Content

Filmy

Clone Wars - serial

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Burn » 30 Wrz 2012, o 11:26

http://www.vidxden.com/qw0k9cllt5v6 - Maul i Deatwatch w akcji :)
I think we may have to blast our way through that... And I'm *not* just saying that because I love to blow stuff up. - Scorch
Katarn-class commando Mark VII ADSD armor
Awatar użytkownika
Burn
New One
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Wrz 2012, o 17:49

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Tzim A'Utapau » 30 Wrz 2012, o 12:58

DeathWatch tam nie widziałem ;)

Odcinek nie był zły. Nie jestem z Clone Wars na bieżąco, ale jak na chybił trafił oglądam, to zdarzają się takie, które wcale nie są tragiczne. Ten się do nich zalicza.
Że Maula wyjęli - można się było spodziewać. Jest zbyt popularny wśród fanów, zwłaszcza młodszych, by go sobie odpuścić. Chociaż ja akurat sądziłem, że go zastąpią identycznym Zabrakiem.

Mnie zaciekawiło co innego - scenarzysta jako tako próbował się dopasować do EU, czyli przedstawił nam wizerunek Maula z komiksów (protezy wyglądają identycznie jak komiksowe, co znaczy, że twórcy seriali z EU mają do czynienia). Za to plus. Podobnie jak było z Asajj Ventress - bio Maula nadal ma szansę na spójność.

Dialogi jak zwykle leżą, puściłem małemu bratu i mu się podobało, więc chyba nie ma co krytykować. Mieczami pomachali i to jest cool. Piraci wystylizowani na bosów kubańskich karteli narkotykowych też byli fajni. Łopatologiczna fabuła jest ceną tylko dwudziestu minut filmu.

PS: według mojej obserwacji każdy kolejny odcinek zaprzyjaźnia widzów z motywem śmierci postaci. Klony to jedno, ale mordowani Jedi czy cywile już dają do myślenia. Sceny nie są brutalne, ale jawnie pokazują przyczynę śmierci. Albo LucasArts doszło do wniosku, że widzowie dojrzewają z kolejnymi sezonami, albo faktycznie przygotowują młodych odbiorców na to, że Asoka zginie na ekranie (ten odcinek obejrzę i mam zamiar się dobrze bawić :twisted: ).
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Burn » 30 Wrz 2012, o 13:08

A no faktycznie nie było Deatwatchu a miał być :( W każdym razie czekam z niecierpliwością Wojny Domowej na Mandalore.
I think we may have to blast our way through that... And I'm *not* just saying that because I love to blow stuff up. - Scorch
Katarn-class commando Mark VII ADSD armor
Awatar użytkownika
Burn
New One
 
Posty: 29
Rejestracja: 26 Wrz 2012, o 17:49

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Rewixt Otrrasnir » 16 Paź 2012, o 15:39

best opportunity for Mandalorian survival and prosperity would come through being peaceful, neutral, and tolerant.[4] Clinging strongly to this belief in pacifism, nonviolence became a central tenet in their society.[2] The New Mandalorians constructed grand cube cities in the desert wastes, using their talents as inventors and builders.


Propsuję za to TCW, /thread
Image
GG: 13827349
Awatar użytkownika
Rewixt Otrrasnir
Gracz
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lut 2011, o 22:13

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Thrak Skirata » 16 Paź 2012, o 16:37

Burn napisał(a):A no faktycznie nie było Deatwatchu a miał być :( W każdym razie czekam z niecierpliwością Wojny Domowej na Mandalore.

