Content

Filmy

Disney kupił LucasFilm

Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2012, o 01:09

Wczoraj gruchnęła wiadomość o wykupieniu przez wytwórnię (a może raczej korporację) Disney, spółki Georga Lucasa - Lucasfilm. Ci od "Myszki Miki" i innych "Piratów z Karaibów" kupili "Lucasa" za ponad 4 mld. dolarów. Co więcej, od razu zapowiedzieli nową, filmową trylogię Gwiezdnych Wojen, a więc epizody VII, VIII i IX.

Tutaj link do bastionowego newsa - KLIK.

Planowana data "siódemki" to 2015 rok. Co wykombinują? Szlag wie. Ponoć nadchodzący epizod jest już tworzony. Ciekawe jakie będzie podejście do całego Expanded Universe. Jednym słowem MASAKRA!
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Silus Targon » 31 Paź 2012, o 01:21

Wiadomo Disney dobrze sie nie kojarzy bo każdy or razu ma przed oczami dziecinne bajki. Ale nie oszukujmy się. Lucas uważał się za najlepszego reżysera i powtarzał że nikomu już nie odda tej funkcji. Niestety wyszło że im więcej miał do powiedzenia tym filmy wychodziły gorsze. Jest beznadziejnym reżyserem. Np wiele osób zwracało mu uwagę na płytkość dialogów w jego filmach ale on to olał. Wyszło jak wyszło.
Praw nikomu udostępnić nie chciał a filmów kręcić mu się nie chciało jeszcze bardziej. Najlepiej było jak wypuścił pierwszą cześć ponownie do kin z zaznaczeniem że kolejne odrestaurowane w kinach pojawią się pod warunkiem że pierwsza odniesie wymagany dochód. Sorry ale próba zarobienia ponownie na tym samym to delikatna porażka...
O tym że GL się do tego nie nadaje było wiadomo od dawna. Niestety do tej pory był zbyt skąpy pomimo że wielu poważnych producentów się do niego zgłaszało.
Ja nie jestem przekonany czy to tak źle że ktoś przejął wreszcie kontrole nad filmami. Może początki będą ciężkie ale krytyka fanów powinna ukierunkować na właściwe tory :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2012, o 01:32

Teraz pytanie co chcą nakręcić? Na paru anglojęzycznych stronach coś wzmiankują o kontynuowaniu akcji niedługo po "Powrocie Jedi". Fani od dawna proponują, by za kolejną trylogię filmową przyjąć "Thrawna" napisanego przez Zahna. Dawniej Lucas miał plany, że w kolejnych epizodach jedynymi znanymi postaciami mają być C-3PO i R2-D2.

Pozostaje też dobór aktorów. Jak na sb wspomniałem nie chciałbym w Gwiezdnych Wojnach widzieć jakiś "wampirów" czy Radclifa, ani inne hany montany (jak dodała Alicia). Na pewno nie przeszkadzałby mi Ewan McGregor jako duch Kenobiego, choć w klasycznej trylogii Obi-Wana grał Alec Guinness. Kto za Marka Hamila? A może rzeczywiście postawić na coś zupełnie nowego? Mam tylko nadzieję, że nie burzyłoby to kanonu zbudowanego na książkach...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 31 Paź 2012, o 09:51

Tak sobie myślę, że nie ma co panikować - Disney kupił Lucasfilm, ale nie oznacza to, że zamykają go i swoich ludzi dadzą do tego. Do Disneya należy również Hollywood Pictures (Szósty Zmysł, Adwokat Diabła, Karmazynowy Przypływ, Młodzi Gniewni itd) i raczej nie mamy powodów na narzekania na ich filmy. Disney to moloch w świecie filmowym i filmy z typu High Musical czy tam Hannah Montana to niewielka część jego portfolio - weźmy choćby ostatnich Avengersów ;). Uważam, że dobrze się stało, że Lucasfilm został przejęty, bo dopiero teraz istnieje szansa na nakręcenie porządnie kolejnych epizodów SW (a nie iście po linii najmniejszego oporu i kręcenie animowanych serialików typu Clone Wars czy to coś tam nowego, albo remastering już nakręconych filmów).
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2012, o 11:48

