożałujesz" (moja interpretacja jego słów). Po prostu bomba. Czekam na ostatni odcinek.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: The Mandalorian

Postprzez BZHYDACK » 12 Gru 2020, o 23:09

Ostatni odcinek najkrócej opisać jednym zdaniem.
Cisza przed burzą.
Akcja była ciekawa i zajmująca, dobrze było zobaczyć inne, bardziej "ludzkie" spojrzenie na ludzi Imperium, w końcu większość imperialnych żołnierzy to zwykli ludzie, chcący żyć jak każdy inny, i ten odcinek dobrze nam to zobrazował. Postać Mayfelda również bardzo zyskała na głębi i choć nie sądzę, by pojawił się ponownie w tym sezonie, może jeszcze odegrać pewną rolę w kolejnym, lub w jednym z planowanych spin-offów (stawiam na Rangers of the New Republic, może nawet być jednym z tytułowych bohaterów)
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: The Mandalorian

Postprzez Saine Kela » 18 Gru 2020, o 19:08

Jestem po seansie ostatniego finałowego odcinka i jestem nim po prostu zachwycona. Sama akcja wejścia na statek Gideona świetna, a walki genialne. Gdy Mando dostał wpierdziel od droida, ale jakoś dał rade - samo przedtawoenie walki było ciekawe. Potem podstęp Gideona, który mówi jedno, a robi drugie, atakując od tyłu. No i na końce te emocje przez zbliżające się droidy (które wróciły na statek po tym jak je wyssało w próżnię XD). Nie mogłam usiedzieć na miejscu! Do tego pojawienie się x-winga i ON. Wszedł i wpierniczył wszystkim, nawet się nie zmachał! Luke Skywalker! Wisienka na torcie! Aaaaa! Przeszedł przez batalion droidów jakby były zabawkami. Ostatnia scena wzruszająca, jak Mando zdjął hełm i pożegnał się z Grogu. To było takie smutne :( Nie mogę doczekać się następnego sezonu i to, na czym będzie sie opierał, bo już nie na chronieniu Baby Yody. Ciekawe czy jeszcze się zobaczą? W ogóle fajnie, że dali Luke'a pokazując jego potęgę :) To było takie noo... cool :D No i ostatnie sceny po napisach - serial o Boba Fecie? Chyba go nie zapowiadali z tego wszystkiego, co przedstawiał Disney, czy coś mnie ominęło?
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: The Mandalorian

Postprzez Zulrok » 18 Gru 2020, o 22:47

Grande Finale
s2e8
O Matko, o kurwa, o żesz. I w sumie tyle by wystarczyło. No wręcz się rozpłynąłem. Od razu ackja, już strzelanie. Mamy Perschinga, lecimy po Bo-Katan i atakujemy krążownik. I na krążowniku mamy drugie piękno tego odcinka: motywy muzyczne. To co było grane przy dark trooperach to jakieś absolutne mistrzostwo, po prostu ach. I cóż było czuć ich potęgę i siłę jak biedny Din dostawał po metalowym pysku. Jednak nasz Mando jak myśli o Grogu to nie myśli i daje się nabrać na najprostrzy fortel świata. Z drugiej strony mamy ciekawą, ale w sumie nie za długą walkę z Gideonem. Koniec końców wracamy na mostek i boimy się o każdego członka, bo czarni sa u drzwi. Przybywa odsiecz w postaci X-Winga i już wiemy, oho będą Jedi. Ale gdy widzimy zieloną klingę, to mamy takie...zaraz, zaraz, chyba nie mówicie, że... Ale twórcy mówią i robią to doskonale, pochód niczym Vader pod koniec Łotra 1, to było tak piękne, wspaniałe i cudowne. Odmłodzenie wyszło całkiem nieźle technicznie, ale z drugiej strony: W każdym wydarzeniu galaktyki brał udział jakiś Skywalker?I wracając do muzyki: przybycie Luke tez ma piękne wstawki muzyczne. I pożegnanie z Grogu no wyciska kurde bele łzy, no wyciska i już. Mam jednak zgrzyt: Czy Bo-Katan nie miała wcześniej miecza, bo Sabine jej go po prostu oddała? I scena po napisach, no scena po napisach jest świetna. Ale tu mam drugi zgrzyt.

Księga Bobba Fetty w grudniu 2021, a na święta czyli pod koniec grudnia 3 sezon Mando. Dwie produkcje z kubłami w roli głównej w dość krótkim okresie. Chyba, że to o Bobba Fecie to będzie jakiś film tylko na Disney+ w stylu 90minutowego akcyjniaka, albo minisierial: 3/4 odcinki. Wiaodmo o Bobba to bardziej łowca nagród, kartele przestępcze, a przygody Dina to podejrzewam kwestia Mandalore. Choć widziałem jakieś plotki, przecieki o statkach w styluz Naboo i wsytępie Slave I w 3 sezonie Mando.

