Content

Filmy

Rebels

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 15 Kwi 2017, o 19:49

Zaryzykuję stwierdzenie, że zwiastun ostatniego, 4 sezonu Rebeliantów, jest lepszy niż pierwszy teaser The Last Jedi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że finalne odcinki będą nieco poważniejsze, chociaż po tych dwóch minutach nie ma co folgować wyroków. Nie mniej na mnie wywarł pozytywne wrażenie ten trailer. Czyżby w końcu Hera i Kanan pozwolili sobie na coś więcej niż "tylko" przyjaźń?
Mam też wrażenie, że kogoś w Rebelsach pożegnamy, ale wątpię by było to coś w stylu Rogue One. W końcu serial jest raczej skierowany do młodszych odbiorców, a uśmiercenie wszystkich, głównych (pozytywnych) postaci mogłoby spotkać się z bardzo złym odbiorem.
Zobaczymy czym nas uraczą :)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 15 Kwi 2017, o 19:57

Jeśli założymy że Rebelsy skończą się w momencie kiedy R1 się zaczyna to przynajmniej Hera i Chopper przeżyją. Pytanie czy przeżyją Scarif...
Nie spodziewam się że pozabijają ich. Najpewniej po prostu rozdzielą - Ezra i Kanan wyruszą gdzieś szukając przeznaczenia, balansu czy jakiejś innej duchowej pierdoły, Sabine zostanie Mandalorem, lub jakimś innym przywódcą i nie będzie mogła pomagać Rebelii przez sprawy Mando, a Hera i Chopper pozostaną wśród bojowników o wolność.
Nie mam tylko pojęcia co z Zebem. Może jakieś sprawy Lasatów, albo rzeczywiście on umrze. Chyba że zostanie z Herą.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rebels

Postprzez Rafael Rexwent » 17 Kwi 2017, o 14:45

Jest pewne, iż Hera przeżyje, ponieważ będzie we Freemakerach razem z Chopperem. Czyli Scarif też przeżyje. Pytanie - co z Kelanem.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Rebels

Postprzez Kelan Navarr » 17 Kwi 2017, o 15:33

Ja nie planuję zgonu w najbliższym czasie. Wszelkie Scarify na wszelki wypadek będę omijał szerokim łukiem.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 17 Kwi 2017, o 16:08

Pewien Twardowski też chciał omijać Rzym...
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 22 Kwi 2017, o 20:23

Patrząc przez pryzmat Łotra 1 i Nowej Nadziei, to taki Kanan i Ezra słabo pasują do linii fabularnej. Najprościej byłoby ich uśmiercić, ale tak jak mówiłem serial głównie skierowany do młodszych, więc pewnie wyślą ich gdzieś na odległe zakątki Zewnętrznych Rubieży albo np. ukatrupią Jarrusa, który poświęci swoje życie dzięki czemu Bridger będzie mógł uciec.
Z Zebem raczej nie ma większego problemu, czy zginie czy przeżyje - czort z nim. Zawsze może gdzieś tam sobie walczyć na trzecim planie. Z Sabine też mogą dosyć łatwo wybrnąć, ot wystarczy wysłać ją na Mandalore czy inny Dxun.
Hera i Chopper cóż, są tłem w Rogue One co wszystko wyjaśnia.

Ps. Kelan zdecydowanie odradzam dołączanie do Rebelii, a już na pewno omijanie takich planet jak Jedha czy Scarif :D Samobój będzie na Ciebie polował :D
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 25 Lip 2017, o 18:41

Nikt tego tu jeszcze nie napisał, więc: już od czerwca wiadomo że Ahsoka nie jest wilkiem z trailera. Dokładniej, 7 czerwca Dave Filoni opublikował ten obrazek na Twitterze:
Image

Dodatkowo 17 lipca oficjalny profil Star Wars na twitterze to potwierdził dodając ten obrazek:
Image

Ale na szczęście marzenia fanów wizji Ahsoki jako zwierzę nie zostały przekreślone, bo nikt (jeszcze...) nie powiedział że nie jest sową!

