Content

Filmy

Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez David Turoug » 17 Sty 2018, o 18:53

Image


Do premiery Solo: A Star Wars Story pozostało nieco ponad 4 miesiące, więc chyba czas na założenie tematu dotyczącego kolejnego spin-offu z uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Na chwilę obecną, w sieci niewiele jest informacji o fabule, więcej jest natomiast obaw i krytyki pod adresem filmu opowiadającego o Hanie Solo. Począwszy od zmiany reżyserów, przez liczne dokrętki (kolejne przed nami), po kontrowersyjny wybór głównego bohatera. Reżyser Ron Howard zapowiedział, że już niebawem dostaniemy pierwszy trailer filmu, a na chwilę obecną mamy oficjalny opis:

Wejdźcie na pokład Sokoła Millennium i udajcie się w podróż do Odległej Galaktyki. Han Solo. Gwiezdne Wojny Historie to nowa przygoda najbardziej lubianego łajdaka w galaktyce. Podczas szalonych eskapad po najciemniejszych i najniebezpieczniejszych zakątkach kryminalnego półświatka, Han Solo spotyka swego potężnego przyszłego drugiego pilota Chewbaccę, a także osławionego szulera Lando Calrissiana. Będzie to początek wędrówki jednego z największych i najniezwyklejszych bohaterów Sagi.

Z plotek wynika, że w filmie może będzie przedstawiony legendarny lot na Kessel w 12 parseków oraz nabycie Sokoła Millenium przez Hana. Przy okazji, Disney w końcu szerzej wróci do planet znanych z pierwszych dwóch trylogii i EU: Korelia, Kessel czy Iridium.

Premiera w Polsce 25 maja, światowa 23.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Opliko » 5 Lut 2018, o 15:47

Już jest teaser:
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez David Turoug » 6 Lut 2018, o 00:06

Teaser zdecydowanie bardziej w klimacie R1 niż jakiegokolwiek epizodu. Hmm, z czterech disneyowskich zapowiedzi chyba ta najmniej mnie urzekła, chociaż na pewno bardzo mocną stroną obecnie tworzonych filmów są efekty specjalne. Gwiezdny Niszczyciel wyłaniający się z cyklonu/burzy/chmur/etc robi na mnie wrażenie, podobnie jak sylwetka starego, dobrego Sokoła Millenium.
Niestety o ile ujęcia z tyłu/boku spoko, o tyle brak twarzy Harrisona Forda jakoś ciąży. Zobaczymy w maju jak wyjdzie całość. Ciekawy jestem postaci Woody'ego Harrelsona, może być z niego dobry szmugler/łajdak.
W plotkach pojawiało się, że w filmie ma gdzieś przemknąć stary czarny charakter. Ciekawe o kogo chodzi. Palpatine? Vader?
Ostatecznie wobec filmu oczekiwania są raczej niezbyt wygórowane, sam podchodzę do tego z dystansem, ale może właśnie dzięki temu w maju mile się rozczaruję. Może bliżej premiery dostaniemy kolejną zajawkę.

Image
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Saine Kela » 6 Lut 2018, o 10:48

Ja powiem, że od początku, tak samo pewnie jak wszyscy, byłam dość sceptycznie nastawiona do całej realizacji, ale po teaserze jestem mile zaskoczona. Nie oczekuje rewelacji i mi też brak Forda ciąży, ale zdecydowałam się podejść do tego filmu jak do każdego innego i nie porównywać go z niczym. Na pewno do kina zawitam i po seansie będę mogła w pełni ocenić film, bo teraz łatwo wszystkim go zjeżdżać, nawet go nie widząc (no wiadomo brak Forda, disney i pewnie masa innych rzeczy), więc wolę się wstrzymać. Chce do niego podejść na czysto.
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Opliko » 6 Lut 2018, o 18:44

Mi się w tym teaserze bardzo podoba muzyka.
A jeśli chodzi o nadzieje co do filmu: mam nadzieję, że podejdą do tego jako "coś innego". Bez mocy, bez jedi, bez rebelii. Po prostu bohaterowie nie maja po drodze z prawem i ich konflikty z Imperium polegają tylko na tym, że to swoje prawo próbuje egzekwować. Czyli po porostu chcę by tutaj Solo jeszcze nie był rebeliantem i nie miał nic wspólnego z mocą...
Jeśli to zrobią, to już film dostanie u mnie bardzo dużego plusa. Bo tak jak R1 odszedł od klasycznego SW pokazując wojnę w innym świetle, tak Solo ma szansę odejść jeszcze bardziej nie pokazując w ogóle wojny. Miejmy więc nadzieję, że tego nie z*ebią, bo wówczas będzie szansa na więcej takich "odważnych" filmów i nie będziemy dostawać jedynie bezpiecznych sequeli...

