Content

Książki

Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Peter Covell » 10 Gru 2008, o 14:24

Cykl powieści o klonach-komandosach, napisany przez Karen Traviss, a skupiający się wokół członków Drużyn Omega oraz Delta.
W pierwszej części "Bezpośredni kontakt" komandosi z Omegi zostają wysłani na planetę, gdzie prowadzone są badania nad nanowirusem atakującym i powodującym śmierć klonów. Ich zadaniem jest oczywiście "neutralizacja" tego zagrożenia, a w misji pomaga im Etain Tur-Mukan, Padawanka Jedi.
Akcja drugiej części, "Potrójne Zero", toczy się na Coruscant, gdzie Omegi oraz Delty muszą odnaleźć, rozpracować i unieszkodliwić siatkę terrorystyczną działającą na planecie-stolicy. Co ciekawe, mamy okazję "spotkać" słynnego sierżanta Kala Skiratę, który trenował komandosów oraz członków Elitarnych Oddzialów Zwiadowczych serii Zero.
Kolejnych części nie przeczytałem, bo czekam na polskie wydania :P

Osobiście uważam te książki za jedne z lepszych Star Warsowych, jakie dotychczas miałem okazję czytać (a na razie było ich dopiero... chwila... 29, więc możliwe, że przy kolejnych wypadną blado, choć niezbyt chce mi się w to wierzyć xD). Podoba mi się skupienie na psychice klonów, ukazanie ich jako "prawdziwych" ludzi, zdolnych do całego asortymentu uczuć od strachu, złości po miłość do innych ;) Fani strzelania też znajdą coś dla siebie, bo akcja, choć niespecjalnie zawiła, płynie wartko i "bojowo" ;) Z książek można się sporo dowiedzieć o samych klonach, ale również zwyczajach Mandalorian, przekazywanych im przez Kala Skiratę...
Tym, co nie czytali - gorąco polecam, a tych, którzy przeczytali - zapraszam do dyskusji ;)
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Nerevar Candroon » 10 Gru 2008, o 14:27

Ja obecnie czytam "Darth Maul Łowca z Mroku - M.Reaves" potem pewnie poszukam tego co polecasz :D
Nerevar Candroon
 

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Mathel » 10 Gru 2008, o 15:55

Hehe, się ja może wypowiem.
Klony uważam za naprawdę ciekawy materiał do różnych gier/książek... A jako były komandos zaczęłem niedawno czytać "Potrójne Zero" i na razie jest... takie o, nie wciąga, ale nie doszedłem nawet do Coruscant ;)
"Good, old Mathel... See? Brutality can be beatifull!"
Awatar użytkownika
Mathel
New One
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Paź 2008, o 20:51

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Oto'reekh » 10 Gru 2008, o 16:22

Ja za to mam pytanie ;) bo chyba się skuszę i może poczytam o tych klonach tylko czy drużyna delta to jest ta sama delta co republic commando ?
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Nicholas » 10 Gru 2008, o 17:54

Ja szukam jakiś książek w klimacie SW, jednak nic nie mogę znaleźć. W bibliotece tylko dwie książki na ten temat "Ślub księżniczki Leili" (jak to się odmienia? :P) i coś o łowcach głów, ale wyleciało mi z głowy jak ta książka się nazwya.
Awatar użytkownika
Nicholas
New One
 
Posty: 54
Rejestracja: 21 Lis 2008, o 16:40

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Peter Covell » 10 Gru 2008, o 18:01

Otorek napisał(a):czy drużyna delta to jest ta sama delta co republic commando ?

Tak, ta sama ;)

Nicholas, jeśli nie przeszkadza Ci czytanie w formie ebooków to poniżej linki do PDFów po polsku:

1.Bezpośredni Kontakt
2.Potrójne Zero
Numer GG: 8933348
Nie pisz, jak nie masz po co. Nie pisz, żeby przypomnieć o odpisie Mistrza Gry. Nie pisz, jeśli chcesz pogadać o pogodzie.
I, na Boga, nie zawracaj dupy pytaniami "Co u Ciebie?"
Awatar użytkownika
Peter Covell
Administrator
 
Posty: 4247
Rejestracja: 27 Wrz 2008, o 15:56
Miejscowość: pod Poznaniem

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Oto'reekh » 10 Gru 2008, o 19:18

To neidługo zabieram się do czytania :> Ciekawe czy Sev będzie miał takie same teksty jak w grze
Image
Image
GG: 447116
Awatar użytkownika
Oto'reekh
Administrator
 
Posty: 2726
Rejestracja: 3 Gru 2008, o 15:40

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Mathel » 10 Gru 2008, o 22:24