A i znów Dave Filoni opublikował dwa obrazki związane z relacjami Kanana i Ahoski. Po pierwsze, ten rysunek:
Image
I tekst do tego:
Image
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 3 Wrz 2017, o 01:49

Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 31 Paź 2017, o 00:08

Wow. Nikt tu jeszcze nie napisał o tym, że premierę miał 4 sezon?
Dziś wyszedł chyba 5 odcinek. Ja widziałem na razie 3 i mam trochę zastrzeżeń, ale ogólnie były ok.
Sabine poza byciem wojowniczką i artystką jest też teraz geniuszem tworzącym niezrozumiałą dla imperialnych naukowców broń... I to w wieku poniżej 16 lat (wówczas dołączyła do Rebelii, a to zrobiła wcześniej). Przynajmniej nie została do tego jeszcze Mandalorem...
Ezra i Chopper wciąż są denerwujący, więc nic się tu nie zmieniło.
A Kanan i Hera ciekawie się rozwijają jako postaci (dość zdecydowanie jest to już coś więcej niż "tylko przyjaźń")
Do tego dostajemy więcej Saw'a i jego konflikt z Mon Mothmą, chyba będzie też coś z Kallusem. Wątek Mando w pierwszych 2 odcinkach był ciekawy, chyba już się skończył. Thrawn jak zwykle pojawił się i miał rację (i to chyba tyle na razie). Było więcej Defenderów. Wedge lata Y-Wingiem, tak jak teraz Hera. Imperialni wciąż są niekompetentni, a wytrzymałość statków znów zależy tylko od tego co akurat pasuje twórcom (lekki krążownik jest ciężko uszkodzony i traci tarcze po jednym strzale z U-Winga... Arquitens chyba nie powinien być aż tak delikatny...), a szturmowcy wciąż nie trafiają.
Czy zapomniałem o jakiejś ważnej dla historii postaci? Nie, to chyba wszyscy związani z Duchem mający jakieś znaczenie...
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 20 Lis 2017, o 20:50

Nadrobiłem pierwsze cztery odcinki. Szczerze mówiąc pierwszy i drugi odcinek nie bardzo mnie porwały. Ten czarny miecz świetlny jest irytujący i przekombinowany. O ile koniec trzeciego sezonu jakby wznosił serial na nieco dojrzalszy poziom, o tyle początkowe dwa odcinki znowu cofają nas do nieporadnego imperium, a sama opowieść o walce mando niezbyt do mnie trafia.
Natomiast kolejne dwa epizody (3 i 4) moim zdaniem były o wiele ciekawsze. Przede wszystkim dlatego, że nawiązują do głównej linii fabularnej, tj. Łotra Jeden i poniekąd Nowej Nadziei. Jest Saw Gerrera, postać zdecydowanie bardziej radykalna i nastawiona na typowo militarne działania, niż mon mothma. Pojawia się też kwestia kryształu kyber, który ma zostać wykorzystany do budowy pewnej (super)broni. Jeżeli sezon IV będzie się rozwijał w kierunku obranym w odcinkach trzecim i czwartym to myślę, że całość będzie bardzo fajnie wypełniała okres przed akcją z Rogue One. Powinno być tym ciekawiej, że producenci jakoś będą musieli rozwiązać kwestię załogi Ducha (przede wszystkim Ezry i Kanana), ciekawi mnie też zapowiedź pojawienia się Ahsoki, która zginęła w starciu z Darth Vaderem.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 14 Sty 2018, o 00:24

W końcu jestem na bieżącą z odcinkami Rebeliantów. Muszę przyznać, że odcinki 5-9 były jeszcze lepsze niż pierwsze cztery. Co prawda akcja ogranicza się przede wszystkim do działań na Lothal, ale jest naprawdę ciekawie. Po obejrzeniu 9 części aż żałowałem, że w takim momencie się skończyła. Niezwykle interesujące są te Loth-Wilki, zwierzęta które są silnie związane z Mocą i prawdopodobnie mają dar dowolnego przemieszczania się po planecie. Nawet romans Hery i Kanana nie przeszkadza, a w sumie wokół Jarrusa vel Caleba Dume wyczuwalna jest jakby atmosfera końca.
Do końca serii pozostało jeszcze 7 odcinków. Myślę, że jak na serial animowany finał może być zacny. Ktoś obejrzał już wszystkie dotychczasowe odcinki 4 sezonu? Jakieś spostrzeżenia?