No rzeczywiście Disney ma na swoim koncie Avengersów czy lubianych przeze mnie Piratów z Karaibów. Nie mniej, nie pozbawia mnie to obaw. Po cichu chyba każdy fan SW gdzieś tam liczył na jeszcze trzy filmy, mimo tego iż Lucas wykluczył taką możliwość. Teraz zastanawiam się, czy zupełnie nowa trylogia to dobry pomysł. Myślę, że jeżeli nie zaburzą Expanded Universe może wyjść z tego coś ciekawego. Wątpię jednak, by Disney miał zamiar ekranizować którąś z powieści. To właśnie powoduje, że kanon książkowy (i cała ta reszta komiksów itp) może runąć, jeżeli ktoś w Disney'u nie będzie miał zamiaru ogarnąć całego świata wykreowanego przez George'a.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 31 Paź 2012, o 13:29

Cóż - ja to widzę tak, że wykupili LucasFilm, ale tamtejsi ludzie zostali tak i jak sama marka. Różnica jest taka, że ich stać na kolejne epizody i chcą je zrobić. Podejrzewam również, z powodu że jest to saga kultowa, iż raczej nie będą sami zbytnio ingerowali w kanon, a dużo się konsultowali. Choć jak już zaznaczałem - nie powinno raczej być z tym problemu jeśli nie wypieprzą ludzi, którzy pracują w LucasFilm (btw podejrzewam, że na koniec filmu dalej będzie logo LucasFilm i dojdzie tylko logo Disneya).

PS Jeśli nie będą chcieli zostać znielubieni przez fanów to nie będę kombinowali na własną rękę.

PPS Fajnie by było jakby to HBO wykupiło prawa do na przykład Trylogii Thrawna i nakręcili serial :D.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Tzim A'Utapau » 31 Paź 2012, o 14:24

W pierwszej chwili, gdy o tym usłyszałem, miałem obawy. Ale po przemyśleniu sprawy uważam, że stało się dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Lucas pokazał, że nie jest w stanie kontynuować swojego dzieła. Gwiezdne Wojny były dla niego źródłem utrzymania. Jeśli chciał mieć dochody, musiał walić w komerchę, choćby nawet prywatnie wolał nakręcić coś innego.

Disney jest obecnie największą korporacją zajmującą się mediami na świecie. Należy do niego pół Hollywood. Swoim znakiem podpisuje komercyjny syf najpodlejszego gatunku, owszem. Ale oprócz tego wykupuje też ambitne stacje telewizyjne i spółki znane z dobrych produkcji i prowadzi genialną politykę - zostawia na stanowiskach ludzi, którzy się na tym znają i obraca tylko kapitałem. Co więcej, producenci wykupieni przez Disneya mają szansę rozwinąć skrzydła. Ludzie pokroju Lucasa przestają hamować lepiej obeznanych.

I teraz spójrzmy, kto zajmował się EU? Kto ogarniał cały burdel? Kto odpowiadał fanom na pytania? Kto pracuje nad encyklopediami, przewodnikami? To nie był Lucas, to był sztab ludzi, pisarzy, scenarzystów, rysowników komiksowych, pomniejszych rzeczników i tym podobnych, którzy autentycznie się na Gwiezdnych Wojnach znają, lubią je, mają o nich ogromną wiedzę, śledzą rynek i dzieła z EU. Disney prawdopodobnie da tym ludziom odpowiednie stanowiska. I to wyjdzie Gwiezdnym Wojnom na dobre. Bye, bye, Lucas, krzyż na drogę. Dzięki za Gwiezdne Wojny, zapamiętamy twoje nazwisko, pora na emeryturę (i tak mocno opóźnioną) :P

Disneya stać na to, by zrobić coś porządnego. Może zaryzykować. Lucasfilm to dla nich, fakt, ogromna inwestycja, ale nadal tylko inwestycja. 4 mld mają się zwrócić i zwrócą (porobią kolejne kreskówki, pewnie przejmą Detours na potrzeby kanałów telewizyjnych dla dzieci, wydadzą w cholerę zabawek, rozreklamują Gwiezdne Wojny wśród młodzieży - mają do tego narzędzia). A filmy mogą zrobić w miarę porządne. Tym bardziej, że będą pod czujnym okiem fanów. Mają kapitał, mają możliwości - ja tam się doczekać nie mogę.

