Content

X Lat Mgławicy Mocy

X lat Mgławicy Mocy

Image

X lat Mgławicy Mocy

Postprzez BE3R » 26 Wrz 2018, o 19:02

Ave Wy.

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień… dobra, może nie czterdzieści, ale dziesięć to też dużo. Dekada, pokolenie, kupa czasu. Przez te lata Mgławica, jak i jej użytkownicy, zmienili się bardzo. Nie miałem przyjemności być przy początkach i zakładaniu forum, Akademia Jedi ginie w mrokach historii, które to najstarsi Jedi jedynie pamiętają. I jestem pewien, że podzielą się co nieco wspomnieniami w tym temacie. Mgławica ewoluuje, zmienia się i rozwija. Podobnie jest z ekipą forum, a ja mam zaszczyt być kolejną, trzecią już, odsłoną administracji. Czy to dobrze, czy źle, ocena należy do Was drodzy użytkownicy. To Wy swoją obecnością, odpisami i postami sprawiacie, że forum od lat już żyje i wygląda na to, że ma się dobrze. Oby przez kolejne 30 lat ;)

Nie zamierzam się skupiać na przeszłości forum, było minęło, jest w archiwum. Szczerze wierzę, że wyciągnęliśmy wnioski z naszej forumowej historii, wiemy co nie zadziałało, a co wręcz przeciwnie. Przeżyliśmy kilka kryzysów, restart, nową fabułę z przeskokiem czasowym, ba stworzyliśmy własny alternatywny wszechświat Gwiezdnych Wojen. opisany w dwóch częściach Opowieści z Mgławicy Mocy. Nie wspomnę już o licznych konkursach czy zlotach. Skupmy się na teraźniejszości i przyszłości, a ta, mimo iż słowo pisane nie jest najłatwiejszym źródłem rozrywki, wygląda naprawdę dobrze.

Od pewnego czasu Mgławica inwestuje w Holonet i biblioteki. Możemy się pochwalić olbrzymią bazą avatarów postaci, Atlasem Gwiezdnym czy licznymi artykułami. Stałą bazą graczy na wysokim poziomie, aktywną zwłaszcza w okresie sesji ;) Świetnymi grafikami by Kelan, czy działającym stabilnie forum (by Ottor). Obecny zespół MG ma nie tylko Plan, ma też chęci żeby ten plan wprowadzić w życie, zatem z Waszym udziałem przez najbliższe lata na Mgławicy będzie się działo.

A propos dziania się, jak tradycja nakazuje (a nie dlatego, że Kelan mnie zmusił) jubileusz wiąże się z małym konkursem, tym razem zdecydowaliśmy się na ukłon w stronę obecnych i byłych graczy. Pytania w Quizie są oczywiście dla wszystkich, lecz żadnych problemów z pytaniami nie będą mieli bywalcy czatu i aktywni użytkownicy Mgławicy. Wystarczy zajrzeć tutaj, by spróbować swych sił.

Zapraszam również do rozwinięcia skrzydeł pisarzy, tak, zawodowców też, wyzwaniem jest artykuł, który ukarze się w holonecie, opisujący pewne niezwykle istotne dla fabuły globalnej wydarzenia, które miały miejsce nad Bastionem, w tej oto sesji specjalnej.
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: X lat Mgławicy Mocy

Postprzez BE3R » 14 Paź 2018, o 20:23

Ave Wy

“Nadejszła wiekopomna chwila” i obchody dziesięciolecia Mgławicy można uznać za zakończone. Cóż poradzić. Były wspomnienia, konkursy, losowania i gramy dalej. Pora na podsumowanie konkursów i wyników.

Quiz,

Otrzymaliśmy aż 3 odpowiedzi z czego jak widać większość była poprawna, biorąc pod uwagę czas w jakim odpowiedzi były składane i na czym gracze polegli nie będę nawet próbował udawać że było to więcej niż 30 min szukania. Cóż, bezsprzecznie wygrała Saine Kela, przed Opliko i SSkirtem którzy to zajęli drugie miejsce <papug> Chyba że rzeczony pojedynek się odbędzie.
Zwycięzca proszony jest tradycyjnie o kontakt ze mną celem otrzymania nagrody książkowej.

<papug> oklaski

Artykuł do Holonetu.

Tutaj decyzja była znacznie trudniejsza.
Przyszły cztery (4) artykuły, czyli drwal da radę na palcach policzyć, za to poziom był całkiem przyzwoity. Na początek zdyskwalifikowaliśmy Nantela, <papug> żeby nie było za łatwo. W tekstach wyraźnie widać nuty propagandowe i oczywiście próby ugrania własnych biznesów. Tak czy inaczej kolejność jest następująca.

<papug> Fanfary.

Bzhydack
Saine
Sskirt.
Nantel <papug> dyskwalifikacja przez dotknięcie quorna.

W ocenie Jury twarda walka była między pierwszym i drugim miejscem, ale jako że niektórzy są zawodowcami to i poprzeczkę mają podniesioną wyżej. W przypadku Sskirta niestety wyraźnie widać że pisałeś rzutem na taśmę. Metoda na Indyka niestety sprawdza się tylko w przypadku Indyka ;)

Blaszakowi gratulujemy i zapraszamy do kontaktu z Żabem.


Ostatnia kategoria to wspominki, i tutaj było dużo więcej wpisów <papug> głównie dzięki motywacji Kelana. Tu zadecydował rzut kością.
http://www.mglawicamocy.pl/viewtopic.ph ... 480#p61460
odjąłem osoby z administracji i z 9 wpisów wybrałem losowy. Padło na Sskirta. Gratuluję i prosze o kontakt z danymi adresowymi celem otrzymania nagrody.

<papug> Oklaski
Zwycięzcą wszystkich trzech kategorii serdecznie gratuluję. I przechodzę do smutniejszej części związanej z rocznicowym konkursem.

Frekwencja zarówno w konkursach jak i wspominkach jest raczej mizerna, biorąc pod uwagę liczbę aktywnych graczy i stopień trudności zadań, stwierdzam jednogłośnie, że nie jest to to czego gracze szukają na MM. A ja w przypływie demokracji zgadzam się z głosem ludu i nie będę nikogo uszczęśliwiał na siłę. Zatem więcej konkursów organizowanych przez MM czy też administrację nie będzie. Oczywiście zmiana zdania jest możliwa, a jako że jestem tylko człowiekiem, <papug> zajebistym ale człowiekiem, to wystarczą 24 argumenty i jakoś się dogadamy. Na chwilę obecną nie widzę sensu w kontynuowaniu konkursów w obecnej formie. Skupimy się na grze i prowadzeniu forum

Pozdrawiam BE3R
Awatar użytkownika
BE3R
Gracz
 
Posty: 1761
Rejestracja: 27 Paź 2011, o 21:47
Miejscowość: Chorzów

Re: X lat Mgławicy Mocy

Postprzez Kelan Navarr » 15 Paź 2018, o 11:31

Gratulacje dla wszystkich uczestników, uznanie dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób udzielili się pisemnie z okazji jubileuszu. Reszta, cóż - standardowo. Na temat aktywności pozapostowej użytkowników napisałem już wystarczająco dużo.
Zatem więcej konkursów organizowanych przez MM czy też administrację nie będzie.

Decyzja skrajna ale ze wszechmiar zrozumiała i zrobiłbym dokładnie to samo. A mówiłem...
Image
Awatar użytkownika
Kelan Navarr
Gracz
 
Posty: 2329
Rejestracja: 28 Gru 2008, o 00:13


Wróć do X Lat Mgławicy Mocy

cron