Content

Filmy

Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Peter Covell » 19 Paź 2015, o 09:12

W Multikinie są już dostępne bilety w przedsprzedaży :) Nie jest źle, 2D napisy, bilet normalny 26 złociszy. Myślałem, że podkokszą cenę.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 19 Paź 2015, o 15:53

Poznań. Szeregowi fani Gwiezdnych Wojen. Chłodny, grudniowy poranek.
- Ziom, idziesz na siódmą część?!
- Holipa, nie załapałem się na przedsprzedaż. Były po 26 złociszy.
- No właśnie ja też. Wiara wszystko wykupiła. Ale kuzynek w Końskich nagra mi film komórką w kinie.
- Szczęściarz.
Poznań.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Peter Covell » 19 Paź 2015, o 19:00

Burak.
Oczywiście, że idę.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 19 Paź 2015, o 19:41

Myślałem, że o te Końskie się bardziej obruszy...
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Peter Covell » 20 Paź 2015, o 08:44



Oh, yeah.
Odnoszę wrażenie, że epizod VII może naprawdę mocno czerpać z oryginalnej trylogii ("Moc, Jedi, to wszystko prawda"). Zdaje się, że Disney nieco mniej optymistycznie niż EU, dawny kanon podchodzi do możliwości Luke'a w szybkim odtworzeniu Zakonu Jedi i te kilkadziesiąt lat później Mocowładni nadal są jakąś legendą, a nie kimś, kogo spotykamy na każdym kroku.

I te sceny bitew <3
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez BE3R » 20 Paź 2015, o 10:53

:ugeek: dobrze że mamy z kim dzieci zostawić :ugeek:
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez David Turoug » 20 Paź 2015, o 11:34

Zwiastun potwierdza to co mówiłem, przy okazji publikacji oficjalnego plakatu. Rola Luke'a w nadchodzącym epizodzie będzie rzeczywiście niewielka. Mogą potwierdzić się plotki, jakoby pojawił się dopiero w końcówce, wezwany na pomoc i dopiero w epizodzie VIII odegra coś większego. Swoją drogą gdzieś już był informacje, jakoby Hamill miał już kontakt na kontynuacje Przebudzenia Mocy.

Sceny batalistyczne też są przednie, chyba zaryzykuję stwierdzenie, że będą lepsze niż to co działo się na Naboo (w Mrocznym Widmie). No i czeka nas nieodzowny pojedynek na miecze świetlne. Bardzo jestem ciekaw, jak wyjaśnią historię hełmu i maski Vadera? Kto je zwędził z Endoru? Może rąbka tajemnicy uchylą jakieś powieści.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Peter Covell » 20 Paź 2015, o 13:52

Rola Luke'a w nadchodzącym epizodzie będzie rzeczywiście niewielka. Mogą potwierdzić się plotki, jakoby pojawił się dopiero w końcówce, wezwany na pomoc


Takie rozwiązanie jest chyba nawet lepsze niż zrobienie z niego jednego z głównych bohaterów. Taki wymiatacz, który pojawia się na koniec i ratuje sytuację. W dobrze zaplanowanym i zrealizowanym scenariuszu może to sprawić, że widzowie dostaną podwójnej dawki gęsiej skórki.
I na pewno wyjdą z przekonaniem "ja chcę więcej Luke'a!", co nakręci hype na kolejną część.
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 20 Paź 2015, o 15:14

Kadrowanie przypomina sceny z nowoczesnych filmów wojennych.

Well, połączywszy fakty: narrację Luke'a o sile Mocy w rodzinie i trailery, w których jest machane mieczem, wygląda na to, że:

... Afro szturmiś jest synem Luke'a lub Lei. Wziąwszy pod uwagę cały wielki plot wokół nieujawniana nazwisk postaci w nowym filmie, zakładam, że to najprawdopodobniejszy bieg fabuły.
... No od biedy można uznać, że Rey będzie miała nazwisko Skywalker. Jest trochę wystylizowana na Shmi.