Disney wykupił Marvela - trzęsie rynkiem. Teraz mogą sobie wydać tyle komiksów SW, ile dusza zapragnie. I, mam nadzieję, zrobią to. :)

Co do filmów: łatwo można wygooglać, o czym miały być według Lucasa oryginalne części 7, 8 i 9. Ale realia teraz na to nie pozwolą. Czy aktorzy są za starzy? Ford się nadaje na epizodyczną rolę typu ukłon do starej sagi. Mark Hamill do dziś podkłada w kreskówkach głos i robi to rewelacyjnie, więc może też? To byłby dopiero come back, nie? ;) . Fisher też żyje... zrzuci 30 kg i będzie git :)

A młodzi aktorzy? No cóż, Disney na pewno wpakuje do produkcji swoje gwiazdeczki. Można tylko liczyć, że nie w głównych rolach. Będzie im łatwo negocjować z "aktorami", każdy chciałby zagrać w Gwiezdnych Wojnach, to jest ogromny prestiż na całe życie.

Jako ciekawostkę dodam, że nie ma się co dziwić, jeśli zobaczymy na ekranach Vong. O ile pamiętam pewne dywagacje osób przez LucasArts upoważnionych, to w perspektywie filmów często o Vong wspominali. Niby fani mają do nich różnoraki stosunek, ale:
- Vong idealnie się nadają na ekran pod efekty specjalne.
- Byli ogromną ingerencją w EU (za zgoda Lucasa zresztą), więc nie mogą przejść bez echa.
A fani? Fani i tak będą zadowoleni, bo Disney (imo) da sobie radę. Niech nawet krzyczą, że "film dobry, ale mi się nie podobał", byle by było głośno ;)

Albo może zrobią coś w stylu Dark Empire? Na bank na rękę im będzie rodzeństwo Solo - młodzi bohaterowie mogący zostać idolami dla dzieciaków.

Będzie się działo. I dobrze :D
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Kamuro Rushi » 31 Paź 2012, o 14:54

Gimme Old Republic :c Wojny Mandaloriańskie też by były spoko
Ale nie no, ogółem IMO spoko, że ktoś wreszcie ruszy Lucasa. Może wyjdzie coś nowego, świeżego i PORZĄDNEGO ze znaczkiem Star Wars.
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2012, o 17:14

Wiadomo już, że na pewno VII epizod nie będzie ekranizacją książek, ani innych przedsięwzięć z Expanded Universe. Film ma być całkiem oryginalną opowieścią. Takie pytanie do osób czujących się mocno z języka angielskiego. Jak byście przetłumaczyli "previously considered Star Wars canon"

Tutaj pewne spekulacje - klik.

Tau napisał(a):A młodzi aktorzy? No cóż, Disney na pewno wpakuje do produkcji swoje gwiazdeczki. Można tylko liczyć, że nie w głównych rolach. Będzie im łatwo negocjować z "aktorami", każdy chciałby zagrać w Gwiezdnych Wojnach, to jest ogromny prestiż na całe życie.


Już pisałem, że jak zobaczę kogoś z tych wampirzych sag albo Radclifa czy Hanę Montanę w Star Wars, to osobiście się rozprawię przy pomocy miecza świetlnego z osobami odpowiedzialnymi za angaż...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Thrak Skirata » 31 Paź 2012, o 18:29

David Turoug napisał(a):Wiadomo już, że na pewno VII epizod nie będzie ekranizacją książek, ani innych przedsięwzięć z Expanded Universe. Film ma być całkiem oryginalną opowieścią. Takie pytanie do osób czujących się mocno z języka angielskiego. Jak byście przetłumaczyli "previously considered Star Wars canon"

Tutaj pewne spekulacje - klik.