Ps. No i pytanie jak ukaże się Ahsoka? W końcu był jakieś plotki, że jeszcze w Rebeliantach ją zobaczymy.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rebels

Postprzez Nex Zitt » 31 Sty 2018, o 01:07


>Przy okazji podrzucam trailer drugiej części sezonu<

A ja powiem za to, że czwarty sezon nie porwał mnie zbytnio. Nie był jakiś straszny, ot dość przeciętny, właściwie nie mogę powiedzieć, by któryś z dotychczasowych odcinków jakoś szczególnie zapadł mi w pamięć. No ale mam nadzieję, że doczekamy bardziej ekscytujących momentów dalej (co trailer w sumie obiecuje, ale jak to czasem bywa z trailerami, już niejednokrotnie się przekonałem).

Od ostatniego odcinka minęło już całkiem sporo czasu, zatem kto był zainteresowany, obejrzał, więc daruję sobie zakrywanie spoilerów.

Parę rzeczy wywołało u mnie jednak zgrzyt, ale z drugiej strony do sezonu nie mam większych zarzutów, ale też nic mnie nie zachwyciło. Choć oczywiście na plus odcinek z Sawem Gerrerą, przynajmniej wprowadza to jakąś niejednorodność wśród rebeliantów i nie wszyscy "dobrzy" są tacy dobrzy.
Ale i w tym odcinku pojawia się coś, czego nie jestem w stanie do końca zrozumieć, bo właściwie Disney psuje to, co sam stworzył. O czym mówię? Oczywiście o Death Trooperach (śmierciowcach? :D). W Rogue One dostajemy nowych superżołnierzy, śmietankę armii imperialnej, w dodatku otacza ich jakaś aura tajemniczości, porozumiewają się tylko jakąś szyfrowaną komunikacją, itp. itd., a w Rebeliantach dostajemy co? Niby takie elitarne oddziały, ale nie potrafią zachować żadnego szyku, kiedy pojawia się ten dym czy co to tam było, nagle nie wiedzą co robić i cały czas dają się wymanewrowywać, w dodatku wszyscy byli konkretnie obsrani, jakby nie byli komandosami, tylko co najwyżej kadetami. No wybaczcie, ale śmiać mi się chciało. Na domiar złego disnep odarł ich z wszelkiej tajemniczości, bo po prostu mówili zupełnie zrozumiale po angielsku (pomijam ich piskliwe głosiki :mrgreen:).

Kolejna rzecz to oczywiście liczę na jak najwięcej Thrawna w drugiej części sezonu (mam tylko nadzieję, że Filoni go nie uśmierci...). I à propos admirała, zupełnie nie podobał mi się Rukh. Przede wszystkim nie tak powinien chyba wyglądać Noghri (no chyba że nowy kanon ma zamiar zmienić ich zupełnie) i pamiętając tę postać z Trylogii Thrawna, w Rebels wydaje się strasznie słaby. Rozumiem, że plot armor musi być, ale litości... Hera praktycznie nie ustępująca mu w walce wręcz... Nie, po prostu nie.

Co do wilków, całkiem fajny pomysł, ale widzę wśród twórców jakieś zapędy do teleportacji mocą :lol:
Fajnie, że dalej pojawi się jeszcze Sheev, mam też nadzieję zobaczyć animowanego Krennica. No i Base Delta Zero na Lothal :twisted:
A co do wspomnianego przenoszenia postaci zamiast ich zabijania; może to jakaś szansa na kolejny spin-off albo całą trylogię w Nieznanej Przestrzeni z załogą Ducha przeciwko Thrawnowi? Byłoby ciekawie.
Image
Awatar użytkownika
Nex Zitt
Gracz
 
Posty: 92
Rejestracja: 7 Kwi 2017, o 23:12

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 22 Lut 2018, o 00:30

Nadrobiłem pierwszy odcinek, który wyszedł po przerwie, zatytułowany "Jedi Night" i muszę powiedzieć, że to jeden z najlepszych o ile nie najlepszy epizod serii, jaki się ukazał do tego momentu. Może na weekend uda się ogarnąć trzy pozostałe odcinki, bo jestem przekonany że będą także ciekawe.

Nie chcę spoilerować ale w "Jedi Night" dużo się dzieje, akcja zmierza do końca i powoli rozwiązują się kluczowe wątki.