Pewnie będą rodzeństwem albo kuzynami :roll:

A poza tym można się spodziewać przyjemnej bitwy kosmicznej, bo będzie Ackbar.

Zdaje się, że Disney nieco mniej optymistycznie niż EU, dawny kanon podchodzi do możliwości Luke'a w szybkim odtworzeniu Zakonu Jedi i te kilkadziesiąt lat później Mocowładni nadal są jakąś legendą, a nie kimś, kogo spotykamy na każdym kroku.


Po prostu chłopaki mają nieco więcej oleju w głowach niż poprzedni autorzy, którzy obalili Galaktyczne Imperium liczące dwadzieścia milionów układów w kila lat. Teraz Rebelia przekształciła się w pełnoprawny ruch oporu i walczy z jednym z offshotów Imperium (a ile tych offshotów jest nie wiadomo). Prawdopodobnie cała idea Galaktycznej Wojny Domowej została przerzucona w nowy okres, a działania Sojuszu Rebeliantów miały być tylko takim podkładem do prawdziwego ruchu oporu. Rozciągną "klasyczne" gwiezdne Wojny daleko za NJO. 30 ABY nie ma jeszcze Nowej Republiki (albo była i upadła, co jest bez sensu). Najsensowniej będzie zakończyć epizod IX utworzeniem tejże Republiki.

Co do Zakonu, w starym kanonie jego odbudowa była przedstawiona jako bardzo trudna, ale Luke co chwilę natrafiał na dziesiątki osób z Mocą. W nowych książkach/komiksach jest subtelniej. Tu odwiedzi grób, tam znajdzie zdalniaka do treningu, bardziej skupia się w ogóle na tym, by samemu zostać Jedi. Poza tym, VII część ma się obracać wokół wydarzeń na zadupiu, może to być sjużet w stylu prowincji, do której nie docierają wydarzenia centrum Galaktyki, co znów jest odniesieniem do Tatooine. Równie dobrze w ep. VIII możemy zobaczyć Coruscant z nową Świątynią. Ja obstawiam, że VII nie wyjdzie poza Jakku i Odległą Rubież, żeby być wstępem do czegoś większego później. I klasycznie zakończy się atakiem na Gwiazdę Śmierci - co widać już w trailerze jako walki na lodowej planecie.

Pustynna planeta -> force user znaleziony na zadupiu -> atak na Gwiazdę Śmierci.

Mamy jeszcze po prawej stronie coś co przypomina trzecią Gwiazdę Śmierci,


To planeta - Baza Starkillera. Yep, następna Gwiazda Śmierci.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 20 Paź 2015, o 16:23

Luźne koincydencje:

Ben Kenobi IV - Han Solo VII. Dwóch dziadków, którzy wprowadzają protagonistę w świat Jedi i Mocy, zdziwaczeli przewodnicy.

Luke IV - Rey VII. Nowa Nadzieja jasnej strony. Protagonista. Z zasady mieszkają na piaszczystych planetach Odległej Rubieży. Mają zaskoczyć koligacjami rodzinnymi.

Kantyna Mos Eisley IV - Zamek Maza Kanaty VII. Hive of scum, do którego przewodnik zabiera protagonistę.

R2-D2 - BB-8 - astromech, który wpada w ręce protagonisty w wyniku zbiegu okoliczności.

Darth Vader IV - Kylo Ren VII. Czarny rycerz na smyczy wielkiego złego.

Tarkin IV - Snoke VII. Wielki zły wysługujący się czarnym rycerzem. Później Tarkina zastąpił w tej roli imperator.

Greedo IV - Sarco Plank VII. Łowca Nagród/dupek do odstrzału. Sarco będzie miał raczej epizodyczną rolę, wątpię, by zrobili z niego nowego Fetta.

Mon-Mothma IV - Leia VII - postać epizodyczna, podstarzała przywódczyni Rebelii.