Tau napisał(a):A młodzi aktorzy? No cóż, Disney na pewno wpakuje do produkcji swoje gwiazdeczki. Można tylko liczyć, że nie w głównych rolach. Będzie im łatwo negocjować z "aktorami", każdy chciałby zagrać w Gwiezdnych Wojnach, to jest ogromny prestiż na całe życie.


Już pisałem, że jak zobaczę kogoś z tych wampirzych sag albo Radclifa czy Hanę Montanę w Star Wars, to osobiście się rozprawię przy pomocy miecza świetlnego z osobami odpowiedzialnymi za angaż...



Popieram jedi. Nie zniosę takich rzeczy.
Jak podniosą ręce na Mandalorian, to rozważę nawet sojusz z jedi.
Sprawiedliwość musi być Mandaloriańska....
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Tzim A'Utapau » 31 Paź 2012, o 19:46

Wiadomo już, że na pewno VII epizod nie będzie ekranizacją książek, ani innych przedsięwzięć z Expanded Universe.


To oczywiste o tyle, że ekranizowanie książki byłoby komercyjnym samobójstwem. Trzeba się dzielić laurami z autorem książki, nie uniknie się porównywania typu film-książka i jeszcze nikogo się nie zaskoczy.

Historia musi być nowa. Pytanie brzmi, w którym okresie zostanie osadzona - z tego okresu na bank weźmie dużo z EU. Lucas nie pozwalał pisarzom i autorom komiksów/gier umiejscawiać czasu akcji w okresie Mrocznego Widma i kolejnych części filmowych, bo wiedział, że filmy będzie kręcił. Lucas jednak dawał zielone światło do wszystkiego po 4 ABY. Dlatego mamy duży przeskok wstecz, ale nie tak duży do góry. Teraz Disney ma problem. Ciekawi mnie, jak z niego wybrną.

Poza tym, nawet jeśli mają zamiar wykorzystać bezpośrednio gotowe motywy z EU, to ci teraz tego nie powiedzą. 2015 daleko, musi wrzeć, fani muszą pisać domysły, trzeba z tego zrobić hot topic. Informacje będą zdradzali powoli. W 2014, gdy oświadczą: "ej, tak naprawdę, to jednak wykorzystaliśmy nieco z EU, ale to nadal oryginalna historia", nikt obecnych zapewnień nie będzie pamiętał* ;)

Na oko wygląda to tak: Gwiezdne Wojny to opowieść o Skywalkerkach. 1-3 mówiły o Anakinie, 4-6 o Luke'u, na logikę 7-9 powinny opowiadać o kolejnym Skywalkerze. Przy czym nie musi to być Ben.

Muszą być Skywalkerowie, jacykolwiek, ale muszą. Musi być Fett (akurat ten mały wyrósł, to go pewnie zagra :) ), muszą być postacie z SW kojarzone. A żeby byli ci bohaterowie, nie mogą za dużo do przodu wyskoczyć. Maks 40 ABY.

Tutaj pewne spekulacje - klik.


E tam takie. Niby dla fanów, a nic nowego nie napisał i tak naprawdę mierzył tekstem w kompletnie z tematem niezaznajomionych.

Już pisałem, że jak zobaczę kogoś z tych wampirzych sag albo Radclifa czy Hanę Montanę w Star Wars, to osobiście się rozprawię przy pomocy miecza świetlnego z osobami odpowiedzialnymi za angaż...


Myślę, że byłoby to:
1. Zbyt ryzykowne, by umieszczać w SW bardzo popularną aktorzynę.
2. Nieopłacalne. Aktorzyna sobie policzy, a wiele osób wcale jej nie będzie chciało oglądać, więc kiepski biznes.
3. Aktorzyny na topie szybko stają się passe. Ich gwiazdka świeci wśród dzieci jasno, ale krótko. Za to aktorzy drugoplanowi grają w durnych serialach cały czas.

