Content

Filmy

Star Wars Detours

Star Wars Detours

Postprzez David Turoug » 24 Sie 2012, o 20:58

Hmm, jakiś czas temu zapowiadano serial w realiach Star Wars. Prawdę mówiąc, myślałem że będzie to projekt aktorski, osadzony między Zemstą Sithów, a Nową Nadzieję.
Dzisiaj okazało się, że będzie to animowany, serial komediowy, rozgrywający się w wyżej wspomnianym przedziale. Nie wiadomo czy na poważnie, czy z przymrożeniem oka, ale twórcy ponoć orzekli, iż wydarzenia z serialu są/będą kanoniczne.

Tutaj wrzucam pierwszy trailer, po angielsku.



Mimo niektórych śmiesznych gagów, taka forma kontynuacji Gwiezdnych Wojen w wersji TV, jakoś mnie nie przekonuje. Naprawdę wolałbym już kolejne trzy epizody, ekranujące, np. faworyzowaną przez wielu fanów Trylogię Thrawna.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Detours

Postprzez Avien Matiias » 24 Sie 2012, o 21:15

NA VALHALLĘ I CZTERECH JEŹDZCÓW APOKALIPSY. Lucasa dorwała starcza demencja...
Postać Główna:
Image
Postaci Poboczne:
Image
Image

Violence isn't the answer, Violence is the question. The answer is YES
Awatar użytkownika
Avien Matiias
New One
 
Posty: 830
Rejestracja: 30 Cze 2009, o 22:53

Re: Star Wars Detours

Postprzez David Turoug » 24 Sie 2012, o 21:18

Gwoli personaliów, którzy zajmują się projektem. Nad całością pracuje Lucasfilm Animation. Głównym scenarzystą jest Brendan Hay, głównym reżyserem Todd Grimes, a specjalnymi konsulantami Seth Green i Matthew Senreich.
Nie mniej to właśnie Lucas, kazał pokazać jak to ma wyglądać na konwencie "Star Wars Celebration VI", który trwa od 23 do 26 sierpnia.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Detours

Postprzez Thrak Skirata » 24 Sie 2012, o 22:48

Podnieśli rękę na Fetta... zbrodniarze.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Star Wars Detours

Postprzez Tzim A'Utapau » 24 Sie 2012, o 23:38

Lucas najwyraźniej wyciągnął wnioski z sukcesów dotychczasowych animowanych parodii, np. Family Guya i zaświeciły mu się w oczach dolary. Czas jakiś temu dumałem sobie nad tym, że chętnie bym obejrzał dobrą animowaną wersję Gwiezdnych Wojen (np. Starą Trylogię w wersji rysunkowej, niekoniecznie komputerowej). Od teraz będę uważał z życzeniami.

Szkoda, że wielki L poszedł w autopastisz. Od pewnego czasu nie mam do jego twórczości i pomysłów zbytniego szacunku, ale liczyłem, że w końcu mnie pozytywnie zaskoczy.
Dzisiaj okazało się, że będzie to animowany, serial komediowy, rozgrywający się w wyżej wspomnianym przedziale. Nie wiadomo czy na poważnie, czy z przymrożeniem oka, ale twórcy ponoć orzekli, iż wydarzenia z serialu są/będą kanoniczne.


Smutna wiadomość - mogli orzec to na poważnie. Wesoła - osoby odpowiedzialne za Expanded Universe od kilku ładnych lat zapowiadają, że w ramach poukładania EU (choćby na użytek pisarzy biorących się za Gwiezdne Wojny) przekonują Lucasa do rozbicia kanonu na co najmniej dwie linie, tak jak ma to miejsce z wieloma fikcyjnymi światami. Chyba wyszli z założenia, że pozwoli im to być elastycznymi, gdyby Lucas coś spieprzył... widać obawy mieli uzasadnione.

Sam filmik nie był zły pod kątem humoru. Widać, że autorzy się na SW znają, choćby po liczbie wewnętrznych gagów i wzięcia na warsztat znane z EU postacie. Gdyby nie infantylna metoda prezentowania bohaterów, nie byłoby źle.