I Panda, na Disney Investor Day nie dali zapowiedzi o Bobba by nie spoilerować po prostu nic z finału Mando.
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: The Mandalorian

Postprzez BZHYDACK » 19 Gru 2020, o 02:49

Ludzie, ludzie, ale to była jazda.
Ale się cieszę z tego, co się działo, oraz z tego co można wywnioskować. Ale po kolei.
Początkowa scena przechwycenia promu bardzo klimatyczna. Wprawdzie nie dostajemy informacji, skąd nasza załoga wie o tym konkretnym promie, ale to można łatwo wyjaśnić, że czatowali na cokolwiek w punkcie wylotu z trasy nadprzestrzennej prowadzącej do kryjówki moffa. W sumie podobało mi się, że Gideon ukrywa się właściwie w samym środku niczego, co równocześnie znaczyło, że Pershing musiał kursować w tę i z powrotem do swojego laboratorium gdzieś indziej. Zresztą postać dr Pershinga jest bardzo ciekawa.
Dalej, scena ze "zbieraniem drużyny" również niezwykle dobrze zrobiona, wymiana zdań między czterema Mando, z których każdy rozumie kodeks inaczej niesamowicie budowała napięcie.
Sama akcja abordażowa to cud, miód i orzeszki.
Darktrooperzy nie zawiedli, tak przerażających droidów to chyba dotąd nie widziałem. Patrzenie, jak główny bohater ledwo-ledwo daje radę JEDNEMU wywoływało dreszcze.
Walka Mando-Gideon wręcz perfekcyjna. Przy okazji pragnę przypomnieć postać agenta ISB Callusa z Rebelsów, najwidoczniej moff Gideon odbył ten sam trening, bo całkiem dobrze radził sobie z mieczem. Ważniejsze jednak, jak był w stanie oddziaływać na psychikę bohaterów. I widzów. A napięcie między Dinem a Bo było bardzo mocno wyczuwalne.
No i na koniec powrót darktrooperów i ratunek w postaci Luke'a. Jak tylko pojawił się samotny X-Wing, wiadomo było kto przyleciał, ale to i tak nie zmniejszyło impaktu. Luke przeciął się przez droidy, jak przez masło. Jaki ojciec, taki syn :D
Całe pożegnanie Grogu aż ściskało serce.
Scena po napisach... wielka niewiadoma. Stawiałbym, że będzie to podstawa do serialu "Rangers of the New Republic" ale wszystko może się jeszcze zdarzyć.
Awatar użytkownika
BZHYDACK
Gracz
 
Posty: 320
Rejestracja: 18 Sty 2016, o 12:29

Re: The Mandalorian

Postprzez David Turoug » 19 Gru 2020, o 13:37

8 or 16

Disney pokazuje, że mimo nie do końca lubianej Trylogii sequeli, seriale robić umie. Odcinek trzymał w napięciu od początku do końca. Myślę, że producenci wykonali bardzo fajny zabieg pokazując, że Mandalorianin jest człowiekiem z krwi i kości, ma swoje słabości i uczucia, mimo że przez 99% czasu skrywa je pod kubłem. Jeżeli walka z jednym darktrooperem stanowiła taki wysiłek dla Dina, to stawienie czoła całemu plutonowi byłoby niewykonalne. Akcja na samym okręcie Gideona była niesamowita. No i Luke Skywalker. Jak zobaczyłem X-Winga, to początkowo pomyślałem to będzie Skywalker, ale zaraz przyszło mi na myśl że reżyser i spółka tego nie zrobia, więc postawiłem na Ahsokę, która przemyślała sprawę z Grogu. Jednak kilkanaście sekund później zapaliła się zielona klinga, będąca wizytówką legendarnego Jedi. Trzeba przyznać że świetnie oddali jak potężny stał się Skywalker. Doczytałem informację, że głosu standardowo udzielił Mark Hamil, a postać zagrał Max Lloyd Jones.
W serialu sporo się wyjaśniło, ale mamy też sporo kolejnych "zahaczek" fabularnych. Napięcie między Bo Kataną a Djarinem, który nie jest zainteresowany by przewodzić Manndalorianom. Czy w 3 sezonie historia będzie oparta właśnie o dążenie do zjednoczenia Mando pod przywództwem któregoś z Mando? Jak ułożą się dalsze relacje z Bobą. No i co dalej będzie z samym Mando i jego znajomymi. Sporo miejsca jest zarówno dla Cary Dune jak i Greefa Kargi. W sumie Cara jako szeryf-republiki ma teraz w swoim władaniu Gideona.
Serial też świetnie pokazuje przyszłość jak będą przenikać się seriale. Pedro Pascal w niedawnym wywiadzie chlapnął, że chętnie pojawi się w innych serialach, jak np. o Ahsoce. Pewnie nie zabraknie go w jakimś odcinku serii o Bobie. Zgadzam się z Bzydackiem, że nic o tym nie mówili, żeby nie spoilerować epilogu ostatniego 16 epizodu mandalorianina. Swoją drogą czytałem też że III sezon Mando może być ostatnim. Ciekawe czy tak będzie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Poprzednia

Wróć do Filmy

cron