Disney ma setki aktorów drugoplanowych i to ich prawdopodobnie wciśnie do filmu. Nastraszą media doniesieniami w stylu "Selena Gomez zagra w Star Wars?" :o , a potem to zdementują. Ja bym tak zrobił :D

Ogólnie, powtarzam się, jestem bardzo dobrej myśli. Disney to korporacja z chciwym zarządem, ale ten zarząd to nie są idioci. Nie kieruje nią jeden facet z wodą sodową pod czerepem. Disney zna się na uberkomercyjnych produkcjach, które może nie są niezwykle głębokie, ale za to cool, estetyczne, porywające. Takie właśnie są Gwiezdne Wojny.

*tak jak Prometeusz miał nie mieć NIC wspólnego z Obcym ** :roll:

**nie słuchajcie w tej sprawie Otorka, opłacili go.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2012, o 20:01

Mam tylko nadzieję, że nowa trylogia nie przekreśli wielu książek, które wtedy staną się niekanoniczne. Myślę, że fani mogliby się wtedy podzielić jedni na obóz konserwatywny uznający dwie trylogie + książki, komiksy etc, a drudzy na obóz reformatorski, dla których nie będzie problemu wyrzucić np. Thrawna do śmieci. Osobiście należałbym do grupy pierwszej.

Jeżeli przenieśliby akcję do 40ABY, to nie widzę problemu by Hana Solo znowu zagrał Harrison Ford (o ile zdrowie mu dopisze), a Luke'a - Mark Hamil. Ładnie wtedy można by wprowadzić Jacena i Jainę (przyznam szczerze że sam nie czytałem o nich żadnej książki) oraz inne postaci.

Chyba Tau masz rację, że obecnie fanie toczą zażarte dyskusje co i jak. Gwiezdne Wojny znowu kontratakują, ale z czasem może się okazać, że w VII epizodzie niemało wątków będzie zaczerpniętych z EU. Moim zdaniem byłoby bardzo dobrze ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Tzim A'Utapau » 31 Paź 2012, o 20:24

Z tymi książkami mają problem. Jedyny sposób na jego ominięcie, to wyskoczenie poza ich czas akcji. Zauważmy, że EU ma bardzo poważną lukę z niewiadomych przyczyn 50 ABY - 130 ABY. Dlaczego EU nie rusza tego okresu? Być może właśnie dlatego, że LucasArts na to nie pozwalało, bo miało awaryjny plan osadzenia tam filmów.

Moje potencjalne przedziały idą tak:

20 ABY - w sumie mało wyeksploatowany okres. Akurat przed Vong, więc można pokazać jak Jedi wracają do gry, skończyliby akcję tuż przed inwazją masochistów 25 ABY. Zamykałoby to SW w klamrze. Trylogia co dwadzieścia lat. I zamiast Skywalkerów mielibyśmy za głównych bohaterów młodych Solo. Od biedy z dwoma-trzema książkami muszą się rozprawić, a cała reszta jest prosta do pogodzenia.

50-130 ABY - Czarna plama EU. Tu faktycznie mogą zrobić wszystko i na przykład pobawić się duchami, co by akcenty ze starych części wrzucić. Wojna impy-sojusz, mocowładni z dylematami, Skywalkerowie/Solo po obu stronach konfliktu. Yep, to obstawiam. Najwyższa pora zapełnić tę lukę.

Za to nie uwierzę, by chcieli wrzucić akcję do okresu 30-40 ABY, bo tu wszystko opisały książki. Podobnie z 4 - 17 ABY, trzeba by wytoczyć wojnę EU. Również inwazja Vong, mimo wszystko, byłaby zbyt ryzykowna. Lucas mógłby sobie na nią pozwolić. Choć ja na nią liczę :)
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 31 Paź 2012, o 20:33

Już teraz wprowadzenie niektórych wątków w serialu 3D Clone Wars, zamieszało nieco z książkami, mianowicie w Nocach Coruscant. Chodziło o jakiegoś bohatera który został uśmiercony, a potem znowu się pojawił.