Gwiazda Śmierci IV - Baza Starkillera VII - straszna broń wielkiego złego, którą trzeba zniszczyć, bo rozpieprzy planetę/układ.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez David Turoug » 20 Paź 2015, o 18:16

Tau jak zwykle skrupulatnie wychwycił wszystkie podobieństwa. Chyba należy się z tym zgodzić, że światy takie jak Coruscant czy Korellia (swoją drogą Korelia poza EU, to za wiele na ekranach kin nie była pokazywana o ile w ogóle...) w najbliższym epizodzie będą rzadko eksponowane.

W necie znalazłem info, że Finn (aktor John Boyenga) korzysta z miecza stworzonego przez Anakina Skywalkera, którego potem użytkownikiem był Luke. Ciekawe jestem jak wszedł w jego posiadanie. Oczywiście ciekawy aspekt stanowią też koligacje rodzinne. Czy Luke doczekał się potomka? Można zaryzykować stwierdzanie, że zbieraczka Rey (Daisy Ridley) jest córką Hana i Lei. Tylko co u licha skłoniło ją do zamieszkania na Jakku? Czyżby miała dość życia w cieniu sławnych rodziców? A może sami ją tam ukryli, przed łapskami Resztek Imperium? Trailer naprawdę ciekawy, ale w sumie wzbudził więcej niewiadomych niż rozwiązał zagwozdek. I o to Disneyowi chodziło :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Rafael Rexwent » 20 Paź 2015, o 18:48

Oto złapany w sieci fragment dyskusji o plakacie :D
Image
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 20 Paź 2015, o 18:49

(swoją drogą Korelia poza EU, to za wiele na ekranach kin nie była pokazywana o ile w ogóle...)


Fakt, a to obok Coruscant najbardziej trzonowa planeta Lucasa, najwięcej o niej napisał. Zerżnięta z Fundacji Asimova.

W necie znalazłem info, że Finn (aktor John Boyenga) korzysta z miecza stworzonego przez Anakina Skywalkera, którego potem użytkownikiem był Luke. Ciekawe jestem jak wszedł w jego posiadanie.


Jak dla mnie scena, gdy Finn staje do walki na miecze wygląda, jak gdyby złapał kij baseballowy. Raczej nie potrafi się nim posługiwać, panicznie podskakuje i to taki klasyczny last stand. Obstawiam, że złapał go z przypadku.

W trailerach jest też scena, w której Leia przekazuje komuś jakiś miecz, zapewne Rey.

Więc:
- Miecz Anakina zaginął na Bespinie. Może Finn jest synem Lando i dostał go od tatusia :D

albo

- Finn podczas last stand złapał miecz Rey, który ta dostała od Lei. A Leia go dostała od Luke'a.

Swoją drogą, rola Finna to największa zagadka. Jest trochę jak droidy z ep. IV - rozbija się na pustyni. Pewnie wyniósł z Imperium tajne plany słabego punktu Gwiazdy Śmierci :roll:

Czyżby miała dość życia w cieniu sławnych rodziców? A może sami ją tam ukryli, przed łapskami Resztek Imperium?


Związek Lei i Hana jest już niekanoniczny. Równie dobrze Leię mogli rzucić w objęcia Lando. e nasze spekulacje zaczynają brzmieć trochę jak telenowela. :D

W sumie nic nie wiadomo o rodzinie Shmi. Tam scenarzysta ma szerokie pole manewru.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez David Turoug » 20 Paź 2015, o 19:40

Tzim A'Utapau napisał(a):
Czyżby miała dość życia w cieniu sławnych rodziców? A może sami ją tam ukryli, przed łapskami Resztek Imperium?


Związek Lei i Hana jest już niekanoniczny. Równie dobrze Leię mogli rzucić w objęcia Lando. e nasze spekulacje zaczynają brzmieć trochę jak telenowela. :D

W sumie nic nie wiadomo o rodzinie Shmi. Tam scenarzysta ma szerokie pole manewru.