Ktoś już oglądał i podzieli się wrażeniami?
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 28 Lut 2018, o 18:43

No to obejrzałem wszystkie nowe odcinki, choć tutaj skupię się na "A World Between Worlds" - umieszczam wszystko w spoilerze by... nie spoilerować...
No więc nie jestem pewien co sądzić o podróżach w czasie w Star Wars. Na pewno daje ciekawe możliwości. Mimo wszystko kiedy można zrobić retcon w dowolnym momencie i wytłumaczyć to czymś z wnętrza uniwersum, nie ma nic co powstrzymywało by te retcony. Jest to równocześnie dobre i złe... A do tego dziwne wydaje się wprowadzanie czegoś takiego kiedy jakiś czas temu "posprzątano" kanon... Oczywiście teraz można części fanów EU przekonać, że to "jest cały czas to samo uniwersum, po prostu ktoś zmienił dawne wydarzenia i wszystko potoczyło się trochę inaczej". Czy coś takiego. (Z drugiej strony, teraz nawet Infinities mogą być kanoniczne :) )
Jednak pomijając same podróże czasowe, to przywracanie mistyczności mocy zawsze doceniam. Choć nie wiem czy nie posunięto się tu z tym trochę za daleko... Ale dla mnie to wciąż jest ok.
Ale mówiąc szczerze, przywrócenie Ahsoki mi się nie podoba. Maul żył zdecydowanie za długo, więc mam nadzieję że nie spotka jej ten sam los... Serio - jeśli każda postać która zginie mimo że się podoba fanom zostanie przywrócona do życia, to ich śmierć będzie bez znaczenia... Tym bardziej jeśli zginęły by uratować kogoś innego. Miło, że choć Kananowi pozwolili zostać martwym.
Ale ogólnie podsumowując drugą połowę sezonu, muszę powiedzieć że jest to coraz lepsze. Mam wrażenie, że tak jak przy TCW autorzy starają się zrobić najlepsze odcinki jakie mogą przed końcem serii. Wciąż mam trochę zastrzeżeń (Szturmowcy Śmierci nie sprawiają wrażenia jakkolwiek groźniejszych niż zwykli. Plus celność u Imperialnych wciąż jest beznadziejnie niska...), ale wciąż jest dobrze :)
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Rebels

Postprzez David Turoug » 11 Mar 2018, o 00:53

Też dzisiaj skończyłem oglądać całą serię. Na pewno te ostatnie odcinki trzymały w napięciu i mam wrażenie że były o poziom wyżej niż większość dotychczasowych epizodów z wszystkich czterech sezonów. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że 4 odsłona serialu była najmocniejsza i skupiała się przede wszystkim na załodze Ducha i rebeliantach z Lothal. Nie kombinowano już z Obi-Wanem, Maulem czy Vaderem i chyba dobrze się stało.

Co do fabuły - spoiler alert:

1) Motyw ze świątynią i tunelami czasoprzestrzennymi ciekawy i zaskakujący. Chociaż nie do końca kupuję "wyciągania" kogoś ze wspomnianej czasoprzestrzeni gdzie zginął i przywrócenia Ahsoki do życia. Zrobili z niej trochę takiego Gandalfa. Motyw Duchów Mocy bardziej mi się podoba. Zgadzam się z Opliko, że nieco przegięli. Na szczęście Kanan pozostał z Mocą. Hmm z końcówki ostatniego odcinka wynika, że Sabine wraz z Ahsoką będą próbowały przywrócić do żywych Ezrę. Chociaż gdzieś napomknęła mi informacja, że Bridger i Thrawn nie zginęli wraz z podróżą jaką zafundowały i purgile.
2) Loth-Wilki - bardzo ciekawa koncepcja i w sumie mi się podoba. Są mistyczne, tajemnicze i nie do końca przewidywalne.
3) Motyw włączania tarczy nad miastem, na Lothal to takie trochę puszczenie oczka do wyłączenia promienia ściagającego na Gwieździe Śmierci, ale jest ok. Chociaż w pewnym momencie myślałem że Zeb pożegna się z życiem.
4) Szacunek za zebranie aktorów (bądź archiwalnych nagrań) podkładających głosy w świątyni - mamy Liama Neesona (Qui Gonn), Alec Guiness (Obi Wan), Frank Oz (Yoda), Adam Driver (Kylo), Daisy Ridley (Rey) i wiele wiele innych. Wielki plus!
5) Jacen Syndulla - czyli będzie szansa, że w jakiś opowieściach a może nawet Epizodach filowych bądź spin-offach się pojawi. Dużo zahaczek fabularnych dla takiej postaci. Poza tym z takimi imieniem na pewno odegra jakąś rolę w universum. Zobaczymy tylko czy Jacen Solo nie przewróci się w... mocy :D
6) Purgile - hmm o ile Loth-Wilki są w porządku, o tyle trochę to już naciągane, że zwierzaczki masakrują flotę Imperium.
7) Śmierć bohaterów - mimo że Rebelianci przeznaczeni są głównie dla młodszych widzów, to jednak autorzy nie zachowali się asekuracyjnie wysyłając bohaterów w nieznane. Kanan i Ezra (na razie do piachu), Thrawn podobnie. Mogli jeszcze Zeba poświęcić dla dramaturgii :D