Nawet mnie tym nie denerwuj. "Tfurcy" TCW niech się od Mando odczepią.
Image
Awatar użytkownika
Thrak Skirata
Gracz
 
Posty: 674
Rejestracja: 15 Cze 2011, o 18:57

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Nathir » 10 Mar 2014, o 22:08

Oglądacie nową serię? Netflix kupił i wydał, całość na raz. Jestem na 3 odcinku i bardzo ciekawy motyw jest poruszany - ale nie będę spoilerował.
Image
Awatar użytkownika
Nathir
Gracz
 
Posty: 71
Rejestracja: 8 Lut 2013, o 23:18

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Jackson Sawyer » 12 Mar 2014, o 17:20

Gdzie oglądasz?
Image
GG: 7595062
Awatar użytkownika
Jackson Sawyer
Gracz
 
Posty: 205
Rejestracja: 2 Kwi 2013, o 13:45
Miejscowość: Łódź

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Nathir » 12 Mar 2014, o 20:04

1channel
Image
Awatar użytkownika
Nathir
Gracz
 
Posty: 71
Rejestracja: 8 Lut 2013, o 23:18

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Adaari Khepri » 17 Lip 2016, o 12:00

Po ukończeniu filmów, animowanej wersji Clone Wars, które miało swoje momenty zabrałam się za The Clone Wars. Oglądało się przyjemnie, ale uznałam, że dodanie Ahsoki jako padawana Anakina było przegięciem. Nie potrafiłam tego połączyć z tym co widziałam w filmach. No ale... patrzyłam.

Uwaga spoilery odcinków!

Film i pierwsze odcinki oceniałam na 4/10, ze względu na naiwne odcinki (Nie wspominając o Jar Jarze jako mistrzu Jedi). Jednak, Serial się wybronił lepszymi odcinkami i późniejszymi sezonami. Ahsoka zyskała trochę więcej charakteru i nawet zaczęłam ją lubić. Anakin pokazywał o wiele mroczniejsze zachowania (Odcinek gdzie Obi-wan został uznany za zmarłego i przyjął tożsamość swojego zabójcy był dla mnie godny polecenia) gdzie chciał zabić zabójcę Obi-wana za wszelką cenę.

Szczególnie, że w TCW Anakin wypełnił ''swoją'' legendę/przepowiednie, przywracając balans mocy. A stało się to na Mortis gdzie zmierzył się (z tym co wygląda jak inkwizytor w Rebels) i z swoja ukazaną przyszłością. Mogliśmy zobaczyć Anakina i Ahsoke po ciemnej stronie, było groźnie, było agresywnie, była walka i ładna oprawa graficzna wszystkiego.


Debiut Dartha Maul'a w TCW wraz z jego bratem Savagem dał mi gęsiej skórki, mimo iż w filmie grał rolę tylko faceta z rogami, który fajnie walczył. Ich więź wydawała się naiwna ale z czasem nawet im kibicowałam. Maul był sprytny i ambitny a Savage lojalny i trochę nieokrzesany. Ale razem na ekranie sprawiali frajdę, szczególnie kiedy zrobili wjazd na Mando :D

Klony także pokazały swoje pazury. Mimo strzelaniny i ciągłych wybuchów, miały osobne i ciekawe odcinki.
Jak ten gdzie ich dowódca pracował dla imperium i spisywał jak największa ilość klonów na straty.
Tak pokierował oddziały klonów, że strzelały same do siebie, myśląc że ci drudzy to przebrane za klony droidy. Scena była mroczna i smutna.


Kolejny fajny odcinek to tam, gdzie klonowi przypadkiem odpalił się rozkaz 66 i zabił przedwcześnie jedi. Dochodzenie samego klona co się z nim stało i próby klonerów by zatuszować sprawę przed jedi, sprawiły, że było co oglądać.

Pod koniec tak jak w Zemście Sithów zakon pokazał swoją arogancję co do Ahsoki zmuszając ją do ucieczki i sprzymierzenia się z Ventress. Bardzo mi się podobały te odcinki. Oglądało się jak osobny film.


Gdzie muszę wspomnieć że moją ulubioną postacią w TCW stała się Ventress, gdzie z roli typowej babki idź tam zabij to i tamto, stała się pełnowymiarową postacią z uczuciami i własnymi przemyśleniami. Jej ostry charakter idealnie współgrał z jej późniejszymi akcjami. Taki antybohater.

Więc jak dla mnie całość TCW jest na ocenę 9/10 mimo wielu słabych odcinków. Bo jest po trochu wszystkiego, czego fan SW wymaga :)
Image
Awatar użytkownika
Adaari Khepri
Gracz
 
Posty: 95
Rejestracja: 31 Maj 2016, o 10:47
Miejscowość: Legowisko Psów i Drewniaka Kosmytty.