W każdym razie mam nadzieję, że ta zapowiedź to żart. :|
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Detours

Postprzez Jack Welles » 25 Sie 2012, o 00:14

A mi się podoba i jestem wręcz na 100% pewien, że nie będzie to miało zupełnie związku z kanonem (po krótkim research w internetach). Obecnie często oglądam cykl komediowych filmików na collegehumor pt. Troopers i chętnie zobaczę jak zabawa z komedią wyjdzie Lucasowi. A, że skok na kasę to nie powinno nikogo dziwić - po co innego Lucas stworzył SW jak nie dla kasy :P
BTW Robot Chicken: Star Wars był znakomity ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Star Wars Detours

Postprzez Mistrz Ind'yk » 25 Sie 2012, o 02:44

Jak dla mnie - bomba :D . Na pewno nie wskoczy w drogę jakimkolwiek planom dotyczącym następnej trylogii (a nie widzę czegoś poważnego w formie, która objęła CW i to, co widać u góry), gdyż dotyczy zupełnie innej realizacji, fabuły itp. Pośmiać się zawsze warto, pomysłów jak widać autorom nie brakuje, raz wychodzi im to lepiej, raz gorzej, ale zawsze do przodu. Jeśli nie brać takich rzeczy na poważnie (typu Fifa Street i Rooney jako trzydrzwiowa szafa), to można się skusić na oglądanie i zapewne salwy śmiechu. Dla mnie to projekt poboczny, który ma zupełnie inne cele. Do tej opinii dodam, że jestem oddanym fanem Lego Star Wars (choć grałem tylko w klasyczną trylogię), bo taki humor po prostu do mnie dociera - w ramach odprężenia, wyluzowania. EU to nie tylko fabuły w stylu KotORa 2, czasem można zrobić parodię (chociaż wspomniana gra zostaje mistrzem :) ). Jeśli dobrą, to na plus :D .

Oczywiście to wszystko u góry opiera się na tym, że jest to projekt, który nie przeszkodzi żadnym powstającym poważnym projektom. Jeśli byłby zamiennikiem, czy czymś więcej, niż wypełniaczem czasu, to już gorsza sprawa, jednak parodie i luźne sprawy traktuję tylko jako odskocznie :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Star Wars Detours

Postprzez Peter Covell » 5 Wrz 2012, o 02:08

Cóż, jak powiedział Tau - Lucas zobaczył sukces star warsowych parodii, policzył ile kosztuje go utrzymanie domu i stwierdził "a co mi tam". Całość zapowiada się zabawnie i pewnie będę oglądał, by się odprężyć i pośmiać, bo gagi rzeczywiście były niezłe, aczkolwiek wolałbym, gdyby George na poważnie zainteresował się wspomnianym przez Davida serialem aktorskim albo kolejnymi filmami z gwiezdnej sagi.
Czy tworzenie SW: Detours wpłynie na "poważne" produkcje - pewnie nie, bo mam spore wątpliwości czy nie są one jedynie życzeniem fanów, które nigdy nie zostanie spełnione. Ciężko opóźniać produkcję czegoś, co najprawdopodobniej nigdy - tak naprawdę - nie miało powstać...
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars Detours

Postprzez David Turoug » 8 Wrz 2012, o 00:14

Mam nadzieję, że rzeczywiście "SW Detours" nie będą wpływać na poważne produkcje, ani na to co już powstało czyli filmy oraz książki. Wystarczy, że już animowany serial Clone Wars, nieźle pomieszał w książkowej serii "Noce Coruscant".
Detours jak się pojawi, to oczywiście go nie przegapię, mam jednak nadzieję że nie będą go zbytnio ciągnąć. Wcześniej wspomniane Clone Wars skończyłem chyba na końcówce drugiego sezonu.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Detours

Postprzez Mistrz Ind'yk » 23 Wrz 2012, o 14:11

Nikt nie wspomina, a pojawiły się już dość dawno następne krótkie filmiki reklamujące Detours. Tym razem twórcy skupiają się na przybliżeniu konkretnych postaci, nie jest już tak zabawnie (no cóż, trailer pewnie wyciągnął to, co najlepsze ze wszystkiego), ale jednak można się uśmiechnąć czy zaśmiać :) .

Imperator/Vader

Han/Chewie

Leia/Dexter

Super Ace/Killer

Lando/Greedo

Harmony/Obi-wan
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Star Wars Detours

Postprzez David Turoug » 23 Wrz 2012, o 19:57

Hmm, rzeczywiście powyższe filmiki nie są już tak zabawne jak pierwszy trailer. Obawiam się, że to co było najśmieszniejsze zostało pokazane od razu. Oczywiście mogę się mylić i twórcy serialu komediowo-animowanego maja coś w zanadrzu, choć podchodzę do tego dość sceptycznie. Czekamy na kolejne spoty.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Detours

Postprzez Mistrz Ind'yk » 23 Wrz 2012, o 22:57

Ja tam mam nadzieję, że w formie kilkunastominutowej, nie będzie to zbyt męczące, przez większość czasu siedzieć się będzie z uśmiechem, może przerywanym wybuchami śmiechu. Dużo też zależy, ile trwać będą epizody. Czy planują zrobić z tego bardziej wstawki, czy może jak klasyczne kreskówki po 15-22 minuty. Szczerze mówiąc, to w dłuższe ramy nie wierzę :) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42


Wróć do Filmy

cron