Content

Filmy

Disney kupił LucasFilm

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Oto'reekh » 12 Wrz 2013, o 16:00

Tak, to jest najlepsza myśl ever. Zrobić SW z Windu! Double Dare You!
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 30 Wrz 2013, o 10:58

W sumie jakiejś dużej spiny nie mam, ale myślę że w tym filmiku są dosyć dobre przemyślenia


Generalnie na wykopie, skąd to wziąłem był jeden ciekawy, warty zastanowienia się nad nim komentarz:

sojuz151 napisał(a):Jak dla mnie taka różnica pomiędzy nową i starą trylogią w choreografii ma dużo sensu fabularnie- nowa trylogia to galaktyka w szczytowym okresie swojego rozwoju a stara to galaktyka wyniszczona przez wojny i powstania, gdzie cywilizacja niszczona przez ciemną stronę macy chyli się ku upadkowi.


Myślę, że i u nas można by parę tych rad dla Czołga zastosować ;)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Shas » 30 Wrz 2013, o 12:57

A niech mnie, dobre to jest, bardzo dobre.

A co do quota, ja to bym odwrócił raczej. To ostatnia część nowej trylogii powinna mieć ten element wyniszczenia wojną która nota bene trwała na całego. "Wojna" w starej trylogii to popierdułka partyzantki, Imperium u szczytu władzy to nie zniszczona galaktyka itp. To galaktyka odbudowana, bezpieczna ( pod butem Imperialnych ale jednak w miarę bezpieczna i stabilna ) na nowo rosnąca w ekonomiczne prosperity. Cywilizacja się nie chwiała, cywilizacja się rozwijała w najlepsze. To przecie po przejęciu władzy przez rebelii mamy opisane wpadki, wtopy, masakry, wojny za wojnami i ogólnie rozpierducha na całego wszędzie gdzie się da.

To wygląda jak wizja jankesów z Iraqu, walka o wolność i upadek tyrana a potem co z tym zrobić ? Powstania, ofiary, brak stabilności. Wygranie wojny to tylko jeden z elementów zwycięstwa, potem to trzeba zarządzać i zorganizować a tu rebele za przeproszeniem płci pięknej, dali dupy na całej linii i całemu pułkowi.
I know what dude I am I'm the dude playin' a dude disguised as another dude.
Shas
New One
 
Posty: 477
Rejestracja: 7 Mar 2010, o 19:29

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 3 Sty 2014, o 21:29

Choć kategoria "Filmy" raczej nie odnosi się do tego newsa, ale temat jak najbardziej odpowiedni. Choć sam, w ogóle nie interesuję się komiksami (w domu gdzieś jeszcze są jakieś z kapitanem Żbikiem czy Hansem Klossem), to właśnie zza oceanu przyszło potwierdzenie. Marvel Comics przejmuje licencję na komiksy Star Wars, a więc ciąg dalszy zakupów Disneya.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Mistrz Ind'yk » 4 Sty 2014, o 14:35

To powinno być w dziale z czytadłami, przecież komiksy to najlepsze książki z GW 8-) .
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Peter Covell » 4 Sty 2014, o 15:35

Może przy okazji ruszą Starą Republikę w wersji filmowej. Szczerze mówiąc, nie miałbym nic przeciwko takiej serii jak przy okazji Iron Mana, Thora etc i dalej spinających całość Avangersów.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 14 Sty 2014, o 00:41

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Thrak Skirata » 14 Sty 2014, o 22:03

Jack Welles napisał(a):http://www.inquisitr.com/1083877/boba-fett-movie-star-wars-spinoff/

coś ktoś wie więcej?


Różne rzeczy grożą o tym od dawna. Nawet coś szeptano przed sprzedażą Lucasa.
Jedni twierdzą, że to ma być jeden film, inni wspominają o całej trylogii.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 1 Lut 2014, o 22:34

Od kilku miesięcy trwają prace Grupy Trzymającej Kanon (Story Group), która współpracuje z filmowcami w sprawie ustalenie jednej linii dla Star Wars. Chyba jedną z nielicznych potwierdzonych informacji jest to, że powstanie jeden kanon dla całości, a jego podstawą będą filmy. Oznacza to, że najprawdopodobniej wszystko to co działo się do Powrotu Jedi zostanie utrzymane (łącznie z książkami). Niestety dalej nie wiadomo co stanie się z resztą, do której należą m.in świetna Trylogia Thrawna. Chodzą także słuchy o weryfikacji potomków Hana i Lei oraz Luke'a Skywalkera. Ba, z jakiś strzępków informacji jakie wynikają ze scenariusza wynika, że stworzą nawet nową partnerkę Wielkiego Mistrza Zakonu Jedi, co oznacza pożegnanie z Marą Jade.