EDIT:
ok. Znalazłem porządne wykonanie muzyki z trailera :)
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Tarra Kayn » 6 Lut 2018, o 19:18

Oglądając teaser, od pierwszych sekund miałem wrażenie, że to tylko kolejny film akcji... głównie przez tą muzykę i pościgi śmigaczowe (samochodowe) co mi się defacto przejadło. Ale to moje osobne zdanie odnośnie filmów akcji.
Z fabuły nic nie wiemy szczególnego, a jednak mam wrażenie, że widziałem wystarczająco wiele, by ogarnąć całość.

Spekulacja:
Han chce zostać najlepszym pilotem i dołączy do jakiejś grupy przemytników gdzie wykonają akcje pokroju Mission Impossible (pierwsza część) by uzyskać cenny ładunek, należący do Imperium i tak zacznie się ucieczka przez galaktykę gdzie będą walczyć z tymi gościami na pustyni. W trakcie, ktoś z załogi zdradzi co będzie problemem i być może będzie dużo strat (materialnych). Ale końcem końców Han się wycwani pod koniec filmu i wraz z ładunkiem wartym ileś tam kredytów odleci z Chewbaccą w odległa galaktykę.

Wydaje mi się, że film Solo będzie takim filmem ala Piraci z Karaibów w kosmosie. Co chyba będzie fajne? Nie wiem, teaser nie przekonał mnie do niczego a pozostawił jedynie wątpliwości. Ale z drugiej strony, na pewno nie będzie gorszy niż Ostatni Jedi.
Awatar użytkownika
Tarra Kayn
Gracz
 
Posty: 20
Rejestracja: 14 Sty 2018, o 22:57

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Kittani Levfith » 6 Lut 2018, o 19:22

U mnie teaser nie wywołał jakiegokolwiek wrażenia. Obejrzę jeżeli znajdą się pozytywne recenzje po premierze ale szczerze mówiąc nawet mnie na obecną chwilę to zbytnio nie ciekawi...

... i ten główny aktor :?
Image
Awatar użytkownika
Kittani Levfith
Gracz
 
Posty: 386
Rejestracja: 12 Lut 2014, o 17:08
Miejscowość: P-ń

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez David Turoug » 6 Lut 2018, o 19:23

Tarra Kayn napisał(a):
Wydaje mi się, że film Solo będzie takim filmem ala Piraci z Karaibów w kosmosie. Co chyba będzie fajne? Nie wiem, teaser nie przekonał mnie do niczego a pozostawił jedynie wątpliwości. Ale z drugiej strony, na pewno nie będzie gorszy niż Ostatni Jedi.



Nie widzę tego porównania Piraci a Gwiezdne Wojny. Że niby Jack Sparrow to taki Han Solo? Niby obaj zabawni, z charakterem, mający własne plany, ale jednak nie przerzuciłbym tego na całe filmy. Hmm nie będzie gorszy niż The Last Jedi? Na chwilę obecną, jeżeli miałbym to oceniać, to "Solo" widzę w ciemnych barwach - dokrętki, zmiana reżysera, nie do końca udany dobór aktora jeśli chodzi o Hana.

Nie mniej chyba warto podejść do tego jak wspomniała Saine. Niewiele oczekiwać i dać szansę na miłe zaskoczenie. A czy w filmie nie będzie Mocy? Hmm wydaje mi się, że jednak coś przemycą. Na pewno czekam na zobaczenie Koreli, Mimban i Kessel ;)
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez David Turoug » 9 Kwi 2018, o 11:05

Półtora miesiąca do premiery i mamy pełny zwiastun. Rewelacji nie ma, ale źle też nie jest. Podobnie jak wcześniejsze teasery, ten trailer jest bliższy Rogue One, tylko że nie ma tutaj praktycznie żadnego nawiązania do mocy. Już wspominałem, że Alden Ehrenreichin nigdy nie dorówna Harrisonowi Fordowi, ale nieco przychylniejszym okiem spojrzałem na niego po zapowiedzi. Jeszcze lepiej wygląda "nowy" Lando, ciekawą postacią będzie też Beckett grany przez Harlessona.
Ostatecznie może wyjść z tego całkiem dobre kino akcji, osadzone w naszym ulubionym uniwersum. Jeżeli w całym światowym boxoffice Solo: Star Wars Story zarobi około 1 mld $$ to będzie bardzo dobry wynik, chociaż wydaje mi się że Rogue One nie przebije. Z ciekawszych informacji, jest jeszcze taka że film przedpremierowo zostanie pokazany w Cannes, czego chyba nikt się nie spodziewał.


Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Quorn » 11 Kwi 2018, o 09:46

Obejrzałem trailery i inne duperele. Powiem tak: wystarczy by trzymał poziom Rouge One. A wszystko wskazuje na to, że to się może udać. Że inna twarz zagra Hana Solo? Trudno. Bonda też grało wielu aktorów. Mam większą chęć na ten film jak na Last Jedi.
Awatar użytkownika
Quorn
Gracz
 
Posty: 1045
Rejestracja: 2 Lis 2015, o 17:50
Miejscowość: Zakupane

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Saine Kela » 11 Kwi 2018, o 11:26

Mam taka samo. Widziałam trailery i się nakręciłam. Fakt, że Solo to nie Ford wcale mi nie przeszkadza. Ważne żeby dobrze się oglądało i była akcja :D
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez BE3R » 26 Maj 2018, o 15:35

Właśnie wróciłem i na gorąco, po obejrzeniu filmu nasuwa mi się tylko jedno.

Krypta Exara Kuna była <papug>[ Kontrola rodzicielska] lepsza pod każdym względem nie licząc efektów specjalnych (bo budżet)

Film jest tak słaby jak 4 herbata z tej samej torebki,<papug>[ Kontrola rodzicielska] zwłaszcza po genialnym Rogue One to coś zasługuje tylko na jedno.



<papug> mocne 3/10
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez David Turoug » 13 Cze 2018, o 18:55

Byłem bodajże 28 maja i jakoś od początku film mnie nie przekonywał. Poszedłem z małymi nadziejami na ten seans, licząc na to że się pozytywnie rozczaruję. Niestety drugiego Rogue One nie dostaliśmy.


Film momentami mi się dłużył i nie ratowali go doświadczeni aktorzy, jak Bettany ani Harleson. Sam Aiden Echrenreich także mnie nie przekonał, Han Solo był, jest i bedzie jeden - Harrison Ford.

Jakieś plusy? Chewie ok, Lando spory plus tutaj akurat Donald Glover w pewnym stopniu podołał zadaniu. Plusik za jeden smaczek ze starym znajomym, z mrocznego widma.

W mojej opinii "Han Solo" to najsłabszy film ze wszystkich jakie ukazały się pod egidą Star Wars (wliczam epizody + rogue one). Chyba gwiezdnowojenny klimat nieco się znudził publiczności na świecie. Na przestrzeni trzech lat, cztery filmy? To dużo.
O ile Przebudzenie mocy było powrotem go epizodów Star Wars, po 10 latach od Zemsty Sithów, na dodatek tak bardzo wyczekiwanym przez fanów, a Rogue One bardzo pozytywnie zaskoczyło, o tyle Ostatni Jedi, a teraz (w szczególności) Han Solo mocno pikują w dół. Abrams w IX na pewno zdoła odwrócić trend, bo nie wyobrażam sobie, że najbliższy epizod mógłby mieć gorszy boxoffice od niedawno wypuszczonego spin-offa.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Re: Han Solo. Gwiezdone Wojny - historie

Postprzez Saine Kela » 13 Cze 2018, o 19:05

W sumie już dawno powinnam coś napisać, ale jakoś tak się złożyło, że mi się nie chciało (leń). I tak, Puszka płakał, jak wychodził z kina (potwierdzone info, sama widziałam!) i był ogólnie załamany co było widać xD Co do moich wrażeń... no cóż, film momentami oglądało się dobrze, nawet wciągająco, ale tylko momentami. Częściej odruchowo zamykałam oczy. Wiele wątków naciąganych, jeszcze więcej po prostu zbędnych, albo źle rozpisanych. Ogólnie nie oceniam filmu na tragiczny, bo nie był tragiczny, ale z pewnością daleko mu było do poprzednich filmów z uniwersum. Było lepiej, niż wielu zakładało przed premierą, ale niestety było to tylko "trochę lepiej" i nic ponad to.

Ciekawa przygodówka? Tak, choć z licznymi mankamentami. Serio czasem wręcz nie mogłam patrzeć na niektóre sceny. Końcówka mnie mocno zaskoczyła, ale miałam ambiwalentne odczucia.

Jak oceniam postaci? No cóż. Chewi supcio, Lando, rewelka, Han... może być, Beckett też wypadł dobrze. Reszta postaci trochę miałka, a droid Landa... MASAKRA. Najgorszy dorid całego uniwersum!
Image

Image

GG: 6687478
Awatar użytkownika
Saine Kela
Gracz
 
Posty: 710
Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:04
Miejscowość: Pandarium/Ruda Śląska


Wróć do Filmy

cron