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Rafael Rexwent » 17 Lip 2016, o 13:44

Adaari Khepri napisał(a):Klony także pokazały swoje pazury. Mimo strzelaniny i ciągłych wybuchów, miały osobne i ciekawe odcinki.
Jak ten gdzie ich dowódca pracował dla imperium i spisywał jak największa ilość klonów na straty.
Tak pokierował oddziały klonów, że strzelały same do siebie, myśląc że ci drudzy to przebrane za klony droidy. Scena była mroczna i smutna.



Jak już to nie dla Imperium tylko dla Separatystów, po drugie to nie były przebrane za klony droidy, tylko Umbaranie. Chyba.

Co do odcinka i całej czteroodcinkowej serii na Umbarze mam bardzo ciepłe wspomnienia i jak dla mnie były to cztery najlepsze odcinki TCW, obok "Landing at Point Rain", który jest prawdziwym majstersztykiem i pokazuje wojnę jako bardziej brutalną niż reszta odcinków.
Image

"Nie wahaj się powiedzieć ludziom na których ci zależy o uczuciach żywionych do nich. Bo jutro może ich tam nie być." ~ Akagi

"If you do not fight now, then when will you?" ~ Type-005
Awatar użytkownika
Rafael Rexwent
Gracz
 
Posty: 290
Rejestracja: 7 Lis 2014, o 17:01

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Tzim A'Utapau » 17 Lip 2016, o 19:02

Gdzie muszę wspomnieć że moją ulubioną postacią w TCW stała się Ventress, gdzie z roli typowej babki idź tam zabij to i tamto, stała się pełnowymiarową postacią z uczuciami i własnymi przemyśleniami. Jej ostry charakter idealnie współgrał z jej późniejszymi akcjami. Taki antybohater.


Przeczytaj komiksy z serii Republic i Obsesja, prawdopodobnie ci się spodobają. Tam Ventress miała sensowne tło. Zanim jakiś idiota nie zrobił kanonu z serialu :(
Image

Postacie archiwalne:
Image
Image
Tau z Lakonów - stoczniowiec, infant Fondoru
Sate Nova (ERG 1212) - imperialny gwardzista
Asa-Lung - zmiennokształtny
Korjak z Malastare - Feeorin, windykator Czarnego Słońca
Awatar użytkownika
Tzim A'Utapau
Gracz
 
Posty: 1589
Rejestracja: 4 Lis 2010, o 20:34

Re: Clone Wars - serial

Postprzez Opliko » 19 Lip 2018, o 23:01


Wygląda na to, że będzie kontynuacja...
Image
Ilość eksplozji przetrwanych przez postać:
Ilość przetrwanych rzutów o ścianę:
Ilość zdrad:
Discord: opliko#3114
Awatar użytkownika
Opliko
Gracz
 
Posty: 265
Rejestracja: 22 Cze 2016, o 13:59

Re: Clone Wars - serial

Postprzez David Turoug » 20 Lip 2018, o 12:17

Przy okazji, że wyciągnąłeś temat z otchłani, to przejrzałem go od początku i przypomniało mi się jak rozważaliśmy co zrobią z Ahsoką. Chyba nikt nie trafił, bo obstawialiśmy jej śmierć nawet jeszcze przed Rozkazem 66. Z tego co pamiętam, to bardzo podobała mi się postać Cada Bane'a ale to chyba pierwszy albo drugi sezon serialu.
Co do sezonów, to nic się u mnie nie zmieniło od ostatniego postu, oglądanie skończyłem jakoś na II sezonie, mimo iż kolejny animowany serial "Rebeliantów" obejrzałem od A do Z.
Hmm, jak będę miał trochę czasu to może przeskoczę sobie do 6 sezonu, żeby spokojnie móc obejrzeć 7. Choć zastanawiam się też, czy aby w ostatnim czasie nie za dużo tych Gwiezdnych Wojen? Trylogia goni trylogie, antologie, seriale, serialiki itp itd.
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25

Poprzednia

Wróć do Filmy

cron