Najlepszy w grze był Scorch, jego text nawet pod profilem mam ;) Btw. głos dla niego podstawiał ten sam człenio co dla Cartha Onsiego z kotora, ktoś wie kto to? :P

Co do książki to jakoś nie mogę przebrnąć dalej, zawsze wolę pograć na gitarze czy porobić cokolwiek innego, niż siedzenie na ebookiem :P
"Good, old Mathel... See? Brutality can be beatifull!"
Awatar użytkownika
Mathel
New One
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Paź 2008, o 20:51

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Fenn Mereel » 7 Lut 2010, o 23:03

Osobiście przeczytałem wszystkie książki z tej serii. Nawet nie wydane jeszcze po polsku Order 66. Kupiłem go na wycieczce w Anglii. Czekam teraz na nowy cykl:
Imperial Commando ;)
Postacie aktualne:
Rayleigh Silvano - Gwiezdny podróżnik

Poprzednie postacie:
Jac Randall - Hapanin; Starszy Szeregowy w 165 Grupie Do Zadań Specjalnych, Grupa Operacyjna "Mgła" - KIA
Desmond Ivey - Pół-Echani; Uczeń Jedi - zginął podczas bombardowania Coruscant
Fenn Mereel - Mandalorianin; Łowca Nagród, aalor klanu Mereel - ash'amur (poległ)
Krusk Sel'thar - Bothanin; Kapitan Floty Nowej Republiki, Republic Class Star Destroyer "Invincible" - KIA

Aldo Cohl - Mirialanin; Mechanik - zginął zastrzelony przez Imperialnych
Awatar użytkownika
Fenn Mereel
Gracz
 
Posty: 624
Rejestracja: 6 Lut 2010, o 12:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez Joker » 11 Cze 2010, o 20:38

Pierwsza część - naprawdę bardzo porządnie napisana. Ukazuje klony jako idealne maszyny do zabijanie, które mimo faktu,że są identyczne różnią się od siebie diametralnie. Teksty Fi są naprawdę niezłe i pasują do sytuacji, ponadto dobrze opisany wachlarz emocji im towarzyszących

Potrójne Zero - także wysoki poziom. Książka momentami przynudnawa. Doskonale opisane są różnice pomiędzy klonami szkolonymi przez Skiratę a tymi przez Walona, dodatkowo mamy wątek miłosny no i akcję w miejskiej dżungli ;)

Prawdziwe Barwy - najgorsza ze wszystkich części,chodź może zmienię zdanie po przeczytaniu Rozkazu 66. Traviss zaczęła uwłaczać mandalorianom i klonom. Ze wspaniałych żołnierzy i wojowników robi rozczulających się nad sobą mamisynków.Słowem - telenowela,opera mydlana
Image
Awatar użytkownika
Joker
New One
 
Posty: 44
Rejestracja: 15 Kwi 2010, o 18:19
Miejscowość: Stalowa Wola

Re: Komandosi Republiki (Karen Traviss)

Postprzez David Turoug » 9 Wrz 2012, o 14:46

Od założenia tematu trochę minęło, ale przy okazji wznowień (kolekcja książek Star Wars), zakupiłem sobie Komandosów Republiki (Bezpośredni Kontakt, Potrójne Zero, Prawdziwe Barwy). Nigdy nie byłem specjalnym miłośnikiem Mandalorian (i nim raczej nie zostanę), dlatego nieco sceptycznie podszedłem do tematu. Mimo to wziąłem się za Hard Concact. Początkowo jakoś mnie nie wciągnął. Może nawet raził mnie brak jakiś postać znanych z kanonu (poza krótkimi wzmiankami o śp. Jango czy Palpatinie), ale z perspektywy czasu uważam, że nawet lepiej dla serii iż pominięto Obi-Wana czy Anakina Skywalkera. Teraz jestem w połowie "Potrójnego Zera", ponownie jak przy pierwszej części trochę poczekałem nim akcja się rozkręci ale jest ok. Na pewno in plus jest słowniczek mandaloriański umieszczony na końcu (w końcu będę wiedział co plecie Thrak :twisted:). Autorka bardzo mądrze w całą Wojnę Klonów wplotła kulturę Mandalorian, których do tej pory, przy najmniej ja, znałem z KOTORów. Poznajemy też Kala Skiratę czy Walona Vau odpowiedzialnych za szkolenie klonów. Seria kreuje też w pewien sposób nową, nieidealną postać Jedi - Etain, która nie zawsze sobie radzi jako młoda pani Generał...
Image
Awatar użytkownika
David Turoug
Administrator
 
Posty: 5312
Rejestracja: 28 Wrz 2008, o 01:25


Wróć do Książki

cron