Content

Filmy

Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Jack Welles » 29 Lis 2014, o 19:20

Przecież nową trylogię też puszczali z dubbingiem, więc skąd ta panika? W kinach można było pójść i na seans z dubbingiem i z napisami = nie ma co się stresować :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Oto'reekh » 29 Lis 2014, o 19:29

Mi tam się akurat miecz z jelcami podoba. Wtedy styl powinien być własnie taki o jakim pisał Jack, rycerski. Trudno komentować zwiastuny, a mając dwie poprzeczki gwiezdnowojenne, jestem raczej optymistą. Wiadomo, że nie da rady przebić starej trylogii, ale bardzo trudno spieprzyć tak aby wypaść poniżej nowej.
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Zulrok » 30 Lis 2014, o 11:28

Miecz na plus, bo coś nowego, do murzynów szturmowców nic nie mam(w przeciwieństwie do wielu osób). Trailer tylko zapala moją chęć obejrzenia jak największej ilości materiałów z 7. Ja chce obejrzeć całość :)
Awatar użytkownika
Zulrok
Gracz
 
Posty: 327
Rejestracja: 30 Cze 2012, o 18:46
Miejscowość: k. Lublina

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Jack Welles » 30 Lis 2014, o 13:13

Ten murzyn ma pewno na imię Jack :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Rafael Rexwent » 30 Lis 2014, o 14:57

Oto'reekh napisał(a):Mi tam się akurat miecz z jelcami podoba. Wtedy styl powinien być własnie taki o jakim pisał Jack, rycerski. Trudno komentować zwiastuny, a mając dwie poprzeczki gwiezdnowojenne, jestem raczej optymistą. Wiadomo, że nie da rady przebić starej trylogii, ale bardzo trudno spieprzyć tak aby wypaść poniżej nowej.


Matko, co wy macie do tej nowej trylogii. Mi się ona podobała bardziej od starej(dla większości te słowa to pewnie herezja). Może dlatego, że przykładam większą wagę do grafiki, scenografii i efektów specjalnych. Siódemka bardzo ciekawie się zapowiada, szczególnie te X-Wingi. Z niecierpliwością czekam na premierę kinową( oczywiście z polskim dubbingiem).
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Tzim A'Utapau » 30 Lis 2014, o 15:32

Miecz na plus, bo coś nowego,


Już coś jakby było ;)
http://starwars.wikia.com/wiki/Crossguard_lightsaber

Jelca pojęcie obce młodemu padawanu jest, hmm? Musi do funu się wszystko sprowadzać?

Mi tam się akurat miecz z jelcami podoba. Wtedy styl powinien być własnie taki o jakim pisał Jack, rycersk


Mnie w sumie też się podoba, tylko nijak nie rozumiem pomysłu. Jelec ma dwa główne zastosowania:
- żeby ręka się nie ześlizgnęła z rękojeści na głownię; tutaj jako tako zabawka z trailera się sprawdzi, tylko po co wtedy świetlne końcówki? I wziąwszy pod uwagę brak odbicia klingi w styczności dwóch świetlówek, problem przypadkowego poparzenia się nie powinien być częsty.
- żeby ochronić rękę przed atakiem na dłoń / zapobiec zejściu klingi przeciwnika po naszej i odrąbaniu nam palców; tutaj też widoczny na trailerze jelec nie ma sensu, bo w miejscu, które powinno nas osłonić, są emitery.

Laserowy/świetlny jelec bardziej zagraża naszym przegubom, niż przeciwnikowi. Lepiej sprawdziłby się jelec z kortozjum albo mandaloriańskiej stali. Jedna ciekawa rzecz: garda w mieczu długim była prostopadała do ostrzy głowni, a tutaj takiego ograniczenia nie ma, miecz świetlny tnie tak samo pod każdym kątem, czyli daje to więcej opcji zabawy na polu garda <-> klinga.

Vader fajnie by wyglądał z takim mieczem. Jak baśniowy czarny rycerz w wersji space opera.

