Content

Filmy

Star Wars Resistance

Star Wars Resistance

Postprzez Rafael Rexwent » 27 Kwi 2018, o 08:31

Jeszcze niedawno żegnaliśmy się z Rebeliantami (Niektórzy dopiero będą się żegnać), a tutaj zapowiada nam się nowy serial animowany, który według oficjalnej zapowiedzi ma skupiać się na dogfightach wzorowanych drugowojennymi potyczkami myśliwców.
Akcja serialu będzie się skupiać wokół młodego pilota Ruchu Oporu - Kazudzie Xiono, acz potwierdzone są występy Damerona oraz Phasmy. Niewykluczone, że pojawią się też inni bohaterowie bowiem umieszczenie akcji serialu przed Przebudzeniem Mocy otwiera tu naprawdę szerokie możliwości nawet na obecność postaci ze Starego Kanonu.
Imię głównego bohatera przywodzi na myśl daleki wschód, a konkretnie - Japonię. Przywołuję te państwo nie bez powodu bowiem twórcy zapowiadają styl inspirowany animacją rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Czyżby szykował się pełnoprawny następca fanowskiego TIE Fightera?

https://www.starwars.com/news/star-wars ... 1496800780
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Star Wars Resistance

Postprzez Opliko » 27 Kwi 2018, o 11:49

Zapowiada się na razie bardzo dobrze. Jeśli animacja będzie dobra, to będzie warto obejrzeć choćby dla samych bitew.
Nie oczekuję poziomu wspomnianego TIE Fightera przez cały serial, ale zawsze można mieć nadzieję :)

Plus jest (nikła) szansa, że dostaniemy tu bardziej osobistą historię. Opowieść o (stosunkowo) zwykłym pilocie, który nie uratował Galaktyki. Nie chodzi mi oczywiście o to, że jest po prostu nikim, ale nie chciałbym by tak jak przy Rebeliantami z małej grupy walczącej o swoją planetę przeszło do bohaterów ratujących Rebeliię...

Może nawet uda się opowiedzieć historię bez mocy, lub z mocą tylko w tle. Coś bardziej w stylu Rouge One niż głównej sagi.
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Star Wars Resistance

Postprzez Mirten Khaan » 27 Kwi 2018, o 12:11

Image

Po sflanderyzowaniu Clone Warsów do Rebelsów oraz klapy w postaci „Ostatniego Jedi”, nie mam kredytu zaufania do Disney’a.
Mówią, że przyroda nie znosi próżni. To, co leży na ziemi, co padło od twojego miecza, już nie jest Złem. Co nim tedy jest? Czy zastanawiałaś się kiedyś na tym?” - Vysogota z Corvo (Wiedźmin: Wieża Jaskółki)
Awatar użytkownika
Mirten Khaan
New One
 
Posty: 20
Rejestracja: 19 Sty 2017, o 02:46

Re: Star Wars Resistance

Postprzez Kelan Navarr » 17 Sie 2018, o 17:45



Gdyby to było anime, to dałoby się oglądać. To jest kicz cel-shadingowy, zrobiony jeszcze na odpierdol. Narzekałem na stronę wizualną Rebeliantów (choćby tekstury otoczenia to dramat), ale w porównaniu do tego czegoś, to szczyt osiągnięć graficznych.

Dobrze narysowane anime wygląda tak:
Image
Image

Porażka.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13

Re: Star Wars Resistance

Postprzez Rafael Rexwent » 27 Sie 2018, o 13:10

Z całym szacunkiem Kelan ale porównywanie serialu akcji/przygodowego do filmu anime stworzone specjalnie pod kątem dopracowanej grafiki jest nieco bezpodstawne. W przypadku obu filmów z jakich dałeś obrazy grafika musi być dopieszczona bo poprzez statyczność scen widz będzie obserwował tło i łatwo wyłapie błędy lub brzydotę.
Natomiast z tego co widać Resistance będzie znacznie dynamiczniejsze. No i przeznaczone dla młodszego segmentu widowni dlatego też bardziej oczekuję przyłożenia się chociażby do efektów cząsteczkowych niźli to rozbudowanych scenerii. I do jak najbardziej dopracowanych scen bitewnych bowiem żywię ogromną nadzieję, iż z czasem się pojawią (W końcu to opowieść o pilocie).
Więc nie mogę się zgodzić, że grafika jest beznadziejna. Jest po prostu oryginalna, widać po tym chęć twórców do stworzenia czegoś nowego, czegoś więcej niż klon TCW albo Rebels. Owszem, gdzieniegdzie przydałyby się szlify jednakże pewne tytuły przekonały mnie, że nawet grafika na poziomie warsztatowej samoróbki nie jest przeszkodą jeśli serial ma klimat i potrafi przykuć uwagę.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Star Wars Resistance

Postprzez Kelan Navarr » 27 Sie 2018, o 14:33

Raf, ale jesteś świadom, że poziom serialowej animacji nie kończy się na jakimś One Piece? Weźmiesz praktycznie dowolne nowe anime i wygląda o wiele lepiej od tego tworu, gdyż jest rysowane. Cel-shading niestety zabija estetykę i nie wmówisz mi, że modele 3d pokryte teksturkami są lepsze od tradycyjnej animacji. To wygląda jak wersja HD Galactik Football (nie oglądałem i nie wiem jak wyglądało w ruchu, ale na statycznym screenie...)
Image
Różnica taka, że powyższe powstało w 2006 roku.

PS: Efekty cząsteczkowe... :lol: :lol: :lol:
PPS: Oglądnij jakieś anime Makoto Shinkaia, a zobaczysz "statyczne tła" w ruchu.
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13


Wróć do Filmy

cron