Ciekawi mnie co wykombinują z Nową Erą Jedi, Erą Dziedzictwa itp itd. Dostaną łatkę "niekanoniczne" i tyle? Czy może coś się uda uszczknąć do głównego i jedynego kanonu?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jackson Sawyer » 1 Lut 2014, o 23:13

Jak dla mnie to niewielka strata. Jedyne czego mi szkoda to Thrawn i Darth Krayt, reszta historii mnie nie wciągnęła i mogłaby nie istnieć.
Image
GG: 7595062
Awatar użytkownika
Jackson Sawyer
Gracz
 
Posty: 205
Rejestracja: 2 Kwi 2013, o 13:45
Miejscowość: Łódź

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Thrak Skirata » 1 Lut 2014, o 23:31

Sprawa jak dla mnie jest bardziej skomplikowana. Grupa od kanonu, z tego co czytałem ma za zadanie zweryfikowanie całości uniwersum.Wiadomo, ze są chętni na nakręcenie filmów w tej tematyce. Weźmy chociaż spin-off o Bobie. Zatem, skoro filmy mają w kanonie najwyższą rangę, to mogą wyretuszować w zasadzie wszystko.
Myślę, że nie zmienią tego na lepsze.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Kelan Navarr » 2 Lut 2014, o 06:01

Jak dla mnie pozostać mogłyby jedynie trzy rzeczy: Mara Jade, Kyle Katarn (jedyny jedi którego autentycznie lubię) i trylogia Thrawna (co jest jednoznaczne z pozostawieniem Mary Jade). Patrząc na niektóre cuda na kiju, które wymyślone zostały przez pewnych autorów, może i lepiej że część poszłaby całkowicie do piachu. Dla mnie zawsze najbliższe były czasy w okolicach starej trylogii, także wszelakie cięcia na NEJ są jak najbardziej ok. Projekty typu Shadows of the empire itp nie zostaną przekreślone, więc nie ma się co martwić.

Zresztą wszystkie powyższe doniesienia to jedynie plotki, więc może wyjść na to, że zmiany będą bardzo kosmetyczne (bądź kanon mgławicowy stanie się oficjalnym :D ).
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 2 Lut 2014, o 13:11

Jeszcze tylko czekać, a administracja dostanie maila z prośbą o kontakt by odsprzedać prawa na fabułę MM i postacie (gorzej tylko, że wtedy SW może skoczyć na +18 :D :D ). Ponadto mogliby zostawić Thrawna, Katarna i ich otoczkę w spokoju - choćby ze względu na gry, w których się znajdują :D . Do tego mogliby odświeżyć Tie Fightera, X Winga, Jedi Academy oraz Jedi Knighta i byłbym mega szczęśliwy :D .

No i oczywiście wskrzesić Mace Windu :D :D :D :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 2 Lut 2014, o 14:00

Z Nowej Ery Jedi czytałem tylko "Mroczną podróż" i "Gwiazdę po gwieździe" i jakoś szczególnie wybitne te powieści nie były. Zwłaszcza ta pierwsza bardzo, bardzo przeciętna. Za Yuuzhan Vongami tęsknić nie będę, ciekawe tylko co z Anakinem Solo. Z serii dziedzictwo przeczytałem jedynie ostatni, dziewiąty tom "Niezwyciężony", gdzie Jaina zabija Jacena. Co do serii Przeznaczenie Jedi, to od paru dni czytam "Sojuszników" i muszę powiedzieć, że seria ma potencjał, tym bardziej iż nawiązuje do tego "Zaginionego Plemienia Sithów". Niestety jest to era najmłodsza, a więc najprawdopodobniej będzie pierwsza do usunięcia, zważywszy na fakt rozgrywania akcji VII epizodu ok 30-40 ABY. W sumie Mroczne Gniazdo też było spoko.