Ten murzyn ma pewno na imię Jack :D


I zginie jako pierwszy :D

Nie mogłem się nie uśmiechnąć z politowaniem przy włączaniu tego miecza


Jeśli odrzucić EU*, to dwóch na czterech filmowych Sithów miało udziwnione miecze ;)

Matko, co wy macie do tej nowej trylogii.


Chyba rzecz się głównie rozbija o targeting wiekowy nowej i starej trylogii. Stara była po prostu dobrymi filmami. Nowa też jest dobrymi filmami - z nastawieniem dla dzieci - ale wciąż dobrymi.

Trailer spoko. Są szturmowcy, jest force user (o dziwo tylko jeden), jest droid, są x-wingi, są Gwiezdne Wojny. W pierwszej chwili, gdy zobaczyłem toczącego się astromecha (?), sądziłem, że to reklama piłki nożnej stylizowana na SW, i aż cofnąłem, żeby sprawdzić, czy ten murzyn-szturmiś miał na zbroi znaczek Nike.


-----

*Swoją drogą, znów są jakieś przestawienia w kanonie, powstaje tendencja, by bohaterowie mieli dwie kanoniczne historie, jeden filmowo-logiczny i jeden "gorszy" z EU oraz kreskówek Lucasa. Zmiany wydają się sensowne na pierwszy rzut oka).
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Oto'reekh » 30 Lis 2014, o 17:27

Tau broniąc jelców, to jak pisałem już gdzieś na fejsie, te cylindry to wcale nie muszą być emitery tylko osłony na palce. Można założyć, że emiter jest w samej rękojeści (np. kryształ domyślnie emituje promień główny i dwa słabsze, poboczne).
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Mistrz Ind'yk » 30 Lis 2014, o 18:12

Oto, szukasz realizmu... :P
Awatar użytkownika
Mistrz Ind'yk
Gracz
 
Posty: 1735
Rejestracja: 21 Cze 2011, o 12:42

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez BE3R » 30 Lis 2014, o 20:09

Po obejrzeniu doszedłem do dwóch wniosków.

Po pierwsze nie jestem w Targecie filmu, widać żem za stary,

Po drugie Wreszcie jest wyjaśnione czemu szturmowcy giną jak muchy, nigdy nie pokazują twarzy i nie potrafią strzelać. :D

Nie wiem czemu się czepiacie miecza, sama idea tej broni jest z fizycznego punktu widzenia debilizmem a wy mi tu z jej praktycznymi zastosowaniami wyjeżdżacie nieładnie oj nieładnie... Nie ważne że jest nieefektywny ma być efektowny, i taki jest.

Osobiście liczę że zanim film wyjdzie będę już tak wyluzowany że będzie mi wszystko jedno.

Podsumowując
1) Badass sztuk 1 - jest
2) Cool miecz świetlny - Jest
3) Obowiązkowy Afroamerykanin wyznania mojzeszowego o odmiennej orientacji seksualnej- Jest.
4)- xwingi - są
5)- Gorąca laska - jest
6) Humorystyczny droid - Jest

Czego chcieć więcej?

<papug> http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/co ... I,w400.jpg
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Tzim A'Utapau » 30 Lis 2014, o 20:16

Czego chcieć więcej?


Hana Solo!
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Jack Welles » 1 Gru 2014, o 18:27

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez David Turoug » 1 Gru 2014, o 23:21

Wyjaśniło się kim jest posiadacz owego miecza:

Image
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Jack Welles » 2 Gru 2014, o 20:25

Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Jack Welles
Gracz
 
Posty: 2552
Rejestracja: 31 Gru 2008, o 21:04
Miejscowość: Olsztyn

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Rafael Rexwent » 2 Gru 2014, o 20:31

BE3R napisał(a):
Podsumowując
1) Badass sztuk 1 - jest
2) Cool miecz świetlny - Jest
3) Obowiązkowy Afroamerykanin wyznania mojzeszowego o odmiennej orientacji seksualnej- Jest.
4)- xwingi - są
5)- Gorąca laska - jest
6) Humorystyczny droid - Jest

Czego chcieć więcej?