Na gorąco to tyle
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Rebels

Postprzez Opliko » 8 Kwi 2018, o 23:02

No to o ostatnich odcinkach:
Mam bardzo mieszane uczucia... A więc po kolei:
  • Na pewno muszę pochwalić po prostu samo pożegnanie się z postaciami. Wątek Zeba i Kallusa ma dobre zakończenie po którym tak naprawdę raczej znikają z uniwersum, ale nie czułem jakby byli usuwani. Po prostu ich wątki się skończyły i odeszli. Syndulla natomiast niemal na pewno będzie miała jakąś rolę dalej - nawet jeśli tylko jako matka Jacena. Połączenie Sabine z Ahsoką jest ciekawym wyborem.
  • Ezra i Thrawn... Zastanawiam się jak to pociągnął. Bo jak dla mnie wyraźnie sugerowano, że to nie ich koniec. Niekoniecznie, że żyją. Ale że będą jeszcze mieli jakąś rolę w kanonie... Zobaczymy.
  • Szturmowcy... Rozumiem, że nie umieli trafić w Rebeliantów w ruchu, albo za osłonami. Ale w prawie nieruchomy, lewitujący w powietrzu cel? I to strzelali przynajmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt razy. Serio? Czy nie lepiej po prostu... nie wiem... nie pakować bohaterów w sytuacje z których mogą wyjść tylko dzięki plotshieldowi, niż go tak wykorzystywać?
  • Generator - choć cały czas w sumie miałem nadzieję na to, że ktoś go zniszczy i przez to Rebelianci będą musieli znaleźć inny sposób na powstrzymanie bombardowania, to i tak mogło być gorzej. Zostawienie go w sumie pasuje do Thrawna. W końcu nie lubi on marnować zasobów.
  • Samo zniszczenie tej bazy - wtf? Rebelianci to już oficjalnie terroryści. Wysadzenie budynku w którym poza masą szturmowców było także wielu pracowników technicznych, a także cywilów. Była w nim fabryka widziana w jednym z wcześniejszych odcinków, a także był tam rząd planetarny. Gratuluję! Właśnie Rebelia zabiła masę polityków i zastraszonych pracowników. Dobra robota! Szczególnie, że później szczątki zrzucili na miasto... No, coś tam chyba było że są nad wodą, ale pamiętam dobrze że wyglądało na to, że lecieli tylko pionowo w górę i dalej byli nad miastem. Świetnie...
  • kosmiczne wieloryby... Kosmiczne Wieloryby. KOSMICZNE WIELORYBY. Chyba nie potrzeba dalszego komentarza.
  • Nawet lubię nowego Rukha. Może to nie jest taki Noghri jak w starym kanonie, ale nie jest zły. Wolę go traktować jako osobną od poprzedniego postać.
Ogólnie więc - ostatnie odcinki są dobre w roli zakończenia. Zamykają wiele wątków, a także zostawiają na koniec kilka tajemnic i zapowiedzi. Poczekamy jak książki, komiksy, a może nawet następne seriale to rozwiną - w końcu podobno coś nowego jest już w produkcji. Cierpią jednak na to samo co reszta serii, choć jakoś mam wrażenie, że bardziej niż większość pozostałych odcinków... No ale trudno - teraz możemy mieć tylko nadzieję, że dalej będzie lepiej :)
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Poprzednia

Wróć do Filmy

cron