Hmm nie do końca jest niekanoniczny. Ostatecznie Han i Leia wyznali sobie miłość i pod koniec Powrotu Jedi można ich uznać za parę. Teraz pytanie, czy ten związek przetrwał przez te 30 lat i zaowocował dziećmi?

Co do Twojej teorii z Lando... Na mój gust jest bardzo ciekawa i jeżeli zależałoby to ode mnie, to chyba nawet tak bym to (scenariusz) rozpisał ;) Hmm, w dawnym kanonie (EU) jak się potoczyły losy tego miecza z Bespine? Ktoś go odnalazł?
Swoją drogą Billy Dee Williams we wszystkich wywiadach podkreśla, że bardzo chętnie powróci w roli Lando Calrissiana. Z tego co wiem, to jakieś przecieki były, że ma się pojawić w VIII epizodzie. A Leia+Lando?? Ciekawe, ale nie wiem czy spodoba się starym fanom. Dla mnie powinna zostać z Hanem :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Tzim A'Utapau » 20 Paź 2015, o 19:47

Hmm, w dawnym kanonie (EU) jak się potoczyły losy tego miecza z Bespine? Ktoś go odnalazł?


Vader zszedł po schodach milion pięter na dół, odnalazł miecz i rękę Luke'a. Z ręki sklonowali Luke'a w kampanii Thrawna, a miecz później był używany przez Marę przez całą wojnę z Yuuzkami.
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Rafael Rexwent » 20 Paź 2015, o 19:49

Tzim A'Utapau napisał(a):
Hmm, w dawnym kanonie (EU) jak się potoczyły losy tego miecza z Bespine? Ktoś go odnalazł?


Vader zszedł po schodach milion pięter na dół, odnalazł miecz i rękę Luke'a. Z ręki sklonowali Luke'a w kampanii Thrawna, a miecz później był używany przez Marę przez całą wojnę z Yuuzkami.


A Han nie wbił go potem w drzewo-pomnik na Kashyyyku ku pamięci Chewbaccy?
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez Ostap Bender » 6 Lis 2015, o 17:33

[The Force intensifies] :mrgreen:



Image
GG: 52637894
Awatar użytkownika
Ostap Bender
Gracz
 
Posty: 106
Rejestracja: 6 Paź 2014, o 10:48

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez David Turoug » 1 Gru 2015, o 22:07

Wrzucam link do zmontowanego trailera, w skład którego wchodzą wszystkie spoty/teasery/trailery zaprezentowane na świecie. Łącznie 6 minut i muszę przyznać, że do teraz niektórych scen nie znałem. Enjoy!


Sześciominutowy trailer ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez David Turoug » 21 Gru 2015, o 19:08

I jakie wrażenia po obejrzeniu Przebudzenia Mocy? Bez spoilerów mogę spokojnie powiedzieć, że moje obawy i wątpliwości zostały rozwiane. Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do przejęcia Star Wars przez Disneya, a na początku wręcz wrogi. Bałem się, że zobaczymy młode, gwiazdki dinseyowskie, ale nic takiego nie miało miejsca.
Zaryzykuję stwierdzenie, że TFA jest tak zrobione, że nie do końca trzeba znać fabułę poprzednich dwóch trylogii. Owszem jest to pomocne, ale nie niezbędne. Efekty naprawdę przednie, no i klimat. Ciarki mnie przeszły, jak pojawiło się logo Lucasfilm, a zaraz potem charakterystyczna melodia i napisy...
Szczegóły fabularne? Hmm, może za parę dni, jak zejdzie blokada informacyjna :P Nie chcemy przecież psuć zabawy Tym, którzy filmu jeszcze nie oglądali :)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez BE3R » 21 Gru 2015, o 19:40

Nie da się nic pisać nie spojlerując także się wstrzymam do świąt. Film jednak jest zajefajny i wart wydanej kasy, odradzam tylko 3d. Nie ma za bardzo sensu.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Filmy

cron