Jeszcze AT-AT i Imperiala III brakuje.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Kelan Navarr » 3 Gru 2014, o 14:36

AT AT jest w formie wraku w filmie :P Laska ze speederem z trailera w nim mieszka :)
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez David Turoug » 17 Kwi 2015, o 10:31

Wczoraj Celebration Anaheim zaprezentowano drugi teaser "Przebudzenia Mocy". Uważam, że jest lepszy niż pierwszy, chociaż nie brakuje w mojej opinii subiektywności i sentymentów. Pustynna planeta, na której widzimy rozbitego ISD I (źródło BEER) to rzeczywiście nie Tatooine tylko Jakku. Najwięcej emocji i tak wzbudza pojawienie się Sokoła Millenium i powrót starego dobrego Hana. Na szczęście Chewbacca się nie postarzał i akurat w tym aspekcie odejście od Expanded Univers przyczyniło się do wskrzeszenia tej postaci. Co sami sądzicie o trailerze? Dawniej psioczyłem na Disneya że rusza świętość ale chyba jednak dobrze się stało, że saga będzie kontynuowana.

Link: teaser #2
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Kelan Navarr » 17 Kwi 2015, o 12:21

Ja drugim teaserem jestem oczarowany. Ma w sobie więcej prawdziwych gwiezdnych wojen niż cała nowa trylogia. Ufam JJowi, że tego nie spieprzy, a ten teaser utwierdza mnie w tym przekonaniu. Jedynie szturmowcy w jakiejś placówce z górami w tle wyglądają dziwnie, ale może nie ma jeszcze wszystkich filtrów itd.

Cytując Hana z zakończenia: "We're home"
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Harvos » 17 Kwi 2015, o 13:19

Teaser od razu odbił się wielkim echem i nic dziwnego, wszędzie w necie widzę opinie z grubsza pozytywne. Nawet sceptycy zrażeni wcześniejszym chyba się przekonali :P
Mi się bardzo podobało, oczywiście ciary na plecach. Tak jak powiedział Kelan - w tym jednym teaserze czuję więcej esencji SW niż w Nowej Trylogii. To chyba oczywista kwestia starych, dobrze znanych postaci i aktorów.

Zastanawia mnie tylko ile było greenscrenów, ale może jestem uczulony... Przynajmniej Chewie chyba był "prawdziwy".
POSTAĆ GŁÓWNA
Image
Awatar użytkownika
Harvos
Gracz
 
Posty: 922
Rejestracja: 12 Paź 2008, o 18:11
Miejscowość: Беларусь

Re: Star Wars Episode VII

Postprzez Oto'reekh » 18 Kwi 2015, o 17:38

Chewie, we're home <3
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Star Wars Episode VII - Przebudzenie Mocy

Postprzez David Turoug » 18 Paź 2015, o 18:23

Oficjalny, polski plakat Przebudzenia Mocy. Dowiadujemy się z niego, że Finn (John Boyenga) mimo szturmowego pancerza, włada niebieskim mieczem świetlnym, chociaż bardziej spodziewałem się, iż bardziej uderzą w kierunku kobiety-Jedi, Leia albo Rey (Daisy Ridley). Poza tym na plakacie nie dostrzegam Luke'a Skywalkera, co wskazywałoby na to, że jego rola jest raczej epizodyczna bądź trzecioplanowa. Mamy jeszcze po prawej stronie coś co przypomina trzecią Gwiazdę Śmierci, chociaż nie wiem czy akurat idę z wieszczeniem w dobrym kierunku. Muszę przyznać, że mnie baner się podoba ;)

Jest też jeszcze jedna informacja, jutro (19.10) w Stanach zadebiutuje pełny trailer. U nas będzie można go wyhaczyć w nocy z poniedziałku na wtorek.

Image

Ps. Żeby zobaczyć w pełnej krasie, trzeba nacisnąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "pokaż obraz".
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Filmy

cron