W większości się zgadzamy, że warto byłoby zostawić Thrawna, Marę Jade. By nie robić większego zamieszania, zostawiłbym także potomków Solo i Skywalkera (a przynajmniej ich imiona). Być może za kanon przyjmą także trylogię Andersona Akademia Jedi. Na chwilą obecną pierwsze, ważniejsze potwierdzone informacje zapewne będą koło kwietnia/maja tego roku. Na chwilę obecną wiemy tylko o potwierdzeniu Carrie Fischer, Hamila i Forda, o czym poinformowała ta pierwsza.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Peter Covell » 3 Lut 2014, o 21:25

Jak dla mnie pozostać mogłyby jedynie trzy rzeczy: Mara Jade, Kyle Katarn (jedyny jedi którego autentycznie lubię) i trylogia Thrawna (co jest jednoznaczne z pozostawieniem Mary Jade).

Przecież to wszystko, o czym masz pojęcie spoza filmów - Katarn z gier, Mara z Trylogii Thrawna. Koniec Twojego EU :D
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Jack Welles » 3 Lut 2014, o 21:54

Mi osobiście ci potomkowie Skywalkerów, Solów i pomieszanie ich imion kojarzy się z jakimś tasiemcem :D Jak na moje mogli by wprowadzić zupełnie nowych bohaterów, a ze starych zrobić jakieś tło ewentualnie :D :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 3 Lut 2014, o 21:57

Jack Welles napisał(a):Mi osobiście ci potomkowie Skywalkerów, Solów i pomieszanie ich imion kojarzy się z jakimś tasiemcem :D Jak na moje mogli by wprowadzić zupełnie nowych bohaterów, a ze starych zrobić jakieś tło ewentualnie :D :D


Czy ja wiem? Ostatecznie w EU i tak na chwilę obecną żywa jest Jaina Solo, a raczej Jaina Solo-Fel, Ben Skywalker. Aaa i jest jeszcze Alana Solo (córka Jacena i Tenel-Ka). No cóż, ostatecznie rzeczywiście na razie zajmujemy się plotkami, jakie co rusz pojawiają się w starwarsowym środowisku. Na konkrety jeszcze trochę poczekamy.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Tzim A'Utapau » 3 Lut 2014, o 22:15

Ostatecznie w EU i tak na chwilę obecną żywa jest Jaina Solo, a raczej Jaina Solo-Fel, Ben Skywalker. Aaa i jest jeszcze Alana Solo (córka Jacena i Tenel-Ka).


Jeszcze Cade, cała dynastia imperialna Felów, odłam Skywalkerów z Kiffar i sugerowana masa bękartów. ;)

A w temacie: liczę, że skoro w ogóle chce im się badać motywy z EU i zwracają na nie uwagę, to jednak postarają się nie rozpieprzyć kanonu bardziej, niż to konieczne.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez Oto'reekh » 3 Lut 2014, o 23:29

A mnie strasznie nurtuje podstawowe pytanie: Who cares?
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Disney kupił LucasFilm

Postprzez David Turoug » 3 Lut 2014, o 23:42

Virgil Mecetti napisał(a):
Ostatecznie w EU i tak na chwilę obecną żywa jest Jaina Solo, a raczej Jaina Solo-Fel, Ben Skywalker. Aaa i jest jeszcze Alana Solo (córka Jacena i Tenel-Ka).


Jeszcze Cade, cała dynastia imperialna Felów, odłam Skywalkerów z Kiffar i sugerowana masa bękartów. ;)

A w temacie: liczę, że skoro w ogóle chce im się badać motywy z EU i zwracają na nie uwagę, to jednak postarają się nie rozpieprzyć kanonu bardziej, niż to konieczne.


W sumie coś w tym jest. Gdyby mieli całkowicie to w dupie, to by nikt nie powoływał grupy do spraw kanonu, a Abrams z ekpią nie konsultowaliby się z nimi. Zresztą chyba już dożywotnio swoje 3 grosze do powiedzenia ma i będzie miał George Lucas.

Swoją drogą Tau, mógłbyś coś niecoś napisać o owych "Skywalkerach z Kiffar"? Zdaje się, że pierwszy raz o nich słyszę. A o Cadzie wiem tyle, iż to postać z komiksów, pewnie coś koło 130ABY? Syn Kol'a Skywalkera?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Filmy

cron