Z tymi Duchami Mocy nie taki zły pomysł. Zawsze można cyfrowo wygenerować czyjś wizerunek, nawet jeżeli ktoś nie jest już wśród żywych, np. Alec Guinness grający Obi-Wana w klasycznej Trylogii. Zawsze też scenarzyści mogliby dopasować jakoś plot do tego co działo się w książkach. Sporą ingerencją była np. akcja w grze/książce Force Unleashed, choć w filmach nie ma mowy o żadnym Marku Galenie (Starkilerze) czy jeszcze lepszy przykład Padawance Anakina - Ahsoce Tano. Hmm, może jej nie uśmiercą i ona będzie mogła być jedną z postaci w nowym epizodzie? Opcji jest naprawdę sporo... Ja sobie tylko życzę, by nie przekreślili EU, który tworzą książki.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Kamuro Rushi » 17 Lis 2012, o 20:42

I teraz zadajmy sobie pytanie - kogo w najnowszej trylogii będzie grał Johnny Depp?
Bo w to, że "kapitan Jack Sparrow" pojawi się w Gwiezdnych Wojnach chyba nikt nie wątpi? Wszak to jeden z ukochanych aktorów Disneya, na pewno go zaangażują
Image

GG: 10185580
Jak czujesz nieodpartą chęć postawienia komuś piwa, lub też gdy pewnego słonecznego ranka odkryjesz, że jesteś seksowną brunetką z dużym biustem - napisz.
Awatar użytkownika
Kamuro Rushi
Gracz
 
Posty: 444
Rejestracja: 12 Cze 2011, o 13:16

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 18 Lis 2012, o 00:10

Pewnie na jakimś kapitańskim stanowisku :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 19 Lis 2012, o 01:18

Wygląda na to, że scenarzysta Epizodu VII został już wybrany i jest nim niejaki Michael Arndt. Informacja pochodzi z oficjalnej strony SW (klik). Szczerze mówiąc gościa nie kojarzę. W necie znalazłem, że dostał oskara za scenariusz do filmu Mała Miss z 2006 roku i nominację za plot do Toy Story 3. Gościu chyba zupełnie jest spoza jakiejkolwiek, kosmicznej branży. Z info na filmwebie wynika, że Arndt jest scenarzystą do kontynuacji Igrzysk Śmierci i filmu Oblivion z Cruisem i Kurylenko.
Mam nadzieję, że ktoś będzie czuwał nad spójnością tego epizodu z EU. Chyba możemy być pewnie, że era "Old Republic" zostanie nieruszona. Myślę, że książki dotyczące wydarzeń bezpośrednio przed klasyczną i nową (I,II,III) trylogią też (chyba) mogą "spać" spokojnie.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Silus Targon » 25 Sty 2013, o 12:32

Ponoć reżyserem 7 czesci finalnie ma być J.J. Abrams. Tak mi się gdzieś przeczytało :)
Postać główna
Image
Postać podoczna
Salomea Tiris
Image
Medison
Awatar użytkownika
Silus Targon
New One
 
Posty: 654
Rejestracja: 26 Sty 2009, o 20:45

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Oto'reekh » 25 Sty 2013, o 13:02

SW R.I.P
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 25 Sty 2013, o 13:30

Oto'reekh napisał(a):SW R.I.P



Już trzy poważne serwisy poinformowały, że JJ.Abrams będzie reżysrerem VII epizodu. U nas trąbi o tym choćby Bastion. Jeszcze jakiś czas temu Abrams zarzekał się, że jako fan star treka nie chce pchać się w Gwiezdne Wojny. Widocznie Disney głębiej sięgnął do swej sakwy...

Niestety moim zdaniem jest to informacja in minus... Teraz czekamy na informację jakby Hanna Montanah miała pierwszoplanową rolę u boku Patrica Stewarta.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Następna

Wróć do Filmy

cron